Fortuna i skoki narciarskie

Bukmacher Fortuna zadowolona z inwestycji w skoki narciarskie.

Choć Ryoyu Kobayashi był poza zasięgiem Kamila Stocha zakłady bukmacherskie Fortuna są zadowolone z decyzji o sponsoring w skoki narcarskie.

Fortuna może zaliczyć I półrocze do udanych. Powód? Przybywa klientów, którzy zakładają się u bukmacherów.

W trzech pierwszych miesiącach roku przychody Fortuny wzrosły (rok do roku) o niemal jedną trzecią – wyniosły 458 mln zł. Dzięki zabiegom sponsoringowym firmie bukmacherskiej udało się zwiększyć liczbę aktywnych graczy, którzy zawierają minimum jeden zakład w miesiącu, aż o 28 proc.

Fortuna stawia na zwiększenie rozpoznawalności marki, w związku z tym podjęła działania sponsoringowe inwestując m.in. w rozgrywki piłkarskiego zaplecza Ekstraklasy oraz Polski Związek Narciarski. Sukcesem firmy jest też przedłużenie umowy sponsorskiej z Legią Warszawa o kolejne trzy lata.

Fortuna i skoki narciarskie

Skoki narciarskie okazały się trafiona inwestycją. W minionym sezonie (2018/2019) liczba kuponów zawieranych na zdarzenia związane ze skokami wyniosła około miliona. Przez rok zwiększyła się niemal o połowę. Polacy szczególnie polubili zakłady w trakcie konkursów, tj. żywo.

Dzięki sponsoringowi krajowych rozgrywek 1 ligi piłkarskiej liczba postawionych kuponów na tę właśnie ligę wzrosła w porównaniu z ubiegłym sezonem o 39 proc. (prawie 3 mln przyjętych kuponów). Fortuna inwestowała też w tzw. przedmeczowe miasteczka kibica. Bukmacherowi udało się porozumieć z telewizją Polsat oraz NC+. Dzięki temu w trakcie transmisji pojawiają się statystyki, kursy oraz prawdopodobieństwo wygranej danego zespołu, wszystko to sygnowane logiem Fortuny. Jeśli chodzi o przychody płynące z kuponów powiązanych z 1 ligą wzrosły one o 60 proc., a bukmacher wypłacił graczom prawie 6 mln zł z wygranych kuponów posiadających typy ze sponsorowanych rozgrywek. Istotna dla rynku bukmacherskiego jest mobilność usług w postaci aplikacji na smartfony. Przychody z zakładów zawieranych przez aplikację wzrosły w I kwartale (rok do roku) o 75 proc. O połowę wzrosła również ilość aktywnych graczy mobilnych. Zdaniem wielu graczy, aplikacja mobilna Fortuny jest jedną z najlepszych na rynku.

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi