Bukmacherzy Bet365 i Bwin czy są legalni w Polsce (maj 2018)?

Aktualny stan prawny na maj 2018 roku. Update odnośnie legalności firm bukmacherskich Bwin oraz Bet365 na terenie Polski

Aktualnie, czyli w maju 2018 wielu graczy zwraca się z pytaniem, czy bukmacherzy Bet365 oraz Bwin są legalni w Polsce?

Na początek warto zamieścić screeny oraz komunikaty, które wyświetlane są polskim Internautom zainteresowanym rozpoczęciem gry u tych bukmacherów.

Pagescreen ze strony internetowej bukmachera Bwin

bwin-legalny

Zakłady bukmacherskie Bwin informują na swojej stronie, iż są w trakcie ubiegania się o polską licencję. Podkreślają iż pozostają w kontakcie z polskimi władzami, celem upewnienia się, że postępują zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce. Bwin zastosował się do polskich regulacji prawnych i zamknął konta wszystkich klientów z Polski. Niemniej klienci posiadający środki na swoich kontach nadal mogą je wypłacić. Bukmacher Bwin wyraża także przekonanie, że w krótce otrzyma polską licencję o czym poinformuje graczy.

Screen ze strony zakładów bukmacherskich Bet365.

bet365-bukmacher

Posiadając polskie IP i wchodząc na stronę bet365.com ( zakłady bukmacherskie bet365 ) wyświetlany jest nam komunikat iż usługi lokalizacyjne bukmachera Bet365 wykryły iż znajdujemy się w Polsce i że w związku ze zmianami prawnymi w naszym kraju bukmacher ten nie oferuje swych usług w Polsce. Firma zakłady bukmacherskie bet365 jednocześnie przeprasza za wszelkie związane z tym niedogodności oraz wyraża nadzieję iż w przyszłości będzie mogła ponownie oferować swoje usługi na terenie Polski. Komunikat wyświetlany jest w języku polskim, angielskim oraz hiszpańskim.

Szybki rzut oka na rejestr prowadzony przez Ministerstwo Finansów

Warto też zajrzeć na serwis prowadzony przez polskie Ministerstwo Finansów, gdzie prowadzony jest ogólnodostępny Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą.

hazard-bwin

hazard-bet365

Jak zaprezentowaliśmy na powyższych screenach, Zakłady Bukmacherskie Bet365 oraz Bwin nie znajdują się na rejestrze zawierającym nielegalne strony hazardowe.

Podsumowując firmy bukmacherskie Bwin oraz Bet365 nie posiadają stosownego zezwolenia na urządzanie zakładów bukmacherskich w Polsce, obydwie firmy postanowiły się dostosować do lokalnych, polskich regulacji i zamknęły konta graczom z Polski. Bukmacherzy Ci zatem nie są nielegalni. Bwin informuje iż jest w procesie ubiegania się o polską licencję. Jeżeli tylko Bwin otrzyma polską licencję poinformuje o tym na naszych stronach.


Inne źródła:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bet365 – bet365 wiki
https://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier-gry-hazardowe/rejestr-domen
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bwin.com  – bwin wikipedia

Polecamy także:

legalni bukmacherzylegalny bukmacherfortuna oferta i opiniefortuna bukmacherforbet oferta i opinietotolotek oferta i opinielvbet oferta i opinieefortuna oferta i opiniezakłady bukmacherskie efortunaefortuna oferta i opinie

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi