hero

Marian Ziółkowski – Borys Mańkowski: typy bukmacherskie (15.01.2022)

Data: 15.01.2022
Godzina: 20:00
Miejsce: Netto Arena w Szczecinie
1.63 Kurs na wygraną Ziółkowskiego Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
40.00 Kurs na remis Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
2.60 Kurs na wygraną Mańkowskiego forBET Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
2.00 Kurs na KO, TKO lub dyskwalifikację Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
ziolkowski-mankowski-BL

AKTUALIZACJA: 13 STYCZNIA 2022.

W sobotni wieczór 15 stycznia 2022 roku oczy wszystkich fanów sportów walki w naszym kraju zwrócone będą na Netto Arenę w Szczecinie, gdzie odbędzie się KSW 66. Walką wieczoru będzie starcie Mariana Ziółkowskiego z Borysem Mańkowskim, a jego stawką będzie pas mistrza KSW w wadze lekkiej.

U jakich bukmacherów można obstawiać typy na walkę Marian Ziółkowski – Borys Mańkowski? Jakie zakłady bukmacherskie są warte uwagi typerów przed tym pojedynkiem? Złoty Chłopiec vs Diabeł Tasmański – sprawdzamy! 

Typy i kursy bukmacherskie na walkę Ziółkowski – Mańkowski podczas KSW 66

Do analizy tego starcia przejdziemy nieco później. Na razie sprawdźmy, co na temat walki wieczoru Ziółkowski – Mańkowski sądzą legalni bukmacherzy w Polsce. Tradycyjnie już jedna z najlepszych ofert na KSW 66 pochodzi od oficjalnego partnera tej federacji, czyli bukmachera Fortuna.

Według analityków ustalających kursy dla Fortuny faworytem tego pojedynku będzie Marian Ziółkowski, za którego triumf bukmacher płaci po kursie 1.66. Z kolei typując wygraną Borysa Mańkowskiego, można pomnożyć swój depozyt w Fortunie po kursie 2.35. Remis wyceniono po kursie 40.00. 

Oczywiście to nie jedyne zakłady dostępne na to wydarzenie w ofercie Fortuny. Bukmacher już teraz wystawił mnóstwo kursów, rynków i opcji zakładów na walkę Ziółkowski – Mańkowski. Kilka z nich prezentuje się naprawdę ciekawie. 

Poniżej prezentujemy wybrane przez nas typy na starcie Ziółkowski – Mańkowski. Dostępne są one na stronie bukmachera Fortuna (wszystkie kursy pochodzą z dn. 4 stycznia 2022):

TypKurs
Walka zakończy się w 1 rundzie6.20
Powyżej 4,5 rund1.60
Walka zakończy się przez KO, TKO lub dyskwalifikację2.00
Walka zakończy się przez poddanie5.00
Walka potrwa mniej niż 60 sekund15.00
Walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję1.70

A jak wygląda oferta typów na to wydarzenie gdy weźmiemy pod uwagę szersze grono najlepszych legalnych bukmacherów w Polsce? Oto kursy na walkę Ziółkowski – Mańkowski:

BukmacherKurs ZiółkowskiKurs Mańkowski
Fortuna1.632.28
STS1.622.30
Superbet1.602.35
TOTALbet1.602.20
forBET1.502.60
eWinner1.602.30
LV Bet1.622.30
eToTo1.602.35
Kursy sprawdzone 13.01.2022

Jak widać, obstawianie Ziółkowskiego jest zdecydowanie najbardziej opłacalne u bukmachera Fortuna. Natomiast jeżeli ktoś stawia na zwycięstwo Mańkowskiego, to najwyższy kurs posiada bukmacher eWinner. Najniższe kursy mają bukmacherzy forBET w przypadku Ziółkowskiego oraz TOTALbet w przypadku Mańkowskiego.

Zakłady bukmacherskie Ziółkowski – Mańkowski: gdzie obstawiać?

Wspomnieliśmy Wam na początku, że prawdopodobnie najlepsza oferta zakładów na walkę Ziółkowski – Mańkowski czeka na Was na stronie bukmachera Fortuna. Trudno się temu dziwić, skoro ten serwis jest jednym z głównych partnerów federacji KSW. Rzecz jasna nie oznacza to, że powody do narzekań mają klienci innych operatorów, którzy zamierzają typować wyniki sobotniej walki wieczoru.

Jak zwykle solidna oferta zakładów na walkę Mańkowski – Ziółkowski czeka na graczy u bukmachera STS. Jak analitycy tego serwisu oceniają szanse obu fighterów? Nie ma mowy o żadnym zaskoczeniu! STS faworyzuje Ziółkowskiego, za którego płaci 1.62, podczas gdy obok nazwiska Mańkowskiego widnieje kurs 2.30.

STS oddaje również w ręce graczy kilka rynków specjalnych, m.in. można wytypować, że walka zakończy się w 1. minucie po kursie 12.50 lub wygraną Ziółkowskiego w 1. rundzie po kursie 10.00.

Rzecz jasna walkę Ziółkowski – Mańkowski w swojej ofercie zakładów posiada również bukmacher forBET. Analitycy tego serwisu znacznie mocniej wierzą w tego pierwszego, którego triumf wyceniają po kursie 1.50, podczas gdy wygrana Mańkowskiego jest ich zdaniem warta 2.60.

Podobają nam się również zakłady Powyżej/Poniżej od forBET dotyczące liczby rozpoczętych rund, a także zakłady łączone, w których można obstawić zwycięzcę oraz ilość rund (np. Mańkowski wygra w 5. rundzie po kursie 35.00).

Aż 23 rynki zakładów na walkę wieczoru w trakcie KSW 66 oferuje graczom TOTALbet. Jakie typy na walkę Ziółkowski – Mańkowski można obstawiać na stronie tego bukmachera? Poza tradycyjnymi kursami na zwycięzcę (1.60 – 2.20 na korzyść Ziółkowskiego), można typować kilka rynków pobocznych.

Do dyspozycji klientów TOTALbet są m.in. kursy na ilość rozpoczętych rund (np. Poniżej 4,5 rundy po kursie 1.90) lub zakłady na metodę zwycięstwa poszczególnych fighterów (np. Ziółkowski wygra przed czasem po kursie 3.25).

Standardowa oferta zakładów na walkę Ziółkowski – Mańkowski czeka na graczy na stronie legalnego bukmachera LV Bet. Analitycy tego serwisu wyżej cenią Ziółkowskiego (kurs 1.60, podczas gdy za wygraną Mańkowskiego płacą 2.35), jednak to nie jedyne kursy na walkę wieczoru od tego operatora.

Poza tym w LV Bet można postawić zakład Powyżej/Poniżej 2,5 rund (kursy 1.16 – 4.45), a także kombinacje dotyczące zwycięzcy i momentu zakończenia walki (chociażby Mańkowski wygra w 1. rundzie po kursie 12.00).

Większych powodów do narzekań nie mają klienci bukmachera eWinner, którzy chcieliby obstawić walkę Ziółkowski – Mańkowski w trakcie KSW 66. Oczywiście serwis wystawia kursy na to wydarzenie, a do dyspozycji graczy jest kilkanaście rynków zakładów.

Poza tym głównym, dotyczącym triumfatora (1.60 – 2.30 na korzyść Ziółkowskiego) eWinner oddaje w ręce swoich klientów sporą paczkę ciekawych kursów i opcji zakładów. Chociażby kursy na to, że jeden z fighterów się podda (kurs 10.00) lub przedziały rund, w których wygra konkretny zawodnik (np. Ziółkowski wygra w rundach 1-2 po kursie 6.50 lub Mańkowski wygra w rundach 3-5 po kursie 10.50).

Ziółkowski – Mańkowski: porównanie zawodników

Za moment przedstawimy dokładną sylwetkę obu fighterów stających do walki wieczoru podczas KSW 66. Są to oczywiście kluczowe informacje przy obstawianiu zakładów Ziółkowski – Mańkowski. Natomiast na razie sprawdźmy, jak prezentują się ich kluczowe parametry w bezpośrednim porównaniu.

Oto podstawowe informacje na temat Mariana Ziółkowskiego oraz Borysa Mańkowskiego. 

NazwiskoMarian ZiółkowskiBorys Mańkowski
PseudonimZłoty ChłopiecDiabeł Tasmański
Wiek3132
Miejsce urodzeniaWarszawaPoznań
KategoriaWaga lekkaWaga lekka
Waga70,3 kg70,8 kg
Wzrost184 cm171 cm
Zasięg ramion190 cm178 cm
Rekord23-8-122-8-1
Ostatnie 5 walkW-W-P-W-WW-W-W-P-P
Debiut w MMA20112008

Marian Ziółkowski – sylwetka zawodnika

Pochodzący z Warszawy Marian Ziółkowski w MMA bije się zawodowo od 2011 roku, a w KSW zadebiutował w 2018 roku. Zaskoczeni? Być może Wasze zdziwienie będzie nieco mniejsze, jeśli dowiecie się, że jakiekolwiek treningi sportów walki Ziółkowski rozpoczął w 2009 roku, czyli niecałe 2 lata przed debiutem w klatce. 

Zajęcia pod okiem najlepszych trenerów na czele z Mirosławem Oknińskim sprawiły, że Ziółkowski błyskawicznie wskoczył na bardzo wysoki poziom i zadomowił się wśród najlepszych fighterów w swojej kategorii wagowej w Polsce. Nie bez przyczyny koledzy oraz opiekunowie nazywają go w końcu Złotym Chłopcem, prawda?

W międzyczasie Golden Boy próbował swoich sił w innych federacjach, m.in. w PLMMA oraz FEN, jednak to właśnie w KSW święcił swoje największe triumfy. Obecnie posiada pas tej federacji w wadze lekkiej, który zdobył w grudniu 2020 roku, pokonując Rafała Szymańskiego przez techniczny nokaut. Następnie obronił pas w kwietniu 2021 roku pokonując Macieja Kazieczko. 

Czy podczas KSW 66 w Szczecinie, zgodnie z przewidywaniami topowych bukmacherów z licencją w Polsce po raz trzeci potwierdzi swoją dominację w tej kategorii wagowej? Przekonamy się 15 stycznia. 

Borys Mańkowski – sylwetka zawodnika

O rok starszy od Ziółkowskiego, Borys Mańkowski przyszedł na świat w Poznaniu i próbował swoich sił w wielu sportach walki (m.in. w grapplingu, brazylijskim ju jitsu oraz w zapasach). Od początku było jednak widać, że największą smykałkę ma do MMA. Nie przegrał w żadnej z pierwszych 10 walk w zawodowej karierze i dorobił się pseudonimu Diabeł Tasmański. 

Przez lata koronną kategorią Borysa Mańkowskiego była waga półśrednia, w której kilka razy udało mu się obronić pas. To sprawiło, że wskoczył na znacznie wyższą półkę fighterów. Tam już nie było lekko, łatwo i przyjemnie, czego efektem były trzy porażki. Będąc jednak uczciwym, należy przyznać, że przeciwników miał zacnych, gdyż poległ w starciach kolejno z Mamedem Chalidowem, Roberto Soldiciem oraz Normanem Parke. 

Ostatnie 3 pojedynki to jednak zwycięstwa Borysa Mańkowskiego w dobrym stylu. Dzięki temu włodarze federacji KSW zaufali mu raz jeszcze i dali mu szansę walki o pas. Wydaje się jednak przesądzone, że dla Diabła Tasmańskiego pojedynek przeciwko Marianowi Ziółkowskiemu będzie tym z rodzaju być albo nie być. Ewentualna porażka w tym starciu zamknie mu drogę do topowych walk w naszym kraju. 

Marian Ziółkowski – Borys Mańkowski: nasze typy bukmacherskie

Wiemy już wszystko na temat obu zawodników i poznaliśmy ich mocne oraz słabe strony. Sprawdziliśmy też, co na temat pojedynku Ziółkowski – Mańkowski sądzą analitycy zatrudnieni przez najlepszych legalnych bukmacherów w Polsce. Nadszedł zatem czas, żeby pochwalić się naszym kuponem na KSW 66. Jakie zakłady na walkę Ziółkowski – Mańkowski obstawiamy?

My nasz kupon gramy na stronie bukmachera Fortuna, a podczas analizy do gustu przypadły nam dwa rynki zakładów:

  • Wygrana Ziółkowskiego (kurs 1.66 u bukmachera Fortuna) – naszym zdaniem Golden Boy Ziółkowski ma znacznie więcej szans w tym pojedynku i według nas rozstrzygnie go na swoją korzyść. Z kilku powodów. Pierwszym są znacznie lepsze warunki fizyczne od rywala i powinny być one sporym handicapem dla fightera z Warszawy. Po drugie, pomimo niewielkiej różnicy wieku pomiędzy oboma zawodnikami, jeśli ktoś z tej dwójki ma papiery na duże walki, to jest to Ziółkowski. Co do tego panuje zgoda ekspertów. Mańkowski poniósł w przeszłości kilka wstydliwych porażek i prawdopodobnie ta walka to będzie jego sufit. 
  • Walka zakończy się na punkty lub przez decyzję techniczną (kurs 1.82 u bukmachera Fortuna) – propozycja dla nieco odważniejszych typerów to wygrana Ziółkowskiego na pełnym dystansie po kursie 3.00 od bukmachera Fortuna. Być może Mańkowski najlepsze lata ma już za sobą, jednak to ciągle znakomity i szalenie zaprawiony w bojach fighter, którego trudno będzie ubić jednym ciosem. Znacznie bardziej prawdopodobny wydaje nam się scenariusz, że Ziółkowski będzie go męczył licznymi ciosami, a Diabeł Tasmański postara się po prostu przetrwać jak najdłużej i liczyć na zabójczy cios w końcówce. 

Marian Ziółkowski – Borys Mańkowski: FAQ

Ten pojedynek będzie walką wieczoru w trakcie KSW 66. Gala odbędzie się 15 stycznia 2022 roku w hali Netto Arena w Szczecinie. Początek gali o godz. 20:00.

Oferta zakładów na galę KSW 66 będzie dostępna na stronach wszystkich topowych bukmacherów z licencją (m.in. w serwisach Fortuna, STS, Superbet, TOTALbet, Noblebet, forBET oraz eWinner).

My na swoich kuponach gramy typy po kursach 1.66 i 1.82. Szczegóły dotyczące naszych zakładów znajdziesz w tekście powyżej.

Transmisja z gali KSW 66 odbędzie się na platformie Viaplay. Koszt miesięcznej subskrypcji to 34 PLN.

Data: 15.01.2022
Godzina: 20:00
Miejsce: Netto Arena w Szczecinie
1.63 Kurs na wygraną Ziółkowskiego Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
40.00 Kurs na remis Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
2.60 Kurs na wygraną Mańkowskiego forBET Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
2.00 Kurs na KO, TKO lub dyskwalifikację Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ

Najlepsze oferty dla Ciebie

Typy bukmacherskie