Metody płatności 2020. Który bukmacher ma szybkie wypłaty?

Jak zapłacić za swój zakład bukmacherski? Metod płatności jest sporo, a reprezentanci rankingu bukmacherów nie próżnują i co jakiś czas dodają nowy sposób płatności. Każdy gracz na pewno znajdzie najwygodniejszy dla siebie rodzaj płatności, żeby szybko i bezpiecznie przelać środki na konto bukmachera.

Najważniejszą informacją jest to, że gracz nie musi z dużym wyprzedzeniem przelewać pieniędzy na konto bukmachera. Przyjęte przez legalnych bukmacherów sposoby płatności pozwalają na księgowanie ich na koncie bukmacherskim w bardzo krótkim czasie. Zwykle wystarczy minuta po akceptacji przelewu, żeby środki znalazły się na koncie bukmacherskim. To ważne o tyle, że gracz nie musi już myśleć z dużym wyprzedzeniem jak wpłacić środki na konto bukmachera, a przy tym nie musi niepotrzebnie „zamrażać” pieniędzy. Decydujesz się postawić zakład bukmacherski? Wybierasz operatora i kurs bukmacherski, a potem metodę płatności i wpłacasz pieniądze. To się dzieje naprawdę szybko. Sprawdźmy jednak po kolei, jakie sposoby płatności oferują legalni bukmacherzy w Polsce. 

Metody płatności u bukmacherów

Karty kredytowe i debetowe

W Polsce mamy dwóch operatorów kart płatniczych – Visa i MasterCard. Obie karty są uznawane przez bukmacherów, a płatność nimi jest bardzo prosta. Choć nie da się ukryć, że w formularzu trzeba wpisać parę danych (nie zachęcamy do zapisywania „gotowców” na później – to zbyt wrażliwe informację, żeby beztrosko  pozostawały na dysku komputera). 

Gdy chcesz wybrać ten sposób płatności w formularzu musisz wpisać kwotę przelewu, a dalej swoje imię i nazwisko, numer karty, a także datę ważności karty. Na koniec transakcji należy zatwierdzić ją specjalnym kodem CVV, który znajduje się na rewersie karty. Nie masz takiego kodu? Oznacza to, że twoja karta nie może być użyta w transakcjach internetowych. To rzadkość, ale jednak niektóre karty nie są do tego przystosowane. Żeby to zmienić musisz zamówić nową kartę w swoim banku (z reguły jest wydawana za darmo).

Co ważne ani bukmacher ani bank nie pobiera od kwoty, którą chcesz przeznaczyć na zakłady bukmacherskie prowizji. Środki powinny zostać zaksięgowane niemal natychmiast od potwierdzenia płatności. Co istotne każdy legalny bukmacher w Polsce pozwala przelać środki kartą kredytową lub debetową.

Przelewy błyskawiczne (przelewy24, dotpay.com, tpay.com, Blue Media czy PayU)

Przelewy błyskawiczne to świetna metoda płatności, która dostępna jest dla wszystkich posiadaczy rachunków bankowych w Polsce. Jest tylko jeden wymóg. Klient bukmachera musi posiadać dostęp internetowy do swojego konta. To bardzo powszechna i wygodna praktyka i niemal każdy rachunek bankowy może być obsługiwany przez sieć, ale jeśli nie masz dostępu do swojego konta online, to najpierw musisz ustawić login i hasło w procedurze przewidzianej przez twój bank.

Jednak, jeśli już możesz się logować przez internet do swojego banku to sprawa jest banalnie prosta.  Błyskawiczne przelewy bankowe to metoda płatności, którą umożliwiają takie serwisy jak przelewy24, dotpay.com, tpay.com, Blue Media czy PayU oraz kilka innych. Przynajmniej jeden taki system udostępnia każdy bukmacher. I to zdecydowanie wystarcza, żeby wybrać dogodny dla siebie sposób płatności.

Wspomniane serwisy ułatwiają bowiem dokonanie natychmiastowych wpłat ze wszystkich banków w Polsce, a także dodatkowo można jeszcze skorzystać z alternatywnych metod ( formularz do wpłat kartą czy przez Blik).

Korzystając z tej metody płatności sprawa jest banalnie prosta. Wpisujesz kwotę i wybierasz swój bank. Serwis przenosi gracza do zakładki, na której możesz się zalogować do swojego banku. Jak to zrobisz to czeka na ciebie gotowy formularz. Wszystkie dane do przelewu są już wpisane i wystarczy tylko potwierdzić transakcję. Gdy gracz to zrobi to środki bez prowizji i w nie dłużej niż minutę lądują na koncie bukmacherskim.

