Trochę o finansach

Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Grafika prezentuje symbole gry w zakładach bukmacherskich bez podatku
Spis treści
[Rozwiń]

Bukmacherzy bez podatku - to hasło jest wyszukiwane przez graczy bardzo często. W Polsce podatki od gier mocno utrudniają zakłady bukmacherskie, ale wcale nie wpływa to na spadek popularności branży hazardowej. Typerzy szukają sposobów, by uniknąć podatku od zakładów, a bukmacherzy często umożliwiają im swobodniejszą grę. Regularnie pojawiają promocje dotyczące zakładów bez podatku, a niektórzy bukmacherzy włączyli taką opcję jako stałą część swojej oferty. Sprawdziliśmy, gdzie możecie liczyć na zakłady bukmacherskie bez podatku.

Polscy bukmacherzy bez podatku

Polscy bukmacherzy oferują grę bez podatku. Trzeba tylko się dowiedzieć, u których jest to możliwe. Na rynku bukmacherskim jest dużo możliwości, więc na brak opcji nie można narzekać. Gdzie obstawiać bez podatku? Poniżej prezentujemy tabelę z polskimi bukmacherami, u których możemy ominąć podatek od zakładów:

BukmacherGra bez podatkuWarunki gry bez podatku
Wpłaty i wypłaty w Totalbet.Stała - po spełnieniu warunkówAKO z 3 zdarzeń; min. kurs 1.20
Logo Noblebet30 dni po rejestracjiAKO z 3 zdarzeń; kurs całkowity 2.20
Wpłaty i wypłaty w Forbet14 dni po rejestracji3 zdarzenia, każde z kursem 1.30
Wpłaty i wypłaty w FortunieHappy Hours3 zdarzenia, każde z kursem 1.30
lvbet-logo14 dni po rejestracjiAKO z 3 zdarzeń; kurs całkowity 2.40

Podatek u bukmachera

Bukmacherzy od 2017 roku muszą odprowadzać podatki. To wtedy w życie weszła nowa ustawa hazardowa, która określała reguły prowadzenia działalności hazardowej w naszym kraju. Od tamtej pory bukmacher musiał zapłacić 12% z każdego wniesionego zakładu przez gracza. Tutaj warto podkreślić, że jest to najwyższy podatek od obrotu, biorąc pod uwagę wszystkie kraje Unii Europejskiej. Z tego względu wiele zagranicznych firm zrezygnowało z udzielania się na polskim rynku bukmacherskim, bo uważa takie warunki za wyjątkowo niekorzystne.

Podatek od zakładów bukmacherskich - jak go ominąć?

Najlepiej skorzystać z promocji bukmacherskich, które co jakiś czas pojawiają się w ofercie. Drugim sposobem na ominięcie podatku od zakładów jest spełnienie warunków bukmachera, który oferuje regularną grę bez podatku. Na pewno będzie to bardziej opłacalne od tradycyjnego obstawiania.

Każdy zakład, który zawieramy za pośrednictwem bukmachera musi zostać obciążony podatkiem 12%. Jest to stawka, która obowiązuje w naszym kraju na mocy ustawy hazardowej. Trzeba jednak zaznaczyć, że mamy do czynienia z najwyższym podatkiem w Europie i tylko Portugalia może się równać pod tym względem z Polską. Jak to się ma w innych krajach?

 • Polska 12%
 • Portugalia 12%
 • Francja 9,3%
 • Niemcy 5%
 • Włochy 2,75%
 • Austria 2%
 • Irlandia 1%
 • Malta 0,5%

Jak widać nawet kraje, które dysponują lepiej rozwiniętą gospodarką nakładają u siebie mniejsze podatki. Bukmacherzy koniec końców na co dzień przenoszą odpowiedzialność za pokrycie kwoty podatkowej na graczy. Nie zmienia to jednak faktu, że śmiało można by obniżyć podatek od zakładów bukmacherskich w Polsce.

Podatki w grach hazardowych

W Polsce obowiązek zapłacenia podatku spada jednak na graczy. Przykładowo jeśli przeznaczają oni 10 złotych na zakład, stawka wynosi tylko 8,80, zaś reszta kwoty pokrywa podatek od gier. Jak łatwo zauważyć, firmy bukmacherskie sprytnie poradziły sobie z tym zobowiązaniem podatkowym. Oprócz tego, bukmacherzy odciągają również podatek od wysokich wygranych. Za taką kwotę uważa się 2280 złotych, więc każda wygrana przekraczająca taką sumę będzie obciążona dodatkowo 10% podatkiem. Typerzy wyszli niekorzystnie na nowej ustawie i mogą mieć pretensje wyłącznie do jej twórców.

Graj bez podatku u bukmachera

Wysokie podatki sprawiają, że wielu graczy szuka możliwości gry u bukmacherów bez podatku. Uniknąć podatków w zakładach bukmacherskich można na dwa sposoby. Po pierwsze trzeba szukać ofert gry bez podatku od zakładów. W tym tekście zebraliśmy wszystkich bukmacherów, którzy proponują graczom taką opcję. Po drugie możemy ominąć podatek od wysokich wygranych. Tutaj warto się na chwilę dłużej zatrzymać.

Jak nie płacić podatku od wysokich wygranych?

Najłatwiej jest obejść podatek od wysokich wygranych. Tu trzeba po prostu wykazać się odrobiną uwagi. Jeśli wygrana zakładu bukmacherskiego niewiele przekracza wartość podatku warto się zastanowić się nad dwoma możliwościami. Po pierwsze można zmniejszyć stawkę. W niektórych przypadkach wystarczy postawić zakład o choćby dwa złote mniej. Wygrana może być nieco mniejsza, ale podatku nie musimy odprowadzać. 

Jeśli jednak nasza ewentualna wygrana jest znacznie większa niż 2280 złotych to warto złożyć dwa (lub czasem więcej) takie same zakłady bukmacherskie. Każdy np. za połowę planowanej stawki. Suma wygranych będzie taka sama jak przy pierwotnym kuponie, ale też odpowiednio manipulując stawkami, unikniemy konieczności opłacania podatku, więc 10% zostaje w kieszeni. Na taką grę bez podatku bukmacherzy zgadzają się niemal za każdym razem. W bardzo rzadkich przypadkach gracze muszą się liczyć z nałożeniem limitów np. bukmacher widzi dużą szansę na swoją przegraną i blokuje drugi taki sam kupon na dane zdarzenie.

hazard-systemy-podatkowe-w-Europie

Jak nie płacić podatku od zakładów?

W przypadku podatku od wniesionych zakładów sprawa się nieco komplikuje. Tu już więcej leży po stronie bukmachera i jeśli nie ma on w swojej ofercie gry bez podatku, to jako gracz nie jesteśmy w stanie nic na to poradzić. Jednak przy uprzejmości niektórych firm bukmacherskich, będziemy mogli liczyć na obstawianie bez podatku, a w efekcie na wyższe wygrane. Legalni bukmacherzy biorą na siebie podatek w trzech przypadkach:

 • oferują stałą promocję gry bez podatku. Po spełnieniu określonych warunków, gracz nie musi się przejmować podatkiem.
 • proponują grę bez podatku przez określony czas. Najczęściej po dokonaniu rejestracji w ramach nagrody za założenie konta.
 • happy hours. Bukmacherzy oferują czasowe promocje, kiedy w danych dniach lub godzinach zniesiony jest podatek od gier.

Poniżej przyjrzeliśmy się bardziej szczegółowo ofertom wszystkich bukmacherów, którzy mogą nam zaproponować zakłady bez podatku. 

Bukmacher bez podatku 2022. Ranking

Bukmacherzy w 2022 roku mają kilka ciekawych ofert na grę bez podatku. W większości przypadków nie będzie to regularna możliwość, a raczej czasowe promocje. Na naszym rynku możemy jednak znaleźć buków, gdzie przez cały czas możemy stawiać zakłady bukmacherskie bez podatku. Warto spróbować swoich sił u więcej niż jednego bukmachera. Zapraszamy na przegląd ofert bukmacherskich na gry bez podatku.

TOTALbet stale bez podatku

Gra bez podatku w TOTALbet jest prawdopodobnie najlepszą ofertą na rynku. W przypadku tego bukmachera mamy do czynienia z mniejszym wymaganym kursem pojedynczych spotkań niż u konkurencji. TOTALbet ułatwił tą promocją życie swoim graczom.

logo totalber oraz równanie, które należy spełnić, aby grać bez podatku

Warunki do zrealizowania, by kupon został zwolniony z podatku są banalnie proste. TOTALbet wymaga na takim kuponie tylko trzech zdarzeń, a każde z nich ma mieć kurs minimalny w wysokości 1.20. Mogą to być wydarzenia z oferty przedmeczowej, jak i mecze na żywo, więc dostajemy tutaj sporą dowolność.

Wielu graczy podziela opinie, że TOTALbet ma najprostszy i najłatwiejszy do zrealizowania warunek gry bez podatku. To dobry sposób na to, żeby prześcignąć konkurencję i zachęcić typujących by odebrać oferowany przez TOTALbet bonus.

+14% w forBET za rejestrację

 • Załóż konto w forBET
 • Graj bez podatku AKO 3×1.30
KOD PREZENTFB
ODBIERZ 3280 PLN

Bukmacher forBET proponuje grę bez podatku jako dodatek do swojego bonusu powitalnego. Przez 14 dni po założeniu konta możemy grać zakłady z dodatkiem 14%, czyli czekają na nas wyższe wygrane. W porównaniu z innymi bukami, którzy oferują zniwelowanie podatku za zarejestrowanie, forBET wypada dużo lepiej. Głównie chodzi tu o warunki, które należy spełnić, żeby obstawiać bez podatku. Co prawda również forBET wymaga 3 zdarzeń zawartych na kuponie, ale ogranicza nas do tego, aby kurs każdego z nich wynosił minimum 1.30. Mamy więc ułatwione zadanie, by grać o wyższe wygrane przez całe dwa tygodnie.

Happy Hours w Fortunie, czyli promocja która likwiduje podatek

warunki gry bez podatku w fortunie

Fortuna ulepszyła swoją promocję Happy Hours. Dzięki niej można było grać bez podatku i to się nie zmienia. Niezmienne pozostają także warunki, które były wcześniej do spełnienia. Na czym więc polega ulepszenie? Cały proces przebiega teraz automatycznie! Uprzednio gracz musiał sam dobrać odpowiedni bonus kursowy do swojego kuponu. Teraz wystarczy, że jego zakład spełni odpowiednie warunki i zostanie on zwolniony z podatku. Nie ma stawki minimalnej i przysługuje graczom 24 godziny na dobę.

To kolejne spore udogodnienie, bo wcześniej można było korzystać z Happy Hours tylko w jasno określonych terminach. Obecnie gra bez podatku obowiązuje cały czas - do odwołania. Istotny może byc również dla niektórych fakt, że w przypadku nie odbycia się jakiegoś zdarzenia lub rozliczenia go po kursie 1.00, brak podatku nie przestaje tracić ważności. Dla wielu klientów Fortuny to na pewno ważne usprawnienia.

Graj przez cały czas bez podatku w BETFAN

Ten bukmacher próbuje wpisać grę bez podatku na swoje sztandary. Trzeba przyznać, że oferta BETFAN na grę bez podatku jest w tym momencie jedną z najciekawszych wśród legalnych bukmacherów,  a zarazem najbardziej kompleksową.

Zasady korzystania z promocji na grę bez podatku w BETFAN są dość proste. Gracz może z niej skorzystać gdy obstawia zakłady proste (czyli „systemy” nie wchodzą w grę), a na kuponie umieści co najmniej trzy mecze. Każde spotkanie powinno mieć kurs co najmniej 1,45. Oferta jest dość korzystna, ale trzeba przyznać, że sam bukmacher ograniczył grę bez podatku. Wcześniej w BETFAN można było grać bez podatku już od dwóch zakładów na kuponie. Kurs minimalny (1,45 x 1,45) wynosił więc ok. 2,10, a w obecnych warunkach promocji ok. 3,05. Jeden mecz dołożony do kuponu na grę bez podatku to może i niewiele, ale jednak znacznie ogranicza szansę na wygraną.

30 dni bez podatku po rejestracji w Noblebet

kalendarz bez podatku noblebet

Bukmacher Noblebet może nam zaoferować grę bez podatku w zamian za założenie konta. Jest to więc swego rodzaju dodatek do oferty powitalnej Noblebetu. Wydłużył jednak czas względem konkurencji i tutaj możemy obstawiać bez podatku aż przez 30 dni. Trzeba jednak spełnić określone warunki, żeby załapać się na tę promocję. Noblebet wymaga zagrania kuponu złożonego z 3 zdarzeń, a jego kurs musi wynosić minimum 2.20. Taki kupon dostanie +14% i w efekcie nie będzie podlegał podatkowi. Zarejestruj się w Noblebet, zgarnij bonus powitalny i przez miesiąc graj bez podatku. 

LV Bet zbija podatek po założeniu konta

Tu kolejny raz mamy do czynienia z bukmacherem, który proponuje grę bez podatku przez określony czas. LV Bet ma na swojej stronie promocję pod tytułem “Zbijamy podatek po rejestracji”. To znaczy, że za założenie konta będziemy mogli się cieszyć grą bez podatku. W przypadku LV Betu będzie to 14 dni. Przez dwa tygodnie możemy stawiać zakłady bukmacherskie bez podatku, jeżeli nasze kupony będą spełniały następujące warunki. Całkowity kurs to co najmniej 2,40 i minimum 3 zdarzenia na kuponie. Tyle wystarczy, aby móc cieszyć się grą bez podatku.

 • Załóż konto w LV Bet
 • Graj bez podatku AKO 3 – kurs 2,40
KOD PREZENTLV
ODBIERZ 3443 PLN

E-sport bez podatku w eWinner

Do grona bukmacherów bez podatku dołączył również eWinner. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z promocją dotyczącą jedynie zakładów esportowych. Wychodzimy z założenia, że jednak lepszy rydz niż nic, więc warto wspomnieć o ofercie tego bukmachera. Jedyne co trzeba zrobić, to spełnić konkretne warunki. Dodajemy trzy zdarzenia do swojego kuponu i każde z nich musi mieć kurs min. 1,20. Pamiętaj też o tym, żeby na tym kuponie znalazły się wyłącznie zakłady z na e-sport. To nic trudnego, więc fani obstawiania gier elektronicznych z pewnością się ucieszą.

marcin gortat obok logo ewinner oraz informacją o promocji bez podatku na esport

Zakłady bez podatku za większą liczbę zdarzeń

Poza wymienionymi bukmacherami bez podatku, gracze mogą liczyć jeszcze na specjalne promocje. Dzięki nim otrzymują dodatkowy % od każdego zdarzenia na swoich kuponach AKO. To również dobry sposób na zakłady bez podatku, ale nie u każdego bukmachera znajdziemy taką ofertę. Poniżej znajdziecie buków, u których będziecie mogli ominąć podatek, dzięki większej liczbie zdarzeń na kuponie:

 • Betclic
 • PZBuk
 • Totolotek
 • Betcris

Wyżej wymienieni bukmacherzy mają w swojej ofercie promocje, które również pozwolą Ci zniwelować podatek od zakładów bukmacherskich. Jedyne co musisz zrobić, to zagrać więcej zdarzeń na swoim kuponie. Dla fanów “puszczania taśm” to tak jakby byli bukmacherami bez podatku. Co więcej możesz jeszcze wyjść na plus, ponieważ w tym przypadku im więcej zdarzeń, tym wyższy bonus do wygranej.

Czy warto grać u bukmachera bez podatku?

Zdecydowanie warto korzystać z opcji gry bez podatku. Dzięki temu możemy liczyć na wyższe wygrane, które nie zostaną obcięte przez dodatkową opłatę. Należy jednak pamiętać, że każde dodatkowe zdarzenie na kuponie to ryzyko przegranej. Czasami jednak warto dorzucić jeden mecz, aby ominąć podatek. Jeśli jest taka możliwość, warto grać bez podatku u bukmachera. Ostateczna decyzja należy jednak oczywiście do gracza.

Porównując ze sobą oferty bukmacherskie, najlepiej bez podatku obstawia się w TOTALbet. Możemy tam grać regularnie, co podnosi atrakcyjność tego bukmachera.

Od 2017 roku w naszym kraju obowiązuje nowa ustawa hazardowa. Bukmacherzy są zmuszeni odprowadzać podatki od każdego zakładu, a także od wysokich wygranych.

W Polsce stosuje się podatek od obrotu, czyli każdy zakład obciążony jest 12% podatkiem. Oprócz tego gracz płaci również podatek 10% od wysokich wygranych, czyli kwot przekraczających 2280 złotych.

Bukmacherzy BETFAN i TOTALbet oferują regularną grę bez podatku. Trzeba jednak spełnić odpowiednie warunki, żeby móc liczyć na wyższą wygraną.

Wystarczy rozbić stawkę na kilka takich samych kuponów. Można również zmniejszyć liczbę zdarzeń na kuponie, którego ewentualna wygrana przekracza 2280 złotych.

Poradniki

Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Zabierając się za grę u bukmachera każdy z nas-typerów widzi już oczami wyobraźni te gigantyczne sumy, które lada dzień pojawią się w…
Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium przez lata wpisywał się w krajobraz zakładów sportowych w naszym kraju i bardzo długo cieszył się dobrymi opiniami wśród samych…
Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku – to hasło jest wyszukiwane przez graczy bardzo często. W Polsce podatki od gier mocno utrudniają zakłady bukmacherskie, ale…
zobacz wszystkie