hero

Mańkowski vs Parke. Kursy bukmacherskie. Walka wieczoru na Fame MMA 11

Data: 02.10.2021
Godzina: 20:30
Miejsce: Fight Club (Gliwice)
1.50 Borys Mańkowski Betclic Zakłady Bukmacherskie Logo z tłem GRAJ
2.30 Norman Parke Betclic Zakłady Bukmacherskie Logo z tłem GRAJ
mankowski-parke-kursy-bukmacherskie

Przed nami kolejna gala Fame MMA, a wydarzeniem wieczoru będzie pojedynek Borysa Mańkowskiego z Normanem Parke. Dla byłego zawodnika KSW będzie to debiut na gali freak-fightów, a Parke wystąpi w roli obrońcy pasa mistrzowskiego, wywalczonego w poprzedniej bitwie. Jak przedstawiają się kursy na tę walkę? Faworytem bukmacherów jest Mańkowski, ale ma przed sobą godnego przeciwnika.

Mańkowski – Parke. Kursy bukmacherskie

Walki wieczoru mają to do siebie, że powinny być wyrównane, więc trudno z góry jednoznacznie określić faworyta. Kursy bukmacherskie na walkę Mańkowski – Parke pokazują, że możemy być świadkami zaciętego pojedynku.

BukmacherMańkowskiParke
Betclic1,502,30

Oficjalnym bukmacherem sponsorującym Fame MMA 11 został bukmacher Betclic, dlatego tylko u tego bukmachera można obstawiać wydarzenia związane z galą. Zanim jednak wybierzesz interesujące Cię kursy i obstawisz konkretne zakłady, powinieneś zaznajomić się z zasadami walki. Obaj panowie nie zmierzą się powiem w klasycznym pojedynku mieszanych sztuk walki. Będzie to pojedynek bokserski, a w zapowiedzi walki znajdziesz dokładne zasady tego wydarzenia.

Zakłady na walkę Borys Mańkowski – Norman Parke

Dostępne są już wszystkie zakłady na galę Fame MMA 11. Obecnie gracze Betclic częściej obstawiają zakłady bukmacherskie na wygraną Borysa Mańkowskiego. Średnio na dwóch typująch wygraną Polaka przypada jeden, który stawia na zwycięstwo Normana Parke. Warto zaznaczyć, że można obstawiać różne rodzaje zakładów na tę walkę:

  • zwycięstwo na punkty
  • wygrana przez nokaut
  • zwycięstwo przez TKO
  • poddanie narożnika

Możliwości jest kilka, jako że walka zostanie stoczona w stójce. Nie będzie jednak żadnych przerw czy podziału na rundy, dlatego też zakłady na wygraną w konkretnym momencie pojedynku nie będą dostępne.

Zapowiedź walki wieczoru na Fame MMA 11

W najważniejszym pojedynku gali Fame MMA 11 zmierzą się Norman Parke oraz Borys Mańkowski. Dwóch znakomitych zawodników mieszanych sztuk walki, którzy już raz się ze sobą spotkali w ringu. W marcu 2019 roku lepszy na KSW okazał się być reprezentant Irlandii Północnej, choć nie obyło się bez kontrowersji. Ta walka ma być niejako okazją do rewanżu dla Mańkowskiego oraz możliwością potwierdzenia swojej wyższości dla Parkego.

Tym razem zawalczą ze sobą na innych zasadach. Na rękach będą mieli co prawda rękawice do MMA, ale obowiązywać będzie formuła tzw. dirty boxing. To oznacza walkę na pięści, ale bez podziału na rundy. Obaj będą boksować maksymalnie przez 15 minut, chyba że wcześniej nastąpi KO lub techniczne wykluczenie któregoś z walczących. Jest to ciekawe urozmaicenie głównego wydarzenia wieczoru na Fame MMA i możemy się spodziewać mocnych ciosów, które na pewno odczują obaj zawodnicy.

Porównując warunki fizyczne obu panów, również będziemy obserwowali odmianę względem poprzedniej edycji gali. Wtedy to Parke boksował z pozycji dużo niższego i mającego mniejszy zasięg zawodnika. Tym razem to on przewyższa Mańkowskiego o niecałe 10 centymetrów i może być bardzo trudnym rywalem. Przeciwko Don Kasjo sprytnie zniwelował różnice gabarytów i wygrał, więc tutaj może dodatkowo uwidocznić swoje atuty. Obaj zawodnicy prezentują wysokie umiejętności grapplerskie, ale wszyscy jesteśmy ciekawi, jak zaprezentują się w tej nietypowej odmianie boksu.

Patrząc na kursy bukmacherskie na pojedynek Mańkowski – Parke, faworytem jest ten pierwszy, ale biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, rywal Borysa wcale nie będzie na straconej pozycji. Kluczowa może okazać się tutaj wytrzymałość, bo na tak dużym dystansie czasowym bez przerw nie będzie łatwo walczyć ciągle na wysokim poziomie. Pod tym względem trudno ocenić, kto będzie wyglądał lepiej, więc być może Mańkowski tutaj powinien upatrywać swojej szansy na wygraną. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo sylwetkom obu zawodników.

Borys Mańkowski – sylwetka

Urodzony w Poznaniu zawodnik zadebiutuje w Fame MMA na niecałe dwa tygodnie przed swoimi 32. urodzinami. Ostatnio widzieliśmy go w ringu w grudniu 2020, kiedy to na KSW 57 pokonał Artura Sowińskiego. Debiut w organizacji Fame będzie jednocześnie jego debiutem w boksie, choć jak już wiemy, nie jest to typowo bokserska walka. W mieszanych sztukach walki jego bilans wynosi 31 stoczonych pojedynków. 22 wygrane, 8 porażek i jeden remis. Zapowiada się nam interesujące widowisko, ponieważ obu fighterów preferuje walkę w parterze, a tymczasem będą mogli wyprowadzać ciosy jedynie w stójce.

Przez trzy lata dzierżył pas mistrzowski KSW w wadze półśredniej, a pozbawił go dopiero Roberto Soldić. Następnie aż do 2019 roku miał przerwę w MMA i wrócił, aby zmierzyć się z… Normanem Parke. Wtedy lepszy był Irlandczyk z Północy, więc Mańkowski ma pewne rachunki do wyrównania. Wtedy odwoływał się od decyzji sędziów, a teraz sam otrzymuje szansę wymierzenia sprawiedliwości. Po tamtej porażce wystąpił na KSW jeszcze trzykrotnie i odniósł trzy spektakularne zwycięstwa. W 2021 roku otrzymał czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu i jak sam zapowiada jest w dobrej formie. Możemy spodziewać się po nim dobrego występu podczas Fame MMA 11.

werdykt walki na ksw pomiędzy normanem parke i borysem mańkowskim

Norman Parke – sylwetka

Dla Normana Parke będzie to druga walka dla organizacji Fame MMA. Na poprzedniej gali również wystąpił w pojedynku bokserskim, a jego przeciwnikiem w walce o pas mistrzowski był Don Kasjo. Reprezentant Irlandii Północnej wygrał jednogłośną decyzją sędziów i to on dzierży obecnie tytuł króla Fame MMA. Bardziej jest jednak znany ze swoich umiejętności w mieszanych sztukach walki.

W MMA walczył przez 14 lat i stoczył blisko 40 pojedynków. Wygrał aż 28 z nich, co pozwoliło mu na osiągnięcie licznych sukcesów, w tym tymczasowe mistrzostwo KSW wagi lekkiej. To właśnie na gali Konfrontacji Sztuk Walki Parke pokonał dwa lata temu Borysa Mańkowskiego. Największym osiągnięciem pozostają jednak regularne występy w UFC w latach 2012-2016. Obecnie 34-letni zawodnik odcina już kupony od wielkiej kariery, ale wciąż prezentuje wysoką formę sportową. Pod żadnym pozorem nie wolno go skreślać i szczerze mówiąc, kursy na jego wygraną uważam za lekko zawyżone.

Kiedy walczą Parke z Mańkowskim?

Pojedynek Mańkowski vs Parke zaplanowany jest jako walka wieczoru na Fame MMA 11. To oznacza, że obaj zawodnicy wejdą do klatki 2 października 2021 roku. Wystąpią jednak na samym końcu, ponieważ ich walka będzie traktowana jako main event. W zależności od tego, jak potoczą się wcześniejsze pojedynki, gong rozpoczynający walkę Parke i Mańkowskiego może wybrzmieć dopiero w późnych godzinach wieczornych. Jeżeli więc nie załapiesz się na początek gali, nic straconego. Tak zwane danie główne na pewno Cię nie ominie, nawet jeśli zaczniesz oglądać Fame MMA z godzinnym opóźnieniem.

dwóch zawodników walczących w mma

FAQ – Mańkowski – Parke. Kursy

Oficjalnym sponsorem gali Fame MMA 11 jest bukmacher Betclic. To oznacza, że tylko u niego będziemy mogli obstawiać wydarzenia związane z galą, a więc i walkę wieczoru.

Pojedynek zaplanowany jest jako ostatnia walka Fame MMA 11. To znaczy, że Parke zmierzy się z Mańkowskim 2 października 2021 roku.

Według graczy, którzy częściej obstawiają wygraną Borysa i patrząc na kursy bukmacherskie, faworytem pojedynku jest Mańkowski.

Porównując statystyki zakładów, najczęściej obstawiane jest po prostu zwycięstwo Borysa Mańkowskiego.

Data: 02.10.2021
Godzina: 20:30
Miejsce: Fight Club (Gliwice)
1.50 Borys Mańkowski Betclic Zakłady Bukmacherskie Logo z tłem GRAJ
2.30 Norman Parke Betclic Zakłady Bukmacherskie Logo z tłem GRAJ

Najlepsze oferty dla Ciebie

Typy bukmacherskie