hero

High League 5: typy bukmacherskie i kursy na galę (10.12.2022)

Data: 10.12.2022
Godzina: 20:00
Miejsce: Atlas Arena, Łódź
1.70 Janikowski - Kubiszyn: mniej niż 2,5 rundy Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
1.55 Alberto - Tybori: mniej niż 2,5 rundy Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
2.25 Natsu – Fagata: walka zakończy się na punkty Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ

10 grudnia 2022 roku, w łódzkiej Atlas Arenie, odbędzie się gala High League 5. W karcie walk znalazło się wiele ciekawych i medialnych pojedynków, z udziałem zarówno influencerów jak i profesjonalnych sportowców. Gdzie obstawiać galę High League 5? Kto jest faworytem walki wieczoru? Czytaj dalej, by poznać High League 5 typy bukmacherskie i kursy na galę

Typy na High League 5: gdzie obstawiać?

Gdzie obstawiać galę High League? Bukmacherem, który jako jedyny oferuje na High League kursy bukmacherskie jest Fortuna. Tylko tam możliwe jest obstawianie High League 5 i jeżeli nie masz tam jeszcze konta, to polecamy podczas rejestracji użyć u bukmachera Fortuna kod promocyjny!

Dzięki skorzystasz z oferty powitalnej o łącznej wartości 630 PLN. Główną promocją tego buka jest zakład bez ryzyka. Bonus ten możesz wykorzystać na obstawienie naszych typów na tę galę, a w razie przegranej otrzymasz zwrot  postawionej stawki do maksymalnie 600 PLN.

Wystarczy, że zarejestrujesz się w Fortunie i w ciągu 5 dni postawisz pierwszy zakład za środki z konta depozytowego – czyli nie za powitalne freebety! Dlatego najlepiej najpierw postaw kupon za środki własne, a dopiero potem wykorzystaj darmowe zakłady, o piszemy niżej.

Możesz też obstawiać na High League 5 typy bukmacherskie w Fortunie za powitalne darmowe zakłady. W Fortunie możesz odebrać dwa. Pierwszy z nich dostajesz za samą rejestrację i możesz nim postawić kupon za stawkę 20 PLN. Drugi otrzymasz tylko, jeżeli zarejestrujesz się z naszym kodem promocyjnym (musisz kliknąć w jeden z naszych linków prowadzących do bukmachera) i wpłacisz dowolną kwotę. Tym freebetem postawisz kupon za 10 PLN.

 • 600 PLNzakład bez ryzyka
 • 20 PLNfreebet bez depozytu
 • 10 PLNfreebet promocyjny
KOD PREZENTF
Kopiuj kod
Odbierz 630 PLN

Pomimo, że oferta to dostępna jest tylko u jednego bukmachera, to dostępna w Fortunie lista zakładów na poszczególne pojedynki jest długa i na każdą walkę znaleźć można liczne rynki dodatkowe. Oferta na obstawianie High League 5 w Fortunie prezentuje się następująco:

 • Zakłady na zwycięzcę walki,
 • Zakład na 1X2 z remisem,
 • Koniec walki w 1./2./3. rundzie,
 • Liczba rozpoczętych rund mniej/więcej,
 • Walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję,
 • Walka zakończy się w ciągu 60. sekund,
 • Zawodnik wygra na punkty lub przez techniczną decyzję,
 • Zawodnik wygra przed czasem

Fortuna jest oficjalnym partnerem tej federacji i posiada wyłączność na kursy bukmacherskie na wydarzenia sygnowane tą marką. Niemal co galę, w ofercie tego buka znaleźć można zakłady specjalne na High League oraz dedykowane promocje. Nasze opinie o Fortunie są więc jak najbardziej pozytywne i znajduje się ona w czołówce naszego rankingu najlepszych bukmacherów.

Obstawianie High League: zakłady bukmacherskie na walkę Damian Janikowski – Don Diego

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadającym się pod względem sportowym pojedynkiem tej gali, będzie starcie pomiędzy brązowym medalistą olimpijskim w zapasach Damianem Janikowskim a mistrzem walk na gołe pięści - Mateuszem „Don Diego” Kubiszynem.

Janikowski – Don Diego kursy bukmacherskie

Kategoria półciężka: Damian Janikowski (7-5, 5 KO, 1 Sub) vs Don Diego (1-0)

Typ na zwycięzcę Kurs Bukmacher
Kurs na Janikowskiego1.29 Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
Kurs na Don Diego2.98 Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
Janikowski - Don Diego: kursy bukmacherskie

Wyraźnym faworytem tego pojedynku jest Damian Janikowski, który wyraźnie góruje nad swoim rywalem doświadczeniem w mieszanych sztukach walki. Bukmacherzy wyceniają szanse na jego wygraną na około 75%.

High League 5 typy bukmacherskie na walkę Janikowski – Don Diego

Obydwaj zawodnicy to postaci doskonale znane wszystkim fanom sportów walki w Polsce. Damian Janikowski to w końcu utytułowany zapaśnik, a jego rywal – jeden z najlepszych polskich fachowców od kickboksingu. Co więcej, „Don Diego” to w dalszym ciągu niepokonany mistrz boksu na gołe pięści federacji „Gromda”.

Wracając do Janikowskiego, ma on na koncie już 12 oficjalnych pojedynków w formule MMA, w której występuje od 2017 roku. Praktycznie całą swoją dotychczasową karierę spędził w KSW, a włodarze tej federacji regularnie zestawiali go z bardzo mocnymi rywalami.

Imię i nazwiskoDamian JanikowskiMateusz Kubiszyn
Wiek3331
Walki w MMA121
Wygrane7 (5 KO, 1 Sub)1
Porażki5 (3 KO, 1 Sub)0
Wzrost181 cm182 cm
Waga (ostatnia walka)84,41 kg95,98 kg
Janikowski - Kubiszyn: sylwetki zawodników

Specjalizacją 33-latka są oczywiście obalenia i akcje typu ground-and-pound. Potrafi również bardzo mocno przyłożyć podczas wymian w stójce, jednak nie należy spodziewać się, by akurat w tej płaszczyźnie będzie w stanie zagrozić swojemu najbliższemu rywalowi.

„Don Diego” z kolei będzie najpewniej starał się jak najdłużej utrzymywać walkę w pozycji stojącej. Jego celem nadrzędnym będzie obrona przed obaleniami. Należy pamiętać, że w pojedynku ze znacznie cięższym Denisem Załęckim (0-2), sztuka ta wychodziła mu bardzo dobrze. Teraz zadanie to będzie znacznie utrudnione.

Z drugiej jednak strony, niewykluczone, że 31-latek będzie miał pewną przewagę masy nad swoim rywalem, który w ostatnim czasie występował w dywizji średniej, co może okazać się dla „Don Diego” pewnym handicapem. Janikowski ma jednak na koncie aż 12 profesjonalnych walk w MMA, z których aż 6 wygrał przed czasem. To właśnie wszechstylowe doświadczenie może okazać się największym atutem olimpijczyka z Wrocławia. Obstawiam, że zakończy ten pojedynek w parterze i wygra przed czasem, najpóźniej w 2. rundzie.

Nasz Typ Kurs Bukmacher
Walka potrwa mniej niż 2,5 rundy1.70 Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ

Obstawianie High League 5: zakłady bukmacherskie na walkę Alberto – Tybori

Walka wieczoru gali High League 5, z udziałem dwóch zawodników o nieprzeciętnych umiejętnościach i doskonałych warunkach fizycznych. Kolejne bardzo ciekawe starcie pod względem sportowym.

Tybori - Alberto kursy bukmacherskie

Kategoria ciężka: Alberto Simao (1-0) vs Paweł Tyburski (2-1, 2 KO)

Typ na zwycięzcę Kurs Bukmacher
Kurs na Alberto4.28 Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
Kurs na Tybori1.14 Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
Alberto - Tybori: kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie przemawiają zdecydowanie na korzyść „Tyboriego”, a jego szanse oceniane są na ok. 85%, co czyni go niemal pewniakiem do odniesienia wygranej.

High League 5 typy bukmacherskie na walkę Alberto – Tybori

Jak już wspomniałem, obydwu zawodników wyróżniają doskonałe warunki fizyczne – Alberto ma 200 cm wzrostu, podczas gdy Tybori – 193 cm. Obydwaj udowadniali również, że potrafią robić z nich użytek. Dla warszawskiego rapera będzie to jednak dopiero drugi oficjalny występ. Chociaż w debiucie wyraźnie dominował nad solidnym Marcinem Dubielem (4-2, 3 KO, 1 Sub), to jednak nie był w stanie zakończyć tej walki przed czasem.

„Tybori” z kolei znany jest z tego, że nie zwykł pozostawiać wyników swoich walk w rękach sędziów. Ma na koncie efektowne wygrane nad mocnymi rywalami – Arkiem Tańculą (7-1, 1 KO, 1 Sub), Łukaszem Lupą (2-3, 2 KO) i Adamem Soroko (1-1, 1 KO). Jedyną porażkę zanotował w pojedynku z uważanym do niedawna za najlepszego polskiego freak fightera, Gabrielem „Arabem” Al-Sulwim (5-1, 2 KO).

Wygrane Tyboriego:

 • 09.07.2022 r, vs Adam Soroko (wygrana w 1. rundzie - TKO)
 • 19.02.2020 r. vs Łukasz Lupa (wygrana w 1. rundzie - TKO)
 • 05.09.2020 r. vs Arkadiusz Tańcula (wygrana w 2. rundzie - decyzja lekarska)

28-latek dysponuje bardzo mocnym uderzeniem, a ponieważ w przeszłości na poważnie zajmował się grą w piłkę, potrafi również wyprowadzać potężne kopnięcia, którymi demoluje łydki i uda swoich rywali. Siłę uderzeń „Tyboriego” doskonale było widać w jego pojedynku ze wspomnianym Soroko.

Chociaż Alberto z pewnością posiada papiery na zostanie czołowym freak fighterem, jest znacznie mniej doświadczony od swojego rywala. Niemniej, wydaje się, że bukmacherzy nie doceniali jego szans w tym starciu – warszawski raper to w końcu charakterny chłopak, a przy tym nie brakuje mu pary w rękach. Dlatego też, zamiast ryzykować typem na Tyboriego z bardzo niskim kursem, obstawię, że walka ta zakończy się przed czasem, najpóźniej w 2. rundzie.

Nasz Typ Kurs Bukmacher
Liczba rund – mniej niż 2,51.55 Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ

Obstawianie High League 5: zakłady bukmacherskie na walkę Natsu - Fagata

Starcie dwóch niezwykle popularnych influencerek. Najpewniej nie będzie to wybitne wydarzenie pod względem sportowym, jednak jest z pewnością wybitnie medialne – obydwie mają w końcu setki tysięcy fanek i fanów w mediach społecznościowych.

Typ na zwycięzcę Kurs Bukmacher
Kurs na Natsu1.17 Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
Kurs na Fagatę3.90 Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
Natsu - Fagata: kursy bukmacherskie

„Pewniakiem” do wygrania tego pojedynku, jest zdaniem bukmacherów „Natsu”. Fortuna oferuje na jej wygraną kurs 1.17, co oznacza, że jej szanse oceniane są na ok. 80%.

High League 5 typy bukmacherskie na walkę Natsu – Fagata

Z pewnością jest to jedno z najbardziej medialnych starć spośród wszystkich tegorocznych pojedynków freaków. Obydwie zawodniczki to w końcu szalenie popularne influencerki, które przez jednych są uwielbiane, a przez innych znienawidzone. Łączy je jeszcze jedno – każda z nich ma na koncie walkę z Lexy Chaplin (2-1, 1 KO).

„Natsu” swoje jedyne oficjalne pojedynki stoczyła właśnie z influencerką o polsko-amerykańskich korzeniach. W ich pierwszej potyczce udało jej się triumfować, w dużej mierze za sprawą skutecznych obaleń i agresji w stójce. W ich drugim pojedynku ta taktyka już się nie sprawdziła. Lexy odrobiła zadanie domowe i doskonale broniła się obaleniami, skutecznie punktując „Natsu” w stójce i wygrała na punkty.

Ta sama zawodniczka nie dała żadnych szans „Fagacie” w pojedynku na gali High League 2. Najpierw, powaliła swoją rywalkę mocnym front-kickiem, a następnie dokończyła dzieła zniszczenia w parterze. „Fagata” jednak nie porzuciła treningów i 3 miesiące później odniosła swoją pierwszą wygraną nad Moniką Kociołek (0-1).

Jeśli chodzi o warunki fizyczne, to przewagę ma Agata Fąk która jest 3 cm wyższa od swojej rywalki, a do tego ma wyraźnie dłuższy zasięg, który wynosi aż 175 cm. Niemniej, doświadczenie będzie atutem „Natsu”, która treningi MMA zaczęła ponad pół roku wcześniej.

Chociaż bukmacherzy traktują Natalię Karczmarczyk jako zdecydowaną faworytkę tego starcia, nie zdecyduję się na typ na jej pewną wygraną. Zamiast tego wytypuję zakład na to, że walka zakończy się na punkty, z racji tego, że zawalczą ze sobą zawodniczki-amatorki z niskiej dywizji wagowej i o niedużej sile ciosu, które jeszcze nigdy nie wygrały przed czasem.

Nasz Typ Kurs Bukmacher
Walka zakończy się na punkty2.25 Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ

Sprawdź też nasze typy na inne wydarzenia MMA!

High League 5 karta walk

Alberto „Simao” (1-0)Paweł „Tybori” Tyburski (2-1, 2 KO)
Agata „Fagata” Fąk (1-1)Natalia „Natsu” Karczmarczyk
Mateusz „Muran” Murański (0-0)Paweł „Scarface” Bomba (0-1)
Mateusz „Don Diego” Kubiszyn (1-0)Damian Janikowski (7-5)
Maja Staśko (1-0)Maria „Masza” Graczykowska (0-0)
Jakub „Holak” Krawczyk (1-0)Maciej „Zony” Zoniuk (0-1)
Dawid „Diables” Porwisiak (0-0)Paweł „Leh” Lehmann (0-0)
Dawid „Crazy” Załęcki (1-0)Vaso „Psycho” Bakocević (0-0)
Przemysław „Sequento” Skulski (0-0)Andrzej „Andrew” Gazda (0-0)
Kamil „Hassi” Hassan (1-2)Wojciech „Rekordzista” Sobierajski (0-0)
Karta walk na High League 5

Typy na High League 5 - obstawiaj bez ryzyka w Fortunie

Zakład bez ryzyka w Fortunie to najlepszy możliwy sposób na obstawienie zakładów na High League. Żeby mieć możliwość obstawienia kuponu ze zwrotem stawki do 600 PLN, wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

 • Zarejestruj konto u bukmachera Fortuna.
 • Dokonaj pierwszego depozytu.
 • Zagraj pierwszy kupon z dowolnymi typami na High League 5.
 • Ciesz się wygraną, jeśli kupon okaże się trafiony lub uzyskaj zwrot stawki do 600 PLN

Korzystając z tej promocji możesz postawić na przykład kupon z naszymi typami bukmacherskimi na High League 5:

High League 5 typy bukmacherskie
High League 5: typy bukmacherskie redakcji

To jednak nie koniec atrakcji dla nowych graczy tego bukmachera. Wpisując przy rejestracji Fortuna kod promocyjny, uzyskasz dodatkowy freebet, który również możesz spożytkować na typy na walki High League 5.

 • 600 PLNzakład bez ryzyka
 • 20 PLNfreebet bez depozytu
 • 10 PLNfreebet promocyjny
KOD PREZENTF
Kopiuj kod
Odbierz 630 PLN

High League 5: gdzie obejrzeć galę?

Transmisja z gali High League 5 będzie dostępna dla widzów, którzy wykupią abonament w serwisie HIGHLIVE.TV. Cena podstawowej subskrypcji PPV wynosi 34,99 PLN, a opcji Premium – 39,99 PLN.

High League 5 typy bukmacherskie: podsumowanie

Poniżej zestawienie najważniejszych informacji na temat High League 5.

WydarzenieHigh League 5
Gdzie się odbędzieAtlas Arena w Łodzi
Kiedy10 grudnia 2022
O której godzinie20:00
Gdzie oglądaćHIGHLIVE.TV
Gdzie obstawiaćFortuna
High League 5: podsumowanie

Tutaj natomiast w jedno miejsce zebraliśmy kursy i typy na High League 5, które zaprezentowaliśmy w tym artykule.

Kurs na Janikowskiego1.29
Kurs na Don Diego2.98
Walka Janikowski - Don Diego potrwa mniej niż 2,5 rundy1.70
Kurs na Alberto4.28
Kurs na Tybori1.14
Walka Alberto - Tybori potrwa mniej niż 2,5 rundy1.55
Kurs na Natsu1.17
Kurs na Fagatę3.90
Walka Natsu - Fagata zakończy się na punkty2.25
High League 5 typy i kursy

High League typy bukmacherskie: FAQ

High League 5 odbędzie się 10 grudnia 2022 roku w łódzkiej hali widowiskowo-sportowej, Atlas Arena. Początek o godzinie 20:00.

Zakłady na High League 5 można obstawiać wyłącznie u bukmachera Fortuna.

High League zakład bez ryzyka mogą obstawić wszyscy gracze, którzy zarejestrują konto w Fortunie. Dodatkowo, jeśli zarejestrujesz konto z naszym kodem promocyjnym, zostaniesz uprawniony do uzyskania ekskluzywnego freebetu.

High League 5 możesz obstawić również bez konieczności wpłacania depozytu. Wystarczy, do tego pełna rejestracja w Fortunie. Wartość freebetu wynosi 20 PLN.

Na High League 5 odbędą się następujące walki:

 • Alberto „Simao” – Paweł „Tybori” Tyburski
 • Agata „Fagata” Fąk = Natalia „Natsu” Karczmarczyk
 • Mateusz „Muran” Murański – Paweł „Scarface” Bomba
 • Mateusz „Don Diego” Kubiszyn – Damian Janikowski
 • Maja Staśko – Maria „Masza” Graczykowska
 • Jakub „Holak” Krawczyk – Maciej „Zony” Zoniuk
 • Dawid „Diables” Porwisiak – Paweł „Leh” Lehman
 • Dawid ”Crazy” Załęcki – Vaso ”Psycho” Bakocević
 • Przemysław „Sequento” Skulski – Andrzej „Andrew” Gazda
 • Kamil „Hassi” Hassan – Wojciech „Rekordzista” Sobierajski
Data: 10.12.2022
Godzina: 20:00
Miejsce: Atlas Arena, Łódź
1.70 Janikowski - Kubiszyn: mniej niż 2,5 rundy Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
1.55 Alberto - Tybori: mniej niż 2,5 rundy Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
2.25 Natsu – Fagata: walka zakończy się na punkty Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ

Najlepsze oferty dla Ciebie

Typy bukmacherskie