Systemy bukmacherskie

Single czy AKO? Jakie kupony warto obstawiać?

Spis treści
[Rozwiń]

Zacznijmy od definicji. Kupony typu single to po prostu jedno zdarzenie postawione na jednym kuponie. Na przykład: Mamy mecz Real Madryt - FC Barcelona. Gracz obstawia tylko to spotkanie. Załóżmy, że kurs na zwycięstwo Realu wynosi 1.85. Gracz stawia kupon za 10 zł. Wygrana wyniesie zatem 18,50 PLN minus podatek, który wynosi w Polsce 12%. Jest też opcja gry bez podatku - o tym pisaliśmy w tym wpisie. W przypadku kuponów AKO sytuacja oczywiście jest nieco bardziej skomplikowana, natomiast kuponem akumulowanym będzie taki, który posiada minimum dwa zdarzenia. O tym, kiedy i jakie rodzaje zakładów warto stawiać, piszemy poniżej.

Kupon Single

Krótko i na temat. Na singlach ciężko zarobić ogromne pieniądze. Wygrane tutaj są zazwyczaj niewielkie. Wszystko rzecz jasna zależy od tego jakie zdarzenie wybierzesz. Wiele osób w Polsce (ok. 67%) obstawia spotkania piłki nożnej, najczęściej wybierając najprostszą opcję: zwycięstwo gospodarzy, remis, zwycięstwo gości. Gracz może jednak wybierać też inne zdarzenia, począwszy od handicapów, kończąc na tym, która drużyna jako pierwsza wykona rzut z autu. Każdy legalny bukmacher ma podobną ofertę, natomiast czasami można znaleźć pewne różnice, jedna umówmy się. Jeśli chcesz grać kupon typu single, zdecyduj się na tego bukmachera, który albo ma przyjazną aplikację mobilną albo takiego, który wydaje Ci się najbardziej wiarygodny. Oczywiście na singlach możesz postawić kupon ze zdarzeniem typu remis w meczu NBA. Bardzo często kurs na takie zdarzenie wynosi ok. 18,0. A zatem jeśli postawisz dużą stawkę, możesz dorobić się niezłych pieniędzy.

kupon single fortuna

Kupony AKO

Kupony AKO czyli zakłady akumulowane to takie, na który typujesz w zakładach bukmacherskich minimum 2 zdarzenia. Rodzaj każdego zakładu zależy tylko od Ciebie. Może to być jednocześnie obstawienie zwycięstwa drużyny X, wytypowaniem konkretnej liczby strzelonych bramek itd. Możesz mieszać te zdarzenia i to nie jest tak, jak większość sądzi, że na kuponie akumulowanym mogą znajdować się tylko podstawowe typy, jak zwycięstwo drużyny, remis drużyny Y i porażka drużyny Z.

Czy na kuponach AKO można się dorobić? Oczywiście, że tak. Single pod tym kątem nie dają takich możliwości, natomiast musisz pamiętać o tym, że gra na kupony AKO jest zawsze bardzo ryzykowna. Im więcej zdarzeń na naszym kuponie, tym mniejsza szansa na wygraną. Tego typu kupony możesz obstawiać rzecz jasna u każdego z legalnych bukmacherów. Zakłady akumulowane dają Ci możliwość zarobienia dużo większych pieniędzy. Żeby wygrać sporą gotówkę, nie musisz też grać za jakieś niebotyczne stawki. Często wystarcza np. 10 zł i dodanie na kuponie 4-5 zdarzeń, żeby kurs całkowity kuponu był naprawdę pokaźny. Osobiście znamy graczy, którzy stawiają tylko kupony AKO, z pominięciem singli.

kupon ako fortuny

Bukmacherzy z AKO Boost

Polscy bukmacherzy oferują AKO Boost. Wielu graczy zakładów bukmacherskich uwielbia tworzyć taśmy, czyli kupony złożone z wielu zakładów. Dlatego kilku legalnych bukmacherów postanowiło zadbać o specjalną promocję dla takich typerów. Im więcej zdarzeń na Twoim kuponie AKO, tym wyższy bonus do wygranej od bukmachera.

Bonus AKO Fortuny

Fortuna jako jeden z największych bukmacherów w Polsce posiada swoją ofertę bonusu AKO. Za co najmniej trzy zdarzenia na kuponie Fortuna oferuje grę bez podatku. Przy 7 zdarzeniach doliczane jest kolejne 13% bonusu. Każde kolejne spotkanie, które dodamy do naszego kuponu powiększy dodatkowo ewentualną wygraną. Bukmacher Fortuna zadbał o zautomatyzowanie procesu korzystania z tej promocji, więc gracz nie musi niczego zaznaczać na kuponie. Bonus zostaje aktywowany automatycznie.

ako boost fortuna

PZBuk i jego Kombo+

W PZBuk mamy również możliwość skorzystania z boostu, który powiększy naszą proponowaną wygraną. Tutaj już od 3 zdarzeń otrzymamy o 2% wyższą wygraną. Kolejne zdarzenie to już 4%, a 5 spotkanie daje dodatkowe 7% boostu. Przy 6 zdarzeniach możemy liczyć na 14%, a siódme i każde kolejne daje już 25% bonusowej wygranej. Kombo+ aktywowany jest z automatu, a środki, które uda się wygrać w PZBuk należą w całości do nas. Gracze stawiający AKO powinni zainteresować się ofertą bukmachera PZBuk.

TOTAL boost od TOTALbet

TOTALbet ma swojej ofercie regularną grę bez podatku. Jednak zaproponował swoim graczom również dodatkowy boost za dużą liczbę zdarzeń na kuponie. Minimalna liczba spotkań na kuponie, która jest potrzebna do aktywowania bonusu to 4. Każde następne zdarzenie, które dodamy sprawi, że nasza ewentualna wygrana zauważalnie wzrośnie. Grając 8 zdarzeń, możemy liczyć na dodatkowe 10% z kolei 11 selekcji oznacza już o 20% wyższą wygraną. Maksymalny bonus w TOTAL boost to 113% jednak żeby go aktywować, konieczne będzie umieszczenie aż 30 zdarzeń na swoim kuponie.

Totolotek - King Size

Bukmacher Totolotek wyszedł ze swoją propozycją boostu AKO. Tutaj już od piątego zdarzenia na kuponie możemy spodziewać się bonusu. Wtedy będzie to 5% i każde kolejne wydarzenie spowoduje wzrost boostu o 5%. Ważne żeby każde spotkanie posiadało min. kurs 1,21. Przy 14 zdarzeniach otrzymamy 50% boostu, a kupony które będą zawierać 15-29 selekcji zostaną ulepszone o 52%. W przypadku 30 postawionych spotkań bonus wzrasta ostatni raz i będzie wynosił 66%. Totolotek od długiego czasu posiada King Size w swojej ofercie i prędko z niego nie zrezygnuje.

Multi+ w Betclic

Bukmacher Betclic przygotował dla graczy promocję Multi+ i to dzięki niej mogą oni liczyć na wyższe wygrane. Żeby uzyskać boost do AKO, należy postawić co najmniej 5 zdarzeń na kuponie. Wtedy typer otrzymuje dodatkowe 7% od wygranej. Każde kolejne zdarzenie powiększa poziom od wygranej. Przy 14 zdarzeniach na kuponie dodatkowy boost może osiągnąć nawet 50% bonusu do wygranej. Multi+ od Betclic należy do najlepszych tego typu ofert na rynku.

Single czy AKO. Zalety i wady obydwu rozwiązań

Zalety singli:

 • proste i przejrzyste dla nowych graczy
 • duży procent zwycięskich kuponów
 • zakład tego typu można traktować jako formę rozrywki - jeśli nie jesteśmy specem od danej dziedziny sportowej, a po prostu interesujemy się jakimś jednym wydarzeniem, możemy pokusić się o szybki zysk

Wady singli:

 • choć zysk szybki, to jednak niewielki
 • tego typu zakład nie pozwoli nam systematycznie zarabiać u bukmachera
 • niski kurs całkowity - a zatem trzeba dużych stawek żeby coś ugrać

Zalety AKO:

 • szanse na bardzo wysoką wygraną, nawet w przypadku niewielkiej stawki
 • na jednym kuponie możesz bawić się w dowolne typy - jeśli masz przeczucie dotyczące jednego wydarzenia, warto postawić zakład na jedno wydarzenie sportowe (np. piłka nożna - mecz Twojej ulubionej drużyny) ale dać tam różne zdarzenia
 • kursy na kuponie nie muszą być bardzo wysokie - jako, że jest to AKO, w zależności od tego ile zakładów postawisz - możesz liczyć na wysoką wygraną
 • fajna zabawa i bardzo duże emocje!

