Rejestr dedykowany dla nielegalnych stron bukmacherskich w Polsce rok od uruchomienia

Przyglądamy się jak w praktyce przez 12 miesięcy funkcjonuje Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą.

expekt-ustawa

Po nieco ponad roku działania Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą warto przyjrzeć się temu rejestrowi nieco dokładniej. Pierwszy niechlubny wpis dedykowany jest do royalpanda.com i pochodzi z 26-go kwietnia 2017 roku, jeszcze tego samego dnia dodany został do rejestru były lider rynkowy w Polsce bukmacher Bet-at-home.com. Ostatnia aktualizacja pochodzi z dnia 9-go maja 2018 roku i obejmuje między innymi byłego sponsora tytularnego pierwszej ligi piłkarskiej zakłady bukmacherskie Unibet.

Najbardziej rozpoznawalne brandy bukmacherskie, które znalazły się w rejestrze

Niestety całkiem sporo rozpoznawalnych brandów bukmacherskich w Europie postanowiło łamać regulacje prawne w Polsce. Celem ostrzeżenia graczy warto wspomnieć o kilku z nich.

Zakłady bukmacherskie Unibet z niechlubnym wpisem do rejestru stron nielegalnych w Polsce

Trzy podstrony niechlubnego rejestru wypełniają wpisy dedykowane do bukmachera Unibet. Naprawdę szkoda iż ten posiadający szwedzkie korzenie bukmacher zdecydował się łamać obowiązujące w Polsce regulacje prawne. Niestety podobnie sytuacja wygląda z bukmacherem Bet-at-home.

Także całe trzy podstrony zapełnione są wpisami tego uznawanego swego czasu za lidera rynkowego w Polsce bukmachera. Logo tej firmy zapewne wielu kibiców kojarzy choćby z koszulek Wisły Kraków czy Turnieju Czterech Skoczni w Zakopanym, bukmacher Bet-at-home.com był kilka lat temu bardzo aktywny na niwie sponsoringowej w Polsce.

Kolejne znane w Polsce brandy, których kierownictwo zdecydowało się nie zastosować do regulacji prawnych w Polsce to m.in. BetClic czy Expekt a także bukmacherzy Betsson i Betsafe.

Na liście oprócz firm bukmacherskich można znaleźć także lidera rynku pokerowego na świecie firmę Pokerstars. Wedle obowiązujących przepisów hazardowych w Polsce gry pokerowe online są objęte monopolem państwa, do tej pory jednak nie uruchomiono jeszcze państwowej platformy służącej do rozgrywek pokerowych online.

Podsumowanie roku funkcjonowania rejestru nielegalnych stron hazardowych

Po nieco ponad roku funkcjonowania w rejestrze umieszczono 1878 wpisów, ponieważ wiele firm łamiących regulacje prawne zmienia domeny na których funkcjonują ich strony, zdarza się iż jednej nielegalnej firmie w Polsce dotyczy wiele wpisów. Rejestr ma charakter publiczny jest ogólnodostępny dla każdego internauty w Polsce. Funkcjonuje pod adresem internetowym hazard.mf.gov.pl. Mimo iż nie jest łatwo walczyć z łamaniem przepisów prawa w Internecie należy przyznać iż polski ustawodawca znacząco ograniczył udział rynkowy nielegalnych firm bukmacherskich. Od momentu uruchomienia rejestru w kwietniu 2017 każdy internauta może samodzielnie sprawdzić, czy dana firma figuruje na rejestrze stron nielegalnych. Rejestr jest aktualizowany na bieżąco.

 

 

Inne:

<a href=”https://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier-gry-hazardowe/rejestr-domen” target=”_blank” rel=”nofollow”>https://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier-gry-hazardowe/rejestr-domen</a>

<a href=”https://pl.wikipedia.org/wiki/Bukmacher” target=”_blank” rel=”nofollow”>https://pl.wikipedia.org/wiki/Bukmacher</a>

 

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi