Zdjęcie przedstawia telefon komórkowy oraz logo blik
Spis treści
[Rozwiń]

Aktualnie wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce akceptują transakcje metodą Blik. Ze względu na wygodę użytkowania wspomniany system mobilnej płatności zyskuje cały czas na popularności. Blik został stworzony przez spółkę Polskie Standardy Płatności, w której udziały mają największe banki dostępne są w Polsce. 

Blik to odpowiedź na zapotrzebowanie szybkich i bezpiecznych transakcji z użyciem telefonu lub innych mobilnych urządzeń. Wyszedłeś z domu bez portfela i potrzebujesz wypłacić gotówkę? Zakładamy, że o telefonie nie zapomniałeś i jeśli masz w nim aplikację swojego banku, to niemal na pewno możesz skorzystać z Blika i wypłacić pieniądze. 

Jakie banki oferują płatność Blikiem? 

Głównym czynnikiem, który pozwala na korzystanie z Blika, jest obsługiwanie tej metody płatności przez bank, w którym posiadamy konto. Blik stosować mogą klienci następujących banków:  Alior Bank, 

 • Bank Millennium,
 • Santander Bank Polska,
 • ING Bank Śląski, 
 • mBank, 
 • PKO Bank Polski, 
 • Getin Bank, 
 • Noble Bank, 
 • T-Mobile Usługi Bankowe,
 • BNP Paribas,
 • Credit Agricole, 
 • Bank Pekao S.A.
 • Spółdzielcza Grupa Bankowa.

Początkowo płatność metodą Blik udostępniało zaledwie sześć podmiotów bankowych. Można się zatem spodziewać, że kolejne instytucje finansowe zdecydują się na wdrożenie tej metody płatności.

Bukmacherzy z BLIK

Płatność blikiem oferują aktualnie wszyscy bukmacherzy na polskim rynku. Warto jednak przyjrzeć się, jakimi innymi sposobami płatności dysponują. Wpłaty to jeden z głównych elementów, składających się na komfort obstawiania u bukmacherów online.

BukmacherMetody wpłat 
BLIK, dotpay, tpay, Przelewy24
betX-small@3xBLIK, Visa, Mastercard, Revolut, dotpay, Przelewy24
STS LogoBLIK, PayU, dotpay, VISA, Mastercard, PayPal, Skrill, Neteller, przelewy, wpłata w lokalu STS, Revolut
forBET logoVisa, Mastercard, PayU, dotpay, pay.com, Paysafecard, skycash, Revolut
Totolotek logoPrzelew, Visa, Mastercard, Paysafecard, Skrill, dotpay, Tpay
Fortuna LogoMastercard, VISA, BLIK, przelewy, wpłata w punkcie
betclick logoPrzelewy24, Karty kredytowe, Revolut, przelew (do 5 dni roboczych)
totalbet logoVisa, Mastercard, BLIK, PayU, dotpay, przelewy24
ewinner logoVisa, Mastercard, szybki transfer, BLIK, Pay-By-Link, Blue Media, Przelewy24, Revolut
eToto logoVisa, Mastercard, Przelewy24, Neteller, Skrill, dotpay, BLIK
Tpay, Visa, Mastercard. Skrill, Neteller, Paysafecard, przelew, Revolut
NoblebetPaymenticon, Przelewy24, Tpay, dotpay, dotpay cards, BLIK, Paysafecard
lvbet-logoVisa, Mastecard, Paysafecard, Skrill, Tpay, Przelewy24, dotpay, BLIK, Paymenticon, Revolut
PZBUK LogoVisa, Mastercard, BLIK, Tpay, dotpay, Przelewy24

Zaufany sposób

 

Polscy klienci banków na pewno Blika bardzo polubili, bo w 2019 roku około 200 mln transakcji zostało autoryzowanych kodem Blik.

Blik a zakłady bukmacherskie

Bukmacherzy dość szybko zauważyli fenomen Blika i uznali tę metodę płatności za standard. Najpierw nieco ostrożnie, ale teraz już nie ma w Polsce bukmachera, który nie pozwala potwierdzić przelewu Blikiem. 

Płatność Blikiem udostępniana jest na dwa sposoby. Klienci firm bukmacherskich mogą albo skorzystać z formularza specjalnie przygotowanego do płatności Blikiem, albo poprzez systemy szybkich przelewów jak np. dotpay.com, tpay.com, bluemedia czy przelewy24. 

Każdy z tych serwisów (i kilka innych) udostępnia – oprócz transferów bezpośrednio z banku – również opcję płatności Blik. Przynajmniej jeden z tego typu serwisów dostępny jest też u każdego legalnego bukmachera w Polsce.

Zalety płacenia Blik u bukmacherów

Zalety płatności metodą Blik u Bukmacherów. Szybko, bezpiecznie i wygodnie.

Skąd taka popularność Blika? Nie da się ukryć, że chodzi o szybkość i prostotę. Jeśli klient banku ma aplikację mobilną, to wystarczy, że się w niej zaloguje i pobierze kod Blik. 

Następnie szyfr składający się z sześciu cyfr należy wpisać w formularzu na stronie bukmachera. Na koniec przyjdzie jeszcze potwierdzenie w aplikacji mobilnej i po akceptacji przelew „idzie” do bukmachera. Szczerze? Cała procedura trwa krócej niż przeczytanie tego przecież niezbyt długiego opisu

Osoba, która bardzo sprawnie porusza się w świecie mobilnych możliwości, wykona transakcję w kilkanaście sekund, ale nieco mniej „żywiołowi” użytkownicy powinni zatwierdzić  przelew i tak w mniej niż minutę. Z reguły znacznie dłużej zajmie nam wpisanie numeru karty debetowej czy zalogowanie się na stronę banku i potwierdzanie w ten sposób przelewu.

Blik w zakładach, a bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to kolejny aspekt, który działa na korzyść Blika, co jest istotne zarówno dla graczy jak i najlepszych bukmacherów. Mimo tego, że bardzo niewiele czasu potrzeba na dokonanie transakcji aż trzy razy musimy ją potwierdzać

 • Najpierw logujemy się do aplikacji kodem albo poprzez np. odcisk palca. 
 • Pobieramy kod blik z głównej strony naszej aplikacji.
 • Kod wpisujemy do formularza na stronie.
 • Wracamy do aplikacji lub zostajemy przeniesieni tam automatycznie i potwierdzamy zawartą transakcję.

Kod Blik jest sześciocyfrowy, więc bardzo trudno go złamać. Dodatkowo ważny jest on przez zaledwie 120 sekund. Następnie aplikacja generuje kolejny ciąg liczb.

Płatności blikiem u bukmacherów

Płać Blikiem u bukmacherów.

Blik jest jedną z najwygodniejszych form płatności u bukmacherów. Pozwala na sprawną i bezpieczną wpłatę środków, które błyskawicznie znajdą się na koncie gracza. Wielu graczy zastanawia jednak często czy cały proces jest bezpłatny oraz jakie kwoty można wpłacać dzięki temu systemowi płatności.

Fuksiarz

Zakłady bukmacherskie Fuksiarz udostępniają swoim graczom błyskawiczne wpłaty. U bukmachera można skorzystać z szybkich i wygodnych wpłat Blikiem. Dodatkowo Fuksiarz obsługuje najpopularniejsze systemy płatności internetowej: Przelewy24, Tpay, Dotpay. Minimalna kwota wpłaty to zaledwie 1 PLN.

STS

Bukmacher umożliwia wpłaty przez szybkie systemy płatności internetowej. Jednym z nich jest PayU, dzięki któremu możemy zasilić konto także Blikiem. Minimalna wpłata środków wynosi 1 PLN. Pieniądze na koncie pojawią się natychmiast.

Fortuna

W Fortunie minimalna kwota wpłaty Blikiem wynosi 1 PLN, z kolei maksymalnie możemy wpłacić 100000 PLN. Forutna posiada także opcje BLIK ONE-CLICK. Możliwość ta pozwala na doładowywanie konta gracza bez podawania sześciocyfrowego kodu weryfikującego płatność.

BetX

W BetX minimalna wpłata Blik wynosi 5 PLN z kolei maksymalnie wpłacić można 40000 PLN. Bukmacher BetX nie pobiera oczywiście opłaty za transakcję, a sam transfer środków jest natychmiastowy.

forBET

Bukmacher pozwala na wpłaty blikiem za pomocą systemów płatności Dotpay oraz PayU. Transfer naszych środków jest natychmiastowy i nie jest obarczony dodatkowymi opłatami. Minimalny depozyt to symboliczna złotówka.

Totolotek

Wpłaty Blik umożliwia nawet tak klasyczny bukmacher jak Totolotek. Transakcję za pomocą wspomnianej metody można przeprowadzać dzięki serwisowi Dotpay. Minimalna w tym przypadku wynosi 4 PLN.

Betclic

U bukmachera Betclic wpłaty Blikiem są dostępne przez system Przelewy24. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 PLN, a pieniądze po dokonaniu transakcji pojawiają się błyskawicznie na koncie gracza.

Totalbet

W przeciwieństwie do wielu polskich bukmacherów Totalbet nie narzuca ograniczenia do maksymalnych wpłat. Najmniejszą kwotą jaką możemy wpłacić poprzez Blik jest 1 PLN.

eWinner

Bukmacher eWinner realizuje natychmiastowe przelewy za pomocą systemu płatności mobilnej Blik. Gracz minimalnie musi wpłacić 1 PLN. Oczywiście nie trzeba martwić się także o dodatkowe prowizje.

Etoto

Etoto nie pozostaje w tyle konkurencji. Tak samo, jak wielu innych bukmacherów proponuje wpłaty za pomocą Blik z kwotą minimalną 1 PLN i natychmiastową realizacją.

LVBet

LVBet odchodzi nieco od przyjętego standardu wysokości wpłaty minimalnej. U wspomnianego bukmachera, chcąc skorzystać z systemu Blik, musimy wpłacić co najmniej 10 zł. Maksymalna dostępna wpłata to 10000 PLN. Przelew powinien pojawić się do 24 h, chociaż czas realizacji jest zazwyczaj szybszy.

Superbet

W Superbet przelewy Blik również są super. Minimalna wpłata w wysokości 1 PLN i natychmiastowy przelew to najwyższy możliwy standard jeśli chodzi o ten typ płatności.

Noblebet

W jednym z nowszych bukmacherów – Noblebet można wpłacać środki Blikiem, jednak minimalna kwota transakcji to 10 zł. Maksymalnie możemy wpłacić 10000 PLN. Przelew dociera na konto gracza natychmiast.

PZBuk

W PZBuk minimalna kwota wpłaty przez Blik to 22 zł. Bukmacher więc posiada najwyższą minimalną wpłatę spośród wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce.

BETFAN

W puli dostępnych metod wpłat środków, znajduje się także Blik. Gracz korzystając z tej usługi musi wpłacić minimalnie 2 PLN. Jego pieniądze pojawią się błyskawicznie na koncie gracza.  

Blik – wady 

Oczywiście tam gdzie jest czynnik ludzki tam mogą być problemy. Blik bywa wykorzystywany przez oszustów, ale tak naprawdę gdy sami im nie pomożemy, to nic nie może się stać z naszymi pieniędzmi. Dlatego nie powinniśmy kodów Blik przekazywać telefonicznie innym ludziom

Nawet tym, których znamy i ufamy, bo…ktoś się może pod nich podszywać. W mediach społecznościowych krążył „wirus”, który ułatwiał oszustom wykradanie cennych kodów. Po prostu ludzie dostawali informację od znajomych, że potrzebują szybkiej pożyczki i najlepiej załatwić sprawę Blikiem. Brak czujności sprawiał, że z naszego konta znikały środki, które niestety nie wędrowały do znajomego w potrzebie. 

Ile kosztuje płatność Blikiem?

Płatność poprzez Blik w internecie jest co do zasady darmowa. Aby zyskać 100% pewności należy jeszcze sprawdzić dokładnie regulamin swojego banku, bo regulacje mogą od siebie się nieco różnić. Jednak opłaty najczęściej dotyczą wypłaty gotówki w bankomatach.

Jedno jest pewne, bukmacherzy nie pobierają żadnej prowizji od transakcji Blikiem. Blik jest metodą płatności, która pozwala wykonać transakcje nawet minimalnej wysokości, więc na konto bukmachera możemy wpłacić nawet grosz. Trzeba jednak pamiętać, że sami bukmacherzy czasami wprowadzają limity minimalnych wpłat. Bywa, że jest to złotówka, ale spotyka się też bukmacherów, którzy wymagają od swoich graczy wpłaty na poziomie np. 20 zł.

Maksymalny limit? Zależny jest od dwóch spraw. Pierwsza to limit, który ustawiliśmy na stronie bukmachera ze względów na możliwość uzależnień. Ustawiamy go zaraz po rejestracji konta musimy to zrobić, a także na każdym etapie korzystania z oferty bukmachera możemy to zmienić, choć podwyższanie limitów jest warunkowe.

Drugi limit to ten, który ustawiliśmy w swojej aplikacji mobilnej i który dotyczy maksymalnych kwot transakcji mobilnych. 

Wypłaty od bukmacherów Blik

Blik to serwis, który autoryzuje nasze płatności i co do zasady nie ma możliwości wpłaty środków na „Blika”, bo nie jest to samodzielny rachunek bankowy. Dlatego nie można wypłacić swoich wygranych w zakładach bukmacherskich poprzez Blik. 

Trzeba też pamiętać o jeszcze jednej sprawie. Wypłaty z kont bukmacherskich mogą być przekazywane tylko i wyłącznie na konto podane podczas rejestracji. Gracz musi być właścicielem takiego rachunku. Jeśli od czasu rejestracji do momentu wypłaty zmienił konto to musi poddać się dodatkowej weryfikacji. Takie są obowiązki płynące z ustawy hazardowej.

Płatność Blik krok po kroku

Płatność Blik jest jedną z najszybszych dostępnych metod wpłaty wśród bukmacherów. Jak wygląda dokonanie tej płatności krok po kroku? Pokażemy Wam cały proces na przykładzie bukmachera Superbet. 

 1. Logujemy się na koncie gracza i klikamy żółty przycisk wpłaty.
 2. Wprowadzamy kwotę depozytu, który chcemy złożyć u bukmachera.Po tym kroku zostaniemy przeniesieni do kolejnego okna.
 3. Wśród dostępnych metod wpłat wybieramy Blik.
 4. Po wybraniu Blika, pojawi się pole, które należy udostępnić sześciocyfrowym kodem, pozyskanym z aplikacji naszego banku. 
 5. Zatwierdzamy operację zielonym przyciskiem “Depozyt”. 
 6. Potwierdzamy płatność w aplikacji naszego banku.
 7. Po całej operacji środki pojawią się na naszym koncie gracza.  
Etapy płatności przy wpłacie pieniędzy u bukmacherów przez Blik.

Alternatywne metody płatności

Nie masz możliwości płatności Blikiem, a chcesz wpłacić środki na konto bukmachera? Możesz skorzystać z alternatywnych możliwości wpłaty. Jakie jeszcze sposoby oferują bukmacherzy? 

Pierwszą alternatywą jest klasyczna i ciągle popularna metoda, polegająca na wpłatach przez karty kredytowe/debetowe VISA i MasterCard. Sposób umożliwia szybką wpłatę, lecz wymaga podania wrażliwych danych, jak numer karty płatniczej, datę ważności karty oraz trzycyfrowy kod CVV. 

Metodą, którą oferuje niewielu bukmacherów jest Paysafecard. Jest ona bardzo poważana ze względu na swoją anonimowość. Kartę Paysafecard można nabyć w wielu sklepach i kioskach. Wadami tej metody są narzucone kwoty płatności oraz czas jej realizacji.

Bukmacherzy w metodach płatności mają często dostępne portfele elektroniczne. Umożliwiają one przechowywanie pieniędzy w wirtualny sposób, Można podpinać pod nie także karty kredytowe. Dzięki nim zbędne będzie noszenie zwykłego i zalegającego w kieszeni portfela. Na  wyróżnienie w tej kategorii zasługuje coraz popularniejszy Revolut, który dodatkowo udostępnia kantor online, w którym szybko i łatwo możemy wymieniać waluty dostępnych środków. 

Najwygodniejszą i najbardziej powszechną metodą płatności są systemy płatności internetowych. Dzięki systemom typu dotpay, czy PayU błyskawicznie przenosimy się na konto naszego banku i możemy dokonywać różnych płatności w ekspresowym tempie.

Bukmacher: Blik. FAQ

Blik to sposób płatności, który dostępny jest dla posiadaczy aplikacji mobilnych banków.

Blik dostępny jest w: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Getin Bank, Noble Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, BNP Paribas, Credit Agricole, Bank Pekao S.A. i Spółdzielcza Grupa Bankowa. 

Wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce pozwalają swoim graczom na płatność poprzez Blik.

Płatność Blikiem trwa ok. kilkudziesięciu sekund.

Tak, w trakcie krótkiej procedury płatności kilka razy należy potwierdzić płatność. Nie należy jednak dzielić się z nikim kodem Blik. 

Poradniki

Lista legalnych bukmacherów w Polsce [MARZEC 2023]
Lista legalnych bukmacherów w Polsce [MARZEC 2023]
W Polsce legalnych bukmacherów mamy dokładnie tylu, ilu możemy znaleźć na oficjalnej liście Ministerstwa Finansów. Jeśli na tej liście nie ma któregoś…
Nowy bukmacher w Polsce 2023

Nowy bukmacher w Polsce 2023

Polski rynek bukmacherski stale się rozwija i dołączają do niego kolejni operatorzy. Gracze zastanawiają się jaki jest nowy bukmacher online na polskim…
Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?

Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?

Zabierając się za grę u bukmachera każdy z nas-typerów widzi już oczami wyobraźni te gigantyczne sumy, które lada dzień pojawią się w…
zobacz wszystkie