Zwykły przelew

Oczywiście nie musisz korzystać z pośredników i możesz po prostu zalogować się na stronę banku (lub pójść do „okienka”) i zlecić przelew. Tutaj jednak wszystko musisz wpisać sam. Dane odbiorcy przelewu, kwotę i tytuł oraz numer konta bukmachera. Jest to dużo bardziej kłopotliwe. Do tego nie będziesz mógł liczyć na to, że środki będą zaksięgowane od razu. Jeśli twój bank jest tożsamy z bankiem bukmachera zapewne przelew zostanie zaksięgowany i zapisany na twoim koncie bukmacherskim w mniej niż godzinę. W innych wypadkach może potrwać to nawet kilka godzin lub nawet 2/3 dni. 

Oczywiście tradycyjny przelew może zostać zrealizowany jako przekaz pocztowy, ale to jeszcze bardziej wydłuża płatność.

Metody płatności u bukmacherów – Blik

Blik to coraz popularniejszy sposób płatności, który doskonale sprawdza się w opłacaniu zakładu bukmacherskiego. Skorzystać mogą z niego posiadacze aplikacji mobilnej jednego z kilkunastu banków, które udostępnia płatności Blikiem. Blik to sześciocyfrowy kod, który można pobrać w aplikacji. Wystarczy wpisać go do formularza na stronie bukmachera i zatwierdzić transakcję w aplikacji. W mniej niż minutę środki na grę lądują na naszym koncie bukmacherskim. 

Nie ma w Polsce bukmachera, który nie oferowałby płatności Blikiem. Bukmacherzy mają przygotowany albo oddzielny formularz albo wystarczy kliknąć w jeden z serwisów szybkich płatności i tam wybrać płatność Blikiem.

Portfele elektroniczne – Skrill, Neteller

Portfele elektroniczne to sposób na przechowywanie pieniędzy bez konieczności posiadania rachunku bankowego. Nie jest to standardowa metoda płatności i nie wszyscy bukmacherzy ją oferują. Sam przelew na rachunek bukmachera jest szybki i co do zasady bez prowizji. Jednak z prowizją należy liczyć się wpłacając środki na swój portfel elektroniczny (od 1% do 5%). W przypadku portfeli elektronicznych prawie zawsze są ustawiane minimalne kwoty przelewu.

Co jednak ważniejsze przelewy poprzez portfele elektroniczne są anonimowe. I choćby dlatego nie można liczyć na to, że środki z wygranych trafią na portfel elektroniczny. Bukmacherzy wygraną wypłacą tylko na rachunek bankowy. Taki jest wymóg polskiej ustawy hazardowej.

Portfele elektroniczne jako metoda wpłaty dostępne są m.in. w: STS, Fortunie, Totolotku, Etoto i LVBet.

Paysafecard. Który bukmacher obsługuje tę metodę płatności?

Karty paysafecard to tzw. karty „prepaid” doskonale znane tym, którzy posiadają np. telefony „na kartę”. Kartę paysafecard można kupić w podobnych miejscach np. w niektórych sieciowych sklepach czy w salonikach prasowych. Dostępne są różne nominały (od 20 zł), ale opłacając kartę musimy liczyć się z tym, że zostanie pobrana niewielka prowizja. 

Na stronie bukmachera w sekcji „płatności” wystarczy tylko przepisać 16-cyfrowy kod i środki zostaną natychmiast zaksięgowane. Co oczywiste, wygrane i tak będą musiały zostać przekazane na konto w banku.

Karty paysafecard są honorowane m.in. w STS, Totolotku, LVBet, Forbet, Totalbet czy w Betclic.

Paypal

Niestety, PayPal nie może być użyty do wpłat czy wypłat u żadnego z Polskich bukmacherów. Choć ta metoda jest bardzo popularna u zagranicznych bukmacherów (np obsługiwaną przez bwin czy Unibet), żaden z zakładów bukmacherskich w Polsce jej nie obsługuje.

Choć PayPal jest dostępny w naszym kraju, najwidoczniej dla polskiego bukmachera nie jest atrakcyjną metodą płatniczą. Wolą oni współpracować bezpośrednio z kartami jak Visa, Mastercard czy pośrednio przez PayU, który jest operatorem płatności internetowych umożliwiającym płatność zarówno kartami jak i za przelewem internetowym.

Metody płatności w punktach stacjonarnych

Tutaj sprawa jest dość prosta. W lokalach bukmacherskich przede wszystkim możemy płacić za zakłady bukmacherskie gotówką. Coraz częściej bukmacherzy swoje lokale bukmacherskie wyposażają również w terminale płatności, więc gracze mogą opłacać swoje zakłady również kartami płatniczymi. W zależności od funkcji terminala możliwe są też płatności Blikiem.

Co ważne jeśli chcemy „doładować” swoje konto internetowe to bukmacherzy, którzy mają również swoje punkty stacjonarne, mają na to sposób. Swoje internetowe konta można doładować wpłacając gotówkę m.in. w lokalach Fortuny, STS, czy LVBet.

Metody wypłaty wygranych u bukmachera

Na szczęście minęły czasy, gdy gracze musieli oczekiwać na wypłaty środków z wygranych przez kilka dni. Przypomnijmy, że wygrane zakłady bukmacherskie nie są automatycznie przekazywane na rachunek bankowy gracza. Najpierw zostają dopisane do salda na koncie bukmacherskim. Gracz może przeznaczyć środki na dalszą grę lub zlecić wypłatę środków.

Ustawa hazardowa jasno określa to, że legalny bukmacher musi posiadać konto w banku, który działa na terenie Polski. To znacznie przyśpiesza wypłaty środków.

Trzeba pamiętać o tym, że wypłata wygranych możliwa jest tylko z pełni zweryfikowanych kont bukmacherskich. Jeśli ktoś posiada tylko konto tymczasowe, to najpierw zatem musi przesłać bukmacherowi skan lub zdjęcie swojego dokumentu tożsamości oraz uzupełnić numer konta bankowego. 

Numer rachunku bankowego jest kluczowy. Gracz otrzyma środki tylko na konto podane w trakcie rejestracji i musi być on właścicielem tego rachunku. Wszelkie zmiany rachunku bankowego podlegają dodatkowej weryfikacji.

Sama procedura wypłaty już jest prosta. Wystarczy wejść w zakładkę „wypłaty” i wpisać kwotę. Po zatwierdzeniu rozpoczyna się procedura wypłaty środków. Nie powinno trwać to dłużej niż 48 godzin.

Wypłaty realizowane są bez prowizji i z reguły nie ma limitów minimalnej wypłaty. 

Błyskawiczne wypłaty środków od bukmachera

Jednak około dwóch dni oczekiwania na środki z wygranych, to w dobie błyskawicznych przelewów dość długo. Dlatego kilku bukmacherów nieco bardziej przykłada się do tego aspektu i udostępnia swoim graczom szybkie wypłaty. Niestety, nie jest to standard i zaledwie kilku bukmacherów dba o to, żeby środki na rachunkach graczy zostały zapisane bez zbędnej zwłoki. STS, LVBet, Totalbet i Forbet to nieliczne pozytywne przykłady.

Korzystając z błyskawicznych przelewów wygranych środki powinny być zapisane na naszym koncie maksymalnie po kwadransie. Jednak ekspresowe wypłaty nie dotyczą wszystkich banków, a jedynie tych, z którymi odpowiednie umowy ma dany bukmacher. Czasami bukmacherzy limitują też maksymalną „szybką” wypłatę (np. na 5 tys. zł.)

Metody płatności u bukmacherów 2020 – Tabela

Nazwa metody płatnościSTSFortunaLVBetForbetEtotoTotolotekMilenium
Bliktaktaktaktaknietaktak
Dotpaytaknietaktaknietaknie
Paymenticonnienietaknienienienie
Paysafecardnienietaktaknietaknie
PayUtaknienietaknienietak
Platnosci.plnietaknienienienienie
Przelewy24nienietaknietaknienie
Skrilltaknietaknienietaknie
Tpaytaktaktaktaknietaktak
Visa/Mastercardtaktaknietaknienietak

FAQ – metody wpłat i wypłat u bukmacherów 

Jakie metody płatności u bukmacherów są najlepsze?

To bardzo indywidualna kwestia. Naszym zdaniem płatności poprzez kartę debetową, systemy błyskawicznych przelewów czy Blik są równorzędne. Wszystkie te metody są szybkie i bezpieczne.

Czy metody wpłat i wypłat bukmacherskich są bezpieczne?

Tak. Musisz za każdym razem autoryzować przelew środków na konto bukmacherskie. Metody wpłat są bezpieczne, ale to ty musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo w internecie. Nie podawaj nikomu swoich haseł czy kodów. Hasła powinny być nieoczywiste. 

Czy wpłaty na konto bukmacherskie są darmowe?

Tak. Bukmacherzy ani banki nie pobierają prowizji jeśli korzystasz np. z płatności kartą, szybkich przelewów czy z Blika.

Ile trwa przelew na konto bukmachera?

Większość opcji pozwala na to, żeby środki zostały zaksięgowane w mniej niż minutę.

Jaka jest minimalna wpłata na konto bukmachera?

Z reguły można wpłacać już od złotówki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że z reguły pojedynczy zakład bukmacherski można postawić od dwóch złotych. Niektórzy bukmacherzy wymagają jednak wpłat minimalnych na poziomie 10 czy 20 złotych.

Czy mogę wypłacić pieniądze na inne konto niż podane przy rejestracji?

Teoretycznie tak, ale musisz poddać się dodatkowej weryfikacji. Najlepiej uważnie wpisywać numer konta bankowego przy rejestracji.

Czy wypłaty wygranych od bukmacherów są za darmo?

Czy wypłaty wygranych od bukmacherów są za darmo?

Ile trzeba czekać na wypłatę środków?

Niektórzy bukmacherzy oferują błyskawiczne przelewy. Wtedy pieniądze będą na twoim koncie po ok. 15 minutach. W innym przypadku czas oczekiwania nie powinien był dłuższy niż 48 godzin.

Hazard może uzależniać. Fortuna, STS, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi