Limity nakładane przez zakłady bukmacherskie

 

Już na samym początku artykułu warto wyjaśnić jedną jedną kwestę. Bukmacherzy online nie lubią odnoszących sukcesy graczy. Na pewno natknąłeś się na wątek, w którym gracz twierdził, że jego konto zostało „zlimitowane” lub nawet zbanowane po próbie dokonania wypłaty po serii wygranych zakładów. Poniższy tekst dedykujemy do tematu limity u bukmacherów.

Limity nakładane przez zakłady bukmacherskie

Być może sam doświadczyłeś takiego postępowania przez firmy bukmacherskie, zwłaszcza, jeśli długofalowo osiągasz zysk z zakładów sportowych. Limity bukmacherów, główną przyczyną, dla której bukmacher nałoży limit lub zablokuje konto, są podejrzenia lub wyraźny dowód arbitrażu, procedura uzyskania przewagi w różnych firmach w celu umieszczenia surebetów. To jest coś, czego bukmacherzy zazwyczaj zakazują i jest to bardzo często wyraźnie określone w ich regulaminach. Niestety istnieje wiele innych, prawdziwych lub nieistniejących powodów, dla których konkretna firma będzie chciała się Ciebie pozbyć.

Limity bukmacherskie nakładane przez zakłady bukmacherskie – jak to się dzieje?

Jeśli przez chwilę się zastanowisz, dojdziesz do wniosku, że limitowanie czy zamykanie kont przez niektórych bukmacherów jest całkowicie cyniczną procedurą z punktu widzenia bukmachera, aby zmaksymalizować zysk i zminimalizować straty. Jeśli jesteś odnoszącym sukcesy graczem, zarabiasz pieniądze kosztem bukmachera. Oznacza to, że jesteś osobą, która powinna zostać wyeliminowana z tego obiegu. W temacie limitowania, należy podkreślić, że każdy bukmacher stosuje nieco inne podejście do tego tematu, począwszy od bardzo restrykcyjnych do bukmacherów z bardziej elastycznym podejściem do wygrywających graczy. Niektórzy bukmacherzy decydują się na jedno z poniższych rozwiązań:

 Pierwszym sposobem jest zamknięcie Twojego konta gracza – zazwyczaj otrzymujesz e-mail zawierający szereg powodów, takich jak niekompletna weryfikacja, podejrzenia związane z używaniem nielegalnego oprogramowania, polowanie na bonusy, arbitraż, pranie brudnych pieniędzy, a nawet ustawianie meczów. To wymówka firmy bukmacherskiej, która potrzebuje jej, aby zamrozić konto gracza. Chcąc uniknąć konsekwencji prawnych, wiadomość e-mail będzie zawierała rzekomo złamaną regułę z „regulaminu korzystania z usług”, która pozwala im na zlimitowanie lub zamknięcie konta.- zamrożenie możliwości zrealizowania wypłaty. Jest to trochę rzadkie wśród szanowanych witryn bukmacherskich, jednak w wielu przypadkach bukmacherzy o podejrzanej reputacji zatrzymywali pieniądze graczy dla siebie. Takie przypadki zdarzały się w mniejszych firmach bukmacherskich. Odmawiały one przetworzenia wypłaty używając do tego różnych pretekstów, szczególnie, jeśli gracz, krótko mówiąc, ich ogrywał. Najpopularniejsza sytuacja, jaka potwierdza ten fakt obejmuje serię e-maili (w odpowiedzi, na które nie otrzymamy zwrotnej wiadomości), zanim tego bukmacher ostatecznie zamrozi konto gracza.

Limity nakładane przez firmy bukmacherskie na Twoje stawki. Jest to jedna z najczęstszych taktyk, często stosowana w przypadku zakładów, na graczy, którzy odnoszą sukcesy w określonych ligach. Jeśli na przykład ugrywasz profit, zawierając zakłady na mniejsze ligi, możesz wkrótce przekroczyć limit swojego szczęścia i na Twoje konto zostanie nałożony limit na zakłady, na których wygrywasz. Ten limit jest zazwyczaj tak niski (w zależności od stawki), że w praktyce praktycznie uniemożliwi ci obstawianie ponownie w tej samej lidze po stawkach po których chciałbyś obstawiać. Jeśli spróbujesz przezwyciężyć ten limit przez ciągłe obstawianie w tym samym meczu, szybko otrzymasz ostrzeżenie od bukmachera, że nie możesz tego zrobić.

Usunięcie marketów (rynków) z oferty zakładów sportowych. Jest to następny krok, zgodnie powiązany z limitami stawek, nałożony na Twoje konto gracza. Interesujące Cię rynki będą nadspodziewanie szybko znikały ze strony bukmachera, które będą czasem widoczne, gdy wylogujesz się ze swojego konta gracza. Dzieje się tak, jeśli stawiasz wiele zwycięskich zakładów w konkretnym sporcie lub lidze, przykładowo IV liga piłki nożnej w Polsce lub tak zwane Regiobety. Intrygującą częścią takiego obrotu sprawy jest to, że nigdy nie będziesz świadkiem bukmachera usuwającego najbardziej popularne rynki sportowe. Jeśli regularnie obstawiasz mecze piłki nożnej lub koszykówki, a jednocześnie jesteś bardzo skuteczny w mniejszym sporcie, takim jak piłka wodna, niskie ligi piłkarskie, czy jak wspomnieliśmy powyżej Regiobety, bukmacher postara się, abyś był aktywny tylko tam, gdzie z większym prawdopodobieństwem przegrasz swój depozyt w długim okresie czasu.

Polecamy również:

 

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, bukmacherzy starają się zminimalizować swoje straty. Jeśli odniesiesz sukces w dłuższym okresie czasu możesz mówiąc kolokwialnie zostać „namierzony” przez Dział Ryzyka/Dział Segmentacji Klientów i bukmacher ustawi Ci limity na zakłady. Istnieją jednak różne sposoby radzenia sobie z limitami, w zależności od tego, w której firmie bukmacherskiej obstawiasz. Ogólnie rzecz biorąc, wiarygodni bukmacherzy są bardziej sprawiedliwi dla graczy, nie chcąc utracić zdobytej renomy, toteż pozwolą Ci wypłacić pieniądze, zanim otrzymasz informację, że Twoje konto zostanie zablokowane. Mniejsze firmy, bez ugruntowanej pozycji na rynku, znajdą wymówkę, aby zamknąć Twoje konto gracza i skonfiskować Twoje wygrane.

Limity nakładane przez zakłady bukmacherskie

Jeszcze raz należy podkreślić, że każda firma stosuje indywidualne podejście w temacie limitowania. Niemniej długofalowo, wygrywający gracze muszę mieć świadomość tego, że mogą napotkać tego typu problem.

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi