ABC TOTOMIX

Totomix

Z kwartału na kwartał przybywa legalnych bukmacherów sportowych na rynku polskim.  W tej chwili jest ich już 14, w pełni legalnie świadczących usługi serwisów online. Kilku z nich nie posiada jeszcze własnej strony, jednak z pewnością niebawem się one pojawią i będziemy w stanie przybliżyć ich ofertę. Konkurencja wzrasta z miesiąca na miesiąc i każdy serwis musi wykonać  coraz trudniejszą pracę, aby zdobyć nowych Klientów.

W tej chwili możemy spotkać coraz więcej bonusów i promocji w ofercie bukmachera, które pozwolą na swobodne typowanie wyników meczów i innych wydarzeń sportowych. Bonusy z jednej strony zachęcają do rejestracji konta gracza, jest to coś “darmowego”, coś na start. Jednak z drugiej strony jest to wabik, który ma na celu zachęcić Cię do złożenia depozytu i przegrania swoich środków u bukmachera. Nie ma czegoś takiego jak prawdziwie darmowy zakład.

Typy bukmacherskie, to nic innego, jak rodzaj stawiania zakładów losowych, w których musimy przewidzieć wynik danego spotkania losowego. Niestety nie jest to takie proste jakby się wydawało. Sport to nie ruletka (parzyste/nieparzyste, czerwone/czarne), czasami zdarzają się  tutaj kontuzje zawodników lub czerwone kartki, które osłabiają drużynę i mogą diametralnie zmieni wynik spotkania. Tego nie jesteś w stanie przewidzieć typując wybrane zdarzenie.  Każdy operator może zachęcać użytkowników w inny sposób i proponować nieco inne możliwości, jak na przykład więcej usług dodatkowych. Większość bukmacherów w Polsce oferuje zakłady sportowe oraz sporty wirtualne, co umożliwia znalezienie swojego patentu na urozmaiconą rozrywkę. Zakłady bukmacherskie online nieustannie próbują wymyślać coraz to nowe sposoby na przyciągnięcie klienta.

BukmacherKwotaOferta specjalna
ABC TOTOMIX Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
ABC TOTOMIX Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 29 zł freebet + 30 zł zakład bez ryzyka

Wybór graczy

Odbierz
ABC TOTOMIX Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 10 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
ABC TOTOMIX Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł CASHBACK

Kod bonusowy: PREZENT500

Odbierz
ABC TOTOMIX Bonus standardowy: 3000 zł
Nasz bonus: 3000 zł

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
ABC TOTOMIX Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra) + 50 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
ABC TOTOMIX Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
ABC TOTOMIX Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 5000 zł + 40 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
ABC TOTOMIX Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
ABC TOTOMIX Bonus standardowy: 760 zł
Nasz bonus: 760 zł + 10 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
ABC TOTOMIX Bonus standardowy: 600 zł
Nasz bonus: 600 zł Bonus

Odbierz

Czy chcesz grać i dać się ponieść emocjom w długim meczu piłki nożnej, czy wolisz typować gonitwę koni, która zostanie rozliczona po kilku minutach? Sprawdź ofertę zakładów bukmacherskich przed wpłatą i  dokonaj wstępnej selekcji. Oczywiście masz pełną dowolność, dziś grasz w wirtuale jutro możesz obstawiać Ligę Mistrzów, możesz w pełni korzystać z całej oferty serwisu jeśli posiadasz zweryfikowane, aktywne konto gracza. Pamiętaj jednak, że zabawa u bukmachera to gra na prawdziwe pieniądze. Nie znajdziesz tutaj darmowego slotu, gdzie można pobawić się i wyłączyć komputer bez utraty złotówki.

W zakładach bukmacherskich gra toczy się o prawdziwe pieniądze, zatem uważaj, aby nie wpaść w pułapkę. Pamiętaj, że każdy proponowany bonus czy oferta powitalna dla Twojego konta gracza jest objęty wymogami do spełnienia przed zleceniem ewentualnej wypłaty. Każdy bukmacher dąży do Twojej przegranej, w innym przypadku, taka działalność nie byłaby dochodowa.

Moglibyśmy w takim momencie zadać pytanie: Czy nie za obficie karmimy świat bukmacherski, skoro tak szybko się on rozwija na rynku polskim? To pytanie pozostawimy do przemyślenia, a teraz zajmiemy się ofertą jednego z najstarszych polskich buków.

W dalszej części przybliżymy działanie zakładu bukmacherskiego — Totolotek, a w szczególności niezwykle popularnego TOTOMIXA.

ABC TOTOMIX

Kilka słów na początek…Toto mix

Warto podkreślić fakt, że Totolotek to najdłużej działający — legalny — operator bukmacherski w Polsce. Bukmacher aktywnie funkcjonuje już od ponad 20 lat i oferuje ponad 350 punktów stacjonarnych w całym kraju, w których przyjmowane są zakłady sportowe. Od 2013 roku prężnie rozwija swoje skrzydła  na rynku internetowym. Dla swoich Klientów tworzy coraz to nowe opcje możliwości obstawiania. Sponsoruje wiele klubów oraz wydarzeń sportowych w Polsce. Posiadają bardzo bogatą i rozbudowaną stronę internetową, mobilną oraz wszechstronną aplikację na iOSa i Androida.

Jakie produkty oferuje spółka? – m.in Totomix.

Toto-Mix (totomix) to główna propozycja bukmachera, która polega na typowaniu zakładów sportowych oraz społeczno-kulturalnych. Jest to opcja umożliwiająca wypełnienie odpowiedniego blankietu z  wytypowanymi zdarzeniami sportowymi i postawienie takiego kuponu w punkcie stacjonarnym. Przypomina to grę u totalizatora liczbowego, jednak nie typujemy liczb tylko spotkania sportowe, czyli gramy u totalizatora sportowego.

W tym przypadku posiadamy różne opcje typowania wyników, a o wysokości wygranej decyduje dany kurs, który łatwo pozwala przewidzieć nasze ewentualne profity. Codziennie masz do wyboru około dwa tysiące możliwości na zakłady wzajemne. Znajdziesz tutaj wszystkie ciekawe ligi oraz dyscypliny sportowe. Możesz nawet obstawiać specjalne wydarzenia ze świata polityki oraz kultury i rozrywki takie jak wybory do sejmu i tym podobne. Ofertę zakładów wzajemnych generuje normalny przebieg wydarzeń sportowych. Także jeśli zazwyczaj lubisz wypełniać blankiety, a nie typujesz online, oferta toto mix będzie dla Ciebie odpowiednia.

Trudności

Typowanie na blankiecie nie jest jednak rzeczą prostą, gdyż nieumiejętne zakreślenie krateczki może łatwo spowodować błąd na typowanym kuponie. Blankiet jest podzielony na 3 sekcje: Stawka, Numer zdarzenia oraz Typ. Każda selekcja ma swój odrębny numer, należy go zaznaczyć używając kombinacji cyfr. Jeśli na przykład numer selekcji to 124 to musisz zaznaczyć 100,20,4 oraz swój typ (1, remis, 2 lub inny). Jeśli pomylisz się przy wypełnianiu blankietu, możesz zawsze zaznaczyć „usuń zdarzenie” lub po prostu ” skreślić” kupon ponownie.

Kupon po ogłoszeniu wszystkich wyników jest ważny do 60 dni, oczywiście obowiązuje tutaj Regulamin dostępny na totolotek zakłady bukmacherskie, który zachęcamy w całości przeczytać i przeanalizować, aby uniknąć późniejszych niejasności. Zatem masz dwa miesiące na odebranie wygranej w podanym punkcie.

ABC TOTOMIX

Oferta

Totolotek zakłady proponuje w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych. Piłka nożna to normalka i żaden serwis nie będzie się chwalił, że w swojej ofercie posiada spotkania najpopularniejszej dyscypliny sportowej na świecie. Oferta jednak jest bardzo rozbudowana, możemy na naszych blankietach do typowania wybrać hokej, mma, tenis, snooker, futbol amerykański i wiele innych dyscyplin wartych naszej uwagi.

Czy interesują Cię zdarzenia z najwyższej półki? 1 liga i wszelkie gry o puchar tutaj są w pełni dostępne. Może ilość dodatkowych rynków nie jest zadowalająca, jednak z uwagi na ograniczone pola na blankiecie, nie możemy nic na to poradzić. Gra i zabawa jest zatem bardzo porównywalna ze zwykłą grą w punkcie.

Jeśli zatem lubisz wypełniać tabelki, jesteś skrupulatny i dokładny, możesz odnaleźć całkiem niezłą rozrywkę przy wypełnieniu blankietu totomixowego. Sprawdź, czy łatwiej będzie Ci wytypować taki kupon w punkcie naziemnym, czy może na stronie internetowej jako e-kupon.

Piłka ręczna, siatkówka, koszykówka są również dostępne w totomixie, jednak z uwagi na dynamiczny rozwój spotkań, te dyscypliny najczęściej obstawiane są przez graczy online w sekcji na żywo. Wówczas emocje sięgają zenitu. Każdy zdobyty punkt, zmienia linię zakładu, a co za tym idzie całość prawdopodobieństwa wygranej selekcji. W totomixie oczywiście możesz również typować te dyscypliny, jednak nie będzie przy tym tak wielu emocji, jak w grze Live.

W ofercie totomixu znajdziesz również rynki długoterminowe. Możesz postawić kupon na Mistrzostwa Świata lub na wyniki sezonowe, na przykład Polska Ekstraklasa, kto zwycięży. Totolotek zakłady tak dostosowuje do konkurencji, abyś to właśnie tutaj nie omieszkał postawić swojego kuponu.

Jak grać w totomix?

Każda selekcja posiada kurs, który określa wysokość ewentualnej wygranej po przemnożeniu przez stawkę. Wysokość kursu jest odzwierciedleniem prawdopodobieństwa wyniku danego zdarzenia. Im kurs jest bliższy wartości 1,00 tym prawdopodobieństwo zdarzenia wzrasta.  Wygraną obliczamy tutaj identycznie jak na kuponie online. Stawkę, którą oczywiście musimy pomniejszyć o podatek,  mnożymy przez kurs i wychodzi nam potencjalna wygrana.

Mamy do wyboru aż 32 selekcje możliwe do wytypowania na jednym kuponie. Minimalna stawka to 2 PLN, czyli 1,76 po odjęciu podatku w kuponach prostych oraz od 0,05 PLN w systemowych.

Totolotek pl oferuje 3 główne rodzaje totomixowego kuponu. Są to zakłady proste do 14 zdarzeń, powyżej 15 selekcji oraz systemy. Odgórnie ustalona jest maksymalna wygrana i wynosi ona 200 000 PLN przy kuponach systemowych. Mniejszy limit posiadają zakłady proste, jest to 50 000PLN do 14 selekcji lub 100 000PLN powyżej 15 selekcji.

Warto podkreślić, że systemy w zakładach Toto-Mix umożliwiają typowanie z wariantem popełnienia błędów i co równie istotne, nie tracąc przy tym prawa do pełnej wygranej.

Do dyspozycji graczy jest aż 66 systemów podstawowych oraz możliwość skomponowania własnych systemów za pomocą łączenia kilku systemów na jednym kuponie.

Należy pamiętać również o tym, że każdy system posiada określoną ilość kombinacji.

Blankiet systemowy jest podobny do tradycyjnego. Poniżej krótki opis, poszczególnych pozycji z kuponów:

A – Stawka

B – Pole bloków zdarzeń, wypełniamy tylko w przypadku systemu blokowego

C – Typowanie

D – Przypisanie zdarzeń do systemu/ów. Tutaj można przypisać do grup dane selekcje lub zaznaczyć pewniaki

E – Korekta – można tutaj usunąć selekcję z kuponu.

F – Rodzaj Systemu – wybieramy, jaki system chcemy postawić, na przykład 3 z 4 lub 10 z 12.

G – Kontynuacja – tutaj jest opcja przejścia na następny blankiet, jeśli selekcji jest więcej niż dostępnych miejsc na kuponie, czyli 8 (systemy) lub 6 (kupon prosty).

Mamy do wyboru: systemy podstawowe, wielosystemowe oraz blokowe.

Dodatkowe opłaty

Oczywiście jeśli uda Ci się wygrać więcej niż 2280 PLN ustawowo zapłacisz dodatkowe 10%. Opłata nie jest pobierana od nadwyżki wygranej, jednak od całości. Czyli jeśli wygrasz 3000PLN, podatek zostanie pobrany w wysokości 300PLN, a nie jakby się logicznie wydawało od kwoty 720 (72PLN).

Oczywiście istnieje patent, który jest często przez graczy wykorzystywany. Stawianie kilku takich samych kuponów z mniejszą stawką. Stawiając dziesięć zakładów za 10PLN, zapłacisz tyle samo podatku od stawki, co za jeden zakład za 100PLN. Jednak możliwa wygrana będzie proporcjonalnie niższa, a w rezultacie i tak taka sama. Zatem można uniknąć dodatkowej opłaty od wyższej wygranej. Pytanie tylko, czy chcesz się bawić w kotka i myszkę, żeby zaoszczędzić kilka złotych?

Innymi z produktów na legalne zakłady serwis proponuje alternatywne oferty toto:

Toto-Liga to totalizator piłkarski, który z pewnością stanowi popularną propozycję dla graczy zaawansowanych. Jest to zestaw aż trzynastu meczy piłkarskich, które proponują trzy podziały: Liga Polska, Liga Angielska oraz Ligi inne. Typujemy wówczas wszystkie trzynaście zakładów i określamy, która drużyna wygra mecz lub obstawiamy remis.

Toto-Gol to również totalizatory dedykowane tylko piłce nożnej, jednak różnią się ilością zestawów. Do wyboru mamy Z1 oraz Z2. W tym przypadku musimy wytypować konkretny wynik bramkowy w sześciu meczach.

Wygrana w powyższych grach jest obliczana na podstawie stopnia wygranej. Jej wysokość zależy od sumy łącznej wpłaconych stawek, kumulacji w trakcie gry oraz poprawnie wytypowanych zakładów.

Toto-Lotek pozwala na obstawianie wyścigów konnych organizowanych zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Toto-Racing to stosunkowo nowa propozycja, którą oferuje bukmacher. Zakłady pozwalające obstawiać gonitwy psów, które możemy typować przez cały dzień. Co 6-7 minut startuje nowa gonitwa. Produkt dostępny wyłącznie w punktach naziemnych, gdzie na 32 calowym telewizorze możemy śledzić przebieg gonitwy i stawiać zakłady na żywo, podczas gry.

Gdzie można obstawiać?

Wyżej wymienione propozycje możemy spotkać w ofertach stacjonarnych oraz od 2013 roku również w sieci. Ze względu na rozwój sieci internetowych, coraz więcej graczy woli typować wyniki online, do których stale mamy dostęp. Dlatego też wypełnianie blankietów wychodzi z mody. Jeśli jednak lubisz “skreślać” kupony, nie krępuj się, taka opcja jest otwarcie dostępna i w pełni możliwa do realizacji.

Jeśli grasz online

Jeśli nie pasjonuje Cię wypełnianie druczków, możesz rozpocząć swoją przygodę ze sportową rozrywką z Totolotek zakłady stawiając online.

Musisz jednak pamiętać, jak niepohamowana jest chęć zysku i na wstępie gry ustalić swój budżet. Limit na grę oraz spędzony na stronie internetowej czas, pozwoli Ci korzystać z serwisu wyłącznie w celu rozrywkowym, co jest bardzo zdrowym podejściem do hazardu.  Jeśli jednak poczujesz, że gra Cię przytłacza i wprowadziła w Twoje życie pewnego rodzaju rytuał, może to świadczyć o początku uzależnienia. Wszystkie serwisy oferują opcję samowykluczenia z gry na czas określony lub permanentnie. Jeśli potrzebujesz chwilę odpocząć, skorzystaj z takiej możliwości.

ABC TOTOMIX

Odpowiedzialna gra

Odpowiedzialna gra jest bardzo ważna, kiedy chodzi o Twoje fundusze. Pamiętaj, że hazard ma na celu wprowadzić w Twoje życie rozrywkę. Świat stał się typowo elektroniczny, jadąc autobusem lub pociągiem na dziesięć osób znajdziesz jedną osobę lub wcale, która nie trzyma w ręku telefonu lub tabletu. Każdy jest pochłonięty grami, pracą, wiadomościami i zapomina, że można popatrzeć przez okno, szybę i zrelaksować się, uspokoić myśli przed pracą lub szkołą.

Świat teraz pędzi tak szybko, że nie mamy czasu na odwiedzanie znajomych, rodziny, więc dzwonimy lub zostawiamy wiadomości tekstowe na różnych komunikatorach. Jeśli świat bukmacherki zacznie Cię w taki sposób pochłaniać, odejdź z gry jak najszybciej. Jeśli nie możesz przestać zwróć się o pomoc do wyspecjalizowanych instytucji. Uzależnienie od hazardu nie różni się wiele od innych, chęć odegrania się w grze jest tak silna jak kolejny papieros. Jednak jeśli spojrzymy na statystyki finansowe, tutaj możemy wiele stracić i przysporzyć sobie problemów finansowych czasami nawet na długie lata.

Oczywiście nie każdy, kto przegra dwa kupony i trzecim ma chęć się odegrać jest już uzależniony. Jest to bardzo skomplikowany i długoterminowy proces, jednak wszystko zależy od Ciebie, czy rzucisz się w wir zakładów czy będziesz traktował grę jako zabawę.

Dlatego też ustalenie budżetu przed przystąpieniem do gry jest takie ważne, nie zapominaj o tym. Zakłady bukmacherskie to nie kasyno, tutaj jest mniejsza szansa o uzależnienie, jednak przy długotrwałej porażce, wszystko może się zdarzyć. Z tego powodu nie należy ignorować nawet najmniejszych objawów mogących świadczyć o problemach z uzależnieniem.

Według nieoficjalnych informacji nowym właścicielem Totomixa może zostać Paul Gauselmann, twórca hazardowego giganta z Niemiec. W skład grupy wchodzi między innymi bukmacher xtip czy cashpoint. Ciekawostką może być fakt, że ambasadorem brandu xtip jest będący fanem Górnika Zabrze, posiadający polskie korzenie Łukasz Podolski. Interesujące jest także, czy wraz z nowym właścicielem brand xtip zastąpi Totolotka.

 

Pozostałe ciekawe artykuły:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Totolotek – totolotek wikipedia
http://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier/gry-hazardowe-przez-internet

Hazard może uzależniać. Fortuna, STS, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi