hero

Saul Canelo Alvarez – Caleb Plant: kursy bukmacherskie

Miejsce: MGM Grand Garden Arena w Las Vegas
7.49 Plant wygra Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo z tłem GRAJ
1.50 Canelo wygra przed czasem STS Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
1.95 Poniżej 8,5 rundy Totalbet bukmacher logo bez tła GRAJ
alvarez-plant-kursy

6 listopada (w Polsce 7 listopada nad ranem) oczy wszystkich fanów boksu na całym świecie będa zwrócne na Las Vegas. W tamtejszej MGM Grand Garden Arena odbędzie się bowiem gala, w trakcie której walką wieczoru będzie długo wyczekiwany pojedynek Saul Canelo Alvarez – Caleb Plant, a stawką aż cztery pasy mistrzowskie kategorii junior średniej.

My postanowiliśmy wziąć tę walkę pod lupę. Jakie kursy oferują legalni bukmacherzy w Polsce na walkę Alvarez – Plant? Gdzie obstawiać ten hitowy pojedynek? Przekonajmy się! 

Kursy bukmacherskie na walkę Alvarez – Plant

Kursy bukmacherskie na ten pojedynek wystawiło już kilku legalnych operatorów w Polsce. Canelo, czy Plant? Kto zdaniem analityków zatrudnionych przez topowe serwisy w naszym kraju będzie faworytem tego starcia? Kursy pochodzą ze stron legalnych bukmacherów w Polsce z dn. 29.10.2021. 

BukmacherCaneloRemis Plant
Fortuna1.1026.007.49
STS1.087.25
Superbet1.1027.007.40
TOTALbet1.076.85
LV Bet1.0925.006.50
Etoto1.096.75
Betcris1.096.35

Najlepsi legalni bukmacherzy w Polsce nie mają wątpliwości. Ich zdaniem walka wieczoru w Las Vegas padnie łupem krnąbrnego Meksykanina, a o przewadze Canelo najlepiej niech świadczą kursy, które są wyjątkowo mało atrakcyjne z punktu widzenia graczy. 

Przykładowo – najwięcej za triumf Alvareza płaci legalny bukmacher Superbet, jednak mając z tyłu głowy 12% podatek obrotowy to okazuje się, że kurs na poziomie 1.10 nie zagwarantuje nawet zwrotu stawki zainwestowanej w kupon. 

Wartościowych typów na walkę Canelo – Plant poszukamy za moment, a póki co sprawdźmy jakie inne rynki zakładów przed tym pojedynkiem proponują bukmacherzy.

Zakłady bukmacherskie Canelo – Plant: gdzie obstawiać?

Sporo ciekawych zakładów na walkę Canelo – Plant przygotowali analitycy bukmachera STS. Klienci tego serwisu mogą chociażby wytypować sposób rozstrzygnięcia pojedynku, rundę w której walka się zakończy oraz to, którzy pięściarze będą w tym starciu leżeli na deskach. Oto przykładowe zakłady bukmacherskie na walkę Canelo – Plant od bukmachera STS:

 • Canelo wygra przed czasem – kurs 1.50
 • Canelo wygra w rundach 7-12 – 2.50
 • Obaj zawodnicy będą liczeni – 15.00

Kilka ciekawych kursów czeka na graczy, którzy posiadają aktywne konto i depozyt na stronie bukmachera TOTALbet. Rynki zakładów, na które warto naszym zdaniem zwrócić uwagę przed tą walką to m.in.:

 • Poniżej 8,5 rund – kurs 1.95
 • Walka zakończy się przed czasem – 1.42

Kto wie, czy nie najwięcej kursów przed tą walką znajdziecie na stronie bukmachera LV Bet. Analitycy tego legalnego operatora tradycyjnie stanęli na wysokości zadania, dlatego oferta zakładów na walkę Canelo – Plant od LV Bet pęka w szwach. Poniżej prezentujemy kilka losowych kursów od tego bukmachera:

 • Walka rozstrzygnie się w rundach 10-12 – kurs 4.00
 • Canelo wygra przez werdykt sędziów – 3.10
 • Walka potrwa powyżej 8,5 rund – 1.72

Powodów do narzekań nie mają posiadacze aktywnego konta w Betcris, których specjalnością są zakłady na sporty walki. Oferta tego legalnego bukmachera na walkę Canelo – Plant to kilkanaście rozmaitych rynków zakładów, dzięki czemu można obstawić każdy możliwy scenariusz w każdej z rund. Oto kilka przykładowych kursów od bukmachera Betcris:

 • Walka potrwa pełen dystans – kurs 2.62
 • Canelo wygra w rundach 9-12 – 4.00
 • Canelo wygra w rundach 7-12 – 2.60

Saul Canelo Alvarez – Caleb Plant: zapowiedź walki

Zapowiadająca się na 6 listopada walka cieszy się gigantycznym zainteresowaniem nie tylko kibiców na całym świecie, ale i typerów obstawiających sporty walki u bukmachera. 

Trudno się dziwić! Pomiędzy oboma zawodnikami od dawna można wyczuć sporo złej krwi, a kulminacja nastąpiła podczas niedawnej konferencji prasowej w hotelu Hilton w Las Vegas. Wtedy to tuż po ceremonii ważenia, a w trakcie tradycyjnego face to face obaj pięściarze dali upust swoim emocjom, w efekcie czego pięści poszły w ruch na długo przed pierwszym gongiem. 

Najpierw to Meksykanin odepchnął Planta, a chwilę później uchylił się od jego ciosów i sam wyprowadził kilka prostych, po których pod okiem Amerykanina pojawiła się sporych rozmiarów blizna (według narożnika Planta powstała ona na skutek… uderzenia okularami i to nie Meksykanin był autorem krwawienia). 

Tak, czy inaczej, nie trzeba być ekspertem bokserskim, aby mieć pewność, że w nocy 6 listopada nie będziemy narzekali na nudę! Dla obu bokserów jest to walka życia. Alvarez może wejść w posiadanie wszystkich czterech pasów kategorii junior średniej, z kolei jego rywal jeszcze nigdy nie stoczył tak prestiżowego pojedynku i z pewnością będzie dwoił się i troił, aby ring w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas opuszczać z tarczą, a nie na tarczy. 

Saul Canelo Alvarez – sylwetka

31-letni Meksykanin to na ten moment najgorętsze nazwisko w bokserskim świecie. Pochodzący z Guadalajary Saul Alvarez (lub jak kto woli Canelo) jest zgodnie określany najlepszym obecnie pięściarzem na świecie bez podziału na kategorie, a pojedynek z Calebem Plantem ma jedynie ugruntować jego pozycję na szczycie bokserskiej piramidy. 

W ostatnich latach Canelo sporo zrobił, żeby znaleźć się w tym miejscu, w którym jest obecnie. Dość powiedzieć, że w poprzednich 11 miesiącach stoczył aż trzy zwycięskie pojedynki z Callumem Smithem, Avnim Yildirimem oraz Billy Joe Saundersem, a o klasie jego rywali najlepiej niech świadczy ich bilans na zawodowych ringach. 

Do walki z Canelo trzej ww. pięściarze mogli się pochwalić łącznym bilansem 78 wygranych i zaledwie 2 porażek i niech te liczby posłużą za najlepszy komentarz odnośnie klasy Meksykanina. Efektem tych zwycięstw jest posiadanie przez Canelo trzech pasów kategorii junior średniej, czyli WBA, WBO i WBC, a do pełni szczęścia brakuje mu tego czwartego, ostatniego – pasa IBF posiadanego przez jego najbliższego rywala. 

Ewentualna wygrana 6 listopada i zdobycie kompletu pasów sprawi, że Saul Alvarez stanie się pierwszym Meksykaninem w historii, któremu udała się ta sztuka i który zunifikował wszystkie najważniejsze pasy. A zatem motywacji z pewnością mu nie zabraknie, a gdyby przejście do annałów historii nie stanowiło odpowiedniej mobilizacji dla Canelo, to być może będzie nią obiecana gaża na poziomie 40 milionów dolarów. 

Rzut oka na dotychczasowe dokonania Canelo na zawodowych ringach. Alvarez zadebiutował w 2011 roku i błyskawicznie zaczął piąć się w hierarchii światowych rankingów. Jego kariera przystopowała na moment w 2018 roku, kiedy zaliczył dopingową wpadkę, jednak błyskawicznie zdołał wrócić na szczyt i na ten moment jest o krok od życiowego sukcesu. 

Jego bilans to 56 wygranych (38 przed czasem), 2 remisy i tylko 1 porażka. Jeśli chodzi o styl walki to Canelo praktycznie nie ma słabych punktów. Meksykanin zazwyczaj nie czeka na rozwój wydarzeń w ringu, lecz błyskawicznie rzuca się do gardła rywalowi i zasypuje go gradem ciosów. 

Z drugiej strony Alvareza szalenie trudno trafić. Filigranowa, rzecz jasna jak na boksera, sylwetka sprawia, że w ringu jest bardzo mobilny, przez co rywale mają spore problemy z wyprowadzeniem czystego ciosu. Z kolei Canelo rozpędza się z każdą rundą i wraz z upływem czasu bije coraz częściej i coraz mocniej, przez co większość rywali nie jest w stanie dotrzymać mu kroku i ląduje na deskach. 

Caleb Plant – sylwetka

Liczący 29 lat (czyli o dwa mniej od swojego najbliższego rywala) Caleb Plant to niemalże zupełne przeciwieństwo Alvareza. Pochodzący z Nashville Amerykanin jest znacznie wyższy od Canelo, a co za tym idzie posiada w ringu nieco inne atuty, niż Meksykanin. 

Specjalnością Planta jest przede wszystkim walka w półdystansie. Spory zasięg ramion i zabójcze ciosy proste sprawiają, że Amerykanin rzadko decyduje się na wymianę ciosów, lecz raczej trzyma rywala na dystans i groźnie kontratakuje. 

Dla Planta będzie to walka o życia. Amerykanin na zawodowych ringach bije się od 2014 roku, jednak dotychczas nawet nie śnił o takim pojedynku. Pomimo bardzo solidnego bilansu (21 wygranych, z czego 12 przed czasem i 0 porażek) trudno powiedzieć, że pokonał jakiegoś pięściarza z topu światowych rankingów. 

6 listopada stanie przed życiową szansą. Gdyby bowiem udało mu się pokonać Alvareza, wówczas do gwarantowanej gaży na poziomie 10 milionów dolarów (wcześniej mógł jedynie pomarzyć o takich pieniądzach) dorzuci trzy pasy będące na ten moment w posiadaniu jego rywala i zostanie niekwestionowanym królem kategorii junior średniej.

Saul Canelo Alvarez – Caleb Plant: typy bukmacherskie

Zastanawiacie się jakie typy warto zagrać przed walką Canelo – Plant? My na swoim kuponie obstawiamy zakład, że walka rozstrzygnie się poniżej 9,5 rund. Taki typ znajdziecie na stronach większości legalnych bukmacherów w Polsce, natomiast my gramy nasz kupon w STS po kursie 1.80. 

Skąd takie, a nie inne typy bukmacherskie na walkę Canelo – Plant? Mając z tyłu głowy styl boksowania obu zawodników, stawkę walki oraz mnóstwo złych emocji w trakcie ceremonii ważenia podejrzewamy, że Canelo nie będzie tutaj brał jeńców i od pierwszej rundy ruszy do huraganowych ataków na Amerykanina. 

O ile w początkowej fazie dysponujący większym zasięgiem ramion Plant powinien sobie z nimi poradzić, tak wraz z upływem czasu będzie zapewne opadał z sił i obstawiamy, że wcześniej lub później (naszym zdaniem wcześniej) odetnie mu prąd i będzie raz po raz liczony przez sędziego. 

Meksykanin stoi przed historyczną szansą zdobycia wszystkich czterech pasów i według nas nie zmarnuje takiej okazji. Dla Planta pojedynek przeciwko Canelo będzie poniekąd debiutem na tak dużej scenie i przed tak liczną publicznością, a brak doświadczenia z pewnością nie będzie działał na jego korzyść. 

Bukmacherzy płacą za triumf Alvareza przed czasem ok. 1.50, dlatego trudno spodziewać się walki w pełnym wymiarze. O ile jednak Plant powinien przetrzymać kilka pierwszych rund i zdołać utrzymać Canelo na dystans, tak mniej więcej od połowy pojedynku szala zwycięstwa powinna przechylać się coraz mocniej na korzyść Meksykanina i naszym zdaniem mało prawdopodobny jest scenariusz, że walka zakończy się werdyktem sędziego. 

Do pojedynku dojdzie 6 listopada w Las Vegas. W Polce galę będzie można obejrzeć 7 listopada o godz. 5.00.

Gala będzie najprawdopodobniej transmitowana w TVP Sport. 

Kursy bukmacherskie na to wydarzenie oferuje większość legalnych operatorów w naszym kraju (m.in. Fortuna, STS, TOTALbet, LV Bet, Betcris, Superbet oraz Etoto). 

My na swoim kuponie gramy typ po kursie 1.80 od bukmachera STS. Jaki? Szczegóły znajdziesz w tekście powyżej. 

Miejsce: MGM Grand Garden Arena w Las Vegas
7.49 Plant wygra Fortuna Zakłady Bukmacherskie logo z tłem GRAJ
1.50 Canelo wygra przed czasem STS Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ
1.95 Poniżej 8,5 rundy Totalbet bukmacher logo bez tła GRAJ