Jak obrócić bonus u bukmachera?

obrót bonusem
Spis treści
[Rozwiń]

Legalni bukmacherzy online w Polsce oferują różnego rodzaju promocje powitalne na start dla graczy, którzy rejestrują się w ich serwisach. Bonusy powitalne często składają się z więcej niż jednej promocji bukmacherskiej. Trzeba jednak pamiętać, że bukmacherzy ustalają różne warunki dla swoich promocji.

Szczególnie często spotykany jest zwłaszcza konieczny obrót bonusu bukmacherskiego. Przez to czasami z pozoru korzystna promocja może być niemożliwa do wypłacenia. W takiej sytuacji gracze zadają sobie wiele pytań. Jak obrócić bonus u bukmachera? Jakich warunków obrotu unikać? Który bukmacher wymaga najprostszego obrotu bonusem powitalnym? Spokojnie – poniżej mamy dla Ciebie odpowiedzi.

Czym jest obrót bonusem? 

Niedoświadczeni gracze mogą mieć wątpliwości, czym w zasadzie jest obrót bonusem bukmacherskim. Z tym pojęciem na pewno zetknie się każdy gracz podczas lektury regulaminów i zasady promocji bukmacherskich. Bukmacherzy online przygotowują oferty dla nowych graczy, które zawierają różnego rodzaju promocje bukmacherskie. Mogą to być zakłady bez ryzyka, freebety, bonusy od lub bez depozytu. 

Z początku intuicyjnie chcemy wybrać bonus z najwyższą kwotą. Jednak diabeł tkwi w szczegółach. Zdarza się, że z wysokimi kwotami bonusowymi wiążą się restrykcyjne warunki odbioru bonusu lub jego obrotu. Środki bonusowe od bukmacherów często trafiają na konto bonusowe zamiast depozytowego. Jak je zatem wypłacić? No właśnie – należy dokonać obrotu bonusu.

Jak obrócić bonus u bukmachera? Należy postawić w zakładach określoną wielokrotność otrzymanej w promocji kwoty. Załóżmy, że bukmacher wymaga trzykrotnego obrotu bonusem. Jeżeli więc otrzymana przez gracza kwota bonusowa wyniosła 100 zł, to musi on postawić w zakładach 300 zł, zanim będzie mógł je wypłacić.

To jednak nie wszystko. Często przy obrocie musi być spełnionych więcej warunków.

Warunki obrotu bonusem bukmacherskim

Bukmacherzy celowo utrudniają warunki obrotu bonusem na swoją korzyść. Dopóki gracz nie spełni wszystkich zasad obrotu, nie wypłaci bonusu. Niestety, graczom z mniejszym doświadczeniem łatwo może podwinąć się noga. W takim przypadku nie spełnią postanowień z regulaminu i stracą szansę na wypłatę środków bonusowych. Bukmacherzy ustalają m.in.:

 • wymaganą liczbę zdarzeń na kuponie;
 • wysokość obrotu (ile razy musisz obrócić bonusem);
 • minimalny kurs zdarzenia i kuponu do obrotu (np. kwotą bonusową nie można obstawiać kursów niższych niż 1.91);
 • jakie zakłady zaliczają się do obrotu, a jakie są wykluczone;
 • czy wymagany jest obrót środkami z bonusu, czy środkami bonusowymi wraz z depozytem;
 • jaki jest czas na obrót bonusem, po którym środki przepadają;

Dlaczego jednak obrót bonusem bukmacherskim w ogóle jest wymagany? Cóż, należy po prostu pamiętać, że zakłady bukmacherskie to przedsiębiorstwa. Nie prowadzą swoich działalności charytatywnie. Bukmacher musi czerpać zysk z organizowanych przez siebie zakładów.

Gracz, dostając wyjątkowe promocje i bonusy, może potraktować je jako prezent. Szansę na wyższy zysk z grania. Wymagany obrót środkami bonusowymi jest zatem sposobem na to, by bukmacher odzyskał sobie część, bądź całość kwot pieniężnych rozdanych w bonusach. Celem gracza powinno być spełnienie wszystkich warunków obrotu, by następnie wypłacić otrzymane pieniądze. 

Jak obrócić bonus u bukmachera w ofertach powitalnych?

Sprawdziliśmy i porównaliśmy, jakie są warunki obrotu bonusem powitalnym u najpopularniejszych bukmacherów online w Polsce. Zebrane informacje posegregowaliśmy i przedstawiliśmy w formie kilku tabel poniżej. Wzięliśmy pod uwagę tylko legalne zakłady bukmacherskie. 

Chcesz skorzystać z atrakcyjnej promocyjnej oferty powitalnej? Sprawdź ranking bukmacherów i skorzystaj z naszych kodów promocyjnych! Dzięki nim podczas rejestracji otrzymasz dodatkowe bonusy.

Jak obrócić bonus od depozytu? 

Bonusy od depozytu bardzo często pojawiają się w promocjach powitalnych. Zgodnie z zasadami bonusu, gracz otrzyma środki bonusowe, kiedy wpłaci na swoje konto depozytowe kwotę o ustalonej minimalnej wartości. Z reguły jest to 100% depozytu lub jakaś jego część. W niektórych przypadkach może być to również wielokrotność wpłaty, czyli np. 200%. 

Każdy bukmacher ma inne zasady promocji. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak obrócić bonus od depozytu u konkretnego bukmachera, skorzystaj z poniższej tabeli. 

BukmacherBonusy od depozytuObrót bonusemKod promocyjny
STS1 200 zł3 razy, kurs min. 1.91PREZENT
Fortuna2 000 zł4 razy, 3 zdarzenia, min. kurs całkowity 1.60, 30 dni na obrótPREZENTF
forBET2 200 zł2 razy, kurs całkowity min. 2.50 lub 3 zdarzenia z kursem min. 1.30PREZENTFB
eWinner500 zł6 razy, kurs min. 2.50, 30 dni na obrótPREZENTEN
Totolotek500 zł3 razy obrót bonusem i depozytem, 3 zdarzenia z kursem min. 1.35, 30 dni na obrótPREZENTTL
TOTALbet5 000 zł5 razy z trzema zdarzeniami lub 4 razy z czterema zdarzeniami, kurs min. każdego zdarzenia to 1.20PREZENT
LV BET3 000 zł4 razy, kurs min. 2.00 lub kupon AKO z kursem min. 1,50 dla jednego wydarzeniaPREZENTLV
Superbet600 zł4 razy, min. 2 zdarzenia z kursem min. 1.30 dla każdego z nich, 14 dni na obrót bonusemPREZENTSB

Jak obrócić bonus cashback?

Cashback, znany jest również jako zakład bez ryzyka. Jest to bonus, który doceniają zarówno początkujący gracze, jak i doświadczeni typerzy. Dzięki niemu gracz otrzymuje zwrot pieniędzy z przegranego zakładu na konto depozytowe lub bonusowe. Najlepsi polscy bukmacherzy uwzględnili bonus cashback dla nowych graczy w swoich ofertach promocji na start przy rejestracji konta.

Sprawdź, jakie są warunki obrotu zakładu bez ryzyka u poszczególnych bukmacherów.

BukmacherBonus cashbackObrót bonusemKod promocyjny
STS234 złBRAKPREZENT
Fortuna210 zł1 raz, kurs dowolnyPREZENTF
forBET120 zł4 razy, min. 2 zdarzenia, kurs min. kuponu 2.00, kurs min. zdarzenia 1.20PREZENTFB
Betclic550 zł8 razy, min. kurs 2.00PREZENTBC
PZBuk500 zł1 raz, min. 2 zdarzenia, kurs każdego ze zdarzeń 1.40PREZENTPZ
eWinner155 złBRAKPREZENTEN
LV BET333 zł1 raz, kurs 1.75PREZENTLV
Fuksiarz500 złBRAKPrzyznawany Automatycznie

Jak obrócić zakład bez depozytu/freebet?

Bonusy bez depozytu (czyli freebety) są najbardziej pożądane przez graczy zakładów bukmacherskich. Nic w tym dziwnego. Darmowe bonusy dają możliwość uzyskania wygranej bez ryzyka utraty swoich środków. 

Sprawdziliśmy, jakie są warunki obrotu typu freebet. Zobacz poniżej!

BukmacherBonus bez depozytu/freebetObrót bonusemKod promocyjny
STS25 zł bez depozytu3 razy, kurs 1.91PREZENT
Fortuna20 zł bez depozytu1 raz, kurs dowolnyPREZENTF
forBET100 zł freebet4 razy, kurs 2.00 (pojedynczy 1.20)PREZENTFB
PZBuk20 zł1 raz, kurs dowolnyPREZENTPZ
Totolotek25 zł2 razy, kurs min. 2.00PREZENTTL
TOTALbet50 złjeden raz 20 zł lub 5 zł z kursem całkowitym 2.00PREZENT
LV BET20 zł bez depozytu2 razy, kurs 2.00, w przypadku kuponu akumulowanego jedno wydarzenie min. 1.50PREZENTLV

Który bukmacher ma najlepsze warunki obrotu bonusem powitalnym?

Według naszej opinii obecnie najlepszy bonus na start z najlepszymi warunkami obrotu oferują: Fortuna, STS i Totolotek. Wymienieni bukmacherzy oferują dość wysokie promocje, ale przede wszystkim nie wymagają niemożliwych do wykonania obrotów. Zasady ich promocji są zrozumiałe i uczciwe. 

Jakie warunki obrotu bonusu bukmacherskiego są najgorsze?  

Za najmniej korzystne bonusy uważa się oczywiście te, które mają trudne do spełnienia warunki obrotu. Początkujący gracze mogą mieć oczywiście pewien problem w ocenie tego, czy dane warunki są postawione zdecydowanie za bardzo na ich niekorzyść. Dlatego polecamy trzymać się polecanych przez nas wyżej bukmacherów. Poniżej podajemy jednak też kilka ogólnych porad.

 • zalecamy dokładnie czytać regulamin promocji. Może nie jest to najprzyjemniejsza lektura, ale na pewno można niej wyciągnąć dużo wartościowych informacji;
 • warto zwrócić uwagę na to, czy bukmacher nie wymaga wielokrotnego obrotu bonusu. Jaką mamy szansę obrócić bonusem 8 razy z powodzeniem?;
 • obroty po wysokim kursie również są niebezpieczne i tylko doświadczeni gracze im podołają;
 • dodatkowym utrudnieniem może być zbyt duża wymagana liczba zdarzeń na kuponie;
 • krótki czas na wykonanie obrotu może wywoływać presję. W pośpiechu gracz może podejmować nie do końca przemyślane decyzje. Najzwyczajniej w świecie może też nie wyrobić się z obrotem bonusu. Zwłaszcza jeśli bonus będzie trzeba obrócić wielokrotnie. 

Obrót promocji bukmacherskich - podsumowanie 

Wybierając bukmachera, u którego zarejestrujemy swoje pierwsze konto bukmacherskie, często kierujemy się wysokością i rodzajem promocji bukmacherskich, jakie otrzymamy w ramach bonusu powitalnego. Bonusy rejestracyjne rzeczywiście mają na celu przyciągnąć uwagę graczy do oferty danego bukmachera. Jednak warto pamiętać, że nie zawsze wysoki bonus jest jednocześnie korzystnym bonusem. Zdarza się, że warunki obrotu bonusem są niemożliwe do zrealizowania, a gracz nie może wypłacić swoich środków bonusowych. Dlatego warto sprawdzić warunki promocji, zanim się do niej przystąpi.

FAQ

Obrót bonusem to wymóg bukmacherów, który należy spełnić, aby wypłacić pieniądze z przyznanych bonusów lub wygrane z bonusów.

Każdy bukmacher ma inne zasady obrotu bonusem. Warunki obrotu opisane są w regulaminie promocji. Zazwyczaj bukmacherzy precyzują, ile razy należy zagrać kwotą z bonusu oraz wymagany min. kurs kuponu i pojedynczego zakładu.

Termin, w jakim gracz musi wykonać obrót bonusem, różni się w zależności od promocji. Niektórzy bukmacherzy ustalają czas na obrót bonusem na 30 dni, inni dają zaledwie tydzień. Szczegółowe warunki obrotu bonusem, a tym okres, w jakim należy go wykonać, znajdziesz w regulaminie promocji na oficjalnej stronie bukmachera.

Tak, wypłata środków wygląda tak samo w obu przypadkach. Wygrana za zakład oraz środki z obróconego zakładu wypłacane są na konto depozytowe gracza.

Poradniki

Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Zabierając się za grę u bukmachera każdy z nas-typerów widzi już oczami wyobraźni te gigantyczne sumy, które lada dzień pojawią się w…
Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium przez lata wpisywał się w krajobraz zakładów sportowych w naszym kraju i bardzo długo cieszył się dobrymi opiniami wśród samych…
Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku – to hasło jest wyszukiwane przez graczy bardzo często. W Polsce podatki od gier mocno utrudniają zakłady bukmacherskie, ale…
zobacz wszystkie