Czym jest marża u bukmachera?

marza-bukmacherska

Prawdopodobnie napotkałeś już na swojej drodze, po zakładach bukmacherskich,  termin marża bukmachera, zwana także cięciem.Jest to w zasadzie termin określający kwotę, jaką każdy bukmacher na świecie otrzymuje od przyjmowania zakładów.Oczywiście firmy robią to, ponieważ nie są organizacjami charytatywnymi.

Na początku istnienia zakładów bukmacherskich, bukmacher obcinał wygrane zwycięzcy. Obecnie, bukmacherzy „obcinają” każdy składany zakład, ale jest to mniej zauważalne, ponieważ procent ten jest uwzględniany w kursach.

Co rozumiemy pod pojęciem „uwzględniany” i czym jest dzisiaj marża bukmachera?

Jak wyliczana jest marża bukmachera?

Wyższy kurs oznacza niższą marżę. Weźmy na przykład pod uwagę mecz tenisowy pomiędzy Murrayem i Nadalem. Załóżmy, uwzględniając wszystkie okoliczności, że szanse na wygraną wynoszą 50%. Kiedy przeliczysz to na kursy, otrzymasz 100% podzielone przez 50% równa się kurs 2 (+100 w przypadku kursów amerykańskich lub 1/1 – w przypadku kursów w UK).

Teraz bukmacher wie, że jeśli zaoferuje 1000 meczów z takimi samymi szansami na wygraną przy kursach 2-2, nie zarobi nic, nawet jeśli jego kursy są poprawne. Sposobem, w jaki bukmacher może zarabiać, jest to, że nie zaoferuje kursu  2, ale po 1.85-1.85. Kiedy obliczysz 100 / 1.85 + 100 / 1.85 otrzymasz 108%. oznacza to, że ten bukmacher ma 8% marży na tym rynku. Inne firmy bukmacherskie mogą zaoferować 1.91-1.91 w tym samym meczu, co oznacza, że ma niższą marżę, tylko po to aby przyciągnąć na nią więcej pieniędzy. A to z kolei oznacza, że bukmacher zapewnia sobie pewien procent z każdego postawionego zakładu. Celem takiego działania nie jest zabranie wszystkich pieniędzy, ale zachęcenie do skorzystanie z ich usług.

Które rynki mają najniższą marżę?

Ogólnie rzecz biorąc, rynki 2-drogowe mają najniższe marże. Marża stosowana na tym rynku zależy również od tego, czy jest to impreza o wysokim profilu, taka jak NFL, NBA, mecz wielkiego szlema czy mecz o niskim profilu, jak ITF Bogota. W przypadku ITF normalne jest, że bukmacherzy mają większe marże, aby zabezpieczyć zyski, ponieważ te zdarzenia są bardziej ryzykowne do zaoferowania – innymi słowy jest mniej informacji o graczach itp. Marża również zależy od tego czy jest to rynek główny, taki jak wygrana 2-drogowa lub drugorzędny rynek taki jak, „który gracz wygra następny punkt”. Na mniejszych rynkach nie tylko bukmacherzy mają większe marże, ale często zdarza się, że bukmacherzy akceptują mniejszą liczbę zakładów. Więc poza zakładami dwudrogowymi na zwycięzcę, rynki, które zazwyczaj mają niższą marżę, to: Handicap azjatycki i powyżej / poniżej. Zakłady na tych rynkach oznaczają, że możesz pozostawić od 2 do 8% w zależności od bukmachera.

Po rynkach 2-drogowych, istnieją 3-drogowe lub 1X2. Marża na tych rynkach waha się od 4-12% w zależności od bukmachera. Oferują oni także wyższe kursy na ważne wydarzenia, takie jak Liga Mistrzów, Premier League … i główne rynki, takie jak 1X2. Rynki zawierające zakłady na połowę meczu zazwyczaj maję większą marżę, więc i niższe kursy.

Na rynkach z 4 lub więcej możliwymi wynikami bukmacherzy zazwyczaj stosują marżę od 12-50%. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że rynki te mają wysokie kursy, a zatem wiążą się z większym ryzykiem wysokich wypłat, ale także dlatego, że rynki te są bardzo niewielkie i same w sobie stanowią ryzyko dla bukmacherów.

Wybór bukmachera

Różnica polega na tym, że wygrywasz u jednego bukmachera o tej samej selekcji po kursie 1.83, a u innego bukmachera przy kursie 2,05, ale musimy również ostrzec, że jakość kursów nie jest jedynym kryterium, na które musisz zwrócić uwagę przy wyborze bukmachera. Inne ważne czynniki to bezpieczeństwo pieniędzy i płatności, jak szeroki jest zasięg rynków i sportu, dodatkowe funkcje, takie jak „cashout” oraz oczywiście częstotliwość i wysokość oferowanych bonusów. Zależy to również od tego, na co chcesz postawić, ponieważ niektórzy bukmacherzy oferują wyższe kursy na mecze NBA, inni z kolei lepsze kursy w Bundeslidze, a kolejni będą mieli najlepsze kursy na wyścigi konne.

Każdy dobry gracz ma otwarte konto u kilku bukmacherów. Zawsze wybiera się tych u których są bezpieczne płatności, mają solidne bonusy i dodatkowe funkcje. Powodem, dla którego wybiera się kilku bukmacherów, jest fakt, że nie ma jednego bukmachera na świecie, który oferuje wszystkie najlepsze cechy. Dzielimy je więc na 3 kategorie. Te firmy, które mają świetne limity zakładów i świetne kursy, te, które mają dobre kursy i bardzo szeroki zasięg i giełdy zakładów bukmacherskich -jako niezbędnik w przypadku poważnej działalności bukmacherskiej. Na giełdach zakładów możesz zabezpieczyć się przed każdym zakładem w dowolnym momencie, z niemal dowolną kwotą, i jesteś pewny tego, że Twój zakład zostanie zaakceptowany przez bukmachera. Zabezpieczając się przed wymianą zakładów, nie wzbudzisz podejrzeń, a twoje konto nigdy nie zostanie zlimitowane ani zbanowane. Niektórzy bukmacherzy tego nie lubią.

Marża na akumulatorach

Kiedy obstawiasz 15 lub 20 meczów w 1 kuponie, dajesz bukmacherowi więcej zysku. Mają wówczas znacznie większą marżę, ponieważ marża każdego wydarzenia daje łącznie 80% lub 90%. To właśnie stąd bukmacherzy zarabiają najwięcej. Małe stawki na akumulatorach z ogromnymi potencjalnymi wygranymi. Możesz wygrać taki zakład raz w życiu, ale możesz mieć pewność, że zapłacisz o wiele więcej pieniędzy bukmacherowi, zanim go wygrasz.

Zakłady akumulowane z 2-5 selekcjami i z wyższą stawką są znacznie bardziej opłacalne na dłuższą metę. A single z ogromnym udziałem mogą być jeszcze bardziej opłacalne, ale podejmowanie takich działań jest bardzo ryzykowne. Zderzenie złej passy zniszczy Twój bankroll pomimo tego, że wybrałeś najlepszy kurs z najniższą marżą na rynku.

Marża na faworyta i „underdoga”.

Powszechnie wiadomo, że wszyscy bukmacherzy chcą być atrakcyjni w ważnych wydarzeniach. Chcą też być bardziej atrakcyjni na faworytów, aby przyciągnąć więcej pieniędzy i  aby być bardziej konkurencyjni,  stosunku do innych bukmacherów. To dlatego, że myślą, że jeśli mają kurs 1.91 na zwycięstwo Barcelony, a ich konkurencja ma kurs 1.89, to zrobi to ogromną różnicę i u nich gracze otworzą swoje konto. Zaufaj nam, wiemy o czym piszemy, mamy ponad 12 letnie doświadczenie w tej branży.

Oznacza to, że marża na meczach o wysokim profilu nie jest równomiernie rozłożona. Na faworyta brana jest mniejsza marża niż na „underdoga”.Szansa na wygraną underdoga z kursem 5 lub 6, stanowi większe ryzyko dla bukmachera, ponieważ nikt nie będzie zadawał pytań „kompilerom”, jeśli nastąpi duża wygrana przy niskich kursach. Uważa się to za dość naturalne. Ale jeśli nastąpi duża wygrana przy kursie 6 i zostanie to odkryte, a kurs mógł wynosić 5, jest problem.

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi