Opinie o BETFAN – Nasza recenzja, opinia i ocena zakładów bukmacherskich BETFAN

Typ bonusuJaki otrzymasz bonus od Betfan?
BETFAN kod promocyjnyBETFAN
Bonus powitalny3000 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Gra bez podatku:do 14% większe wygrane
Min. wpłata1 PLN

Zakłady Bukmacherskie BETFAN to jeden z najmłodszych legalnych bukmacherów w Polsce. BETFAN rozpoczął działalność na polskim rynku bukmacherskim dopiero pod koniec kwietnia 2019 roku. Trudno zatem od tego bukmachera wymagać doświadczenia. Na pewno można sprawdzić czy swoim pojawieniem się na polskiej scenie bukmacherskiej dał jej powiew świeżości. Choć sam bukmacher w Polsce działa od niedawna, to tego samego nie można powiedzieć o najważniejszych osobach, które pracują dla bukmachera. Betfan to bukmacher za którym stoi tylko polski kapitał, a na jego prezesem jest Piotr Sienkiewicz, który wcześniej pracował dla innych bukmacherów w Polsce (m.in. Totolotek). W ścisłym kierownictwie bukmachera jest też wielu innych ludzi, którzy na bukmacherce w Polsce „zjedli zęby”, więc pomysłów żeby gonić liderów rynku bukmacherskiego nie powinno brakować.

Czy BETFAN to legalny bukmacher?

Bukmacher BETFAN / Oferta
Bukmacher BETFAN / Oferta

BETFAN rozpoczął działalność w specyficznym okresie. Nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 roku już okrzepła w świadomości zarówno graczy jak i firm bukmacherskich i coraz więcej nowych firm próbuje ugrać coś dla siebie na rynku, który w 2018 roku wart był ok. 5 miliardów złotych. Stąd kolejne decyzje o przyznaniu koncesji i BETFAN jest jednym z kilkunastu bukmacherów, którzy mogą legalnie prowadzić działalność bukmacherską w internecie. Koncesja przyznana przez Ministerstwo Finansów nie obejmuje jednak punktów stacjonarnych, a sam bukmacher nie zamierza w najbliższym czasie inwestować w lokale bukmacherskie. Dla klientów bukmachera najważniejszą dla graczy informacją jest to, że zawierając zakłady bukmacherskie poprzez stronę internetową lub aplikację BETFAN, nie łamią obowiązującego w Polsce prawa i mogą obstawiać swoje kupony w pełni legalnie.

Zakłady Bukmacherskie BETFAN – strona internetowa

Wiedząc, że to strona internetowa będzie znakiem rozpoznawczym bukmachera, BETFAN dość solidnie przyłożył się do wyglądu i funkcjonalności strony. I w tym aspekcie widzimy po raz pierwszy (i nie ostatni) efekt świeżości. Strona internetowa bukmachera BETFAN od początku jej uruchomienia wzbudza pozytywne odczucia. Po pierwsze jest prosta, zbudowana bez niepotrzebnego przepychu. Każda zakładka jest na swoim miejscu i co najważniejsze poruszanie po stronie internetowej jest naturalne i intuicyjne. Na stronie nie ma niepotrzebnych segmentów, a banery reklamowe bukmachera nie odwracają uwagi od tego co najistotniejsze, czyli oferty i kursów. Przyjemne wrażenie tworzą barwy strony, które nadają jej lekkości. Zieleń i żółć, które dominują na portalu BETFAN, są bardzo przyjazne dla oczu gracza.

Grafika przedstawia stronę internetową legalnego bukmachera Betfan.
Bukmacher BETFAN / strona www

Strona mobilna bukmachera wygląda bardzo podobnie i posiada wszystkie funkcje niezbędne do obstawiania zakładów. Z jednym wyjątkiem – gracz nie może obstawiać sportów wirtualnych z poziomu mobilnej strony internetowej. Wszystkie pozostałe funkcje jak np. przeglądanie statystyk czy wpłaty i wypłaty są dostępne. 

Bukmacher BETFAN – aplikacja mobilna

Bukmacher BETFAN przez dłuższy czas od swojego debiutu nie posiadał aplikacji mobilnej. Dla niektórych mogło być to wadą, ale zważywszy na to jak dobrym produktem jest strona internetowa działająca poprzez przeglądarki na telefonach i tabletach, chyba nie warto było wyciągać takich wniosków. Szczególnie, że instalowanie aplikacji hazardowych na system Android jest utrudnione przez samych twórców systemu i trzeba wyrazić dodatkową zgodę na instalowanie „apki” z nieznanych źródeł. Jednak od pewnego czasu posiadacze systemu Android mogą już pobrać aplikację BETFAN i z jej poziomu zawierać zakłady bukmacherskie. Szczerze? Aplikacja mobilna BETFAN-u w niczym nie różni się od mobilnej strony bukmachera, więc jeśli ktoś musi oszczędzać miejsce na swoim telefonie czy po prostu nie chce instalować kolejnego produktu na swoim telefonie, to spokojnie może się bez tego obejść. Aplikacja na system iOS jest przygotowywana.

Zrzut przedstawia aplikację mobilną Betfan.

Zakłady bukmacherskie BETFAN – oferta kursowa

Tradycyjna, sportowa oferta kursowa bukmachera BETFAN jest bardzo szeroka. Liczba sportów, które są w ofercie bukmachera należy do największych. Bukmacher BETFAN oferuje kursy na ponad 30 dyscyplin sportowych. Co prawda na wiele kursów większość graczy nawet nie spojrzy, bo są to zbyt niszowe dla polskiego typera, ale na pewno oferta tych najważniejszych sportów w niczym nie różni się od polskiej czołówki. W ofercie jest wiele lig, rozgrywek czy turniejów, a sposób filtrowania oferty pozwala na szybki wybór oczekiwanych meczów. W zależności od pory roku bukmacher przedstawia kompleksową ofertę na sporty sezonowe. Zimą złego słowa o liście kursowej nie będą mogli powiedzieć fani narciarstw. Z kolei latem np. oferta związana z lekkoatletyką również wypada korzystnie.

BETFAN dla swoich klientów przygotował też solidną porcję rynków zdarzeń, czyli dodatkowych kursów do każdego spotkania. Co prawda, w niektórych przypadkach konkurencja proponuje więcej rynków, ale BETFAN mieści się w solidnym środku stawki i żaden z graczy nie powinien czuć niesmaku, że nie może zagrać handicapu czy zakładu związanego z liczbą bramek.

Bukmacher BETFAN – zakłady „na żywo”

Sekcja zakładów „na żywo” na pewno wymaga sporo pracy pod jednym względem. Liczby proponowanych spotkań. Gdy przejdziemy do kalendarza wydarzeń widzimy, że w losowo wybrany weekend, mamy tam zaledwie 150 spotkań do obstawiania „na żywo”. To mało, szczególnie biorąc pod uwagę, że to w soboty i niedzielę rozgrywanych jest najwięcej spotkań.

Sama warstwa wizualna jest jednak na bardzo dobrym poziomie, a sposób przedstawiania kursów nie różni się od tych prezentacji kursów przedmeczowych. Z małym wyjątkiem gracze dostają bowiem nieodzowne narzędzie w przypadku obstawiania „live”, czyli możliwość podglądu meczu. W „trackerze” klienci BETFAN-u mogą śledzić m.in. na bieżąco aktualizowane statystyki spotkań.

Bukmacher BETFAN – oferta na rozrywkę

„Zakładamy się o wszystko” – to motto bukmachera BETFAN, które ma przełożenie na ofertę kursową. Zdecydowanie jest to najbardziej innowacyjna sprawa, którą wprowadził BETFAN. Oczywiście, każdy bukmacher od czasu do czasu prezentuje ofertę niezwiązaną ze sportem, ale to BETFAN jako jedyny robi to na taką skalę. Zapewne pozostali bukmacherzy na rynku bacznie przyglądają się tej ofercie i bardzo możliwe, że i wkrótce oni bardziej postawią na zakłady, które nie dotyczą sportu. 

Bukmacher BETFAN jako jedyny wyodrębnił w swojej ofercie specjalną zakładkę, którą nazwał „rozrywka”. To tam znajdziemy kursy bukmachera na wydarzenia polityczne, ekonomiczne czy związane z pogodą. Tak, bukmacher BETFAN pozwala nam obstawiać np. jak mroźna będzie zima lub jak będą kształtowały się opady. Pod kategorią „show-biznes” kryją się kursy związane z popularnymi programami telewizyjnymi, serialami czy filami. Kategoria „wokół sportu”, to kursy z dotyczące popularnych sportowców, ale nie związane bezpośrednio z ich rezultatami.

Bukmacher BETFAN – e-sport i sporty wirtualne

Nie da się ukryć tego, że bukmacher BETFAN próbuje wychodzić naprzeciw oczekiwaniom młodszych klientów. Dlatego w jego ofercie nie może zabraknąć zakładów na e-sport. Wśród propozycji bukmachera znajdują się takie gry jak: Counter Strike, Dota. League of Legends czy StarCraft. Liczba proponowanych turniejów w tych grach wygląda całkiem dobrze, a jeśli do tego dodamy to, że bukmacher proponuje także obstawianie „na żywo”, to sprawia to wrażenie dobrej oferty dla fanów gier.

Sport wirtualny również jest dostępny dla klientów bukmachera BETFAN. Jednak trzeba pamiętać, że na razie grać można tylko przez stronę internetową na urządzenia stacjonarne, a sport wirtualny znajdziemy pod zakładką „gry”. Mobilna strona internetowa ani aplikacja nie obsługują sportu wirtualnego. Wśród proponowanych gier znajduje się m.in. piłka nożna, tenis, koszykówka, żużel, wyścigi koni i psów. 

Bukmacher BETFAN – bonus powitalny

Bonus powitalny od BETFAN skierowany jest do nowych graczy bukmachera i składa się z dwóch elementów.

Po pierwsze jest to dość skomplikowany bonus od depozytu. Gracze, którzy wpłacili co najmniej 20 zł na konto bukmachera, mogą – po zawarciu zakładów za równowartość wpłaty (po kursie co najmniej 2,0) – otrzymać po 10 % od trzech pierwszych wpłat na konto bukmachera. Za każdym razem może być to maksymalnie 100 zł. Po dokonaniu wymaganych obrotów bonusem gracz może liczyć na to, że ostateczna wygrana z salda bonusowego zostanie przelana na konto główne i będzie powiększona dziesięciokrotnie. 

Drugim elementem bonusu powitalnego przygotowanego przez BETFAN jest „zakład bez ryzyka”. Bukmacher zwróci graczowi stawkę pierwszego zakładu (do 100 zł), jeśli ten w procesie rejestracji wpisze kod „BETFAN”. Oczywiście i tutaj zwrot odbywa się na konto bonusowe i gracz musi te pieniądze obrócić zanim będzie mógł je wypłacić.

Zakłady Bukmacherskie BETFAN – inne promocje

Oferta dla stałych klientów jest dość przeciętna (poza jednym wyjątkiem) i trzeba przyznać, że bukmacher BETFAN powinien nieco mocniej popracować nad tą ofertą.

Wśród promocji znajdziemy.:

  • Cashout, czyli możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładu bukmacherskiego,
  • oraz Radar365, czyli każdego dnia w roku bukmacher proponuje swoim graczom inną promocję np. przy zagraniu sześciu spotkań powyżej kursu 1,30 za 99 zł typerzy mogą nie trafić jednego meczu, a stawka zostanie zwrócona na saldo bonusowe.

Dowiedz się więcej o kodach promocyjnych i bonusach w BETFAN.Obrazek przedstawia specjalną promocję bukmachera Betfan Radar 365.

Zakłady Bukmacherskie BETFAN – kursy i ich wysokość

Kursy i ich wysokość w BETFAN można określić za standardowe. Tak naprawdę bardzo trudno jest oszacować i określić, który bukmacher ma najwyższe kursy, a który odstaje od stawki. Wynika to bowiem z polityki kursowej danego bukmachera. Są mecze czy rozgrywki, gdzie bukmacher pobiera mniejsze marże i wtedy kursy wydają się nam lepsze. Nie ma jednak nic za darmo i na inne rozgrywki kursy będą mniej korzystne. Najlepiej przy takiej okazji korzystać z porównywarek kursów, które wskażą, który bukmacher ma najwyższy kurs na dane spotkanie.

BETFAN – gra bez podatku

Bukmacher ma jednak jedną zachętę, która może sprawić, że część graczy nie będzie „skakać” pomiędzy bukmacherami w poszukiwaniu najlepszego kursu. Promocja „BETFAN – gra bez podatku” jest jedną z najlepszych na polskim rynku bukmacherskim. Każdy kupon, którego kurs jest wyższy niż 2,0, a pojedynczy mecz co najmniej o kursie 1,35, może liczyć na wzrost wygranej o 14%, czyli pozwoli to „przykryć” podatek pobierany od stawki kuponu.

Grafika prezentuje promocję legalnego bukmachera Betfan pozwalającą na grę bez podatku
Bukmacher BETFAN. Opinie o zakładach bukmacherskich BETFAN

BETFAN – rejestracja. Jak założyć konto?

Każdy gracz zanim rozpocznie zawierać zakłady bukmacherskie, musi najpierw zarejestrować swoje konto na stronie bukmachera. Jest to wymóg ustawowy i wszystkie warunki proceduralne wynikają wprost z obowiązującego prawa. 

W pierwszym kroku należy podać adres e-mail i numer telefonu oraz wyrazić kilka zgód. Gracze, którzy chcą skorzystać z promocji i bonusów muszą pamiętać o tym, żeby odznaczyć odpowiedni punkt w regulaminie. Następnie wystarczyć podać swoje imię i nazwisko i wpisać PESEL. Gracze, którzy chcą skorzystać z dodatkowych bonusów powinni też wpisać kod „BETFAN.

Ta szybka procedura pozwala na otwarcie konta tymczasowego. Konto tymczasowe ma jednak swoje ograniczenia (limit maksymalny łącznych stawek i brak możliwości zlecenia wypłat), więc aby cieszyć się kontem bez tych limitów należy dokończyć rejestrację poprzez podanie bardziej szczegółowych informacji i dokonać weryfikacji danych. Bukmacher BETFAN – w zgodzie z ustawą – wymaga od swoich graczy przesłania skanu lub zdjęcia swojego dokumentu tożsamości.

Bukmacher BETFAN – metody płatności

Weryfikacja odbędzie się również podczas pierwszej wpłaty na konto bukmachera BETFAN, która musi zostać przeprowadzona z rachunku bankowego, którego właścicielem jest gracz. To ważne, bo później na to konto będą przelewane  wygrane, które zostaną zlecone przez gracza.

Taki przelew ułatwiony jest dzięki udostępnieniu przelewów błyskawicznych poprzez system Przelewy24. Kolejny przelew możliwy jest także poprzez Blika.

Martwić może jednak brak innych metod wpłat na konto bukmachera. Nie ma możliwości wpłaty kartą (a jest to niezbędny standard), czy też poprzez portfele elektroniczne.

Lepiej jest z wypłatami. BETFAN zapewnia, że 97 proc. jego klientów objętych jest możliwością uzyskania wypłaty swoich wygranych w ciągu zaledwie kwadransa. BETFAN współpracuje na tym polu z blisko 20 bankami i rzeczywiście to jedna z najlepszych propozycji na bukmacherskim rynku. Szybkie wypłaty realizowane są przez cały tydzień między 7:00 a 23:00. Gracz może dokonać maksymalnie trzech szybkich wypłat dziennie, a każda na kwotę do 4999 zł. 

Pozostałe wypłaty realizowane są w maksymalnie 48 godzin.

Zakłady bukmacherskie BETFAN – punkty stacjonarne

Jak już wspominaliśmy BETFAN nie posiada lokali bukmacherskich, a koncesja uzyskana przez bukmachera nie obejmuje stacjonarnej działalności. Trudno przypuszczać, żeby w najbliższym czasie bukmacher zdecydował się na rozszerzenie swojej działalności na punkty naziemne. Wszak już ok. 80 proc. zakładów bukmacherskich w Polsce przyjmowanych jest przez internet.

Co tracą gracze? Na pewno możliwość gry za gotówkę i bez konieczności rejestracji, a więc podawania szeregu informacji o sobie.

Zakłady Bukmacherskie BETFAN – obsługa klienta

Bukmacher BETFAN bardzo wnikliwie prowadzi swój dział „pomoc”. Gracz bez większych problemów odnajdzie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytanie. Bukmacher szczegółowo opisuje zasady otrzymania bonusów czy informuje o tym jak poprawnie zawierać zakłady bukmacherskie.

Dodatkowo (w godzinach od 9:00 do 23:00) z bukmacherem można skontaktować się poprzez czat lub e-mail (bog@betfan.pl).

Bukmacher BETFAN – sponsoring

Od początku swojej działalności bukmacher BETFAN nie był aktywny w działalności sponsorskiej. BETFAN nie podpisał jeszcze żadnej umowy z organizacją sportową lub klubem. Ambasadorem marki został natomiast Mariusz Pudzianowski, który pojawia się w reklamach bukmachera.

Grafika prezentuje nowego ambasadora legalnego bukmachera Betfan Mariusza Pudzianowskiego.
Bukmacher BETFAN. Nasza recenzja zakładów bukmacherskich BETFAN

Bukmacher BETFAN – opinie

Bukmacher BETFAN wyrobił już sobie całkiem pozytywną opinię. I to mimo tego, że jest to jeden z najmniej doświadczonych bukmacherów na polskim rynku, bo pierwsze zakłady bukmacherskie można było obstawiać dopiero pod koniec kwietnia 2019 roku. BETFAN zyskał więc bardzo szybko opinię solidnego partnera dla gracza. BETFAN ma opinię bukmachera nowoczesnego z dobrą ofertą kursową i wprowadzającego wiele nowości na polskim rynku bukmacherskim.

Zakłady Bukmacherskie BETFAN – ocena i podsumowanie

Bukmacher BETFAN jako „młody” gracz na rynku ma nieco pod górkę i musi solidnie pracować na zaufanie klientów. Polski rynek bukmacherski choć wciąż się rozwija ma jednak dość silną i stabilną czołówkę, której ciężko zagrozić. Bukmacher BETFAN robi jednak wiele, żeby nie być zaliczanym do outsiderów. Na plus w ofercie BETFAN-u można zapisać:

  • bogatą ofertę kursową związaną ze sportem,
  • bardzo ciekawą ofertę związaną z rozrywką,
  • lekką i świeżą stronę internetową,
  • możliwość gry „bez podatku”,
  • system szybkich wypłat.

Chcąc jednak dogonić konkurencję bukmacher BETFAN powinien popracować nad kilkoma sprawami. W większości są to drobnostki o których nie warto nawet wspominać, ale:

  • brak możliwości płatności kartą,
  • i niezbyt szeroka oferta kursów „na żywo”,

to elementy, które szybko powinny zostać poprawione.

Zakłady Bukmacherskie BETFAN – FAQ

Czy BETFAN jest legalnym bukmacherem?

Tak. Bukmacher BETFAN posiada polską koncesję na przeprowadzanie zakładów bukmacherskich w  w internecie.

Czy muszę mieć 18 lat, żeby obstawiać zakłady bukmacherskie?

Tak. Jest to bezwzględny nakaz prawny. Bukmacher BETFAN weryfikuje wiek graczy dzięki skanom dokumentu tożsamości.

Czy muszę rejestrować konto?

Tak. Bukmacher BETFAN musi zbierać dane o swoich klientach i robi to podczas rejestracji.

Czy konto tymczasowe jest dostępne w BETFAN?

Tak. BETFAN daje możliwość założenia konta tymczasowego. Jednak chcąc m.in. wypłacać wygrane należy założyć konto stałe, czyli zweryfikować swoje dane na podstawie skanu lub zdjęcia dowodu tożsamości.

Czy BETFAN prowadzi transmisje z meczów?

Nie. Bukmacher BETFAN nie posiada praw do transmisji meczów.

Czy BETFAN posiada aplikację mobilną?

Tak. BETFAN udostępnia aplikację mobilną na system Android.

Czy bukmacher BETFAN proponuje szybkie wypłaty wygranych?

Tak. Bukmacher BETFAN gwarantuje szybką wypłatę wygranych posiadaczom rachunków bankowych w prawie 20 bankach działających w Polsce. Pieniądze powinny znaleźć się na koncie gracza w ciągu kwadransa.

 

Podsumowanie
product image
Ocena graczy
1star1star1star1stargray
Ocena
4 based on 51 votes
Bukmacher
BETFAN

Opinie o betfan

Ocena:

Dodano: 12 lutego, 2020

RafiM4

Oferta na mecze bez podatku.

Wyższa marża na zakładach niż u renomowanych konkurentów. Brak transmisji na żywo.

Ocena:

Dodano: 5 stycznia, 2020

Simba

Bardzo dużo zakładów na NBA, Ligę Mistrzów itd. Chyba najszersza oferta na rynku, pod tym względem.

Przeliczanie bonusu x10

Ocena:

Dodano: 29 grudnia, 2019

Betman

Ten radar365 jest warty uwagi. nie grałem wszystkich promocji, tylko te co mnie interesowały. Duzy plus za to.

Brak konkretnej oferty promocyjnej na powracajaca ekstraklase.

Ocena:

Dodano: 27 listopada, 2019

Piotr

Bardzo przejrzysta strona. Ciekawe bonusy na start.

Bukmacher od rozrywki, a standardowa oferta zakładów na Oscary 2020.

Ocena:

Dodano: 30 września, 2019

Ejtiłan

Zdecydowanie najwięcej zakładów na rozrywkę. Łatwość poruszania się po stronie,

Kiepskie warunki obrotu bonusem.

Dodaj opinię

Hazard może uzależniać. Fortuna, STS, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi