STS vs Fortuna, porównanie bukmacherów

STS vs Fortuna

STS vs Fortuna, porównanie bukmacherów
Wybranie bukmachera u którego chcemy grać nie jest sprawą oczywistą. Każdy bukmacher ma swoje plusy, ma również też wady. Różnice są minimalne, więc często nasz wybór będzie sprowadzał się do tego jednego czynnika, który będzie nam bardziej pasował u danego bukmachera. Jedni potrzebują bardziej rozbudowanej oferty „na żywo”, inni lepszej aplikacji mobilnej.

Tym razem porównujemy dwóch największych polskich bukmacherów. STS i Fortuna. Obie firmy znane są kibicom nie tylko z możliwości gry bukmacherskiej, ale także z szerokiego sponsoringu. STS kojarzy się z reprezentacją Polski czy Lechem Poznań natomiast Fortuna z Legią Warszawa czy pierwszą ligą piłkarską.

STS vs Fortuna, porównanie bukmacherów
STS vs Fortuna, porównanie bukmacherów


Bonus na start

U obu bukmacherów zasady są proste. W STS robimy pierwszą wpłatę i od razu dostajemy jej równowartość w bonusie do 500 zł.  Jak wypłacić otrzymane środki? To bardzo proste. Wystarczy wykonać trzy obroty przyznaną kwotą. Pamiętaj, aby kupon był zaliczony do obrotu, musi mieć łączny kurs wynoszący co najmniej 1.91.

Fortuna proponuje dwie promocje startowe. Po pierwsze zakład bez ryzyka, czyli, gdy obstawimy nasz pierwszy zakład za maksymalnie 100 zł nie musimy martwić się przebiegiem rywalizacji. Jeśli przegramy to Fortuna zwróci nam postawione pieniądze.

Drugi bonus to typowy dodatek do depozytu. Wystarczy wykonać przelew w terminie 10 dni od daty rejestracji konta i w ciągu 60dni zagrać za czterokrotność pierwszej wpłaty. Zaliczane są kupony z minimum trzema spotkaniami i minimalnym kursem całkowitym 1,90. Po spełnieniu powyższych warunków otrzymujemy bonus w wysokości swojego pierwszego przelewu, maksymalnie do 400zł.

Werdykt:

STS 8/10

Fortuna 8/10

Inne promocje

Co jeszcze ciekawego proponuje nam Fortuna? Do dyspozycji mamy np. podwyższone kursy poprzez „Superofertę+”. Jest to sposób na podwyższenie wygranej na kuponie akumulowanym. Im więcej spotkań mamy na kuponie tym kurs na spotkanie z „Superoferty+” rośnie. Wyższy kurs mamy już od dodania czterech wydarzeń do spotkania z „Superoferty+”, kolejne progi to siedem i jedenaście dodatkowych wydarzeń.

Na bardzo ciekawe i z założenia wyrównane spotkania Fortuna przygotowuje też ofertę „hit dnia”.  To specjalnie przygotowana oferta na wybrane spotkania, w której podwyższone są kursy na wszystkie możliwe typy zarówno w piłce nożnej, hokeju czy siatkówce.

Ciekawą formą gry jest także zakład „bezpieczny”. Kupony złożone z wielu wydarzeń często przegrywamy przez jeden błąd. Warunki? Całkowity kurs minimalny to 100, a maksymalny kurs pojedynczego zdarzenia to 3,5. Możemy zagrać także maksymalnie za 200 zł. Jeśli „nie wejdzie” tylko jeden mecz wtedy Fortuna zwróci nam pięciokrotność stawki pomnożoną przez podatek, czyli 0,88.

Natomiast w STS dodatkowe promocje są mniej ciekawe, np. w każdy poniedziałek  STS nagradza 1000 najaktywniejszych graczy bonusami w wysokości 100 zł. Możemy oczekiwać też zwrotu połowy stawki na trzy pierwsze postawione kupony tylko na wydarzenia sportowe.

Werdykt:

STS 6/10

Fortuna 9/10

 

Oferta zakładów i kursy

Ciężko wskazać zwycięzcę tej klasyfikacji. Zarówno STS jak i Fortuna ma bogatą ofertę na wydarzenia. Te sportowe niemal niczym się nie różnią. Obie zawierają popularne dyscypliny jak i te niszowe. Nieco lepiej STS wypada w kategoriach e-sportu czy wydarzeń nie związanych ze sportem (polityka czy np. Oscary), ale Fortuna nie chce zostać w tyle (np. możemy obstawiać która firma pierwsza wyśle człowieka na Marsa). Na pierwszy rzut oka same kursy minimalnie wyżej kształtują się w Fortunie, ale tak naprawdę należy je analizować na bieżąco.

Werdykt:

STS 7/10

Fortuna 7/10

 

Zakłady na żywo

Liczba wydarzeń „live” proponowana przez obu bukmacherów jest podobna. Nieco lepiej wizualnie wypada    STS jednak Fortuna w niczym szczególnie nie odstępuje i trzeba przyznać, że nie jest to najważniejsza sprawa.

Co ważne obaj bukmacherzy prowadzą transmisje streamingową z wydarzeń. Już nie tylko animacja pokazuje nam co się dzieje na boisku czy korcie, ale na małym ekranie możemy śledzić relację TV z wydarzenia. Szczególnie w przypadku mniej popularnych lig czy rozgrywek ma to spore znaczenie. STS ma w swojej ofercie nieco więcej rozgrywek, które pokazuje on-line

Werdykt:

STS 10/10

Fortuna 9/10

 

STS vs Fortuna, porównanie bukmacherów
STS vs Fortuna, porównanie bukmacherów


Strona internetowa i aplikacja

Strona STS to jedna z najlepszych jeśli nie najlepsza strona internetowa polskich bukmacherów. Stonowana,  odcieniach koloru niebieskiego, przełamywana białą i pomarańczową czcionką. Do tego czytelne i łatwe do rozróżnienia banery z kolejnymi typami. Do tego świetna aplikacja mobilna, na której oprócz obstawiania meczów (również live) możemy też sprawdzić statystyki czy obejrzeć mecz. Do tego chyba najszersza możliwość dokonania wpłat, począwszy od kart płatniczych, przez ekspresowe przelewy z banków czy udostępnienie portfeli wirtualnych jak np. paypal.

Sama strona internetowa Fortuny jest bardzo czytelna utrzymana w żółto-czarnych barwach, które nie męczą oczu. Na samej stronie mamy też do dyspozycji statystyki, formularz do kontaktu lub czat na żywo z doradcą (podobnie jak w STS), czyli wszystko czego potrzebuje typer. Również można komunikować się z innymi graczami poprzez specjalnie przygotowany kolejny czat. Również do aplikacji mobilnej nie można się przyczepić, a nawet można stwierdzić, że jest jedna z najlepszych na rynku. Czytelny interfejs, bardzo intuicyjne obstawianie, a do tego dostępne statystyki czy kompatybilność ze smartwatchami.

Werdykt:

STS 9/10

 Fortuna 9/10

 

Podsumowanie

Zdecydowanie obaj bukmacherzy to polska czołówka. Duże doświadczenie w tym wypadku na szczęście nie przełożyło się na stagnację. Wręcz przeciwnie obie firmy próbują narzucać trendy i w wielu wypadkach udaje im się to robić np. poprzez nowoczesne aplikacje czy funkcjonalne strony internetowe. Coś za coś, bo obie firmy na pewno nie są w czołówce bonusów na start, a same kursy są mniej więcej takie same jak u konkurencji

Werdykt:

STS 40/50

Fortuna 42/50

Hazard może uzależniać. Fortuna, STS, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi