Jak obstawiać mecze? Jak i gdzie zacząć obstawianie zakładów

Jak obstawiać mecze? Gdzie obstawiać zakłady? Jakie są najlepsze strony do obstawianie meczów? Czym kierować się podczas konstruowania kuponu? Odpowiedzi na każde z powyższych oraz wiele innych pytań dotyczących obstawiania meczów odnajdziesz w moim najnowszym poradniku typera. 

Jak obstawiać mecze - w skrócie

Poniżej zamieszczam filmik, w którym nasz ekspert wyjaśnia jak postawić swój pierwszy zakład u bukmachera - dowiesz się jak obstawiać mecze na konkretnym przykładzie:

Jeśli chcesz jak najszybciej zacząć typować mecze to poniżej spisałem jeszcze w punktach najważniejsze rzeczy, które pozwolą ci szybko i sprawnie rozpocząć przygodę z zakładami bukmacherskimi online:

tworzenie kuponu sts
 • wybierz bukmachera - może ci w tym pomóc nasz ranking bukmacherów
 • zarejestruj konto gracza - aby rozpocząć typowanie przez internet musisz zarejestrować konto u bukmachera, napisaliśmy specjalny poradnik, w którym opowiadamy jak szybko założyć konto u bukmachera
 • wpłać depozyt - aby móc obstawić zakład musisz posiadać środki na koncie, w tym celu skorzystaj z wybranej metody dostępnej u bukmachera; wszystko opisaliśmy w artykule o wpłatach i wypłatach u bukmacherów
 • wybierz co chcesz obstawić - zapoznaj się z ofertą bukmachera, wybierz dyscyplinę, która cię interesuje, a następnie konkretne wydarzenie
 • zapoznaj się ze statystykami i danymi dotyczącymi zdarzenia, które chcesz obstawić
 • kliknij na kurs zdarzenia, które chcesz obstawić - pojawi się wygenerowany kupon
 • wybierz stawkę, za którą chcesz zagrać - wpisz kwotę, którą chcesz postawić w wyznaczonym miejscu na kuponie
 • postaw kupon - kliknij przycisk na kuponie potwierdzający zawarcie zakładu

Tak w skrócie można opisać proces obstawiania meczów. Absolutnie nie jest on skomplikowany czy zajmujący dużo czasu.

Z mojej strony mogę na samym wstępie polecić ci bukmachera Superbet. To dobra firma do rozpoczęcia przygody z zakładami bukmacherskimi. Dlaczego?

 • Posiada wieloletnią tradycję i ogromne grono wiernych graczy
 • Ma jedną z najlepszych ofert zakładów na najpopularniejsze dyscypliny
 • Znajduje się w czołówce bukmacherów pod względem wysokości kursów
 • Ma znakomity pakiet bonusów powitalnych z atrakcyjnymi warunkami

Jako nowy gracz, który zarejestruje się z kodem promocyjnym Superbet możesz zgarnąć pakiet atrakcyjnych bonusów powitalnych, jak chociażby najwyższy zakład bez ryzyka czy freebet za kod. Dzięki temu będziesz mógł na początek stawiać zakłady i nie obawiać się straty swoich środków.

Jak obstawiać mecze? Pierwsze kroki w zakładach sportowych

Kluczowe pytanie brzmi - jak obstawiać mecze i od czego w ogóle rozpocząć swoją przygodę z zakładami sportowymi. Od razu zaznaczam, że ten poradnik typera (a przynajmniej jego pierwsze fragmenty) piszę głównie z myślą o bukmacherskich żółtodziobach, czyli graczach, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w świecie zakładów i do tej pory nie mieli większej styczności z kursami, typami, depozytami, stawkami, itd. 

Jeśli zatem nie należysz do tego grona, to spokojnie możesz przeskoczyć od razu do dalszych fragmentów, w których zdradzam kilka przydatnych trików dotyczących obstawiania meczów. Póki co skupię się jednak na absolutnych podstawach zakładów sportowych - wytłumaczę, jak zacząć obstawiać mecze. 

Jak obstawiać mecze - podstawowe zagadnienia

zakłady 1x2 superbet

Obstawianie meczów odbywa się u bukmachera. To specjalna firma zatrudniająca analityków sportowych (tzw. oddsmakerów), których zadaniem jest oszacowanie szans poszczególnych drużyn w konkretnym meczu i wystawienie adekwatnych kursów na dane spotkanie. Kursy bukmacherskie to liczbowy zapis ryzyka, jakim obarczone jest obstawianie meczu. 

Abyś lepiej zrozumiał podstawowe zasady obstawiania meczów posłużę się przykładem i zaprezentuję kursy losowo wybranego spotkania, na które bukmacher wystawił następujące przeliczniki:

 • Typ 1 - kurs 1.28
 • Typ X - kurs 4.33
 • Typ 2 - kurs 10.00

Typ 1 oznacza, że gracz przewiduje zwycięstwo gospodarzy, które bukmacher wycenił po kursie 1.28. Oznacza to, że inwestując 100 PLN w kupon, gracz wygra na czysto 28 PLN (100 PLN x 1.28 = 128 PLN). Typ X oznacza, że zdaniem gracza mecz zakończy się remisem, a grając kupon za stówę po odjęciu inwestycji wygra 333 PLN (100 PLN x 4.33 = 433 PLN). Wreszcie  Typ 2 oznacza, że typer wspiera ekipę gości, a grając kupon za 100 PLN zgarnie na czysto 900 PLN (100 PLN x 10.00 = 1000 PLN).

WAŻNE!!! Wszystkie powyższe obliczenia stosowaliśmy bez uwzględnienia 12% podatku obrotowego. 

Jak się zapewne domyślasz, kurs 1.28 na Typ 1 jest najbardziej prawdopodobny, ale przy okazji najmniej opłacalny, gdyż ewentualna wygrana na kuponie w przypadku powodzenia będzie najniższa. Odwrotnie Typ 2 po kursie 10.00 - w tym przypadku powodzenia ewentualna wygrana prezentuje się naprawdę znakomicie, ale i ryzyko jest całkiem spore. 

Obstawianie meczów - rynki zdarzeń

Byłbyś jednak w sporym błędzie sądząc, że obstawianie meczów polega tylko i wyłącznie na wskazaniu wyniku końcowego. Do dyspozycji graczy są setki rynków zakładów na każde spotkanie (topowe serwisy z naszego rankingu bukmacherów wystawiają nawet po 500 opcji kursowych na mecz), a typować można praktycznie wszystko, od liczby goli, fauli i kartek, aż po scenariusze w poszczególnych fragmentach meczu. 

oferta fortuna rynki

Aby wymienić wszystkie rynki zakładów dostępne u bukmacherów w trakcie obstawiania meczów nie starczyłoby mi ani czasu, ani miejsca, natomiast poniżej prezentuję kilka przykładowych opcji kursowych dostępnych w ofercie zakładów:

 • Podwójna szansa (1X, X2 lub 12)
 • Zakład bez remisu (remis = zwrot stawki)
 • Obie drużyny strzelą gola
 • Gol w obu połowach
 • Poniżej/Powyżej goli
 • Handicapy
 • Dokładny wynik
 • 1.drużyna liczba goli
 • Dokładna liczba goli
 • Liczba rzutów rożnych
 • Strzelec gola
 • Drużyna wygra lub będzie prowadziła różnicą dwóch goli w meczu
 • Itd., itd. 

Rodzaje zakładów - obstawianie meczów

Ostatnią kwestią dotyczącą obstawiania meczów, o której musisz dowiedzieć się na tym etapie, są różne rodzaje zakładów. Rozróżniamy bowiem pojedyncze zakłady SOLO z 1 typem oraz wielokrotne kupony AKO z 2, 3, 4 lub więcej selekcjami. W przypadku kuponów AKO kursy poszczególnych typów się sumują i jak nietrudno się domyślić gwarantują graczowi sporą wygraną w przypadku powodzenia. Tyle tylko, że aby kupon był zwycięski to wszystkie selekcje muszą być poprawne, a z każdym kolejnym typem rośnie ryzyko niepowodzenia. 

Widzisz zatem jak na dłoni, że obstawianie meczów wcale nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się to wydawać na początku. Wystarczy poznać proste zasady konstruowania i rozliczania kuponów, a następnie wybrać kilka zwycięskich selekcji. Tylko tyle, i aż tyle. Ale do kwestii tego, jak obstawiać mecze i jak robić to skutecznie powrócimy za moment. 

Gdzie obstawiać mecze? Oferta bukmacherów w Polsce

Wyjaśniłem krótko na czym polega obstawianie meczów, a zatem najwyższa pora aby sprawdzić, gdzie obstawiać mecze. Jak zapewne wiesz można to zrobić w jednym z tysięcy rozsianych po całej Polsce punktów stacjonarnych.

Zakłady bukmacherskie można jednak również obstawiać online na stronach bukmacherów internetowych. Jak obstawiać mecze przez Internet? W początkowym okresie może się to wydać nieco bardziej skomplikowane od gry w lokalach naziemnych ze względu na niezbędne formalności (m.in. rejestrację konta, przesłanie skanów dokumentów, wpłacenie depozytu, itd.), natomiast w rzeczywistości dzieje się dokładnie na odwrót i taka taktyka jest znacznie korzystniejsza z punktu widzenia gracza. 

Przede wszystkim warto pamiętać, że obstawianie meczów przez Internet wiąże się z dostępem do mnóstwa bonusów i promocji organizowanych przez serwisy online. Praktycznie każdego dnia do zgarnięcia jest spora pula darmowych środków na dalszą grę, dzięki którym budżet żadnego typera nie powinien nigdy świecić pustkami. Poza tym wszyscy bukmacherzy mają przygotowane bonusy powitalne dla nowych graczy.

Kolejną kwestią, która przeważa szalę na korzyść obstawiania meczów online jest łatwość dostępu do oferty zakładów, kursów i wszystkich pozostałych produktów proponowanych przez danego bukmachera. Gracz nie musi odwiedzać lokalu naziemnego, a wszystkie opcje zakładów i kursy są na wyciągnięcie ręki o każdej porze dnia i nocy. 

Wreszcie, najlepsze strony do obstawiania meczów robią co w ich mocy, aby oddać w ręce typerów jak najwięcej narzędzi przydatnych w momencie konstruowania kuponu. Mamy tu na myśli chociażby statystyki meczowe, transmisje meczów na żywo w darmowych livestreamach, opcję cashout pozwalającą zamknąć kupon przed czasem, czy chociażby solidną aplikację mobilną pozwalającą cieszyć się obstawianiem meczów z dowolnego miejsca na świecie. 

Jak obstawiać mecze? Najlepsze strony do obstawiania w Polsce

W myśl nowelizacji do ustawy hazardowej z 2017 roku obstawianie meczów w naszym kraju jest zgodne z polskim prawem WYŁĄCZNIE na stronach legalnych bukmacherów. Co to oznacza? A no to, że taka firma musi złożyć odpowiednie wnioski i otrzymać licencję na działalność od Ministerstwa Finansów. 

W chwili pisania tego poradnika typera w Polsce działa ok. 20 legalnych bukmacherów, a lista ta ciągle ewoluuje, gdyż coraz to nowi operatorzy otrzymują wymaganą licencję.

Jak zatem przy tak sporym wyborze zdecydować się na rejestrację u konkretnego bukmachera? Jakie są najlepsze strony do obstawiania meczów? Więcej szczegółowych informacji dostarczy Wam nasz ranking bukmacherów, w którym szczegółowo opisujemy wady i zalety poszczególnych operatorów z licencją w naszym kraju. Natomiast według nas obstawianie meczów w przypadku początkujących typerów będzie optymalne na stronach bukmacherów STS, Fortuna oraz Superbet. 

Dlaczego? Podejrzewamy, że firmy STS oraz Fortuna nikomu z Was nie trzeba specjalnie przedstawiać. Ci dwaj giganci polskiego rynku działają w naszym kraju od przeszło dwóch dekad i w tym okresie umożliwiły obstawianie meczów kilku pokoleniom typerów i to nie może być dziełem przypadku. Zarówno STS, jak i Fortuna gwarantują swoim klientom maksymalny poziom bezpieczeństwa, a ich oferta zakładów oraz jakość poszczególnych produktów bardzo często nie mają konkurencji na polskim rynku. Do tego Fortuna ma jeden z najlepszych bonusów powitalnych.

Z kolei serwis Superbet to jeden z nowych graczy na polskiej scenie zakładów sportowych. Firma ma rumuńskie korzenie, jednak również w Polsce działa w 100% legalnie, a jej mocne strony to szeroka oferta zakładów, solidne kursy oraz sporo atrakcyjnych i regularnych bonusów i promocji. Szczególne powody do zadowolenia będą mieli nowi gracze rejestrujący konto w Superbet, a znakiem rozpoznawczym powitalnego pakietu od tego bukmachera jest cashback bonus gwarantujący tydzień gry bez ryzyka (jeśli obstawianie meczów okaże się trudniejsze, niż sądził gracz, wówczas cała przegrana kasa wróci do jego budżetu jako bonus). 

Jak obstawiać mecze u bukmachera internetowego? Instrukcja krok po kroku

Wydaje Ci się, że wiesz już wszystko na temat obstawiania meczów u bukmachera? Spokojnie, dowiedziałeś się tego i owego, natomiast przed Tobą jeszcze daleka droga i sporo pracy, jeśli zamierzasz to robić tak jak należy i planujesz zgarniać regularne profity dzięki temu zajęciu. 

A zatem - jak zacząć obstawiać mecze? Jakie ruchy należy kolejno wykonywać, aby nie rzucić się na zbyt głęboką wodę, a przy okazji z dnia na dzień stawać się coraz lepszym typerem posiadającym coraz bardziej okazały budżet na grę? 

Po raz kolejny, nie sposób zawrzeć wszystkich wskazówek w jednym poradniku typera, natomiast postaram się poprowadzić Cię przez ten proces niemalże za rączkę i zdradzę co należy krok po kroku robić zabierając się za obstawianie meczów u bukmachera. 

Jak zacząć obstawiać mecze: krok 1. Rejestracja konta gracza

Pierwszym krokiem jest zawsze rejestracja konta u wybranego bukmachera internetowego, bez tego obstawianie meczów online nie będzie możliwe. Wielu mniej doświadczonych typerów boi się tego procesu niczym ognia, natomiast w rzeczywistości jest on znacznie mniej skomplikowany, niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka. 

Wszystko co należy zrobić, to odwiedzić stronę wybranego bukmachera (można to również zrobić klikając po prostu na jeden z banerów widocznych na naszej stronie) i wybrać opcję REJESTRACJA znajdującą się zazwyczaj w prawym górnym rogu. To przeniesie gracza do formularza rejestracyjnego, w którym należy podać kilka danych osobowych i… gotowe! Gracz może brać się za obstawianie meczów. Chociaż, nie do końca… 

Jak zacząć obstawiać mecze: krok 2. Wpłacenie depozytu

betfan depozyt

Obstawianie meczów online nie będzie bowiem możliwe, dopóki gracz nie zasili swojego budżetu pierwszym depozytem. Istnieją co prawda wyjątkowe sytuacje, w których bukmacher nagradza gracza darmowymi środkami za sam fakt rejestracji (tzw. powitalny freebet bonus) i nie wymaga żadnego depozytu, jednak obstawianie meczów za darmo nie jest ciągle standardem na polskim rynku i zapewne przez jakiś czas tak pozostanie. 

A zatem gracz jest zmuszony dokonać pierwszej wpłaty. Jak to zrobić? To bardzo proste, wystarczy kliknąć button DEPOZYT na stronie bukmachera, a dalej system poprowadzi już gracza za rękę przez kolejne etapy wpłaty. Jednym z pozytywnych efektów nowelizacji do ustawy hazardowej jest fakt, że od tamtej pory legalni bukmacherzy respektują wyłącznie w 100% sprawdzone i bezpieczne opcje płatnicze, dzięki czemu gracze nie mają najmniejszych powodów do obaw o swoje środki. 

Jak zacząć obstawiać mecze: krok 3. Skorzystanie z promocji powitalnej

bonusy sts konto

Bukmacherskie bonusy powitalne dla nowych graczy to znakomita okazja, aby w zauważalny sposób podreperować swój budżet na dalszą grę, a w efekcie cieszyć się bezpiecznym obstawianiem meczów przez długie tygodnie i miesiące. Topowi legalni bukmacherzy z licencją wręcz prześcigają się w oferowaniu coraz wyższych i wyższych pakietów na start, a pomysłowość pracowników najlepszych stron do obstawiania meczów nie zna granic. 

Efekt tego jest taki, że my-typerzy możemy wręcz przebierać w znakomitych bonusach powitalnych i zdecydować się na wybór promocji najbardziej optymalnej pod nasz styl obstawiania meczów. Dla jednych graczy najbardziej atrakcyjnym będzie bonus od depozytu, inni zdecydują się na skorzystanie z powitalnego zakładu bez ryzyka, a do jeszcze innych najbardziej przemawiał będzie darmowy freebet bonus na start. 

Znakomita wiadomość z punktu widzenia typerów jest taka, że najlepsze strony do obstawiania meczów proponują swoim nowym klientom wszystkie te bonusy jednocześnie, pula darmowych środków bardzo często liczona jest w tysiącach złotych, a świeżo założone konto gracza nie powinno świecić pustkami przez długi czas. 

Warto również w tym miejscu przypomnieć o istnieniu kodów promocyjnych do bukmacherów. Z pewnością starzy wyjadacze doskonale je znają, natomiast mniej doświadczeni typerzy niekoniecznie, a bez dwóch zdań opłaca się z nich korzystać. Dlaczego? W największym skrócie kody bonusowe zwiększają pulę darmowych środków możliwych do zgarnięcia na starcie przygody z danym bukmacherem. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło do formularza rejestracyjnego, a i tak już atrakcyjny bonus stanie się z automatu jeszcze wyższy!

Bukmacherzy z najlepszymi kodami promocyjnymi 2024:

 • Superbet kod promocyjny - kod PREZENTSB zapewnia pakiet bonusów do 3755 zł, w tym freebet za kod promocyjny 35 zł
 • Fortuna kod promocyjny - kod PREZENTF (działa tylko po przejściu do rejestracji przez naszą stronę) zapewnia pakiet bonusów do 335 zł, w tym freebet za kod promocyjny 10 zł
 • STS kod promocyjny - kod PREZENTST zapewnia pakiet bonusów do 760 zł, w tym zakład bez ryzyka 100 zł za kod promocyjny
 • GoBet kod promocyjny - kod PREZENTGB zapewnia pakiet bonusów do 930 zł, w tym freebet bez depozytu 30 zł za kod promocyjny
 • Betcris kod promocyjny - kod PREZENTBS zapewnia pakiet bonusów do 1420 zł, w tym freebet 20 zł za kod promocyjny

Na powyższej liście znajdziesz najlepsze moim zdaniem aktualne kody promocyjne do bukmacherów, ale inne podmioty też posiadają kody. Wszystkie znajdziesz na naszej stronie (kliknij w poniższy przycisk a strona się otworzy). Kody do bukmacherów pomogą ci zacząć obstawiać mecze nie ryzykując swoich pieniędzy.

Jak zacząć obstawiać mecze: krok 4. Skonstruowanie kuponu

Fortuna kupon Mołdawia - Polska

Wreszcie możesz ze spokojną głową przejść do tego, o co de facto w obstawianiu meczów chodzi, a mianowicie do skonstruowania kuponu. Szczęście polskich typerów polega na tym, że oferta zakładów proponowana przez najlepsze strony do obstawiania meczów wręcz pęka w szwach, dlatego bez trudu powinieneś odnaleźć typy bukmacherskie w interesujących Cię ligach i rozgrywkach, a także wartościowe kursy ze sporym value w obrębie konkretnego spotkania. 

Topowi legalni bukmacherzy w Polsce pokrywają setki meczów każdego tygodnia, a poza ofertą przedmeczową do dyspozycji typerów jest również sekcja LIVE, w której można obstawiać mecze w trakcie ich trwania. Mało tego! Każde spotkanie na żywo opakowane jest w sporą paczkę zawsze aktualnych i przydatnych statystyk meczowych, a sporo spotkań obejrzycie w darmowych livestreamach na stronie bukmachera. 

Od tego momentu piłeczka jest po Twojej stronie, a Twoim jedynym zadaniem jest odnalezienie i umieszczenie na kuponie kilku wartościowych typów, podanie stawki zakładu i… uzbrojenie się w cierpliwość w oczekiwaniu na wynik obstawionych meczów. 

Jak zacząć obstawiać mecze: krok 5. Wypłata wygranych środków

Oczekująca wypłata w Fortunie

Ostatnim, zdecydowanie najprzyjemniejszym krokiem podczas obstawiania meczów jest moment wypłaty wygranych środków. Wszystko poszło po myśli typera, skuteczność jego kuponów okazała się na tyle dobra, że pozwoliła wypracować profit, a zatem nie pozostało nic innego, jak przelać środki z konta u bukmachera na prywatny rachunek bankowy. Jak to zrobić?

O ile w przypadku depozytów do dyspozycji graczy obstawiających mecze jest dość szeroki wachlarz dostępnych opcji płatniczych, tak podczas wypłaty wygranych środków bardzo często jedyną respektowaną metodą są tradycyjne przelewy bankowe. Okazuje się jednak, że nie jest to aż tak dokuczliwe, jak mogłoby się wydawać. Jeśli bank realizuje błyskawiczne przelewy od bukmachera, to środki pojawią się na koncie w ciągu kilku(nastu) godzin, a każdy transfer jest rzecz jasna w 100% darmowy i pozbawiony jakiejkolwiek prowizji. 

Jak obstawiać mecze, żeby wygrywać?

Obstawianie meczów to jedno, natomiast skuteczne obstawianie meczów to zupełnie inna kwestia. Co zatem różni jednych typerów od drugich i co sprawia, że gracz zalicza się do pierwszej lub drugiej grupy? Lata doświadczeń zebranych w trakcie naszej przygody z zakładami sportowymi pozwoliły nam wypracować kilka schematów oraz dostrzec zależności, dzięki którym skuteczność typów gracza zauważalnie wzrasta, podobnie zresztą jak jego szanse powodzenia w ogólnym rozrachunku. 

A zatem - jak dobrze obstawiać mecze przez Internet? Czym kierować się podczas konstruowania kuponu i wyboru wartościowych typów? Poniżej zdradzam Wam kilka wskazówek i trików, które zazwyczaj działają w moim przypadku. 

1. Załóż konto u kilku bukmacherów

Rejestracja konta w kilku serwisach to gwarancja dostępu nie tylko do najlepszej oferty zakładów oraz najwyższych kursów, ale również do dziesiątek atrakcyjnych bonusów każdego tygodnia. Biorąc się za obstawianie meczów warto założyć konto i wpłacić depozyt w kilku topowych firmach.  

2. Stań się ekspertem od kilku lig

Częstym błędem popełnianym przez mniej doświadczonych typerów jest obstawianie meczów w każdej możliwej lidze i rozgrywkach dostępnych w ofercie zakładów bukmachera. Nie tędy droga! Warto skupić się na 2/3 ligach i obserwować je tydzień po tygodniu, a gwarantujemy, że po jakimś czasie skuteczność typów gracza będzie na znacznie lepszym poziomie. 

3. Nie obstawiaj niekończących się kuponów AKO

Równie częstą pokusą, na którą łapią się gracze stawiający swoje pierwsze kroki w świecie zakładów jest tworzenie niekończących się wielokrotnych kuponów AKO. Jasne, zdajemy sobie sprawę, że ewentualna wygrana na takim kuponie będzie prezentowała się szalenie efektownie, natomiast nie radzimy się nastawiać, że gigantyczne wygrane będą wówczas się zdarzały na porządku dziennym. 

4. Sprawdzaj statystyki, mecze H2H

Historia spotkań bezpośrednich oraz wyniki poszczególnych ekip w ostatnich kolejkach to znakomite źródło wiedzy na temat aktualnej formy danej drużyny oraz tego, jak sobie radziła z konkretnym rywalem w poprzednich sezonach. Tego typu informacje są ogólnodostępne na wyciągnięcie ręki i nie radzimy ich lekceważyć w trakcie obstawiania meczów. 

5. Poznaj sytuację kadrową

Ta sama uwaga tyczy się sytuacji kadrowej w obu ekipach. Trenerzy często dają nieco odpocząć kilku kluczowym graczom, inni piłkarze leczą drobne urazy, a jeszcze inni pauzują w najbliższym meczu za kartki. Posiadając takie informacje zawczasu znacznie łatwiej można znaleźć pomyłkę kursową bukmachera i wartościowy typ na dane spotkanie. 

6. Weź pod uwagę prestiż meczu

Ranga meczu ma kolosalne znaczenie nie tylko dla końcowego wyniku, ale również w kontekście kursów, jakie pojawią się w ofercie legalnych bukmacherów przed konkretnym spotkaniem. Im bardziej popularny mecz w wyższej lidze tym większą można mieć pewność, że spotkanie to obstawia kilkaset tysięcy typerów na całym świecie, przez co kursy są doskonale zweryfikowane przez rynek i nie ma mowy w ich przypadku o choćby najmniejszej pomyłce oddsmakerów, co mocno utrudnia ogranie bukmachera w dłuższej perspektywie. 

7. Obserwuj kursy

Obserwacja kursów to jeden ze sposobów na ogranie bukmachera i czerpanie regularnych profitów z obstawiania meczów. Nie twierdzimy, że jest to zadanie najłatwiejsze pod słońcem i powinni się zabierać za nie początkujący gracze w pierwszym tygodniu swojej przygody z zakładami, natomiast doświadczeni typerzy potrafią wyczytać sporo przydatnych wniosków na bazie obserwacji ruchów kursowych.

8. Nie typuj ulubionych zespołów

Wspominając o najczęstszych błędach popełnianych w trakcie obstawiania meczów przez początkujących graczy nie sposób nie wspomnieć o typowaniu wyników swoich ulubionych zespołów. Umówmy się - każdy typer jest przy okazji fanem jakiejś drużyny i zdajemy sobie sprawę, że pokusa umieszczenia swoich ulubieńców na kuponie jest całkiem spora, natomiast taka taktyka nie jest najlepszym przepisem na sukces, a wręcz przeciwnie, sprawi, że takie typy nigdy nie będą obiektywne, a przez to pozbawione większego value.   

9. Korzystaj z bonusów

Umiejętne korzystanie z bonusów i promocji w trakcie obstawiania meczów to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zagwarantowanie sobie regularnych zastrzyków darmowych środków do budżetu i stabilne saldo w dłuższej perspektywie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę najlepsi gracze na rynku, dlatego nie omijają żadnego konkursu typerów ani okazji na zgarnięcie choćby skromnego freebetu. Kto wie, a może graczowi dopisze szczęście na kuponie obstawionym za freebet, a kilka celnych typów zagwarantuje mu atrakcyjną wygraną bez konieczności ryzykowania własnymi środkami.  

10. Podglądaj innych typerów

Spore grono początkujących graczy uważa korzystanie z porad i wskazówek swoich bardziej doświadczonych kolegów po fachu za coś niewłaściwego i niehonorowego. Trudno o większą bzdurę! Jeśli tylko skuteczni typerzy chcą podzielić się z Wami swoimi kuponami i doświadczeniami, to należy z tego czerpać pełnymi garściami i wyciągać z tego naukę dla siebie na przyszłość. 

11. Faworyci nie zawsze wygrywają

Nie siedzimy w tym biznesie od dzisiaj i doskonale wiemy, że tę wskazówkę będzie Wam bardzo trudno wcielić w życie, natomiast uwierzcie nam na słowo, że w piłce nożnej niespodzianka goni niespodziankę i nie warto obawiać się obstawienia underdoga po nieco wyższym kursie. Faworyci nie zawsze wygrywają swoje mecze, a jakby tego było mało, to z racji tego, że ich zwycięstwo obstawia większość graczy, to kursy na ich triumf są zdecydowanie niedoszacowane, a przez to nieopłacalne z perspektywy typera. Value jest zazwyczaj po stronie underdoga, a jeden lub drugi trafiony wysoki kurs pozwoli Wam przełamać barierę strachu i zaczniecie chętniej spoglądać w kierunku wysokich kursów na zwycięstwo teoretycznego słabeusza. 

Jak obstawiać mecze przez internet - FAQ

 • wybierz bukmachera i zarejestruj u niego konto
 • wpłać depozyt
 • zacznij stawiać kupony z zakładami!

Mecze można obstawiać u legalnych bukmacherów. Nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 roku jasno reguluje tę kwestię, a obstawianie meczów jest zgodne z polskim prawem wyłącznie na stronach z licencją Ministerstwa Finansów.

Początkujący typerzy powinni naszym zdaniem rozważyć rejestrację konta m.in. w STS, Fortunie oraz Superbet. Więcej informacji znajdziecie w naszym rankingu bukmacherów.

Istnieje kilka sprawdzonych trików, natomiast każdy typer musi wypracować swój optymalny model dobierania typów na kupon. Więcej szczegółów odnajdziesz w tekście powyżej.