Systemy bukmacherskie

Bezpieczny zakład, czyli gdy nie wszedł Ci tylko jeden mecz

Spis treści
[Rozwiń]

Bezpieczny zakład (inaczej: bezpieczny kupon), to nic innego jak opcja obstawienia kuponu AKO z jednym kołem ratunkowym. Na takim kuponie możesz postawić dowolne zdarzenia, w dowolnej liczbie. Umówmy się. Bukmacherzy internetowi wiedzą, że im więcej zdarzeń na kuponie oraz im większy kurs całkowity, tym mniejsze prawdopodobieństwo na wygraną.

Bezpieczny zakład to nie to samo co zakład bez ryzyka!

Pojęcia 'bezpieczny zakład’ i 'zakład bez ryzyka (ang:cashback)’ bywają mylone. Jeśli szukasz informacji o bonusie w postaci zakładu bez ryzyka, sprawdź naszą listę bukmacherów oferujących cashback.

Czym jest bezpieczny zakład?

Zakład bezpieczny dopuszcza możliwość spudłowania jednego zdarzenia na kuponie AKO. Załóżmy, że na kuponie akumulacyjnym wytypowałeś 6 zdarzeń. Niech to będą spotkania piłki nożnej w Polsce. W sytuacji, gdy nie wejdzie Ci jedno z 6. zdarzeń, nadal wygrywasz. Oczywiście nie pełną stawkę, ale określoną przez konkretnego bukmachera.

Bezpieczny zakład jest czymś w rodzaju zakładu ubezpieczonego. Są rzecz jasna pewne kryteria, które musisz spełnić, żeby skorzystać z zakładu bezpiecznego. Konkretne wytyczne każdego z zakładów bukmacherskich przedstawimy poniżej, natomiast zależy nam, żebyś miał już teraz pogląd na to, co musisz zrobić aby wziąć udział w tego typu promocji.

Najogólniej podchodząc do tematu, musisz spełnić następujące warunki:

  • musisz postawić kupon AKO
  • kurs całkowity musi wynosić min. 200
  • maksymalny kurs w zależności od bukmachera może wynosić od 2.50 do 5.00
  • maksymalna kwota zwrotu to od 200 do 300 zł

Bezpieczny zakład. Jak z niego skorzystać?

Dość teorii. Jak wygląda bezpieczny zakład w praktyce? Załóżmy, że grasz w STS. U tego bukmachera musisz zagrać kupon AKO ze stawką min. 250 PLN i kursem minimalnym na poziomie 175. Max. kurs na jedno zdarzenie nie może być wyższy niż 2.00. Jeśli grasz online, wystarczy, że klikniesz w opcję "Zakład Bezpieczny". Jeśli grasz stacjonarnie wystarczy, że poinformujesz o tym pracownika lokalu.

W jakich zakładach bukmacherskich zagram bezpieczny kupon?

Nie jest to najbardziej popularna forma obstawiania w Polsce. Posiadają ja tylko niektóre zakłady bukmacherskie, legalnie działające w naszym kraju. Poniżej tabela z jasnymi i klarownymi informacjami odnośnie tego, jaki bukmacher oferuje opcję "bezpieczny kupon" oraz na jakich zasadach się to wszystko odbywa.

BukmacherMax. kurs jednego meczuMin. kursZwrot za błądMax. stawka zwrotu
STS2.017510x stawka250 PLN
Fortuna3.51005x stawka200 PLN
Totolotek5.015010x stawka300 PLN

Różne rodzaje bezpiecznego zakładu

Poszczególni bukmacherzy rozszerzają swoje oferty o promocje związane z bezpiecznym kuponem. Jednak nie zawsze taka promocja polega na tym samym. Konkretny bukmacher może zdecydować się na nieco odmienioną wersję takiego zakładu. Jak może wyglądać taki zakład?

Super Szansa - bukmacher Superbet, mimo młodego stażu, już ma w swojej ofercie podobną promocję. Oferuje swoim graczom opcję bezpiecznego kuponu, a właściwie jego odmiany.

Należy wytypować 11 spotkań i w przypadku, gdy jedno z nich okaże się nietrafione, Superbet wypłaci nam 10% wygranej z pozostałych dziesięciu spotkań. Oznacza to, że nawet w przypadku błędnego typu na kuponie i tak możemy liczyć na wygraną. Co prawda mniejszą, ale i tak wygraną. Jedynym warunkiem jest to, że spotkania nie mogą mieć mniejszego kursu niż 1.30.

Bezpieczny zakład - u bukmachera Totalbet również napotkamy promocję z bezpiecznym kuponem. Również ma on trochę inne zasady, więc warto się z nimi zapoznać zanim weźmiemy udział w promocji.

Stawka kuponu musi minimalnie wynosić 10 PLN. Oprócz tego kupon musi zawierać 10 zdarzeń i każde z kursem minimalnym 1.20. Jeżeli jeden z meczów, który obstawiliśmy nam nie wejdzie, otrzymujemy zwrot stawki od Totalbetu.

Nasza opinia dotycząca bezpiecznego kuponu

Można powiedzieć, że każdy kij ma dwa końce. Sami wiecie najlepiej, że niektóre promocje bukmacherów są trudne do zrealizowania. Czasami decyduje o tym ilość warunków, jakie przyjdzie nam spełnić. Czasami bukmacher lubi dosyć mocno popłynąć z tematem i automatycznie odechciewa się grać w grę.

Przechodząc jednak do meritum. Uprzedzamy, że nie będzie Ci łatwo spełnić warunki bukmachera, który posiada opcję bezpieczny kupon. Dzieje się tak dlatego, że minimalny łączny kurs jest dosyć duży (np. 175 w STS), a maksymalny kurs pojedynczego zdarzenia - niski (na poziomie 2.00). Sami wiecie, że 2.00 to dosyć niefartowny kurs, bo w przypadku wyrównanych meczów kursy na zwycięstwo 1 i 2 wynoszą często odpowiednio 1.85 i 2.25. Z kolei ugrać łączny kurs na poziomie 175 z "pewniaków"... No będzie ciężko.

Oczywiście samo urządzenie zakładów tego typu jest już fajną rzeczą i niezbyt często spotykaną w Polsce. Legalni bukmacherzy dopiero przecierają szlaki w tej kwestii i należy okazać im wyrozumiałość. Niemniej jednak naszym zdaniem każdy bukmacher powinien chociaż delikatnie zmienić zasady:

  • naszym zdaniem kupony powinny mieć mniejsze obostrzenia
  • głównie powinny być dopuszczone zdarzenia ze stawkami wyższymi niż 2.00 (np. 2.20)
  • przydałoby się delikatnie zmniejszyć łączny kurs całkowity, choć przy tej opcji nie będziemy uparci, ponieważ wystarczy, że zostanie spełniony powyższy punkt, a już bezpieczny kupon będzie bardziej realny

Jakie są plusy korzystania z opcji "Bezpieczny Kupon"?

  • zwycięstwo mimo porażki
  • bezpieczny kupon faktycznie działa - testowaliśmy tę opcję kilkukrotnie i nie ma tu żadnych niemiłych niespodzianek

Nasza symulacja bezpiecznego zakładu na przykładzie Bukmachera STS

Bezpieczny zakład w STS

A zatem stawiając 10 PLN na 9 zdarzeń, w przypadku spudłowania jednego z nich otrzymujemy od bukmachera STS wygraną na poziomie 88 zł. Lepszy rydz niż nic. Oczywiście pamiętajcie, że przy tego rodzaju kuponie opcja cash-out jest niedostępna.

Bezpieczny zakład to nic innego jak kupon AKO, w którym masz koło ratunkowe. Nie trafiasz jednego zakładu? Mimo to wygrywasz kupon. Oczywiście Twoja wygrana jest mniejsza niż w przypadku trafienia wszystkich zdarzeń.

STS, Fortuna, Totolotek oraz czasami taką promocję tworzy LV Bet.

Najczęściej są to:
– Maksymalny kurs jednego zdarzenia (w okolicach 2.00)
– Minimalny kurs łączny zazwyczaj musi wynosić ok. 175
– Musi to być kupon AKO

Poradniki

Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Zabierając się za grę u bukmachera każdy z nas-typerów widzi już oczami wyobraźni te gigantyczne sumy, które lada dzień pojawią się w…
Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium przez lata wpisywał się w krajobraz zakładów sportowych w naszym kraju i bardzo długo cieszył się dobrymi opiniami wśród samych…
Bukmacherzy bez podatku ✅  Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku – to hasło jest wyszukiwane przez graczy bardzo często. W Polsce podatki od gier mocno utrudniają zakłady bukmacherskie, ale…
zobacz wszystkie