Jak obstawiać mecze?

Jak obstawiać mecze?

W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić podstawy zakładów sportowych, które każdy powinien znać przed dokonaniem pierwszego zakładu u legalnego bukmachera na terenie naszego kraju. Wskazówki te pomogą Ci lepiej zrozumieć, na czym polega obstawianie meczy, a idąc dalej, w jaki sposób ugrać jak najwięcej. Zamieszczamy także kilka ważnych wskazówek i porad, które pomogą Ci w zdrowym starcie w świecie zakładów. Korzystanie z naszych porad dotyczących zakładów sportowych dla początkujących zapewni lepsze wyniki w obstawianiu meczy.

fortuna

Wybierz odpowiedniego bukmachera

Najważniejszą rzeczą, którą powinieneś zrobić przed rozpoczęciem przygody z zakładami sportowymi jest wybór bukmachera, który oferuje zakłady bukmacherskie i w którego postawisz swoje pieniądze. Przypuszczam, że już większość z Was postawiła zakłady w pierwszym lepszym punkcie bukmacherskim lub w jakimś przypadkowym bukmacherze online, o którym usłyszeliście od znajomych. To nie jest najlepszy wybór z kilku powodów.

Po pierwsze, nie wszystkie firmy bukmacherskie są takie same pod względem jakości kursów. Podczas gdy pewien bukmacher może mieć kurs 2.00 na Real, że pokona Barcę, prawdopodobnie istnieje inny, który zaoferuje ci kurs 2,2 lub 2,3 na ten sam wynik. Oznacza to, że ten bukmacher da ci 10-15% więcej za wygraną. A teraz pomnóż to przez stawkę, za jaką postawisz ten zakład u bukmachera, a zobaczysz, jak duża jest różnica w otrzymywanych przez Ciebie środkach. Wyobraź sobie teraz, że stawiasz zakład dziesięciokrotny – zakład z 10 selekcji lub meczów. Kiedy pomnożysz wszystkie kursy bukmacherskie z wyższymi kursami i porównasz je ze starym bukmacherem, uświadomisz sobie, że twój stary bukmacher ładnie z Ciebie „zdarł”. Przypomnę, że chodzi tutaj tylko o 0,1 lub 0,2 niższy kurs niż konkurencja. Przemyśl zatem dwa razy, u którego bukmachera obstawiasz mecze. Jak widzisz bukmacherka to szereg wzajemnie korelujących ze sobą istotnych czynników, które połączone w jedną całość mają pozwolić Tobie jak najlepiej wykorzystać zainwestowane środki.

Drugą ważną rzeczą w wyborze bukmachera jest to, jak szeroki lub duży jest zasięg sportu i rynków w ofercie. Jeśli jesteś fanem futbolu amerykańskiego z Tunezji i chcesz postawić na alternatywne punkty (spread) na NCAAF (liga koledżowa), prawdopodobnie nie będziesz mógł u przypadkowo wybranego bukmachera. Ale w przypadku legalnego bukmachera znanego z doskonałego zasięgu można to zrobić. Także, jeśli chcesz obstawić mecze na żywo.

Sts zakłady online w dużej części pokrywa pierwszą i drugą część z powyższego tekstu. Mają bowiem bardzo szeroką ofertę zakładów przedmeczowych większych i mniejszych lig, bardzo dużą ilość rynków oraz bogatą ofertę zakładów na żywo. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij w sts bukmacher opinie poznasz największą obecnie firmę działającą na polskim rynku.

W coraz większej liczbie legalnych bukmacherów, działających na terenie Polski jest wielu znanych z dużego wyboru kursów/selekcji i wielu innych znanych z jednych z lepszych kursów na świecie. Ale niestety nie ma bukmachera, który w pełni oba te założenia spełnia. Niektórzy mają lepsze kursy „na żywo”, inni zaś kursy przedmeczowe. Część ma świetne kursy w amerykańskim sporcie, ale złe kursy w tunezyjskiej 1. lidze itd. Kluczem jest znalezienie jednego lub kilku z nich, które zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby w obstawianiu meczy i oferują kursy na interesujące Cię sporty.

Kolejną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest fakt, że WSZYSCY bukmacherzy kochają Cię, gdy tracisz pieniądze, a tylko część bukmacherów online nadal będzie tolerować, jeśli wygrasz trochę pieniędzy obstawiając u nich mecze.

Rodzaje zakładów

typy zakladowIstnieje kilka typów zakładów, które możesz obstawiać na swoim kuponie. Podczas gdy większość z was trzyma się 10-15-zdarzeń na kuponie, (ja robiłem to jakieś 15-20 lat temu), lepiej obstawiać single lub zakłady kombinacyjne. Tutaj musisz zrozumieć, dlaczego i w jaki sposób bukmacherzy zarabiają, aby lepiej zrozumieć, jaki rodzaj zakładów najlepiej jest grać.

Wszystkie firmy oferujące zakłady bukmacherskie online (z wyjątkiem giełd zakładów) stosują marżę do każdego oferowanego przez siebie zakładu. Jeśli jest to rynek dwukierunkowy (dwudrogowy), jak” powyżej / poniżej 2,5 bramki”, z 50-50% szans na to, że będzie lub nie będzie 2.5 bramki (np. piłka nożna), kursy na 100% zwrot wyniosą w tym przypadku 2.00 na powyżej oraz 2.00 na poniżej. Oznacza to, że bukmacher nie zarobi pieniędzy z takiego kursu, ponieważ wszystkie pieniądze zostaną ostatecznie zwrócone graczom.

Co więc robią? Obstawiając mecz, oferują Ci kursy 1,85-1.85, które na dłuższą metę zapewniają, że uzyskują 8% z tych kursów. Ogólnie rzecz biorąc, bukmacherzy nie są całym złem tego świata, nie chcą, abyś stracił wszystkie swoje pieniądze. Zamiast tego są zadowoleni z 8% każdego zakładu w długim okresie czasu. Oznacza to, że możesz wygrać trochę pieniędzy niemniej nie jest łatwo obstawiać mecze i wygrać w dłuższej perspektywie.

Wracając do samych kursów. Kiedy bukmacherzy stosują swoją marżę do każdego wystawionego przez siebie kursu, a Ty umieszczasz 20 meczów na 1 kuponie, istnieje efekt skumulowany, zarówno dla Ciebie, jak i dla bukmacherów. Kiedy postawisz 5 złotych na 20 meczów na 1 kuponie, możesz mieć potencjalną wygraną w wysokości 10 000 złotych. Ale bukmacherzy zyskują na marży z tego kuponu, która jest znacznie wyższa niż na singlu, to jest 8 + 8 + 6 + 6 + 7 + 8 + 8 + 6 + 7 + 10% itd. Każdy obstawiony mecz dodawany, sumuje się do ich marży. To jest powód, dla którego nigdy nie wygrasz na dłuższą metę, grając za bardzo niskie stawki wiele meczy na 1 kuponie. Prawie za każdym razem co najmniej 1 z nich nie wygrywa, prawda? Może to zabrzmieć zniechęcająco, ale istnieje rozwiązanie, w jaki sposób znacząco poprawić swoją wygraną.

Wszystko czego potrzebujesz, aby wygrywać u bukmachera, to nie jakiś tam system, o którym dowiedziałeś się na facebooku, czy inny fałszywy sposób. Żaden z tych systemów nie działa w dłuższe perspektywie. Jeśli przynosiłby on zyski, natychmiast ludzie pracujący w branży zabroniliby go. Zaufaj nam, ludzie pracujący w tym środowisku mają bardzo dobre wykształcenie kierunkowe, a także są świetnymi analitykami z mnóstwem informacji, do których nigdy nie będziesz miał dostępu obstawiając spotkania.

Aby wygrywać coraz częściej, musisz obstawiać zakłady na swoim kuponie zawierające o wiele mniej meczów. Rozumiemy, że Twoja początkowa pula jest mała i chciałbyś od razu wygrać duże pieniądze, ale z pewnością nie jest to najlepszy sposób na wygrywanie zakładów sportowych w dłuższej perspektywie. Jeśli nam nie wierzysz, przestań czytać ten artykuł i przekonaj się sam. Później wróć i kontynuuj czytanie tego, o czym mówimy.

Typowanie spotkań, które oferują legalne serwisy bukmacherskie powinno opierać się na przeprowadzaniu przez typerów dokładnych analiz kursów i poprzednich wyników zespołów lub zawodników. Analizy zdarzeń takich jak: który zespół strzelił więcej goli i w jakim przedziale czasowym, ile spotkań wygrał bądź przegrał, ile razy drużyny spotkały się ze sobą i jakie wyniki osiągały.

Nie musisz stawiać pojedynczych zakładów po 400 złotych, chociaż byłoby to o wiele lepszy sposób na obstawianie meczy. Wystarczy, że postawisz 3-5 pojedynków na jednym kuponie, który Twoim zdaniem wygra, i po prostu obserwuj drastyczny wzrost wskaźnika wygranych / przegranych. Pamiętaj także, aby unikać wszelkiego rodzaju zakładów kombinowanych, nieważne czy obstawiasz piłkę czy tenis, ponieważ dadzą one taki sam wynik w dłuższej perspektywie, jak obstawianie 15-20-krotnych akumulatorów.

pzbuk

Rodzaje rynków

Nie podpowiemy Ci w tej części, jaki dokładnie jak obstawiać mecze. Poradzimy Ci jednak, na jakie rynki postawić Twój zakład. Wszystkie polskie firmy oferują bowiem główne rynki, o których wspomnimy w dalszej części, nawet te, które lata swojej świetności na rodzimym rynku mają już za sobą: milenium oferta

Jeśli chcesz zagrać na rynek ponad 2,5 gola + 1 (gospodarze wygrają), zastanów się dwa razy. Przede wszystkim jest to rzadki rynek zakładów bukmacherskich brany pod uwagę przez bukmacherów, po drugie to rynek 6-drożny. To znaczy, że ma 6 różnych możliwych wyników. Obie te rzeczy oznaczają, że bukmacherzy dadzą ci znacznie niższe kursy na tym rynku. Sprawdź samemu – pomnóż w dowolnym meczu powyżej 2,5 i kurs na 1 (gospodarze wygrają) i porównaj z tym rynkiem, na którym kursy są połączone. Tego rodzaje zakładów znajdziesz ofercie najmłodszych firm: lvbet bukmacher opinie<, a także silnie zakorzenionych w polskich strukturach świata bukmacherskiego: etoto bukmacher opinie

Bukmacherzy również bardzo precyzyjnie określają swoje szanse, co oznacza, że rzadko dadzą ci szansę na wygraną na dłuższą metę. Na temat wspomnianego wcześniej rynku większość bukmacherów oferuje marżę na poziomie 116-120%, co oznacza, że na dłuższą metę zarabiają z tego do 20%. Stawiając na te kursy i będziesz świadkiem, jak Twoje pieniądze znikają w oczach. Z drugiej strony są rynki, które dają graczowi znacznie większy zwrot. Są to rynki 2-drogowe, takie jak powyżej / poniżej, handicap azjatycki, 2-way bet (moneyline) w koszykówce, tenisie, hokeju na lodzie itd. Te rynki mają zwykle kursy z 2-8% marżą, co daje znacznie więcej szans na wygraną.

Każda firma bukmacherska jest zwykle bardzo pewna swoich szans na tych rynkach i daje większą szansę wygranej. PAMIĘTAJ, jeśli grasz według tych zasad i czasami wygrywasz, bukmacherzy to zrozumieją i nie będą próbowali sprawić, abyś stracił wszystkie swoje pieniądze. Dając Ci wygrywać liczą, że zaczniesz przegrywać na dłuższą metę obstawiając mecze.

Zarządzanie pulą/budżetem

Nigdy nie stawiaj całej kwoty swojego budżetu na 1 kupon, nawet ponad 50% tego, co masz to zbyt wiele. Nie rób tego, nawet w przypadku jeżeli wydaje Ci się, że w danym meczu wygrana gospodarzy jest niemal 100%.

Zastanów się dwa razy nad tym, jaki chcesz mecz obstawić – nie graj sercem, ale głową.

Stawiając na mecze, których nie jesteście pewni stawiajcie mniejsze kwoty, na mecze, których jesteście pewni – bądźcie odważni i stawiajcie wyższe kwoty – to się nazywa zarządzanie pieniędzmi i to jest bardzo proste, lecz niektórzy ludzie lubią robić naukę z niczego.

Uwierz nam, że po wielu latach obstawiania zakładów i pracy w branży, jedynym systemem, który sprawi, że wygrasz pieniądze, jest wybranie większej liczby zwycięzców niż przegranych w czasie – to się nazywa value betting.

Bądź odpowiedzialny – zdyscyplinowany, jak tylko możesz. Nigdy nie graj zdenerwowany, aby pokryć swoje straty, nigdy nie ryzykuj więcej pieniędzy, niż możesz sobie pozwolić, nie stawiaj zakładów na ligi / mecze, o których nic nie wiesz, nie stosuj się do wskazówek bukmacherskich bez zastanowienia się dwa razy i nie graj gdy jesteś pod wpływem alkoholu. Dyscyplina szczególnie może przydać Ci stawiając zakłady na żywo. To wtedy musisz szybko podejmować decyzje, na które wpływ mają również emocje gry live.

Zbierz jak najwięcej informacji o firmie, w której chcesz rozpocząć zabawę w obstawianie meczy, poprzez przeglądanie stron tematycznych, na przykład (milenium bukmacher opinie), i postaw sobie cel swojej przygody w bukmacherce.

Po 1 kwietnia 2017 roku, i wprowadzeniu nowej Ustawy Hazardowej, legalnie na rynku polskim działało tylko siedem firm bukmacherskich:

TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) – zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;

LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) – zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;

forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000263257, NIP: 5482487290, REGON: 240448217) dawniej Casino Games Sp. z o.o.- zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016;

E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) – zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;

FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;

Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze (KRS: 0000182607, NIP: 782-22-80-615, REGON: 634526323) – zezwolenie z dnia 16 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;

– Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) – zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;

Wraz z upływającym czasem, Polscy użytkownicy mają więcej możliwości obstawiania meczy, ponieważ co kilka miesięcy pojawiają się kolejni „gracze” na rynku, uzyskując licencję do prowadzenia zakładów wzajemnych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. W samym tylko 2018 roku, licencje otrzymało czterech kolejnych bukmacherów:

– Totalbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000662497, NIP: 1132929621, REGON: 366521110) – zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017.

– Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) – zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

– BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Tadeusza Kościuszki 29, 50-011 Wrocław (KRS:0000573383) – zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.

– BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) – zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.

Polecamy również:

 

Z tego dużego tortu, każdy chce jak najwięcej uszczypnąć dla siebie, toteż spodziewajmy się kolejnych licencji wydawanych przez Ministerstwo Finansów dla nowych firm.

Obserwuj naszą stronę, a otrzymasz informacje dotyczące firm m.in. etoto bukmacher opinie, totolotek bukmacher opinie, forbet bukmacher opinie oraz uzyskasz niezbędną wiedzę dotyczącą obstawiania meczy u polskich legalnych bukmacherów oferujących zakłady online, jak i posiadających swoje punkty naziemne.

Zdajemy sobie sprawę, że obstawianie meczów oraz różnego rodzaju rozgrywek jest bardzo popularną rozrywką na całym świecie, w Polsce również. Podejmowanie ryzyka wiąże się z adrenaliną oraz gamą różnych emocji, bo w końcu otrzymujesz możliwość wygranej określonej puli. Powstaje jednak zasadnicze pytanie, a mianowicie: Jak obstawiać mecze, żeby wygrać?

Chcesz zacząć grać, jednak nie masz pojęcia jak to zrobić? Oto poradnik w pigułce.

Firmy bukmacherskie na całym świecie dają graczom szansę na oszacowanie zajścia danej sytuacji po określonym kursie. Jak zacząć grać? Otóż nie potrzebujesz wiele.

Gdzie obstawiać mecze?

Na samym początku oczywistym jest, że potrzebny jest jakiś kapitał, pewna pula, którą możesz zainwestować. Następnie trzeba znaleźć bukmacherów online, ponieważ zakłady przez internet są wygodne i proste. Nie musisz wychodzić z domu, żeby zacząć grać. Wystarczy komputer lub też telefon, aby stworzyć konto, wpłacić środki i rozpocząć obstawianie. Dla tych, którzy preferują punkty naziemne, wystarczy poszukać bukmachera działającego w pobliżu i udać się do placówki, żeby zacząć typowanie.

Jeśli wybierasz opcję online, przejrzyj dokładnie oferty legalnych bukmacherów. Pamiętaj, że powinno się obstawiać zakłady jedynie u licencjonowanych bukmacherów w Polsce. O tym jak ważne są legalne zakłady nie musimy nikomu mówić, więc nie zapominaj o sprawdzeniu, czy dokonujesz rejestracji na stronie licencjonowanego dostawcy usług. Możesz to zrobić na stronie Ministerstwa Finansów.

Warto poszukać który bukmacher internetowy posiada w ofercie specjalne kody promocyjne, a także korzystne bonusy bukmacherskie. Zanim jednak skusi Cię którakolwiek z ofert, zapoznaj się z regulaminami, ponieważ tam zawarte są wszystkie warunki rejestracji oraz przyznawania bonusów.

Czym są kursy bukmacherskie?

Jak wiesz, u podstaw wszelkich zakładów leżą kursy, które bazują na wycenie sytuacji przez bukmachera, w których dane wydarzenia będą miały miejsce lub też nie. Bukmacher wylicza prawdopodobieństwo na zajście danej sytuacji, a następnie określa kurs. Dzięki zręcznemu wystawieniu odpowiednich kursów, bukmacherzy zawsze będą mogli liczyć na zysk.

Pamiętaj, że Klienci płacą za możliwość postawienia zakładu, więc bukmacher za każdy kupon otrzymuje marżę. W kurs bukmacherski został wpisany matematyczny margines procentowy, dzięki czemu sam bukmacher nie będzie stratny, jednocześnie przyciągając graczy, którzy zdecydują się na podjęcie ryzyka.

Podsumowując, zakłady bukmacherskie to system bazujący na obstawionej kwocie oraz kursie. Im wyższy kurs, tym mniej prawdopodobne jest to, że dane wydarzenie będzie miało miejsce. Biznes bukmacherski opiera się głównie na wypłacaniu wygranych w znacznie mniejszej sumie, niż zostały ostawione. Ta strategia sprawiła, że obecnie rynek bukmacherski stoi tak mocno i pewnie.

Jak obstawiać mecze piłki nożnej?

Na stronie bukmachera istnieją różne dyscypliny, jednak my dzisiaj weźmiemy pod lupę bardzo popularny sport, czyli piłkę nożną. Powiedzmy, że oglądasz ligę mistrzów i masz już swoje typy jeśli chodzi o drużyny. Widziałeś statystyki, znasz możliwości piłkarskie każdej z drużyn i chciałbyś zarobić trochę pieniędzy. Wybór bukmachera masz już za sobą, więc logujesz się na stronę. Co możesz obstawić?

Jakie typować zakłady w piłce nożnej?

Na każdy mecz masz możliwość postawienia kuponów na takie rynki jak na przykład: obie drużyny strzelą gola, dokładny wynik meczu, rzuty rożne, suma goli powyżej/poniżej, liczba goli parzysta/nieparzysta itp. Obojętnie czy jest to Ligue 1, czy też Primera Division, możesz obstawić dowolne spotkania, które są dostępne na stronie bukmachera.

Aby typować skuteczniej warto sprawdzić typy bukmacherskie. Są to prognozy, które wystawione są przez ekspertów w danej dziedzinie sportu. Możesz sprawdzić typy na ligę np. na Ligę Europy. Jest to niezwykle pomocne, szczególnie dla typerów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi.

Pamiętaj o porównywaniu kursów!

Na rynku bukmacherskim konkurencja jest bardzo wysoka, szczególnie jeśli chodzi o wysokość kursów. Oferty mogą się znacząco różnić pomiędzy sobą, a jeśli chcesz mieć większe szanse na wygraną, poszukaj odpowiednich kursów. Postaraj się znaleźć korzystną wycenę, a następnie możesz zacząć obstawianie meczów.

Aby jak najlepiej obstawić zdarzenie, nie zapominaj o byciu na bieżąco. Odwiedzanie serwisów na temat piłki nożnej, analizowanie tabeli oraz nie kierowanie się tylko i wyłącznie kursami, powinno przynieść zadowalające wyniki. Pamiętaj, żeby nie obstawiać dużej ilości wydarzeń, ponieważ ta strategia nie jest opłacalna.

Dlaczego obstawianie meczów nie jest takie proste?

Na wygraną wpływa wiele czynników, więc podczas typowania trzeba dokładnie przemyśleć w jaki sposób, na jaką drużynę, na jakie zdarzenie i jaką kwotę postawić. Pamiętaj, że nie istnieje coś takiego jak stuprocentowy pewniak.

Historia pokazuje, że nawet najlepsze zespoły przegrywały z o wiele gorszymi przeciwnikami. Odpowiedzialna gra jest kluczem do odnoszenia sukcesów w obstawianiu kuponów, obojętnie czy jest to tenis, czy też piłka nożna.

Podsumowując, wkraczając do gry warto nie tylko wiedzieć gdzie obstawiać mecze, ale również jak obstawiać mecze. Przede wszystkim pamiętaj, że obstawiamy z głową!

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi