Zarabianie na zakładach bukmacherskich

Jak zarabiać na zakładach bukmacherskich?

Zakłady bukmacherskie jeżeli właściwie do nich podejdziemy mogą stać się źródłem naszego dodatkowego dochodu. Dlaczego od razu nie piszemy tutaj o dochodzie podstawowym i po prostu o życiu z bukmacherki? Ponieważ według nas takie stwierdzenie nie istnieje, a nawet jeśli są gracze, którzy chwalą się takim sposobem na życie to jest ich naprawdę niewielu, a i oni nie zawsze osiągają z tego łatwy zysk.

Z zakładami bukmacherskimi jest jak z inwestycją. Jest wiele czynników, które czynią naszą inwestycję zyskowną i wiele ma wpływ na jej powodzenie. Warto uświadomić sobie, że gra w zakładach wymaga osobistego poświęcenia, czasu realizacji i wyuczenia pewnych nawyków oraz technik.

Tak właśnie jest, że niektóre zawody podejmowane przez ludzi wymagają pewnych predyspozycji, czyli cech osobowościowych. Nie inaczej jest również z typowaniem zakładów. Aby zostać dobrym typerem można mieć do tego wrodzone predyspozycje, jak umysł analityczny, zdolności podejmowania i oceniania ryzyka. Nie oznacza to jednak, że osoba, która nie posiada tych cech od urodzenia nie może ich nabyć z czasem. Owszem jest to możliwe i niezwykle ważne w bukmacherce.

Jakiego buka wybrać?

Odwieczne pytanie każdego gracza, szczególnie początkującego to gdzie zacząć grać, żeby wygrywać.
Nikt nie jest w stanie jednoznacznie udzielić odpowiedzi na to pytanie, a jeżeli ktoś poleca jednego, konkretnego bukmachera to znaczy, ze ma w tym jakiś interes, albo po prostu nie poznał innych dostępnych na rynku bukmacherów.

Obecnie na rynku mamy do wyboru kilkunastu legalnie działających bukmacherów, którzy przyjmują zakłady wzajemne z licencją Ministerstwa Finansów przyznaną na tego typu działalność. Obowiązująca ustaw hazardowa blokuje dostęp innych firm bukmacherskich, często określanych „zagranicznymi”, ponieważ są oni zarejestrowani poza granicami Polski, głównie w krajach gdzie płacą mniejsze podatki. Szczerze odradzamy grę w tego typu firmach, gdyż narażamy się przez to polskiemu fiskusowi, który coraz częściej nakłada kary na grających w ten sposób.

Naszym zdaniem wybór bukmachera powinniśmy opierać na własnych predyspozycjach typowania i ulubionych dyscyplinach lub rodzajach zakładów. Jeżeli lubimy lub chcemy typować wybrane zakłady na piłkę nożną, możemy wybrać bukmachera, który ma właśnie taką ofertę. Z typowaniem piłki nożnej nie powinniśmy mieć problemów, ponieważ jest to tak popularny sport, że praktycznie każdy bukmacher ma rozbudowaną ofertę piłkarską.
Co innego, jeśli naszym celem są zakłady niszowe lub mniej popularne jak sporty wirtualne. Tutaj świat zakładów się zawęża do kilku bukmacherów. Podobnie sprawa ma się do zakładów live. Bukmacherzy walczą o swój udział w rynku i z każdym miesiącem dodają do swojej oferty nowe dyscypliny, wydarzenia i rodzaje zakładów.

Nawet, jeżeli już masz konto bukmacherskie u bukmachera X, warto naszym zdaniem otworzyć kolejne ze względu na różnice w kursach bądź dostępność poszczególnych zakładów.
Nie ma chyba gracza, który nie porównywałby ofert zakładów różnych bukmacherów i nie widział między nimi różnic na swoją korzyść. Zaletą gry u różnych bukmacherów jest również możliwość korzystania z promocji i bonusów.

Drogocenna analiza bukmacherska

Analiza przed postawieniem zakładu jest przez wielu graczy ignorowana i specjalnie pomijana. Powodem tego najczęściej jest brak wiedzy jak takiej analizy dokonać, lenistwo lub po prostu pośpiech. Czasami jednak nawet nie zdajemy sobie sprawy, że właśnie dokonaliśmy małej analizy bukmacherskiej na przykład na szybko sprawdzając kilka ostatnich wyników drużyny, której wynik chcemy obstawić lub wyszukując informacje o metodzie gry tenisisty na danej nawierzchni kortu.

Podstawową zasadą dotyczącą analizy jest dokonywanie jej na własną rękę. Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku gracza, który samodzielnie wyciągając wnioski ocenia czy jest w stanie ponieść ryzyko w danym zakładzie czy też nie. Analizujemy przecież po to by zagrać za nasze pieniądze i nikt inny nie powinien mieć wpływu na naszą decyzję.

Dlatego odradzamy wyszukiwanie typów na forach internetowych, ponieważ nie każdy zna się na ich dokonywaniu, a jak wiemy ilu graczy tyle typów.
Złym pomysłem jest również kupowanie typów bukmacherskich, które w naszej opinii są po prostu sposobem na zarabianie na początkujących bądź rekreacyjnych graczach. Żaden profesjonalny typer nie kupuje typów na zakłady. To się po prostu nie opłaca.

Ryzyko bukmacherskie się opłaca

Podobnie jest w inwestowaniu. Im inwestycja giełdowa jest bardziej ryzykowna, tym środki na nią postawione zwrócą się w większej ilości, ale również istnieje większe niż zwykle prawdopodobieństwo straty. Tak sam jest w zakładach bukmacherskich. Im Bardziej nietypowe i ryzykowne wyniki obstawimy tym nasza potencjalna wygrana z nich pochodząca będzie nieporównywalnie większa od typowego „pewniaka”. Dzieje się tak, ponieważ pewniaki są mają kursy od 1.00 do 1.30-1.50 podczas, gdy ryzykowne zakłady stawiamy z kursami 3.00 i więcej.

Poza tym satysfakcja po trafieniu zakładu z takim kursem jest o wiele większa niż po poprawnym obstawieniu pewniaka. W końcu udało nam się w pewien sposób przechytrzyć bukmachera, który nie przewidział, że dany kurs jest za wysoki i go nie obniżył, dając nam szansę na wybór właśnie tego kursu.
Jak więc jednocześnie ryzykować i wygrywać w bukmacherce? To jest już kwestia doświadczenia gracza, który niestety w swojej karierze musi swoje przegrać, żeby poznać, co znaczy ryzykować i w jakich momentach warto to ryzyko podjąć.

Podejmowanie ryzyka i nie obawianie się go w zakładach bukmacherskich jest kolejną cechą, którą można w sobie wykształcić na przestrzeni czasu. Oczywiście są osoby, które typują ponosząc jak najmniejsze ryzyko, ale i ich wygrane nie są zbyt duże, zwłaszcza, że nawet pewniaki często nie wchodzą. Warto, więc czasami się przełamać, jeśli nie lubimy ryzykować i wybrać wyższy kurs na zdarzenie, pamiętając jednocześnie o odpowiednim dobraniu stawki i wyborze samego rodzaju zakładu z tym kursem. Wygrana całego meczu przez słabszą drużynę będzie innym rodzajem zakładu, a innym będzie wygrana kolejnego seta w tenisie przez danego zawodnika. Oba te typy mogą być ryzykowne, ale chodzi tutaj o skalę tego ryzyka i okoliczności, które to ryzyko kształtują.

Zakłady value

Jednym ze sposobów na wygrywanie w zakładach bukmacherskich lub co najmniej na powiększenie szans na wygraną, jest obstawianie zdarzeń z kursami posiadającymi value, czyli wartość dodaną przez bukmachera do szacowanego prawdopodobieństwa zajścia tego zdarzenia.
Do znalezienia value w zakładach będziemy potrzebowali kursu bukmachera i prawdopodobieństwa zajścia zdarzenia.

Prawdopodobieństwo i kursy bukmacherskie są liczone na podstawie:
– poprzednich wyników drużyn, zawodników – w przypadku meczu dwóch drużyn bierze się pod uwagę wyniki, jakie osiągnęły grając ze sobą
– wyniki w grach u siebie i na wyjeździe
– obecną formę drużyn i poszczególnych ich zawodników
– absencje i urazy, które mogą mieć wpływ na grę całej drużyny

Mając kurs dla danego zdarzenia, musimy jeszcze oszacować prawdopodobieństwo jego zajścia. Nie jest to łatwe, a bukmacherzy na ogół korzystają ze specjalnych programów komputerowych by je wyliczyć.
My, jako gracze możemy wyszukać metody by je wyliczyć bądź próbować sami je oszacować. Jeżeli wybierzemy tę drugą opcję, ważne jest, aby nie sugerować się wartością kursu, który wystawił bukmacher.

Wyliczanie valuebet

Aby sprawdzić czy dany zakład posiada wartość value i warto go postawić, należy skorzystać z poniższego wzoru:

Prawdopodobieństwo/100 x kurs = value

Po wyliczeniu wartości value z tego wzoru należy przyrównać ja do 1. Jeżeli wartość ta jest większa od 1 to mamy do czynienia z value tego zakładu i wiemy, że warto go obstawić.

Powiedzmy, że obliczyliśmy że prawdopodobieństwo wygranej drużyny A wynosi 60%, a kurs wyliczony przez bukmachera to 1.90 to podstawiając do naszego wzoru:

60%/100 x 1.90 = 1.14

W ten sposób wiemy, że mamy 14% wartości value, czyli 14% przewagę na wyliczeniami bukmachera, co zwiększa nasze szanse na wygraną. Daje nam to informację, że taki zakład można obstawić.

Zakład value vs surebet

Znalezienie i wyliczenie zakładu value, czyli wartościowego dla nas zakładu to jeden ze sposobów na zwiększenie naszych szans na wygraną u bukmachera. Zakład taki nie daje jednak 100% pewności, że nasz zakład będzie wygrany, ponieważ zakłady bukmacherskie nigdy nie dają takiej pewności. Sport zawsze będzie nieprzewidywalny i musimy o tym pamiętać za każdym razem, kiedy zamierzamy postawić nasz zakład.
A więc odpowiednie value podnosi prawdopodobieństwo wygranej w zakładzie. Czy coś da nam 100% pewności, że za postawioną stawkę nasz zakład będzie wygrany? Tak, to surebet.

Jest to rodzaj zakładu, który postawiony, niezależnie od wyniku, jaki padnie w danym zdarzeniu, będzie zakładem wygranym. Surebety powstają przez pomyłkę bukmacherów przy wyliczaniu przez niego prawdopodobieństwa zajścia zdarzenia.
Powiedzmy, że w meczu Manchester United z Chelsea jeden z bukmacherów poda kurs na wygraną man Utd 1.90 i dla tego samego meczu drugi bukmacher da kurs 1.90 na wygraną Chelsea. Mamy tutaj do czynienia z surebetem, który daje 100% wygraną, ponieważ, na który zespół byśmy nie postawili i tak wygramy.
Surebet jest dla nas atrakcyjnym zakładem pod warunkiem, że wszystko pójdzie po naszej myśli, czyli postawiony zakład zostanie przyjęty przez obu bukmacherów, mecz odbędzie się zgodnie z planem i nie otrzymamy limitów u żadnego z bukmacherów.

Zarabianie na zakładach bukmacherskich to trudne zajęcie, wymagające od gracza zaangażowania, pewnej wiedzy sportowej i bukmacherskiej oraz pewnych cech psychicznych, jak panowanie nad emocjami, stopniowanie ryzyka podczas obstawiania oraz umiejętności analitycznych.

Tak jak z większością naszych życiowych aktywności, powyższe cechy można nabyć. I bynajmniej nie mówimy tutaj o fizycznym nabywaniu, czyli kupowaniu, tylko o nauce poprzez pogłębianie doświadczenia bukmacherskiego. Wymaga to czasu i być może środków, które będziemy przeznaczać na naszą grę.
Według nas, jeśli myślisz o zarabianiu na zakładach powinieneś przede wszystkim opracować swój budżet, który chcesz na ten cel przeznaczyć. W jego ramach musisz również określić część środków, które będziesz mógł stracić i zachować część, które absolutnie muszą pozostać na Twoim koncie w celu zapewnienia stabilności i płynności finansowej.

Hazard może uzależniać. Fortuna, STS, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi