Trochę o finansach

Jak obstawiać żeby zarabiać na zakładach bukmacherskich?

Spis treści
[Rozwiń]

Jak obstawiać mecze, żeby wygrać? Każdy typer chciałby to wiedzieć. Nie będziemy się czarować. Nie ma jednego dobrego sposobu na to, żeby zawsze nasze kupony okazywały się zwycięskie. To nie takie proste, bo przecież jakby każdy albo chociaż większość kuponów składanych przez graczy byłaby wygrana, to bukmacherzy dawno poszliby z torbami. Jest jednak odwrotnie, bo firmy z branży hazardowej i bukmacherskiej mają się dobrze i nic nie zwiastuje tego, żeby szykowały się do odwrotu. Tylko patrząc na polski rynek bukmacherski widzimy jak z roku na rok coraz więcej graczy zawiera zakłady bukmacherskie. W 2019 roku Polacy - tylko u legalnych bukmacherówzagrali za pięć miliardów złotych. Pierwsze szacunki za rok 2019 mówią nawet o prawie siedmiu miliardach, a przecież jest jeszcze nielegalna sfera zakładów bukmacherskich, bo mimo możliwości ukarania nadal polscy typerzy grają u bukmacherów bez polskiej koncesji. 

Jak zarabiać na zakładach bukmacherskich?

Zakłady bukmacherskie jeżeli właściwie do nich podejdziemy mogą stać się źródłem naszego dodatkowego dochodu. Dlaczego od razu nie piszemy tutaj o dochodzie podstawowym i po prostu o życiu z bukmacherki? Ponieważ według nas takie stwierdzenie nie istnieje, a nawet jeśli są gracze, którzy chwalą się takim sposobem na życie to jest ich naprawdę niewielu, a i oni nie zawsze osiągają z tego łatwy zysk.

Z zakładami bukmacherskimi jest jak z inwestycją. Jest wiele czynników, które czynią naszą inwestycję zyskowną i wiele ma wpływ na jej powodzenie. Warto uświadomić sobie, że gra w zakładach wymaga osobistego poświęcenia, czasu realizacji i wyuczenia pewnych nawyków oraz technik.

Tak właśnie jest, że niektóre zawody podejmowane przez ludzi wymagają pewnych predyspozycji, czyli cech osobowościowych. Nie inaczej jest również z typowaniem zakładów. Aby zostać dobrym typerem można mieć do tego wrodzone predyspozycje, jak umysł analityczny, zdolności podejmowania i oceniania ryzyka. Nie oznacza to jednak, że osoba, która nie posiada tych cech od urodzenia nie może ich nabyć z czasem. Owszem jest to możliwe i niezwykle ważne w bukmacherce.

Drogocenna analiza bukmacherska

Analiza przed postawieniem zakładu jest przez wielu graczy ignorowana i specjalnie pomijana. Powodem tego najczęściej jest brak wiedzy jak takiej analizy dokonać, lenistwo lub po prostu pośpiech. Czasami jednak nawet nie zdajemy sobie sprawy, że właśnie dokonaliśmy małej analizy bukmacherskiej na przykład na szybko sprawdzając kilka ostatnich wyników drużyny, której wynik chcemy obstawić lub wyszukując informacje o metodzie gry tenisisty na danej nawierzchni kortu.

Podstawową zasadą dotyczącą analizy jest dokonywanie jej na własną rękę. Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku gracza, który samodzielnie wyciągając wnioski ocenia czy jest w stanie ponieść ryzyko w danym zakładzie czy też nie. Analizujemy przecież po to by zagrać za nasze pieniądze i nikt inny nie powinien mieć wpływu na naszą decyzję.

Dlatego odradzamy wyszukiwanie typów na forach internetowych, ponieważ nie każdy zna się na ich dokonywaniu, a jak wiemy ilu graczy tyle typów.


Złym pomysłem jest również kupowanie typów bukmacherskich, które w naszej opinii są po prostu sposobem na zarabianie na początkujących bądź rekreacyjnych graczach. Żaden profesjonalny typer nie kupuje typów na zakłady. To się po prostu nie opłaca.

Bukmacherka to doskonała rozrywka i możliwość zarobku, ale każdy kto choć raz „puścił kupon” wie też (lub musi się dowiedzieć), że za każdą wygraną kryją się też porażki. Sztuką jest minimalizowanie porażek i maksymalizacja zysków. Nie jest to łatwe, ale do osiągnięcia.

Jak zatem  obstawiać, żeby wygrać u bukmacherów? Przygotowaliśmy krótki poradnik dla początkujących - dekalog dobrego typera, czyli dziesięć porad, które mogą zwiększyć szanse graczy w starciu z bukmacherami. 

1. Gdzie grać żeby wygrać? U legalnych bukmacherów

Obstawianie meczy to coraz popularniejsza forma rozrywki. Przez lata w Polsce zakłady bukmacherskie były owiane aurą tajemniczości. Wszystko przez bardzo niejasne zapisy prawa, częste zmiany ustawowe i zupełny brak konsekwencji organów, które powinny kontrolować rynek bukmacherski. Okazyjni gracze, a takich jest większość, mieli dość duży problem z odróżnieniem czy dany bukmacher jest w Polsce legalny czy też nie. A nawet jeśli wiedzieli, że obstawiają u bukmachera bez polskiej licencji, to niewiele sobie z tego robili. Przecież i tak nie było sposobu, żeby ich ukarać. Co prawda gracze nie mogli narzekać, bo u bukmacherów bez zezwolenia grali bez podatków, ale tracił na tym Skarb Państwa i ci, którzy prowadzili legalny biznes. Tracił też polski sport, bo bukmacherzy chętnie sponsorują kluby czy organizacje sportowe. Jednak nielegalni bukmacherzy nie czuli takiej potrzeby, a ci z licencją ledwo wiązali koniec z końcem.

Taki stan trwał do 2017 roku, bo w kwietniu weszła w życie ustawa, która w końcu dała organom państwowym odpowiednie narzędzia, które umożliwiają blokowanie nielegalnych bukmacherów.

To jednak nie do końca sprawiło, że nie można grać u bukmacherów bez licencji. Dlaczego nie warto obstawiać meczy w takich firmach? Po pierwsze możemy zostać ukarani przepadkiem wygranej, ale też grzywną, która w bardzo niesprzyjających okolicznościach może wynieść nawet kilka milionów złotych.  

Dlatego jeśli chcemy, żeby obstawianie meczy było dla nas rozrywką, a nie stresującym oczekiwaniem na pukanie fiskusa, to powinniśmy grać tylko u legalnych bukmacherów, którzy mają zezwolenie na działanie w naszym kraju. Dodatkowo, warto zapoznać się z rankingiem bukmacherów w Polsce i wybrać najlepszego.

2. Obstawianie meczy przez internet

Przez internet zawieranych jest już ok. 80% zakładów bukmacherskich. Nie trudno zgadnąć dlaczego. Gracze nie muszą wychodzić z domu, mogą w spokoju przeanalizować ofertę bukmacherów, dokonać analizy spotkań czy też obstawiać „na żywo” mecze, które właśnie są pokazywane w telewizji czy w internecie. Obstawiać mecze można poprzez strony internetowe bukmacherów czy aplikacje mobilne. Samo zawarcie zakładu trwa nie dłużej niż kilkanaście sekund. Typerzy mogą przejrzeć całą ofertę kursową, ale też skorzystać z wyszukiwarki wydarzeń. Nawigacja po ofercie kursowej jest naprawdę intuicyjna i nie powinna być problemem nawet dla kibiców. Dodatkowo, można skorzystać z opcji wcześniejszego zamknięcia zakładu czyli cash out.

Obstawiać mecze przez internet mogą tylko zarejestrowani gracze, czyli tacy, którzy otworzyli konta na stronie bukmachera. Klienci bukmacherów muszą się rejestrować i przy tym podać sporo informacji o sobie. To nie tylko imię i nazwisko, numer PESEL czy dowodu tożsamości, ale też należy przesłać skan takiego dokumentu, żeby zweryfikować swoje dane. Takie są wymogi ustawy hazardowej.

Żeby obstawiać mecze u stacjonarnych bukmacherów nie trzeba zakładać konta. Pracownik bukmachera może nas jedynie poprosić o okazanie dokumentu, żeby sprawdzić czy ukończyliśmy 18 lat.

3. Wygrywanie zakładów „live” u bukmachera. Jak obstawiać zakłady „na żywo”?

Zakłady „na żywo” są coraz bardziej popularne i bukmacherzy bardzo mocno promują ten rodzaj rozgrywki, a listy kursowe zakładów „live” są coraz bogatsze. Ma to niewątpliwie związek z tym, że sport jest coraz bardziej obecny w naszym życiu. Tak naprawdę trudno jest znaleźć choćby kwadrans bez transmisji sportowej, a nadawcy prześcigają się w nabywaniu kolejnych praw.

Kanapa, przekąska, mecz i zakłady „na żywo”? To zdecydowanie dla wielu idealne połączenie i na to też liczą bukmacherzy. To dlatego w ofertach bukmacherów kursy „na żywo” są „ubierane” w specjalne szaty graficzne, a zakłady z zakładami „live” są bardzo łatwe do odnalezienia na stronie internetowej bukmacherów. Do tego aplikacje bukmacherskie są coraz lepiej przystosowane do obstawiania meczów na żywo.

Oczywiście, mecze na „żywo” można obstawiać tak, żeby wygrać naprawdę porządne pieniądze. Nierzadko kursy są nieco wyższe niż w ofercie przedmeczowej, a gdy uda się przytrzymać nerwy na wodzy to kursy szybują bardzo wysoko. Przykład? Porównajmy sobie kursy na sporego przedmeczowego faworyta (np. kurs 1,30), który jednak do 70 minuty swojego meczu remisuje. Możemy być pewni, że kurs urośnie o kilkanaście jeśli nie o kilkadziesiąt procent, Czy w 20 minut meczu piłkarskiego faworyt nie jest w stanie przechylić szali na swoją korzyść? Szczególnie wtedy, że widzimy mecz i wiemy, że dość stanowczo atakuje? 

Niestety takie sytuacje bywają zgubne, a bukmacherzy liczą na to, że pod wpływem emocji będziemy zakładali się coraz chętniej. Przecież dlatego też zakłady „na żywo” są niemal natychmiast rozliczane. Wszystko po to, żeby zdążyć postawić jeszcze jeden kupon. Najlepiej na ten sam mecz (np. zakład na następnego gola czy seta). Im większe emocje przed telewizorem, tym większe emocje przy obstawianiu i niestety większe ryzyko porażki.

Oczywiście nie oznacza to, że obstawianie meczów „na żywo” nie ma sensu. Wspomnieliśmy o wyższych kursach, a do tego mamy przecież szerszy obraz do analizy, bo do przedmeczowej wiedzy dochodzą statystyki, aktualizowane na bieżąco. Dlatego zakłady „live”to bardzo dobry pomysł dla tych, którzy potrafią wytrzymać ciśnienie i zachować chłodną głowę. 

4. Zarządzanie budżetem przy obstawianiu meczów

Na na samym początku gry powinniśmy rzetelnie przeanalizować nasz budżet. Pamiętajmy, że zakłady bukmacherskie nie rozwiążą naszych problemów finansowych. Nie sprawią, że nagle będziemy dostawać drugą pensję. Sport jest bardzo nieprzewidywalny i obstawiający mecze wiedzą o tym najlepiej. Zakłady bukmacherskie to rodzaj hazardu. Zakłady nie są co prawda tak losowe jak gry na automatach, bo mamy sporo dostępnej wiedzy na temat możliwości drużyn czy zawodników, ale nadal nie daje ona nam pewności zwycięstwa. 

Dlatego zanim zaczniemy obstawiać mecze i zastanawiać się nad tym jak grać u bukmacherów, żeby wygrać, oceńmy ile środków możemy na to przeznaczyć. Nie zakładajmy z góry, że coś wygramy. Wręcz przeciwnie. Założyć trzeba stratę tych pieniędzy, więc musi być to kwota bez której i tak sfinansujemy wszystkie swoje życiowe potrzeby. Niech to będzie jak z pójściem do kina. Płacimy za coś i otrzymujemy dobre lub gorsze wrażenia po filmie, a tak naprawdę nic materialnego nie dostajemy.

Jeśli już ustalimy swój np. miesięczny limit to trzymajmy się go bez względu na wszystko. Osiągnąłeś pułap? Nie obstawiaj dalej. Nie myśl, że następnym kupon odegrasz się za wszystkie porażki. 

Bardzo mocno zastanów się też nad dalszą grą gdy wyczerpałeś swój limit stawek, ale dość sporo wygrałeś. Może to jest właśnie ten moment, żeby odpocząć i nabrać dystansu. To ważne, bo kilka czy kilkanaście wygranych w krótkim czasie daje graczom poczucie nieomylności, a to zachęca do jeszcze większego ryzyka. 

Nigdy też nie graj za swoją całą pulę. Masz „pewniaka”? Nie ma ich. Nie warto ryzykować całą pulą. Pamiętaj, że „zawodowi” gracze nie stawiają na jeden kupon więcej niż 5% swojego budżetu, a przecież oni najlepiej wiedzą jak obstawiać, żeby wygrać. Z tego przecież żyją. 

Pamiętaj o historii swoich kuponów, analizuj ich rezultaty, wyciągaj wnioski z przegranych, ale też wygranych kuponów. To najkrótsza droga, żeby wypracować swój styl gry, który przyniesie bukmacherskie zyski. 

5. Analizuj mecze

Obstawianie meczów tak, żeby wygrać jest sprawą trudną i na pewno nie może polegać na grze „na czuja”. Każdy postawiony przez nas mecz powinien zostać przeanalizowany. Oczywiście można korzystać z gotowych analiz i zapowiedzi. Nie jest to nic złego, ale pod jednym warunkiem – sprawdziliśmy wcześniej to, że analizy, które czytamy są rzetelne i warte zaufania, a do tego i tak jeszcze raz sprawdziliśmy dane dotyczące konkretnego spotkania. Jednak najlepiej samemu dokonać analizy, bo tylko wtedy sami nauczymy się tego jak obstawiać mecze przez internet, żeby wygrać. 

Czym się powinna charakteryzować poprawnie dokonana analiza meczu? Jak mecze postawić, żeby wygrać? Na pewno często popełnianymi błędami jest typowanie „po kursach”, czyli obstawianie tylko na podstawie tego, że bukmacherzy widzą kogoś w roli faworyta. Inna sprawa, że typowanie faworytów nie przyniesie nam też wielkich zysków. 

Drugim błędem jest stawianie meczów tylko na podstawie tabeli rozgrywek. Tabela oczywiście zawiera w sobie wiele bardzo potrzebnych informacji, które możemy ująć w naszej analizie. Jednak gdy popatrzymy np. tylko na miejsca poszczególnych ekip w tabeli możemy nie dostać pełnego obrazu sytuacji, bo przecież przedstawia ona  dyspozycję danej drużyny na przestrzeni całych rozgrywek.

Typerowi potrzebna jest jednak wiedza nie o tym co było kilka miesięcy, ale co jest tu i teraz. Ważne jest, żeby sprawdzić dyspozycję zespołu w ostatnich kilku meczach np. pięciu. Gracze powinni przeanalizować styl gry danego zespołu i to też w dużej mierze można wywnioskować ze statystyk. Strzelone czy stracone gole, kreowane sytuacje, współczynnik expected goals, liczba kartek na mecz, to wszystko mówi nam o tym jakiej gry możemy się spodziewać. Ważne jest też, żeby w analizie wziąć pod uwagę to czy mecz rozgrywany jest „u siebie” czy „na wyjeździe”, a w przypadku np. tenisa na jakim korcie jest rozgrywany. Przed obstawieniem meczu należy zwrócić uwagę na ewentualne kontuzje czy zawieszenia kluczowych zawodników. 

Czy warto płacić za typy bukmacherskie? Jeśli mamy pełne przekonanie, że proponowane typy są niszowe, a ewentualne wygrane spore, to pewnie tak. Gwarancji nikt nam jednak nie da. Przegramy swoje pieniądze, a do tego trzeba doliczyć kwotę „abonamentu”. Lepiej zdać się na siebie i ewentualnie podpierać się typami, które w internecie są za darmo. 

6. Zostań ekspertem

Dobry gracz w związku z tym, że ryzykuje swoimi pieniędzmi nie zostawia nic przypadkowi. Firmy bukmacherskie mają wręcz nieograniczony dostęp do danych statystycznych, które pozwalają kształtować kursy bukmacherskie. Analitycy bukmacherscy mają  też ogromną wiedzę o konkretnych ligach i wydarzeniach, które są z nimi związane. Poszczególni eksperci śledzą na bieżąco wszystkie informacje dotyczące danych lig i nie są to tylko wiadomości, które można sprawdzić na portalach internetowych. Bardzo często analitycy posiłkują się wiedzą „z wewnątrz”, a informatorzy dają im znać np. o tym jak wyglądali poszczególni zawodnicy na treningach.

Jeśli zatem gracz chce choćby spróbować zawalczyć z bukmacherami musi stać się ekspertem od danej ligi. Tylko śledząc na bieżąco rozgrywki, czytając o nich, oglądając obszerne skróty ze spotkań i analizując dane statystyczne można choćby spróbować znaleźć jakąś nieścisłość w kursach i zarobić na wpadce bukmachera, który naszym zdaniem wystawił błędny kurs. Oczywiście, bukmacherzy mylą się rzadko, ale jeśli trzyma się rękę na pulsie i odpowiednio wcześnie wyłapiemy np. informację o kontuzji kluczowego gracza, to możemy zdążyć obstawić jakiś wyższy kurs zanim bukmacher zrewiduje swoją ofertę. 

Oczywiście są też tacy gracze, którzy o sporcie mają dość niewielkie pojęcie. Jak zatem wygrywają? Przydaje im się ogromna wiedza matematyczna i potrafią wykorzystać to w praktyce. Przecież zakłady bukmacherskie i kursy opierają się na prawdopodobieństwie, więc można obstawiać mecze i wygrywać bez dużej wiedzy o sporcie. To są jednak wyjątkowe sytuacje.

7. Jakie kupony obstawiać, żeby wygrać?  Graj zakłady pojedyncze

Bukmacherzy dają nam możliwość obstawiania na kilka sposobów. Dwa najpopularniejsze to zakłady singlowe i akumulowane. Te drugie są prawdziwą zmorą. Zakłady akumulowane składające się z kilkunastu spotkań, ale postawionych za stosunkowo niewielką kwotę sprawiają, że ewentualna wygrana na kuponie rośnie do ogromnych rozmiarów. Właśnie – ewentualna, bo niemal nigdy nie wpłynie na konto obstawiającego. Początkujący gracze mają różne strategie np. dwa/trzy wyższe kursy i dołożonych do nich kilka „pewniaków” lub kupon złożony z kilkunastu pewniaków. W każdym wypadku wygrana często oznacza nawet kilkaset procent przebitki względem stawki. Rozpala to emocje. Jednak trzeba pamiętać, że z każdym dołożonym meczem szanse na pozytywne rozliczenie kuponu drastycznie maleją. Przy założeniu pełnej losowości zdarzeń już dodanie trzeciego meczu piłkarskiego sprawia, że prawdopodobieństwo wygranej gracza jest mniejsze niż 5%. Jeden mecz piłkarski? 33% szans na sukces. Jeden mecz tenisowy? 50%.

Do tego każdy dołożony mecz do kuponu to zwiększenie marży bukmacherskiej. Nawet jeśli uda się nam wygrać to bukmacher i tak swoje zarobi.

8. Jak obstawiać piłkę nożną, żeby wygrać?

Piłka nożna to najpopularniejszy sport wśród obstawiających zakłady bukmacherskie. Oczywiście można typować wyniki meczów, ale to nie jedyny sposób na obstawianie, który prowadzi do wygranej w zakładach bukmacherskich. 

Najpopularniejszy sport na świecie przynosi wszystkim bukmacherom kolosalne zyski i już to powinno dać do myślenia graczom. Wielu kibiców myśli, że wie wszystko o futbolu, jednak obstawianie zakładów bukmacherskich, raz po raz udowadnia, że piłka nożna czasami ma wiele wspólnego z loterią. 

Najpopularniejsze zakłady związane z piłką nożną? To na pewno handicapy – w tym handicapy azjatyckie. Jednak oferta bukmacherów jest znacznie bogatsza. Przy niektórych meczach legalni bukmacherzy oferują nawet i 300 dodatkowych kursów. Over/under, czyli zakład na więcej/mniej goli niż jest jednym z częściej granych. Dokładny wynik? Trafić jest trudniej, ale grając nawet za niskie stawki wygrana potrafi być spora. Inne zdarzenia? Kto będzie miał więcej kartek, rzutów rożnych,  a nawet całkowicie loteryjny zakład na to kto rozpocznie mecz. Oczywiście sporo jest kursów na indywidualne poczynania zawodników i gracze mogą obstawiać np. czy dany zawodnik strzeli gola lub ujrzy czerwoną kartkę. Z dodatkowymi zakładami jest jeden problem. Niektórymi z nich bardzo łatwo manipulować np. „czy Kowalski dostanie żółtą kartkę?”. Należy uważać szczególnie przy rozgrywkach niższych lig, które nie są tak bacznie obserwowane. Nielegalne działania nie są standardem, ale niestety organizacje przestępcze wykorzystują zakłady bukmacherskie do prania brudnych pieniędzy.

9. Jak grać, żeby wygrać najwięcej? Porównywanie kursów

Masz swojego ulubionego bukmachera i tylko u niego obstawiasz mecze? To częsty błąd. Nie warto podchodzić do bukmacherów zbyt lojalnie, bo co w „prawdziwym” życiu jest cechą chwalebną, to w świecie finansów jest zwykłą naiwnością.

Najważniejszym czynnikiem, którym powinniśmy się kierować przy wyborze bukmachera to wysokość kursów, które są umieszczane w ofercie bukmachera. Nie ma jednego bukmachera, który zawsze da nam najwyższe kursy. Na jeden mecz dostaniemy „Super Ofertę” czy zagramy „Hit dnia”, ale na kilku innych stracimy po kilka procent. 

Porównywanie kursów i wybieranie tych najwyższych jest szczególnie ważne dla tych graczy, którzy grają kupony singlowe i nie podbijają ewentualnych wygranych dobieraniem „pewniaków”. Jeśli na tym samym meczu możemy wygrać kilkanaście złotych więcej to chyba warto założyć konto u innego bukmachera.

Żeby ułatwić sobie zadanie przy obstawianiu meczów warto korzystać z porównywarek kursów.  W szybki sposób sprawdzisz, gdzie najbardziej opłaca się obstawiać mecze i gdzie wygrasz najwięcej.

Jeśli na bieżąco śledzisz rozgrywki to masz jeszcze jedną przewagę. Możesz szybko zareagować np. na kontuzję jakiegoś gracza i może uda ci się wyprzedzić bukmachera i zagrać po korzystniejszym kursie. 

10. Bukmacher to twój przeciwnik

Na koniec pamiętaj, że to bukmacher jest twoim przeciwnikiem. Nie grasz przeciwko Barcelonie czy Bayernowi. Nie stawiasz pieniędzy, bo jesteś za Legią czy Wisłą. Dobry typer nie ma sympatii ani wrogów. Jeśli nie umiesz wyzbyć się kibicowskich nawyków, to po prostu zrezygnuj z obstawiania meczy tych ekip, które wzbudzają twoje emocje. Ktoś powie, że jest fanem Liverpoolu, wie o tym klubie wszystko i jest w stanie przewidzieć więcej niż „niedzielny” kibic ligi angielskiej. Pewnie tak, ale brak dystansu też jest zmorą typerów. Część kibiców typuje „życzeniowo”. 

Twoim przeciwnikiem jest bukmacher, bo to do niego oddajesz w depozyt pieniądze. To on je weźmie jeśli przegrasz. Należy szukać zatem takich meczów, których kursy są nieco zawyżone, szukać błędów bukmachera, bo wtedy wygrasz najwięcej.

Poradniki

Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce
Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce
Bukmacher Milenium przez lata wpisywał się w krajobraz zakładów sportowych w naszym kraju i bardzo długo cieszył się dobrymi opiniami wśród samych…
Bukmacherzy bez podatku ✅  Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku – to hasło jest wyszukiwane przez graczy bardzo często. W Polsce podatki od gier mocno utrudniają zakłady bukmacherskie, ale…
Poradnik dla początkujących graczy zakładów bukmacherskich. Co muszę wiedzieć?

Poradnik dla początkujących graczy zakładów bukmacherskich. Co muszę wiedzieć?

Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, stworzyliśmy specjalny poradnik, który objaśni najważniejsze podstawy. Z tego tekstu dowiesz się…
zobacz wszystkie