Jak grać

Jak zacząć grać u bukmachera?

Spis treści
[Rozwiń]

Coraz więcej typerów wybiera raczej bukmacherów online. Jest to bardzo wygodne, ponieważ wszyscy legalni bukmacherzy mają swoje serwisy internetowe, gdzie po rejestracji konta można obstawiać dowolne mecze.

Każdy kibic sportowy oglądając mecz piłki nożnej, skoki narciarskie, czy inne dowolne wydarzenie sportowe, choć raz odniósł wrażenie, że zwycięzca pojedynku znany jest już przed meczem. Różnica w poziomie drużyn, wyjątkowa forma zawodników, albo jakieś pozasportowe czynniki sprawiają, że szanse na wygraną jednej z drużyn rosną. To między innymi te czynniki mają wpływ na ustalanie kursów przez bukmacherów

Jaki bukmacher na początek?

W jaki sposób najlepiej jest zacząć? Warto zapoznać się z tym, co oferują najlepsi bukmacherzy w Polsce. Lepiej nie zakładać konta na nielegalnej stronie, ponieważ już za samą rejestrację można ponieść konsekwencje prawne i finansowe.

Na początku najlepiej porównać też oferowane przez bukmacherów bonusy na start. Dzięki nim, obstawianie meczów jest znacznie przyjemniejsze i wygodniejsze.

Rejestracja u bukmachera online zajmuje zaledwie chwilę, ponieważ wymagane są jedynie podstawowe dane osobowe. Niektórzy decydują się na założenie kilku kont na różnych stronach, aby uzyskać więcej bonusów. Poza tym, często obstawiają oni różne wyniki wydarzeń u innych bukmacherów, co daje znacznie większe szanse wygrania. Warto się nad tym zastanowić, jeśli myśli się poważnie o bukmacherce i o większych kwotach z wygranych kuponów.

Bukmacherzy dla początkujących

Firmy bukmacherskie walczą o każdego nowego klienta, zachęcając rozmaitymi bonusami i promocjami. To doskonała okazja dla początkującego gracza na zdobycie doświadczenia. Przy minimalnym ryzyku, albo niewielkich stratach własnego wkładu dużo prościej zapoznać się z rynkiem bukmacherskim. 

W ofertach znajdują się premie do pierwszej wpłaty, czy możliwość postawienia bezpiecznego zakładu, który nawet jak przegramy, to nie tracimy pieniędzy. Są także bonusy bez depozytu, czyli kwoty, za które można zacząć obstawiać wydarzenia, zanim dokona się wpłaty środków własnych. 

Jak uzyskać kod promocyjny bukmachera?

Kody promocyjne dają możliwość skorzystania z dodatkowych bonusów, często większych niż te standardowo oferowane przez bukmachera. Najlepiej wybrać serwisy,  gdzie bez problemu znajdziemy informację o możliwości odebrania prezentu, a nawet zostaniemy przekierowani na stronę rejestracyjną bukmachera.

Kodu promocyjnego używa się,aby otrzymać lepszą ofertę powitalną. To właśnie podczas rejestracji będziemy mogli posłużyć się kodem, dzięki któremu zyskamy ciekawsze promocje do wykorzystania podczas gry.

obrazek przedstawia mężczyznę analizującego elektroniczną ofertę bukmacherską

Jakie spotkania typować u bukmachera?

Jeśli nie jesteś pewien jakie mecze obstawić danego dnia, być może warto przemyśleć zapisanie się do newslettera bukmacherskiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba samemu szukać wartościowych typów, tylko dostaje się je wraz z analizą bezpośrednio na e-mail.

Wtedy wystarczy zapoznać się z daną analizą i tylko zadecydować czy nam ona odpowiada. Jest to szybsze rozwiązanie niż analizowanie samemu, a co więcej te newslettery są darmowe, więc każdy może je przynajmniej wypróbować.

Można połączyć taki sposób działania z którymś z systemów bukmacherskich. Pozwalają one usystematysować grę i dzięki nim wiadomo jakich spotkań szukać, by znaleźć tzw. valuebet. Doświadczeni typerzy zgodnie wskazują valuebety jako najbardziej zyskowną i sprawdzoną strategię obstawiania. Niestety, opanowanie tej metody nie jest proste.

Sama idea valuebetu polega na tym, aby obstawiać mecze, które zostały niewłaściwie ocenione przez bukmacherów. Jak to wygląda w praktyce? Jeżeli gracz uważa, że dany zespół jest niesłusznie uznawany za faworyta, wspomnianym value będzie obstawienie zwycięstwa przeciwników lub remisu. Valuebety mogą być uzasadnianie różnymi czynnikami, takimi jak: zmęczenie poszczególnych zawodników lub zawodnika (w przypadku sportów indywidualnych), kontuzje, słaba forma w meczach wyjazdowych.

Jak grać w zakładach bukmacherskich?

Najlepiej tak, żeby wygrać, ale nie ma jednego sposobu na ciągłe zwycięstwa. Na szczęście doświadczeni bukmacherzy są skłonni udzielić kilku wskazówek początkującym typerom. Jeśli zostaną one wykorzystane w dobry sposób, powinny ułatwić wdrożenie się w świat zakładów bukmacherskich:

  • dostosowanie wkładu własnego do możliwości finansowych

Pamiętaj, żeby nigdy nie wpłacać więcej pieniędzy niż jesteś w stanie stracić. Nie można traktować środków na zakłady jako inwestycję.stawianie wszystkiego na jedną kartę kończy się źle. W ten sposób można wszystko stracić, a zyskać niewiele.

  • założenie kont u kilku bukmacherów

Może okazać się to dobrym pomysłem. Dzięki temu można wybrać najlepszą ofertę. Nie tylko chodzi o kursy na dane spotkanie, ale też np. promocje bukmacherskie dla aktualnych graczy. Mając konta w różnych miejscach nie trzeba ciągle na nich grać, ale warto wiedzieć, który bukmacher oferuje coś ciekawego, czego nie oferują pozostali bukmacherzy.

  • skupienie się na jednej lub dwóch dyscyplinach

Od czasu do czasu można dla zabawy postawić na coś nietypowego, ale grunt żeby się dobrze znać na konkretnej dyscyplinie. Granie spotkań czwartej ligi francuskiej z reguły nie jest dobrym wyborem. Możesz co prawda trafić jakimś cudem wynik takiego spotkania, ale zdecydowanie lepiej poruszać się po prostu wokół tego, na czym się zna.

obrazek przedstawia klawiaturę na której są białe przyciski i jeden zielony z napisem football, leży na nim piłka

Jesteś wielkim fanem niemieckiej Bundesligi? Oglądasz praktycznie każdy mecz, a do tego czytasz artykuły z nią związane. Wiesz co słychać u Borussii, Werderu czy Hoffenheim? Znasz zawodników, ich mocne i słabe strony, wiesz kto ma wpływ na zespół? To jest wiedza, która może dać przewagę w starciu z bukmacherem. Warto ją wykorzystać zamiast liczyć na fart w egzotycznych ligach. 

  • analiza spotkań i porównywanie kursów bukmacherskich.

Sama analiza nie gwarantuje wygranej. Jednak może przybliżyć do niej gracza. Przed postawieniem zakładu, dobrze byłoby przeczytać choćby zapowiedzi przedmeczowe.

Dzięki temu można uzyskać istotne dla przebiegu meczu informacje. Np. w jakiej formie są obydwie drużyny, który z podstawowych piłkarzy wypadł ze składu z powodu kontuzji lub kartek. Takie czynniki mają kluczowy wpływ na końcowy rezultat.

  • zawieranie małej liczby zakładów na jednym kuponie

Najlepiej umieścić na nim 1-2 typy, bo im więcej zdarzeń, tym większe prawdopodobieństwo, że w którymś przypadku nasz typ okaże się niepoprawny.

Nieważne czy dopiero się zaczyna przygodę z bukmacherką, czy zjadło się na niej zęby. Każdy gracz co najmniej raz zagrać “taśmę”, czyli kupon, na którym znajduje się dziesięć, a nawet dwadzieścia wydarzeń.

Ewentualna wygrana wygląda wtedy naprawdę przyjemnie, ale efekt wizualny to jedyna zaleta. Oprócz pomnożonej stawki, pomnażamy też ryzyko błędnego typu. Każde kolejne spotkanie to dodatkowa przeszkoda do pokonania w drodze po wygraną.

To nie jest dobry sposób na zakłady bukmacherskie. Szansa, że taka “taśma” okaże się w całości trafiona jest bardzo niewielka, więc lepiej ograniczyć liczbę zdarzeń do minimum. Można nadrobić wysokość wygranej np. większą stawką.

  • obserwacja bardziej doświadczonych typerów i zgłębianie wiedzy

Człowiek uczy się na błędach. Jednak czy zawsze musi uczyć się na swoich? Na początku dobrze jest wykorzystać doświadczenia ludzi zaznajomionych z branżą. Warto podpatrywać jak działają gracze, czym się kierują, jakich typów szukają.

Jest szansa, że zauważymy ciekawy sposób lub system bukmacherski u któregoś gracza, który widocznie przyniósł mu zysk. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji i nie obrać podobnego sposobu działania?

  • analizowanie skuteczności swoich zakładów.

Żeby nie popaść w zgubny ciąg zakładów, które co rusz są przegrane, dobrze jest monitorować swoje osiągnięcia. Mówienie, że “mniej więcej jest się na zero”, albo nie zdawanie sobie sprawy ze strat, nie świadczą o graczu zbyt dobrze.

Poza tym sprawdzanie co przynosi zysk, a co lepiej odpuścić jest dobrą metodą na odnoszenie wygranych. Być może niepotrzebnie szukamy nowych rozwiązań, skoro mamy sprawdzoną strategię, która działa.

Gra u bukmachera to tylko zabawa

Na koniec wypada zaznaczyć, że granie w zakładach bukmacherskich ma być przede wszystkim zabawą. Wielu typerów o tym zapomina i chce za wszelką cenę wygrywać ogromne sumy. Po przegranym kuponie, nie można się załamywać i chcieć odegrać się za wszelką cenę.

Lepszym wyjściem po porażce jest zrobienie sobie dnia lub dwóch przerwy i powrotu ze świeżą głową. Gra pod wpływem negatywnych emocji nie przyniesie niczego dobrego, a przemyślane decyzje już tak. Nie wolno zapominać, że to głównie zabawa.

Poradniki

Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Zabierając się za grę u bukmachera każdy z nas-typerów widzi już oczami wyobraźni te gigantyczne sumy, które lada dzień pojawią się w…
Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium przez lata wpisywał się w krajobraz zakładów sportowych w naszym kraju i bardzo długo cieszył się dobrymi opiniami wśród samych…
Bukmacherzy bez podatku ✅  Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku – to hasło jest wyszukiwane przez graczy bardzo często. W Polsce podatki od gier mocno utrudniają zakłady bukmacherskie, ale…
zobacz wszystkie