Podwójna szansa u bukmachera. Co to jest i czy warto na nią stawiać?

Spis treści
[Rozwiń]

Podwójna szansa w zakładach bukmacherskich umożliwia obstawienie dwóch z trzech dostępnych rozstrzygnięć na konkretne spotkania. Jest popularną opcją często wybieraną przez graczy. Z naszego artykułu dowiesz się wszystkiego o zakładach na podwójną szansę. Na czym jednak dokładnie polega podwójna szansa i czy warto ją obstawiać? 

Podwójna szansa - najlepszy bukmacher

Sprawdziliśmy oferty zakładów na podwójną szansę u wszystkich bukmacherów. Najlepiej prezentują się te zakłady w STS, Superbet i Fortunie.

  • podwójna szansa na niższe ligi piłkarskie
  • opcja Superbets – możliwość łączenia kursów z podpórką z innymi
  • najszersza oferta na zakłady z podpórką (ponad 20 zdarzeń)
  3720 PLN
  3755 + 300 PLN
  • promocje ułatwiające typowanie podwójnej szansy
  • zaawansowany system wyszukiwania ułatwiający znalezienie podwójnej szansy
  • podwójna szansa nie tylko dla piłki nożnej
  325 PLN
  335 + 100 PLN
  • STS TV – możliwość  obstawiania podwójnej szansy podczas oglądania meczów na żywo
  • zakład bez remisu – ciekawa alternatywa dla typów z podpórką
  • atrakcyjny bonus na start do wykorzystania na podwójną szansę
  660 PLN
  760 PLN

Podwójna szansa - zakłady

Zakład "podwójna szansa" jest jedną z najpopularniejszych pozycji u bukmacherów. Podwójna szansa, często jest określana „podpórką”. Wspomniana opcja gwarantuje ponad 66% szans na trafienie wyniku, co jest ogromną zachętą dla wielu graczy. Wiadomo powszechnie jednak, że w zakładach bukmacherskich eliminacja ryzyka, wiąże się ze znacznie obniżonym kursem. Tak jest również w przypadku podpórki. Podwójna szansa nie ogranicza się jedynie do pozycji przedmeczowych – opcję podpórki można znaleźć również w zakładach LIVE.

Czym jest podwójna szansa w zakładach bukmacherskich?

Podwójną szansę można obstawiać w zakładach trzydrogowych, czyli takich, które posiadają trzy możliwe rozwiązania. Podpórka pozwala wybrać dwa z trzech dostępnych rezultatów, co znacznie ogranicza ryzyko porażki.  Zanim jednak przejdziemy rodzajów zakładów z podwójną szansą, warto przedstawić oznaczenia wyników zdarzeń w podstawowych zakładach, które będą kluczem do zrozumienia idei podpórek. Symbole są dość proste i intuicyjne, ale nie raz potrafią sprawić kłopoty mniej doświadczonym graczom.

Symbole wyników w zakładach trzydrogowych

1 – wygrana gospodarzy

X – remis (zamiennie jest używany symbol “0”)

2 – wygrana  gości

W zakładach prostych możemy wybrać jedną z powyżej wymienionych opcji. Przykładowo, jeśli Manchester United podejmuje na własnym stadionie Chelsea Londyn, a my jesteśmy pewni zwycięstwa „Czerwonych Diabłów” – obstawiamy 1. W momencie, gdy pojawi się jednak w nas niepewność i mamy podejrzenia, że Chelsea może postawić większy opór, a w samym spotkaniu może paść remis, sięgamy de sekcji zakładów z podpórką. Jak oznaczenia podwójnej szansy wyglądają w praktyce?

1X – wygrana gospodarzy lub remis

X2 – remis lub wygrana gości

12 – zwycięstwo gościu lub gospodarzy (najmniej popularna opcja – nie występuje u wszystkich bukmacherów)

Wróćmy do spotkania na szczycie w lidze angielskiej. W momencie, kiedy wykluczymy całkowicie wygraną Chelsea Londyn, a jesteśmy pewni, że mecz zakończy się triumfem „Czerwonych Diabłów”, a w najgorszym przypadku remisem, wybieramy opcję 1X.

U których bukmacherów warto grać zakłady z podpórką?

Zakłady z podwójną szansą ze względu na popularność wśród graczy można obstawić u wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce. Przy tak dużym wyborze, często pojawia się pytanie – u którego bukmachera warto obstawiać podpórki? Możliwości jest kilka, warto jednak wybrać opcje, które pozwolą zyskać, jak najwięcej profitów.  Pod uwagę warto wziąć bukmacherów z najwyższymi kursami oraz tych, którzy proponują dodatkowe profity za ilość spotkań na kuponie. Poniżej opis ofert polecanych przez nasz bukmacherów do stawiania zakładów na podwójną szansę.

Superbet zakłady podwójna szansa

Superbet, mimo krótkiego stażu na rynku stał się szybko poważanym bukmacherem wśród wielu graczy. Jedną z jego zalet są atrakcyjne kursy – dotyczy to również podpórek.

Posiada on także najszersza ofertę podwójnej szansy. Dla jednego meczu piłkarskiego można obstawić tam zwykle powyżej 20 zdarzeń. Pozostali bukmacherzy mają o połowę mniej zdarzeń na tego rodzaju zakłady.

Superbet ma również zakłady łączone z podwójną szansą, które możesz znaleźć wyłącznie u nich np.: podwójna szansa i połowa z większą liczbą goli, podwójna szansa i przedział goli, czy 1. połowa podwójna szansa i mecz.

podwójna szansa liczba goli

Superbet posiada również najbardziej rozbudowaną ofertę do obstawiania III i IV ligi polskiej, która zawiera również możliwość typowania na żywo. W lokalnych ligach futbol jest bardziej nieprzewidywalny i oferty z podpórką są w stanie lepiej zabezpieczyć nasze kupony. Jeśli chcesz postawić mecz swojej lokalnej drużyny to Superbet jest najlepszą opcją.

Superregio Superbet

W Superbet znajdziemy także dobrą alternatywę dla zakładów z podwójną szansą dzięki Superbets. Jeśli kurs na zdarzenie z podpórką wydaje się nam za niski, to zawsze możemy sprawdzić wybrane zakłady łączone dotyczące jednego spotkania. Bukmacher w ramach oferty Superbets wybiera dla nas i łączy nawet kilkadziesiąt zdarzeń tworząc z nich zdarzenia o wyższych kursach. Podczas szukania typów możesz skorzystać z opcji suwaka, aby wybrać przedział kursów jaki Cię interesuje i zaoszczędzić więcej czasu.

superbets Polska - Mołdawia

Przy okazji warto wspomnieć, że nowi gracze Superbet mają okazję skorzystać z bardzo atrakcyjnego bonusu na start w Superbet. W jego skład wchodzi: zakład bez ryzyka do 3500 zł, bonus od wpłaty 200 zł, 20 zł w aplikacji i ekstra freebet 35 zł za kod promocyjny.

Dlaczego warto typować podwójną szansę w Superbet?

 • najszersza oferta dla zakładów z podwójną szansą (ponad 20 zdarzeń),
 • ułatwienie w łączeniu kilku kursów na jednym zdarzeniu dzięki Superbets (również zakładów z podpórką),
 • możliwość obstawiania zakładów z podpórką w lokalnych ligach piłkarskich (III, IV).

Podwójna szansa Fortuna

Jednym z najpopularniejszych legalnych polskich bukmacherów, który naszym zdaniem ma bardzo dobre rozwiązania i promocje ułatwiające stawianie z podwójnych szans i typowanie w ogóle jest Fortuna.

Czymś co zdecydowanie wyróżnia Fortunę na rynku są Strefa Typera oraz Strefa Kuponów. O ile pierwsza z nich jest dość powszechna: czat live z innymi typerami z którymi możemy podzielić się wiedzą na temat nadchodzących meczów, to druga strefa jest nowością na rynku bukmacherskim. W Strefie Kuponów możemy zobaczyć i zainspirować się najpopularniejszymi typami innych graczy zanim ich kupony zostaną rozliczone. Daje nam to możliwość do porównania naszych przewidywań z innymi lub przeniesienia najlepszych propozycji na swoje kupony.

Fortuna posiada również zaawansowany system wyszukiwania zdarzeń poprzez użycie suwaka i zaznaczenie interesujących nas kursów. Jest to szczególnie przydatne podczas budowania dłuższych kuponów zawierających wiele typów z niższymi kursami, które możemy uzyskać stawiając podwójną szansę i zwiększyć nasze prawdopodobieństwo wygranej.

Ostatnią zaletą wyróżniającą tego bukmachera jest możliwość obstawiania podwójnej szansy nie tylko na zdarzenia w piłce nożnej, ale także w piłce ręcznej, hokeju i koszykówce, czyli sportach, w których remisy zdarzają się rzadziej, ale bukmacher przewiduje takie zdarzenie oraz daje swoje propozycje podwójnych szans innego typu.

piłka ręczna zakłady z podpórką

Dodatkowo Fortuna posiada promocję Happy Hours, która pozwala grać bez podatku zdarzenia na określone mecze. Mogą to być również zakłady na podwójną szansę.

Dlaczego wybrać Fortunę?

 • jedyna na rynku legalnych bukmacherów Strefa Kuponów,
 • bardzo zaawansowany system wyszukiwania po wysokości kursu,
 • podwójna szansa nie tylko dla piłki nożnej.

STS podwójna szansa

STS TV kalendarz

Ostatnim proponowanym przez nas bukmacherem do obstawiania podwójnej szansy jest STS. U tego bukmachera podwójna szansa pojawia się w zakładach dotyczących piłki nożnej, hokeja oraz piłki ręcznej, które możecie oglądać na żywo rejestrując się na STS TV - platformę stworzoną specjalnie na potrzeby typerów, aby mogli na bieżąco śledzić przebieg wydarzeń. STS posiada tam w swojej ofercie wszystkie najpopularniejsze i najczęściej obstawiane ligi piłkarskie między innymi:

 • angielską,
 • włoską,
 • hiszpańską,
 • francuską,
 • niemiecką.

STS ma możliwość typowania zdarzeń z podpórką na żywo, więc śledzenie meczu na tej samej platformie to dodatkowe ułatwienie.

Dodatkowo jest to jeden z bukmacherów, który oferuje też typy na Remis – nie ma zakładu, czyli podobne do podwójnej szansy zdarzenie polegające na zwrocie środków na konto w przypadku remisu. Jest to dobra opcja, jeżeli nie chcemy znacząco zmniejszać swojego kursu stawiając na typ z podpórką i jednocześnie zależy nam na zminimalizowaniu ryzyka utraty postawionej kwoty.

Kolejnym powodem, który wpływa na atrakcyjność STS jest promocja powitalna dla nowych graczy. Po zarejestrowaniu się w STS przez nasz link typer może zgarnąć 760 zł w bonusach. Uważamy, że STS jest bardzo dobrym wyborem, aby rozpocząć swoją przygodę z typowaniem oraz uratować kilka pierwszych kuponów dzięki podwójnej szansie i typowaniu spotkań na żywo.

Dlaczego typować podwójną szansę w STS?

 • STS TV - możliwość  obstawiania podwójnej szansy podczas oglądania meczów na żywo w najpopularniejszych ligach,
 • zakład bez remisu - ciekawa alternatywa dla typów z podpórką,
 • atrakcyjna promocja dla nowych graczy - do 760 złotych bonusu.

W jakich sportach można obstawiać podwójną szansę?

Zakłady z podwójną szansą można obstawiać w sportach, których wyniki mogą zakończyć się trzema różnymi rozstrzygnięciami. W wielu dyscyplinach podpórki są dostępne, ale ich wybór będzie kompletnie nieopłacalny ze względu na małe prawdopodobieństwo wystąpienia remisu.

Poniżej lista sportów, w których można obstawiać podwójną szansę:

 • piłka nożna,
 • hokej na lodzie,
 • piłka ręczna,
 • koszykówka,
 • boks,
 • MMA.

Sportem, w którym zakłady z podwójną szansą są najpopularniejsze, jest oczywiście piłka nożna. W przypadku futbolu remisy występują dosyć często, a wybór podpórki daje gwarancje dwukrotnego zwiększenia szans na wejście obstawionej pozycji. Podwójna szansa jest również korzystnym wyborem w meczach hokeja.

NBA zakłady z podpórką

Podpórki są dostępne w koszykówce, a nawet boksie i MMA. W wymienionych przypadkach prawdopodobieństwo remisu jest na tyle małe, że zakład z podwójną szansą stanie się niepotrzebnym zmniejszeniem kursu na wybraną sekcję. Oczywiście zdarzały się sytuacje, kiedy podpórka uratowała komuś kupon, są to jednak niezwykle rzadko spotykane okoliczności.  

Podwójna szansa w topowych ligach piłkarskich

W poniższym zestawieniu skupimy się sprawdzeniu, które z topowych lig europejskich naszym zdaniem najlepiej brać pod uwagę przy stawianiu typów z podpórką.

Premier League

Zacznijmy od najpopularniejszej ligi, która powszechnie uważana jest za najbardziej wyrównaną. Czy tak jest w rzeczywistości? Nie nam oceniać, ale możemy na pewno ocenić na podstawie statystyk czy i jeśli tak to jak warto obstawiać podwójną szansę w lidze angielskiej.

 • Najmniej remisów - w lidze angielskiej według statystyk od sezonu 2019/20 spotkania kończyły się remisem w 22% przypadków, co czyni tę ligę najrzadziej remisującą z najpopularniejszych lig oraz sprawia, że szanse na wejście zdarzenia z podpórką “12” (zwycięstwo jednej z drużyn) są wyższe niż w innych ligach.
 • Arsenal - licząc obecne rozgrywki oraz 4 poprzednie lata Kanonierzy są drużyną, która niezwykle rzadko remisuje swoje spotkania. Zaledwie 14% spotkań ligowych z ich udziałem w tym okresie kończyło się podziałem punktów. Częściej zdarza im się przegrywać niż remisować, więc na ich spotkania można śmiało pokusić się na stawianie podwójnej szansy na zwycięstwo jednej z drużyn.

La Liga

Czy w lidze hiszpańskiej warto stawiać na typy z podpórką? Czy może jednak faworyci rzadko zawodzą i jest to bezpodstawna przezorność? Sprawdźmy statystyki dotyczące La Liga pod kątem stawiania podwójnej szansy.

 • remisy - w ostatnich 5 sezonach LaLiga 27% spotkań kończyło się podziałem punktów, to więcej niż średnia remisów w pozostałych topowych ligach, która oscyluje w granicach 24%. Oznacza to, że w lidze hiszpańskiej zdarzenia z podwójną szansą zawierającą remis są bardziej prawdopodobne.
 • Real i Barcelona - dwie najlepsze drużyny LaLiga remisują zaledwie co 5 spotkanie w lidze hiszpańskiej na podstawie danych z ostatnich 5 sezonów. A przegrywają jeszcze rzadziej (średnio co 6 spotkań), więc granie tych drużyn z podwójną szansą nie jest zbyt opłacalne, szczególnie, że kursy z podpórką na Real i Barcelone są zazwyczaj niskie.

Bundesliga

Liga niemiecka wyróżnia się najmniej z najpopularniejszych lig europejskich pod względem statystyk, które mogłyby pomóc nam w obstawianiu meczów z podpórką. Dlatego przedstawiamy wam poniżej jedyne informacje, które były na tyle wyjątkowe, że warto jest brać je pod uwagę typowaniu podwójnej szansy.

 • Bayern - wiadomo, że zespół z Bawarii od dekady dominuje ligę niemiecką, ale, co istotne w kontekście podwójnej szansy, jednocześnie bardzo rzadko przegrywa mecze. W ostatnich 4 sezonach przegrali tylko 13% rozegranych spotkań, czyli średnio co 8 mecz. Dlatego jeśli chcemy stawiać na Bayern z podpórką, to lepiej uwzględnić w niej remis, który zanotowali w 17% spotkań.

Serie A

Pierwsza liga włoska kojarzona przez lata z defensywną grą, a obecnie z wieloma bramkami i skłonnością do nieprzewidywalnych wyników. Zobaczmy najciekawsze statystyki przemawiające za typowaniem w niej meczów z podpórką.

 • Bologna - ten niepozorny średniak z ligi włoskiej ma od kilku sezonów tendencję do remisowania sporej części ligowych spotkań (w ostatnich 5 sezonach zremisowali 32% meczów), a obecnie nieprzyjemny rywal, któremu udało się już zremisować z Juventusem, Napoli i Interem, czyli czołówką ligi włoskiej. Warto o tym pamiętać, gdy przyjdzie im grać z kimś równie mocnym i postawić podwójną szansę, aby zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej.
 • Niestabilne TOP 4 - od 4 lat w Serie A zwycięża inna drużyna i nikt nie jest w stanie utrzymać stabilnej formy. Jedynie Inter awansował za każdym razem w 4 ostatnich latach do Ligi Mistrzów, a pozostałe drużyny nie potrafią być tak konsekwentne. Nieprzewidywalna czołówka tabeli wynika z niestabilnej formy faworytów, na którą warto zabezpieczyć się podwójną szansą.

Ekstraklasa

Nasze ligowe podwórko, które kojarzymy z nieprzewidywalnymi wynikami i zawodzeniem faworytów. Przedstawiamy porady, które pomogą wam stawiać typy z podpórką w Ekstraklasie.

 • mecze wyjazdowe - w polskiej lidze drużyny stosunkowo rzadziej niż w topowych ligach wygrywają na wyjazdach (29% spotkań w poprzednich sezonach). Oznacza to, że nasi faworyci częściej zawodzą w meczach wyjazdowych, więc zabezpieczenie kuponu w postaci podpórki jest bardziej opłacalne.
 • stabilni mistrzowie - w ostatnich 4 sezonach zdobywcy Ekstraklasy zdobywali średnio 2,13 punkta na mecz i jest wynik znacznie gorszy niż w najpopularniejszych ligach, w których średnia wynosi 2,3. Naszym ligowym liderom wpadki zdarzają się częściej niż na zachodzie i stawianie ich typów z podpórką jest w stanie zniwelować ryzyko utraty kuponu.

Podwójna szansa a zakład bez remisu - czym się różnią?

Początkujący gracze często mylą podwójną szansę z zakładem bez remisu. Czym oba typy się różnią i kiedy je stosować?

 • Podwójna szansa mnoży nasz kurs ogólny w momencie, kiedy w spotkaniu trzydrogowym padnie jedna z dwóch możliwości, które postawiliśmy. Jeśli na kuponie, mamy 1X, to zakład będzie trafiony przy wygranej gospodarzy, a także przy remisie. W przypadku typu 12 jedyną opcją, kiedy nasz kupon okaże się przegrany, jest z kolei “X”. 
 • Zakład bez remisu jest całkowitym wykluczeniem remisu z zakładu trzydrogowego. Można obstawić wyłącznie zwycięstwo gości i gospodarzy. Kursy są oczywiście odpowiednio pomniejszone, wobec wykluczenia jednej z możliwości. Co w przypadku, jeśli w tego typu zakładzie padnie remis? Wtedy otrzymujemy zwrot od bukmachera, a kurs liczony jest po 1.00. 

Wady i zalety podwójnej szansy

Tak jak wszystkie elementy życia, tak i rodzaje zakładów bukmacherskich mają swoje wady i zalety. Jak wygląda bilans w przypadku zakładów z podpórką? Czy w zakładach z podwójną szansą przeważają zalety? Zależy to w dużej mierze od perspektywy konkretnego gracza. Zakłady z podwójną szansą można pochwalić za dużo wyższe prawdopodobieństwo wygranej. Przegrywamy jedynie przy jednej możliwości rozstrzygnięcia, a wygrywamy przy dwóch. Wybierając odpowiedniego bukmachera, podpórka nie przekreśla uzyskania atrakcyjnego kursu. Nie podlega jednak dyskusji, że mnożnikom zakładów z podpórką ciężko równać się z kursami w standardowych pozycjach. Łowcy wysokich kursów nie będą więc zbyt często sięgać po podpórki w swoich zdarzeniach. Uznają je po prostu w większości przypadków za nieopłacalne. 

Kiedy opłaca się grać zakłady z podpórką, a kiedy nie?

Przypadkami, w których należy unikać zakładów z podpórką, są sytuację, kiedy bukmacher proponuje na taką pozycję bardzo niski kurs. Zakłady z mnożnikiem poniżej 1.10 są mało opłacalne, a dodatkowo nie wykluczają całkowicie ryzyka. By stworzyć sensowny kurs ze wspomnianych pozycji potrzeba wielu spotkań. Na licznych forach bukmacherskich pojawiały się szeregi kuponów, w których o przegranej zaważył najniższy kurs, który wydawał się oczywisty, a w rzeczywistości nie zwiększył znacząco potencjalnej wygranej. Wszystko zależy od taktyki gry i ewentualnie używanego systemu bukmacherskiego. Zazwyczaj jednak lepiej unikać takich spotkań. Podpórka będzie także średnim wyjście w meczach koszykówki i sportów walki. Podwójna szansa obniży nasz kurs ogólny, a możliwość remisu jest minimalna. 

Najlepszą ofertę zakładów z podpórką znajdziesz u bukmacherów: Fuksiarz, Fortuna i Superbet.

Zakłady z podpórką nie wykluczają atrakcyjnych kursów i dają dużo większe prawdopodobieństwo wygranej.

Zakład 12 mówi nam o zwycięstwie gości lub gospodarzy. Jest tym samym zakładem z podwójną szansą, czyli popularną podpórką.

Podwójna szansa jest najbardziej opłacalna w piłce nożnej i hokeju.