Superbet – recenzja, opinie graczy i ekspertów o bukmacherze

Superbet został założony w 2009 r. w Rumunii, jako jeden z operatorów zakładów bukmacherskich na dynamicznie rozwijającym się rynku branży bukmacherskiej i hazardowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od czasu założenia, firma Superbet rozwinęła swoją sieć do ponad 1200 punktów naziemnych na terenie całej Rumunii.

Wcześniej bukmacher Superbet działał dość nietypowo. Istnieją bowiem bukmacherzy, posiadający licencję tylko na prowadzenie zakładów bukmacherskich w internecie. Nie ubiegają się o pozwolenie na działalność w punktach stacjonarnych i koncentrują się w pełni na rynku on-line. Superbet natomiast robił odwrotnie. Przyjmował wyłącznie zakłady w lokalach naziemnych, ale nie można było obstawić meczów u tego bukmachera przez sieć.

To się jednak zmieniło i bukmacher Superbet po cichu umożliwił również swoim graczom zawieranie zakładów w nowocześniejszej formie. Oprócz tego została uruchomiona również aplikacja bukmacherska, której bliżej zdecydowanie do czołówki rankingu bukmacherów w Polsce, niż dopiero co rozpoczynającego swoje podboje w wirtualnym świecie.

Bukmacher Superbet to polski oddział rumuńskiej firmy i to nie byle jakiej. Uchodzi ona za tamtejszego potentata w świecie bukmacherki, więc i w Polsce możemy spodziewać się ciekawej inicjatywy z tej strony.

Rejestracja. Jak otworzyć konto w Superbet?

Dobrym sposobem na przyciągnięcie klientów jest zaoferowanie im możliwości szybkiej rejestracji. W SuperBet jest taka możliwość przy zakładaniu konta tymczasowego. Jest ono aktywne przez 90 dni i w tym czasie można swobodnie obstawiać mecze z oferty przedmeczowej oraz zawierać zakłady na żywo. Jedyne czego nie można robić na koncie tymczasowym to wypłata pieniędzy. Taką możliwość gracz otrzymuje dopiero po zweryfikowaniu danych i przesiadce na pełnoprawne konto.

Jak zweryfikować konto?

Po założeniu konta, przy każdym następnym logowaniu bukmacher wyświetli nam przypomnienie o jego weryfikacji. Poza tym, na samym początku możemy ustawić swoje limity na grę. Zarówno można zmienić limit czasu, jak i limit depozytu czy kwoty jednorazowego zakładu. Zaraz po tym bukmacher poinformuje nas o możliwości odebrania bonusu powitalnego.

Oferta Superbet

Bukmacher skupia się póki co na najpopularniejszych dyscyplinach. Wśród możliwych do obstawienia znajdziemy 14 kategorii, co jest znacznie mniejszą liczbą niż w przypadku bardziej znanych bukmacherów. Być ten bukmacher postawił na głęboką ofertę zamiast szerokiej, co można zauważyć po ofercie zakładów na żywo.

Trudno znaleźć wydarzenie piłkarskie, którego nie można by postawić w Superbet. Podobnie jest z tenisem czy hokejem, więc możemy pomyśleć, że bukmacherowi zależało na tym, by gracz miał duży wybór wśród popularnych sportów. Być może jest to lepsze rozwiązanie niż oferowanie niszowych dyscyplin dla zasady i zaniedbywanie przez to oferty sportu, który cieszy się sporym zainteresowaniem.

Czy w Superbet można stawiać sporty wirtualne?

Oprócz zakładów przedmeczowych i tych LIVE, bukmacher Superbet ma też w swojej ofercie zakłady na sporty wirtualne. Amatorzy tego rodzaju zakładów znajdą tam żużel, wyścigi samochodowe, konne i gonitwy chartów.

E-sport w ofercie bukmachera Superbet

Jeśli chodzi o minusy to na pewno do pewnego momentu trzeba było zaznaczyć brak obecności e-sportu. W dobie takiej popularności tej dyscypliny to wręcz grzech nie mieć jej w ofercie. Wychodząc z takiego założenia bukmacher Superbet umieścił e-sport w swojej ofercie.

Jest to jednak tylko kilka gier, choć trzeba przyznać, że na te konkretne oferta jest dosyć szeroka. League of Legends, CS:GO, DOTA2 i Starcraft. To gry, na które można się zakładać w Superbecie. Warto wpomnieć o tej ostatniej, gdyż nie każdy bukmacher ma ją w ofercie.

Superbet znany jest z publikowanych newsów i analiz, więc poza tymi z piłki nożnej i podobnych sportów, znalazło się w tym dziale miesce również dla e-sportu. Nie jest to dziedzina, w której Superbet będzie chciał podbijać rynek, ale obecnie warto ją mieć w swojej ofercie.

Zakłady na żywo w Superbet

Bukmacher zadbał o ten segment swojej oferty. W zakładach LIVE Superbet dostarcza graczom obszerne i rozbudowane statystyki, które możemy śledzić na bieżąco w trakcie meczu.

To duże ułatwienie dla klientów tej firmy, ale najważniejszym atutem Superbetu jest streaming na żywo z wybranych wydarzeń sportowych. W dzisiejszych czasach możliwość oglądania zdarzenia, które chce się obstawić, jest bardzo pożądana przez graczy.

Dodając do tego wspomnianą wcześniej szybkość typowania, ten bukmacher zyskuje mniej więcej taką przewagę nad resztą stawki, jak Celtic w czasach, gdy w lidze szkockiej brakowało Rangersów.

Kursy w Superbet

Te nawet poza promocją są całkiem atrakcyjne. Oczywiście mówimy o wrażeniu wizualnym, więc warto to potwierdzić matematycznie. Bierzemy na tapet kursy bukmacherskie z meczu Juventus – Inter i liczymy marżę. Wychodzi nam, że wynosi ona 4%, co jest wynikiem bardzo dobrym i potwierdza nasze odczucia. Wniosek? W Superbecie nawet bez specjalnych promocji możemy trafić na przyjemne kursy na najważniejsze wydarzenia sportowe.

Ogólnie SuperBet pod tym względem może równać do najlepszych, bowiem biorąc pod uwagę mecze ⅛ finału Ligi Mistrzów kursy w niektórych przypadkach przebijały takich graczy jak np. Fortuna. Pod tym względem rumuński bukmacher zasługuje na to, by poświęcić mu atencję. Jak najbardziej nie ma się czego wstydzić, bo Superbet wygląda nieźle na tym polu.

Bonusy w Superbet

Po założeniu konta, zostaniemy poinformowani o tym, że bukmacher ma dla nas bonus powitalny za rejestrację. Można otrzymać nawet 600 PLN w zależności od złożonych depozytów. Bonus Superbet prezentuje się następująco:

 • Bonus 100% od pierwszej wpłaty (min. 20 PLN – max. 300 PLN)
 • Bonus 100% od drugiej wpłaty (max. 200 PLN)
 • Bonus 100% od trzeciej wpłaty (max. 100 PLN)

Łącznie za trzy pierwsze depozyty u tego bukmachera można zgarnąć dodatkowe 600 PLN na konto bonusowe. Zanim jednak Superbet pozwoli nam wypłacić te pieniądze, wymagał będzie od nas obrócenia nimi.

Jak obrócić bonusem oferowanym przez Superbet?

Aby pieniądze były nasze, każdym bonusem należy obrócić 4-krotnie po minimalnym kursie 1.80 na pojedyncze zdarzenie. W praktyce oznacza to, że można postawić jeden mecz po kursie 1.80 i SuperBet zaliczy to jako obrót kwotą.

Ważne, żeby dokonać tego z każdym otrzymanym bonusem, który otrzymaliśmy. Wymaga to przemyślanych typów, ale przynajmniej warunki otrzymania bonusu nie są skomplikowane. A że trudno będzie je zrealizować to już inna sprawa, no ale o to w ostateczności chodzi bukmacherom. Żeby to nie gracz wypłacił całą wygraną na swoje konto, a żeby jego wpłaty wylądowały w kieszeni bukmachera.

Superbet ma w ofercie również inne bonusy, które zagramy zarówno online, jak i w punktach naziemnych. Zakłady specjalne to raczej standardowa rzecz, która pozwala nam stawiać typy na dodatkowe zdarzenia, jak np. strzelcy bramek.

Później oferta Super Mecz wygląda bardzo interesująco. Dzięki niej klienci mogą obstawiać wybrane, najciekawsze wydarzenia, po świetnych kursach. Dlaczego? Są one pozbawione marży bukmacherskiej, a więc z automatu zyskujemy kilka procent dodatkowej wygranej.

Na podobnej zasadzie działa promocja Super Extra, która premiuje stawianie na tzw. „pewniaczki”. Zasada jest prosta – ten bukmacher zaoferuje nam lepsze kursy na faworytów, jeśli na swoim kuponie umieścimy przynajmniej sześć zdarzeń o kursie minimalnym 1.10. Jest też promocja Super Live, w ramach której ten legalny bukmacher podkręca kursy na wybrane wydarzenia sportowe na żywo. W promocji Super 6 wystarczy, że wytypujesz zestaw sześciu wybranych przez Superbet zdarzeń, w których kursy na wszystkie selekcje są równie wysokie i możesz pomnożyć swój wkład niemal 500 razy.

Z kolei bonusy kierowane do graczy lokali naziemnych to:

 • Super Szansa, w ramach której buk oferuje nam częściową wygraną z „taśmy”, na której spudłowaliśmy jedno zdarzenie.
 • Super Bonus dla graczy lokali stacjonarnych. Do szóstego i każdego kolejnego zdarzenia na kuponie, bukmacher Superbet daje premię – o 5% większą wygraną. W ten sposób można powiększyć swój zysk nawet o 150%.

Płatności w Superbet

Testując aplikację bukmachera Superbet wypadałoby wpłacić symboliczną kwotę i sprawdzić jak wygląda obstawianie u tego bukmachera w praktyce. Przejdźmy więc do kwestii wpłaty depozytu na konto gracza.

Chcąc dokonać wpłaty na swoje konto gracz ma do wyboru trzy możliwości:

 • zrobić to online
 • przelewem bankowym
 • bezpośrednio w punkcie

Jeśli chodzi o wpłatę online, gracz może dokonać depozytu dzięki karcie np. VISA lub poprzez BLIK, do którego prowadzi nas ikonka tpay. Osobiście polecam tę drugą opcję, gdyż posiadając konto w banku Milenium, nie miałem możliwości zdeponowania środków przez dane z karty. Przy tym rodzaju wpłaty wystarczy wpisać kwotę, którą chcemy przeznaczyć na zakłady, a cały proces trwa mniej niż minutę.

Patrząc na płatności za pomocą przelewu bankowego są gorszym wyborem od powyższego co zaznacza sam bukmacher. Zaksięgowanie się wpłaty na koncie gracza jest zależne od godzin pracy banków, więc Superbet rekomenduje wpłatę online.

Ostatnim wariantem jest wpłata środków bezpośrednio w punkcie. Bukmacher Superbet daje możliwość sprawdzenia miejsca położenia najbliższego punktu naziemnego, w którym możemy doładować swoje konto. Może być to wygodny sposób dla ludzi, którzy posługują się przeważnie gotówką.

Obsługa klienta

W związku z problemem z dokonaniem pierwszej płatności nadarzyła się znakomita okazja do sprawdzenia jakości obsługi klienta. Bukmacher Superbet oferuje trzy sposoby kontaktu, więc nie powinno być kłopotu z uzyskaniem odpowiedzi na trapiący nas problem.

Oprócz klasycznej formy mailowej, Superbet udostępnia swoich konsultantów na live chacie i to właśnie ta opcja była najbardziej przekonująca. Po opisaniu problemu, błyskawicznie udzielono mi informacji, więc można z czystym sumieniem polecić ten kanał komunikacji.

Poza mailem i czatem na stronie, można również skorzystać z bardziej klasycznej formy kontaktu i zwyczajnie zadzwonić na numer podany przez bukmachera. Poniżej podano adres mailowy i wspomniany nr telefonu.

tel: +48 32 732 56 50

e-mail: biuro-pl@superbet.eu

Aplikacja mobilna Superbet

Bukmacher zadbał o wygodę swoich użytkowników i umożliwił im obstawianie bezpośrednio przez aplikację. Porównując ją nawet z produktami bukmacherów, którzy dłużej są na rynku, trzeba przyznać, że robi wrażenie. Aplikacja Superbet stanowi powiew świeżości i być może to ona wyznaczy trendy w najbliższej przyszłości, jeśli chodzi o ten element zakładów bukmacherskich.

Przyjemna dla oka szata graficzna i intuicyjny interfejs, po którym łatwo się poruszać to klucz do sukcesu. Wyraźne kolory i widoczne pozycje w menu są przyjazne dla użytkownika i twórcy zadbali o to, by nie miał on problemu z odnalezieniem się w nowym programie. Bardzo łatwo można ustalić domyślne stawki, co może okazać się przydatne dla typerów lubujących się w graniu płaską stawką.

Co jeszcze możemy zrobić w aplikacji Superbet?

Poza standardowymi opcjami aplikacji bukmacherskiej jakimi są zawieranie zakładów przedmeczowych i na żywo, Superbet oferuje kilka urozmaiceń względem konkurencji. Mianowicie, do zdarzeń którymi interesują się gracze (niekoniecznie tych najpopularniejszych) dołączane są zapowiedzi spotkań, które mogą zaznajomić nieco typera z wydarzeniem. Co więcej takie teksty często będą pomocne w przeprowadzaniu analizy spotkania. Superbet naprawdę się postarał w tej kwestii, bo teksty nie są krótkie i zawierają szczegółowe informacje.

Warto też dodać, że apka Superbetu oferuje nam powiadomienia w czasie bieżących z wydarzeń, które chcemy obstawić lub po prostu obserwować.

Jedynym minusem może być wymóg wpisywania tych samych danych przy każdym logowaniu. Przy częstym użytkowaniu aplikacji może to być uciążliwe, że bukmacher nie dał możliwości zapamiętania danych profilu, by wystarczyło jedno kliknięcie do znalezienia się w panelu gracza. Z drugiej strony producenci aplikacji postawili na aplikację, która nie wyrzuca gracza po dłuższym czasie nieaktywności. Można robić mnóstwo innych rzeczy w przerwie od typowania, a cały czas pozostaniemy zalogowani. To może w jakiś sposób zrekompensować wymóg każdorazowego wpisania loginu i hasła.

Marketing Superbet w Polsce

Ambasadorem i jednocześnie twarzą bukmachera Superbet na polskim rynku został Jerzy Dudek. Były bramkarz reprezentacji polski oraz takich gigantów jak Liverpool i Real Madryt wydaje się być odpowiednim kandydatem na to miejsce. Dudek nie jest postacią wywołującą kontrowersje, a wręcz przeciwnie. Kojarzony jest raczej jako ułożony i dojrzały sportowiec, który nie tylko był dobry w swoim fachu, ale też z głową prowadzi się po zakończeniu kariery.

Były golkiper dał się poznać również jako ekspert telewizyjny oraz z bardziej kreatywnej strony, pisząc felietony dla szerszej publiczności. Poza tym znany jest również z tego, że dalej czynnie uprawia sport, tyle że już nie gra w piłkę nożną, a w golfa. Dudek na pewno chciałby, żeby ten sport był bardziej popularny w Polsce, więc być może współpraca z Superbetem to krok w odpowiednim kierunku.

Wady i zalety bukmachera Superbet

Plusy: 

 • rozbudowana oferta na dostępne dyscypliny;
 • duży wybór w zakładach live;
 • szczegółowe statystyki meczów;
 • aplikacja mobilna;
 • prosty w zrozumieniu bonus;

Minusy: 

 • mniej dyscyplin (14) w ofercie niż inni;
 • mało rodzajów płatności.

FAQ

Czy w Superbet można obstawiać online?

Tak, od lutego ten bukmacher wprowadził taką możliwość. Wcześniej mogliśmy obstawiać wyłącznie w punktach stacjonarnych

Czy Superbet to legalny bukmacher?

Tak. 18.10.2019 r. Superbet uzyskał zezwolenie polskiego Ministerstwa Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych.

Czy Superbet to polski bukmacher?

Nie. Superbet to firma, która ma swoją oryginalną siedzibę w Rumunii.

Czy muszę przesłać skan lub zdjęcie dokumentu tożsamości by grać w Superbet?

Nie musisz tego robić na początku, by zawierać zakłady. Będzie to konieczne do zweryfikowania konta, na co masz 90 dni od czasu jego założenia.

Czy Superbet posiada punkty stacjonarne?

Tak. Listę punktów stacjonarnych możemy znaleźć na stronie internetowej bukmachera. Możemy też znaleźć punkt znajdujący się najbliżej nas.

Podsumowanie
Ocena graczy
1star1star1star1star1star
Ocena
5 based on 41 votes
Bukmacher
Superbet
Hazard może uzależniać. Fortuna, STS, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi