Jak grać

Jak założyć konto tymczasowe i grać bez dowodu? Bukmacher bez weryfikacji.

Spis treści
[Rozwiń]

Nie jesteś pewny czy chcesz na dłużej związać się z danym bukmacherem? Nie chcesz podawać wszystkich swoich danych? Chcesz szybko obstawić zakład bukmacherski bez dowodu? Konto tymczasowe jest do tego idealne.

Zakłady bukmacherskie to rozrywka dla graczy choć trzeba spełnić odpowiednie warunki, które czasami utrudniają zawarcie kuponu. Przede wszystkim wymagana jest rejestracja konta, ponieważ obstawianie jest przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich. Z tego względu „obstawianie bez dowodu” online tak naprawdę nie jest możliwe. Jedyne zakłady bukmacherskie bez dowodu to te w punktach stacjonarnych, gdzie obsługa nie wymaga legitymowania dokumentu tożsamości. Chodzi wszakże o to, aby gracz musiał wypełnić jak najmniej formalności.

Rejestracja konta u legalnych bukmacherów. Jak założyć konto?

Po nowelizacji ustawy hazardowej wspomnianych formalności niestety jest sporo. Gracz, żeby zawierać zakłady w internecie musi zarejestrować swoje konto. Należy podać wiele danych osobowych, w tym te, które uznawane są za wrażliwe. To m.in.:

 • imię i nazwisko,
 • numer PESEL,
 • adres zamieszkania,
 • numer konta w banku,
 • numer dowodu tożsamości.

Już z tej listy widać, że bukmacher bez dowodu osobistego się nie obejdzie. Co więcej każdy bukmacher musi dokonać weryfikacji naszych danych.

Jak to robią bukmacherzy?

Bez  okazania dowodu się nie uda. Gracze muszą przesłać skan lub zdjęcie zarówno awersu jak i rewersu dokumentu. Nie dość, że wydłuża to całą procedurę (choć bukmacherzy weryfikują dane najczęściej w kwadrans), to jeszcze możemy obawiać się o bezpieczeństwo naszych danych. Co prawda bukmacherzy nie mogą odsprzedawać naszych danych oraz muszą spełniać rygorystyczne wymogi dotyczące przechowywania danych, ale przecież wyciek informacji nikogo specjalnie zdziwić nie może. Ostrożność jest zawsze zalecana, choć trzeba też oddać legalnym bukmacherom w Polsce, że na razie nie zaliczyli żadnej wpadki przy przechowywaniu informacji o swoich klientach.

BukmacherLimit stawekWażność konta tymczasowegoDostęp do wszystkich bonusówZałóż konto tymczasowe
STS5000 PLNbez limituTAKRejestracja
Superbet5000 PLN90 dniTAKRejestracja
Fortuna5000 PLN28 dniNIERejestracja
Fuksiarz5000 PLN90 dniTAKRejestracja
PZBukbrak limitubez limituTAKRejestracja
LV BET5200 PLNbez limituNIERejestracja
Noblebet5200 PLNbez limituTAKRejestracja
Totolotek5000 PLNbez limituNIERejestracja
eWinner5000 PLN28 dniTAKRejestracja
TOTALbet5000 PLN90 dniNIERejestracja

Jak grać bez dowodu osobistego? Konto tymczasowe

Zakłady bukmacherskie to też jednak czas. Wielu graczy korzysta z porównywarek kursów i może znaleźć ciekawy kurs u bukmachera u którego nie posiada konta. Są też początkujący typerzy, którzy mogą nie chcieć od razu podawać wszystkich swoich danych. Przecież po krótkim czasie mogą się rozmyślić i zaprzestać gry. Czy jest na to rada? Tak. W pewnym sensie obstawianie bez dowodu istnieje. Jak grać bez dowodu osobistego? Bukmacherzy bez dowodu osobistego lub paszportu pozwalają założyć konto tymczasowe. 

Czym jest konto tymczasowe u bukmacherów?

Konto tymczasowe jest w pełni legalną formą zarejestrowania się na portalu bukmachera. Ustawodawca nieco zmodyfikował przepisy i dzięki temu obstawianie bez dowodu jest możliwie. Założenie konta tymczasowego jest więc w pełni legalne, o ile bukmacher działa zgodnie z obowiązującą Ustawą Hazardową. Dziś niemal każdy bukmacher w Polsce ma w swojej ofercie tzw. szybką rejestrację, która pozwala na założenie konta tymczasowego. Gracze nadal muszą podać część danych o sobie, ale już nie tyle co wcześniej. Z reguły należy podać jedynie adres e-mail, ustalić hasło czy podać swoje imię i nazwisko.

Weryfikacja wieku

Bukmacher bez dowodu sprawdzi nasz wiek i zrobi to na podstawie numeru PESEL. Od razu zaznaczamy. Nie warto wpisywać fałszywego numeru. Po pierwsze jest to przestępstwo, które może zostać srogo ukarane. Po drugie, jeśli zostaniemy u bukmachera na dłużej i będziemy chcieli np. wypłacić wygraną i tak będziemy musieli podać brakujące dane. Wtedy kłamstwo wyjdzie i nic z tym zrobić nie będzie można.

Szybka rejestracja u bukmachera. Krok po kroku

Procedura założenia konta tymczasowego nie trwa zwykle dłużej niż minutę i po tym czasie gracz może dokonać pierwszego depozytu oraz rozpocząć grę. Zapewne szybciej założysz konto niż przeczytasz ten poradnik, ale jednak warto się zapoznać z informacjami jak założyć konto, żeby obstawiać bez dowodu.

 1. Wybierz najlepszego bukmachera – niemal każdy legalny bukmacher w Polsce proponuje już szybką rejestrację bez weryfikacji. Niemal to jednak nie wszyscy i niżej znajdziecie listę, którzy bukmacherzy pozwolą bez dowodu założyć konto.
 2. Następnie należy kliknąć w baner „szybka rejestracja” na stronie bukmachera lub po prostu „rejestracja”. Każdy bukmacher przyjmuje nieco inne rozwiązania, ale najczęściej najpierw gracz otrzymuje uproszczony formularz i podaje niezbędne informacje. Następnie, albo może od razu przejść do formularza z pełną rejestracją albo może to zignorować i zacząć grę. Czasami po wypełnieniu uproszczonego formularza od razu jesteśmy przenoszeni na stronę główną, a dane możemy uzupełnić później w zakładce „moje konto”
 3. Bardzo często musimy jeszcze aktywować swoje konto poprzez „kliknięcie” w link weryfikacyjny, który otrzymujemy na adres e-mail.
 4. I gotowe! Obstawianie bez dowodu od teraz jest możliwe i gracz może wpłacić pieniądze na konto bukmachera i obstawiać bez dowodu pierwsze mecze.

Możliwości konta tymczasowego

Już wiemy jak założyć konto, żeby grać bez dowodu, ale jakie dokładnie korzyści daje konto tymczasowe?

 1. Po pierwsze jest to możliwość szybkiego obstawiania bez dowodu. Gracz może przelać na konto bukmachera środki i skorzystać z oferty kursowej w około minutę.
 2. Konto tymczasowe pozwala też na skorzystanie z bonusów bukmacherskich. Zdecydowana większość bukmacherów udostępnia promocje już po szybkiej rejestracji. Musimy jednak pamiętać o tym, żeby w czasie procedury rejestracyjnej wyrazić zgodę na udział w akcjach promocyjnych i bonusowych bukmachera.
 3. Konto tymczasowe pozwala również na korzystanie z pozostałej oferty bukmacherów. Można oglądać transmisje z wydarzeń sportowych (o ile są dostępne u danego bukmachera) czy też korzystać z innych narzędzi, które bukmacher proponuje swoim klientom. Konto tymczasowe z reguły w żaden sposób nie ogranicza możliwości korzystania z samego portalu bukmachera.
zdjęcie prezentuje człowieka z dokumentem tożsamości

Konto tymczasowe – ograniczenia

Nie oznacza jednak to tego, że w ogóle ograniczenia nie istnieją. Ustawodawca po coś wymaga podawania pewnych danych, więc tak łatwo z nich nie zrezygnuje. To „coś” to między innymi zapobieganie działalności przestępczej np. poprzez pranie brudnych pieniędzy. Dlatego co prawda gracz może wpłacić środki na konto tymczasowe, ale wypłacić już ich nie może. Transfer środków musi bowiem być dokonany na w pełni zweryfikowany rachunek bankowy. Także po to, żeby kontrola nad tymi środkami była prostsza. Dlatego płatności u bukmachera są w tej sytuacji ograniczone.

Ważne!

To więc pierwsze podstawowe ograniczenie konta tymczasowego. Brak możliwości dokonania wypłaty wygranych lub wycofania środków, które wpłaciliśmy jako depozyt, ale ostatecznie nie chcemy ich przeznaczać na zakłady bukmacherskie.

Drugie ważne ograniczenie to limit stawek. Gracz na koncie tymczasowym może obstawić bez dowodu z reguły za maksymalnie 5000 złotych. Chodzi o sumę stawek, a nie pojedynczy zakład. Więc jeśli zagramy np. 50 kuponów za 100 złotych, to wyczerpiemy limit konta tymczasowego i dalsza gra nie będzie możliwa.

Ostatnim ograniczeniem jest czas. Choć nie zawsze. Konto tymczasowe już z nazwy sugeruje, że będzie aktywne przez określony czas. Tak czasami jest, ale nie zawsze. Czasami gracz musi przejść na konto stałe po 30 dniach, czasami po 90 dniach, a czasami bukmacherzy nie stawiają takiego wymogu.

Zalety i wady konta tymczasowego

Jak w każdym przypadku możemy się zastanowić jak wyglądają zalety i wady danej funkcji. Konto tymczasowe daje nam interesujące możliwości, ale również wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Wystarczy się im bliżej przyjrzeć, żeby mieć jasność, co do ostatecznego osądu.

Zalety:

 • brak konieczności przesyłania dokumentu tożsamości
 • dokonywanie wpłat na konto
 • opcja przetestowania usług bukmachera przed pełną rejestracją
 • możliwość skorzystania z pełnej oferty zakładów bukmacherskich
 • dostęp do wszelkich bonusów u danego bukmachera
 • rozpoczęcie gry od razu po ukończeniu szybkiej rejestracji

Wady:

 • brak możliwości wypłaty środków z wygranych
 • limity czasowe lub kwotowe

Jak łatwo zauważyć, zalet jest więcej niż wad, więc założenie konta tymczasowego jest jak najbardziej wskazane.

Jak przejść na konto stałe?

Czy jeśli przekroczymy limity czasu lub stawek to musimy się czegoś obawiać? Nie. Musimy wtedy przejść na konto stałe. Nie musimy się martwić tym, że nasze pieniądze przepadną czy nie będziemy mogli się w ogóle zalogować do serwisu. 

Jeśli przekroczymy, któryś z limitów to bukmacher po próbie logowania poinformuje nas o tym, że nasze konto przestało być aktywne i musimy uzupełnić dane, aby znowu w pełni móc korzystać z oferty bukmachera. Tak samo dzieje się, gdy próbujemy wypłacić środki z konta tymczasowego. Bukmacher najpierw poprosi nas o uzupełnienie danych.

Oczywiście gracz nie musi czekać aż przekroczy limity. Zawsze w sekcji „moje konto” można uzupełnić dane podane w szybkiej rejestracji u bukmachera. Na pewno pozwoli to uniknąć nerwów, gdy chcemy szybko wypłacić wygrane z bukmacherskiego konta.

Żeby przejść z konta tymczasowego należy już podać wszystkie wymagane dane. Obstawianie bez dowodu w tym miejscu się więc kończy. Gracz musi uzupełnić zarówno numer rachunku bankowego jak i numer dokumentu tożsamości, a na końcu przesłać skany lub zdjęcia dowodu lub paszportu. W formularzu mogą znaleźć się też inne pozycje np. adres zamieszkania czy informacja skąd pochodzą środki na naszą grę u bukmachera. Wszystko zależy od tego jakie dane podaliśmy w procedurze szybkiej rejestracji. Przejście na konto stałe nie powinno potrwać długo. Czas potrzebny jest graczowi tak naprawdę tylko przy wykonaniu skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości. 

Sama weryfikacja danych przez bukmachera również powinna zamknąć się w 15 min.

Jak przebiega weryfikacja konta w zakładach bukmacherskich?

W jaki sposób się ona odbywa? Najczęściej dzieje się to przy próbie dokonania pierwszego przelewu. Bukmacher kontaktuje się z klientem i sprawdza jego dane. Niekiedy sprawdzane jest to również za pomocą danych z konta bankowego. Aby obstawianie meczy było w pełni legalne, taka weryfikacja jest koniecznością.

Najważniejsze jest więc podanie swoich prawdziwych danych podczas zakładania takiego konta i rejestracji. Przede wszystkim, dotyczy to numeru telefonu oraz adresu.

Dlaczego bukmacherzy weryfikują konta swoich klientów?

Przede wszystkim, zależy im na tym, aby nikt nie założył kilku kont na jednej stronie internetowej. W ten sposób mógłby bowiem wielokrotnie korzystać z oferowanych przez bukmachera bonusów i promocji bukmacherskch.

Poza tym, każdy bukmacher ma limity swoich wygranych i zależy mu na tym, aby jeden klient nie był w stanie ich przekroczyć.

Kolejną kwestią jest to, że w Polsce w zakładach bukmacherskich mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie, co można z łatwością sprawdzić na podstawie podanych danych. Zdarza się również, że typerzy próbują w ten sposób ominąć wcześniejszą dyskwalifikację. W ten sposób po prostu nie są w stanie.

Legalni bukmacherzy z możliwością szybkiej rejestracji

Od momentu, gdy ustawodawca zezwolił na procedurę szybkiej rejestracji, zakładanie kont tymczasowych, czyli możliwość obstawiania bez dowodów, pojawiła się u niemal wszystkich bukmacherów. Jedni się nieco ociągali, drudzy postarali się szybciej, ale aktualna lista legalnych bukmacherów w Polsce, którzy oferują opcję szybkiej rejestracji wygląda następująco:

 • Konto tymczasowe w STS –  konto bez limitu czasu; maksymalna łączna stawka 5000 złotych. 
 • Konto tymczasowe Fortuna – konto tymczasowe w Fortunie aktywne jest 28 dni, a maksymalna łączna stawka to 5000 złotych.
 • Konto tymczasowe Totolotek – konto bez limitu czasu; maksymalna łączna stawka 5000 złotych; gracz nie może skorzystać z oferty bonusowej na koncie tymczasowym.
 • Konto tymczasowe Betclic - konto tymczasowe w Betclic aktywne jest 90 dni, a maksymalna łączna stawka to 5000 złotych.
 • Konto tymczasowe Betfan -  konto bez limitu czasu; maksymalna łączna stawka 5000 złotych.
 • Konto tymczasowe PZBuk -  konto bez limitu czasu; maksymalna łączna stawka 5000 złotych.
 • Konto tymczasowe Forbet -  konto bez limitu czasu; maksymalna łączna stawka 5000 złotych.
 • Konto tymczasowe Lvbet  - konto bez limitu czasu; maksymalna łączna stawka 5200 złotych.
 • Konto tymczasowe eWinner -  konto tymczasowe w eWinner aktywne jest 28 dni, a maksymalna łączna stawka to 5000 złotych.
 • Konto tymczasowe Milenium -  konto tymczasowe w Milenium aktywne jest 28 dni, a maksymalna łączna stawka to 5000 złotych.
 • Konto tymczasowe Totalbet -  konto tymczasowe w Totalbet aktywne jest 90 dni, a maksymalna łączna stawka to 5000 złotych.
 • Konto tymczasowe Etoto - konto bez limitu czasu; maksymalna łączna stawka 4000 złotych, 
 • Konto tymczasowe w Superbet – bukmacher jeszcze nie rozpoczął internetowej działalności, choć portal bukmachera już działa. Obstawianie bez dowodu możliwe jest w punktach stacjonarnych.

Gra bez dowodu – bukmacherzy stacjonarni

Tutaj jest prościej. Gracze nie muszą zakładać kont, aby obstawiać zakłady bukmacherskie w punktach stacjonarnych. W Polsce jest około 1500 lokali bukmacherskich (m.in. STS, Fortuna, Totolotek, Superbet, LVBet, Forbet, Etoto), w których obstawianie bez dowodu jest możliwe. Oczywiście – nadal gra jest dozwolona dla tych klientów, którzy ukończyli 18 lat. Dlatego pracownik bukmachera może nas poprosić o okazanie dokumentu tożsamości, aby zweryfikować nasz wiek.

Ale uwaga! Bukmacher nie ma prawa zapisywać naszych danych lub kopiować dokumentu. Na graczu spoczywa tylko i wyłącznie obowiązek udowodnienia, że jest pełnoletni. 

Czy warto założyć konto tymczasowe?

Zdecydowanie warto najpierw założyć konto tymczasowe, nim zdecydujemy się na pełną rejestrację. Na spokojnie będziemy mogli grać i testować usługi danego bukmachera i dopiero po jakimś czasie podjąć decyzję. Jeśli taka opcja nam odpowiada, decydujemy się na przesłanie dokumentu tożsamości, numeru konta bankowego i przejście na konto stałe. W przeciwnym razie odpuszczamy zakłady bukmacherskie u tego operatora i szukamy dla siebie bardziej odpowiedniego bukmachera.

Najlepiej dokonać szybkiej rejestracji w STS lub PZBuk, ale inni bukmacherzy również oferują możliwość założenia konta tymczasowego.

Tak, ale będzie to tylko konto tymczasowe. Jeśli chcesz dokonać pełnej rejestracji online, będziesz potrzebował przesłać skan dokumentu tożsamości.

Większość bukmacherów daje dostęp do pełnej oferty bonusowej graczom z kontem tymczasowym. Sprawdź w naszej tabelce, u którego bukmachera możesz liczyć na pełen pakiet powitalny.

W zależności od bukmachera może być to od 28 do 90 dni. Istnieją jednak tacy bukmacherzy, którzy nie określają maksymalnego czasu do spędzenia na koncie tymczasowym.

Maksymalna ilość pieniędzy, którą można postawić na koncie tymczasowym waha się od 5000 PLN do 5200 PLN w zależności od bukmachera.

W przypadku konta tymczasowego występują ograniczenia czasowe lub maksymalnych stawek. Do tego dochodzi brak możliwości dokonywania wypłat wygranych. Konto stałe daje dostęp do wszystkich funkcji i usług bukmachera.

Jak najbardziej. Szybka rejestracja konta tymczasowego jest dostępna również z poziomu aplikacji mobilnej.

Jeżeli bukmacher, u którego zdecydowałeś się założyć konto tymczasowe oferuje stream transmisji na żywo, będziesz miał dostęp również do tej usługi.

Poradniki

Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Zabierając się za grę u bukmachera każdy z nas-typerów widzi już oczami wyobraźni te gigantyczne sumy, które lada dzień pojawią się w…
Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium przez lata wpisywał się w krajobraz zakładów sportowych w naszym kraju i bardzo długo cieszył się dobrymi opiniami wśród samych…
Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 14% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 14% więcej u wybranych buków

Gra bez podatku należy do najbardziej pożądanych promocji w ofertach legalnych polskich bukmacherów online. Zwiększenie ewentualnych wygranych o 14% jest w końcu…
zobacz wszystkie