Agregator grafika

Bukmacherzy – recenzje i opinie

Wybierz swojego bukmachera

Interesują Cię zakłady bukmacherskie? Chcesz dokonać dobrego wyboru i zdecydować się na bukmachera, który jest bezpieczny i ma ofertą dopasowaną do twoich preferencji? Warto zapoznać się z ocenami zarówno branżowych ekspertów jak i codziennych użytkowników zakładów bukmacherskich. Wychodzimy na przeciw tym oczekiwaniom i dlatego przygotowaliśmy recenzję wiodących bukmacherów legalnie operujących w Polsce. 

Recenzje bukmacherów. Na co zwrócić uwagę?

Żeby obiektywnie i wszechstronnie ocenić bukmachera, trzeba spędzić na jego stronie sporo czasu i poświęcić uwagę każdemu z elementów ważnych dla potencjalnego użytkownika. Każdego bukmachera oceniamy nie tylko przez pryzmat konkurencji krajowej i zagranicznej, ale przede wszystkim mając na względzie bezpieczeństwo i dobro gracza. Dlatego wnikliwie analizujemy elementy jak strona internetowa, kursy i oferta, bonusy i promocje a także intuicyjność działania i kontakt z obsługą klienta (który czasem może być niezbędny, np. w sytuacji kiedy nie możemy zrealizować wpłaty bądź odebrać oferty powitalnej). Kluczowe są też uczciwość i transparentość – bo na co komu bonus powitalny, którego warunki obrotu są praktycznie niemożliwe do spełnienia dla przeciętnego użytkownika?

W dzisiejszych czasach obstawia się nie tylko sporty ale także politykę, rozrywkę i sporty wirtualne. Gracze chcą się dobrze bawić a bukmacherzy dbają o to, by ich oferta posiadała nawet najbardziej wymyślne zdarzenia i kursy bukmacherskie.

Sporo czasu poświęcamy też aplikacji bukmacherskiej. W dzisiejszych czasach kompletna i intuicyjna aplikacja mobilna jest niezbędna, by zaspokoić wymagania graczy. Tak samo traktujemy oczywiście wersję desktopową – oceniamy przejrzystość interfejsu i wygodę korzystania.

Dodatkowo cały szereg funkcjonalności jak cashout, szybka rejestracja (konto tymczasowe), kluby i punkty lojalnościowe, a nawet gry kasynowe. Te ostatnie, choć w formie tradycyjnie znanej graczom są zabronione, są dostępne w dozwolonej (choć nieco okrojonej) wersji u niektórych legalnych bukmacherów i jest to zgodne z prawem.

Ponadto, dla graczy często najlepszą rekomendacją są opinie innych obstawiających. Dlatego dużą uwagę zwracamy na opinie użytkowników o danym bukmacherze.

Opinie o bukmacherach

Rekomendacje stanowią dzisiaj prawdziwą siłę, jeśli chodzi o przekonywanie konsumentów do zaufania danej marce. Nie inaczej ma się to w dynamicznej branży zakładów bukmacherskich. 

To, że dany bukmacher spełnia wszystkie wymogi formalne ministerstwa finansów, wcale nie oznacza, że do jakości jego usług nie można się przyczepić. Z pomocą przychodzą opinie dotychczasowy użytkowników, z którymi można się zapoznać w internecie. Sprawę ułatwiają także recenzje osób na co dzień obserwujących ten rynek. 

Co wpływa na opinię bukmacherów wśród graczy?

Dla osób, które dopiero wkraczają w bukmacherski świat na pewno ważnym czynnikiem wpływającym na ocenę danego bukmachera są promocje i bonusy. Mowa tutaj np. darmowych zakładach, zakładach bez ryzyka czy bonusowych kwotach od depozytu. W przypadku bonusów od depozytów kluczową kwestią jest nie tylko ich wysokość, ale także warunki obrotu.

Ci, którzy już trochę grają, oceniają bukmacherów przez pryzmat tego, jak bogatą mają ofertę wydarzeń oraz jak wysokie kursy na nie proponują. Nie bez znaczenia pozostaje również ilość metod wpłacania depozytów i wypłacania wygranych (a także towarzyszące im kwoty minimalne). Istotnym aspektem jest przejrzystość strony internetowej oraz intuicyjność jej interfejsu.

Kolejną zmienną wpływającą na opinie o bukmacherach jest obsługa klienta, w szczególności łatwość kontaktu w przypadku problemów np. technicznych. W przypadku zakładów bukmacherskich czas jest bardzo istotną sprawą. Można sobie wyobrazić sytuację, kiedy wpłacamy depozyt, ale nie pojawia się on na naszym koncie gracza, tymczasem zbliżają się wydarzenia, które chcielibyśmy obstawić. Wtedy szybka reakcja bukmachera jest dosłownie „na wagę złota”.

Skąd się biorą negatywne opinie na temat bukmacherów?

Niekiedy negatywne opinie na temat bukmacherów są wypadkową kultury „narzekactwa”, która czerpie swoją siłę z ludzkiej tendencji do większej łatwości w podkreślaniu negatywów niż pozytywów. Dlatego też opiniom i komentarzom często brakuje wyważenia. 

Oczywiście w funkcjonowaniu legalnych bukmacherów internetowych w Polsce można się dopatrzeć mankamentów. Pośrednio wiąże się to z nową ustawą hazardową, która utrudnia możliwość wejścia na rynek nowym firmom. Dlatego te już na nim funkcjonujące, przejawiają ograniczoną konkurencyjność. Efektem może być zaniżona dbałość o potencjalnego klienta.  Jednak jest z tym coraz lepiej, a na pewno nie tak źle, jak miałoby to wynikać z dużej części opinii krążących w internecie.

Formułując swoją opinię na temat bukmacherów, przede wszystkim należy opanować swoje emocje, które mogą być rezultatem frustracji z powodu przegranego kuponu, a niekoniecznie jakichś niedopatrzeń ze strony firmy przyjmującej zakład. W swojej oceniającej wypowiedzi warto postarać się o merytoryczność i rzetelne podejście.

Który bukmacher ma najlepsze opinie?

Jeśli już wpiszemy w wyszukiwarkę internetową frazę „zakłady bukmacherskie opinie” i trafimy na odpowiednią stronę, to na samym szczycie rankingów firm bukmacherskich ujrzymy te najdłużej działające, czyli STS oraz Fortunę. Staż na rynku pozwolił im wypracować sobie pewną przewagę nad bukmacherami, którzy dopiero niedawno na niego wkroczyli. Chwalone są za szeroką ofertę wydarzeń, a także atrakcyjne kursy. Najlepiej jednak sprawdzić aktualny ranking bukmacherów w internecie i samemu zdecydować, który bukmacher najbardziej odpowiada naszym preferencjom.