Wady AKO:

 • niskie prawdopodobieństwo trafienia. Taki zakład niesie za sobą duże niebezpieczeństwo odniesienia porażki. Obstawianie kilku typów na jednym kuponie rzadko kończy się wygraną
 • zakład AKO wymaga trafienia wszystkich typów. W przypadku gdy stawiamy kupon AKO na kilkanaście zdarzeń, musimy liczyć się z tym, że jeden typ się "omsknie" i mamy po kuponie. Lepiej nie stawiać aż tak dużej liczby zakładów i zdarzeń u bukmachera
 • zaawansowanie granie kuponów AKO wiąże się często z analizą kursów. Różne zakłady bukmacherskie mają inne kursy. Granie wyłącznie u jednego bukmachera w takim przypadku nie ma sensu. Analiza każdego serwisu danych zakładów bukmacherskich jest czasochłonna. Żeby nasze typy bukmacherskie miały sens i były przygotowane z głową, powinieneś grać raz u jednego, raz u innego bukmachera

Podsumowanie

Single czy ako? Naszym faworytem są zdecydowanie zakłady AKO. Takie zakłady dają dużo frajdy, nie wymagają ogromnych stawek, a więc nadają się idealnie zarówno dla początkujących, jak i tych, którzy swoją przygodę bukmacherską zaczęli już dawno temu. Z pewnością każdy rodzaj zakładów znajdzie swoich zwolenników. Tak naprawdę w przypadku, gdy ma być to Twój pierwszy kupon, wtedy radzimy kupon typu single. Później taka gra nie daje większej satysfakcji i sam zobaczysz, że pytanie single czy AKO nie ma większego sensu. Wszystkie zakłady bukmacherskie w Polsce oferują oba te rozwiązania, więc tylko od Ciebie zależy gdzie zaczniesz grać. Pamiętaj też, że typów zakładów jest cała masa, więc dobrze byłoby gdybyś odwiedził adres www jednego z bukmacherów i zobaczył przed postawieniem pierwszego kuponu jakie masz opcje. Single wydają się mieć tylko jeden plus - szybkie, łatwe i przejrzyste. Aha, no i szanse na wygraną rosną.

Czy na pierwsze zakłady otrzymam jakiś bonus/zniżkę?

Oczywiście. Wszystkie zakłady bukmacherskie posiadają unikalną ofertę bonusową. Bukmacher-legalny.pl przygotował dla Ciebie hasło, dzięki któremu zgarniesz naprawdę fajne bonifikaty na swoje pierwsze zakłady. Oznacza to, że zaraz po zarejestrowaniu się u bukmachera, otrzymasz bonus. Ilośc bonusów jest ograniczona, więc czym prędzej wybierz zakłady bukmacherskie oferujące specjalne kody z naszej listy. Jeśli z usług któregoś bukmachera już korzystałeś, dodaj swój komentarz wraz z krótką opinią. Odpowiednia ilość opinii pomaga początkującym graczom w podjęciu decyzji, u którego z nich zacząć swoją przygodę. Dzięki takim opiniom niwelujemy szanse na niezadowolenie kolejnych osób 🙂

FAQ - Single czy AKO?

Zakład Single to kupon, na którym gracz umieścił tylko jedno zdarzenie. To oznacza, że wystarczy wytypować jeden mecz poprawnie, aby odebrać wygraną.

AKO to rodzaj zakładu, który zawiera więcej niż jedno zdarzenie. Przy kuponach AKO żadne z wybranych zdarzeń nie może być rozliczone jako przegrane, jeśli chcemy odebrać wygraną. Inne nazwy dla AKO to zakłady kombinowane, akumulowane lub KOMBI.

Niektórzy bukmacherzy oferują dodatkowy bonus od większej liczby zdarzeń na kuponie. Dodając kolejne zdarzenia do swojego zakładu, możemy liczyć na boost, czyli na wyższą ewentualną wygraną.

Z matematycznego punktu widzenia łatwiej jest trafić zakład pojedynczy. W kuponach AKO możemy jednak najczęściej liczyć na wyższą wygraną. Jeśli chcemy częściej wygrywać, grajmy single. Jeżeli polujesz na wyższe wygrane, wybierz AKO.

W swoich ofertach tylko kilku bukmacherów zadbało o boosty dla kuponów AKO. Są Fortuna, TOTALbet, Betclic, PZBuk i Totolotek.