Analizy bukmacherskie

Czym właściwie są kursy bukmacherskie?

Jak już wiemy, bukmacher to podmiot oferujący kursy bukmacherskie na określone zdarzenia. Bukmacher wylicza więc prawdopodobieństwo zajścia danego zdarzenia I oferuje swoim graczom pewien mnożnik, który następnie zostanie pomnożony przez określoną kwotę pieniędzy gracza – stawkę. Wynikiem takiego mnożenia jest potencjalna wygrana z zakładu bukmacherskiego, którą teoretycznie jest w stanie osiągnąć gracz.
 

Kursy wysokie i niskie

 
Kursy bukmacherskie określane są jako wysokie czyli te najbliższe 1, na przykład 1.25 lub 1.50 oraz niskie, czyli te których wartość coraz bardziej odbiega od 1, na przykład 3.00, 5.00 i więcej. Im więc wyższy kurs zakładu na dane zdarzenie, tym większe prawdopodobieństwo trafienia takiego zakładu. Im niższy kurs, tym nasza potencjalna wygrana jest mniej prawdopodobna, jeżeli jednak już padnie, a jak wiemy w zakładach bukmacherskich wszystko jest możliwe, jest ona znacznie wyższa niż w przypadku trafienia zdarzenia z wyższym kursem (biorąc oczywiście pod uwagę tą samą stawkę dla obu zakładów).

 

Jak liczone są kursy bukmacherskie?

 

Występuje kilka rodzajów kursów bukmacherskich. My zajmiemy się tutaj kursami dziesiętnymi czyli jednostakim wyrażonymi w setnych dziesiątki np. 1.30, 4.50 itd. Jak już wiemy w skład kursu na daen zdarzenie wchodzi prawdopodobieństwo jego zajścia. Samo prawdopodobieństwo możemy wyrazić jako skalę od 0 (zdarzenie raczej lub na pewno nie zajdzie) do 1 (prawdopodobieństwo bardzo wysokie, prawie pewne). Kursy bukmacherskie liczone są według prostego wzoru:

1 / prawdopodobieństwo zajścia danego zdarzenia

Jeżeli mamy już wyliczone lub oszacowane prawdopodobieństwo możemy według podanego wzoru wyliczyć kurs. Jeżeli prawdopodobieństwo wyniesie np. 50% to kurs zdarzenia będzie wyglądał następująco:

1 / 50 = 2.0

 

Ciekawym jest, że znając kurs, który na przykład legalny bukmacher wyliczył dla danego zdarzenia, możemy sami sprawdzić jakie jest prawdopodobieństwo jego zajścia. Wystarczy, że skorzystamy z reguły:

 

1 / kurs zdarzenia = prawdopodobieństwo zajścia

I tak:

1 / 2.0 = 0.5

0.5 x 100% = 50%

Prawdopodobieństwo zajścia wynosi 50%.

Przykład. Mecz Realu Madryt z Valencią. Real jako gospodarz i lider tabeli ligi hiszpańskiej wygrał 2 ostatnie mecze i jest faworytem tego spotkania według bukmacherów. Kurs na Real to 1.50. Prawdopodobieństwo jego wygranej w tym meczu wynosi:

1 / 1.50 = 0.67
0.67 x 100% = 67%

 

Prawdopodobieństwo, że w tym meczu lepszy będzie Real Madryt wynosi więc 67%.
 

Czasami jednak, licząc prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia w ten sposób możemy uzyskać wynik powyżej 100%. Dlaczego tak jest? Ponieważ liczba ponad 100% jest w tym przypadku zyskiem bukmachera z danego zakładu. Również w ten sposób buk zarabia na zakładach, uzyskując w ten sposób tzw marżę bukmacherską.

Okreśelnie prawdopodobieństwa oraz zrozumienie działania kursów bukmacherskich pozwoli nam na dokonanie analizy bukmacherskiej, a dzięki niej na zwiększenie naszych szans na wygraną w zakładach.

 

Jak dokonywać analizy bukmacherskiej?

 

Najprostszym sposobem na dokonanie takiej analizy jest dokonanie wyliczenia ze wzoru:

prawdopodobieństwo x kurs bukmacherski

Zakładamy, że prawdopodobieństwo przedstawimy jako:

100% = 1
50% = 0,50
30% = 0,30 itd.

Podstawiając do powyższego wzoru:

0,50 x 1,80 = 0,9

Wynik 0,9 oznacza opłacalne zdarzenie. Jeżeli dokonując obliczeń według podanego wzoru uzyskamy wynik wyższy niż 1 to jest to tzw value bet czyli zakład bardzo dla nas opłacalny. Wynik od 0,70 do 1 wciąż jest opłacalny. Zakłady, które otrzymają wynik 0,50 oraz niższe są już ryzykowe i należy ich unikać.

Sposoby na określenie prawdopodobieństwa w bukmacherce

 

Prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia pełni w analizie bukmacherskiej kluczową rolę. Tak ważne jest więc znalezienie sposobów jego określenia.
Możesz je określić poprzez:
1. Analizy meczów we własnym zakresie – musisz sam sledzić ligowe tabele, wyniki ostatnich spotkań, formę poszczególnych zawodników, formę zespołów na wyjeździe i grających na własnym terenie. Pomocne są tutaj dostępne na niektórych stronach sportowych analizy typu head to head (h2h) itd.
2. Strony lub serwisy internetowe dokonujące wyliczeń prawdopodobieństwa na podstawie zawartych tam algorytmów. Mamy tutaj do czynienia z czystymi analizami matematycznymi, które nie uwzględniają na przykład ostatnich doniesień sportowych jak skandale czy kontuzje.

Analiza bukmacherska niektórych wydarzeń sportowych jest nieco trudniejsza choćby z uwagi na niszowość rozgrywek i trudniejszy dostęp do informacji na temat kontuzji zawodników, układu w tabeli. Piłka ręczna lub hokej to dyscypliny, które za względu na mniejszą popularność niż na przykład piłka nożna, mogą zawierać mniej analiz.

Darmowe typy bukmacherskie to jedne z najczęściej wyszukiwanych fraz wśród graczy typujących zakłady. Niestety nawet najlepsze darmowe typy nie przydadzą się nam przy analizowaniu meczów i tabel ligowych. Często jednak wielu graczy pomija statystyki i kieruje się darmowymi podpowiedziami z Internetu. To zła metoda. Ucz się i staraj się sam wykonywać typy i analizy zakładów bukmacherskich. To od ich trafności będzie zależało, czy Twój kupon za pewni Ci bonus w postaci wygranej.

Aby zwiększyć dokładność i prawdopodobieństwo trafienia zakładu, starajmy się wyszukiwać najnowszych analiz w meczach. Ostatnio coraz więcej serwisów sportowych a nawet niektóre firmy bukmacherskie organizują ligi typerów, gdzie gracze konkurują ze sobą liczbą trafionych zakładów. Jest to bardzo ciekawa forma dodatkowej rozrywki do graczy. Pod uwagę brane są tutaj wygrane zakłady postawione w piłkarskiej Lidze Narodów, tenisie, koszykówce, siatkówce.

Wielu graczy szuka w Internecie bieżących analiz sportowych i zapowiedzi na typy dnia. Mogą to być zapowiedzi meczów w danej lidze lub w dniu gdy Polska gra w Lidze Narodów. Analizowane mogą być nie tylko mecze piłki nożnej, ale również i mniej popularne dyscypliny, takie jak sporty zimowe. W Polsce i nie tylko wielu typerów zajmuje się przecież obstawianiem skoków narciarskich.

 

Analiza meczów piłkarskich – wygrana, przegrana lub remis

 

Piłka nożna to jedna z dyscyplin sportowych, której wyniki są szczególnie trudne do wytypowania z powodu trójtorowego wyniku czyli 1X2.
Jeżeli dokonujesz analizy meczów piłkarskich, oto co powinieneś wziąć pod uwagę:
– ostatnie wyniki obu zespołów – bardzo ważny element stanowią tutaj statystyki zespołów. Bierzmy pod uwagę statystyki head-to-head, które przedstawiają wynki w pięciu ostatnich spotkaniach i są dostępne na stronach bukmacherskich,
– ważne są również ile wygranych odniosły drużyny u siebie i na wyjeździe. Jest to bardzo ważny czynnik, szczególnie w czasie rozgrywania meczów o stawkę, kiedy emocje I wsparcie własnych kibiców mogą ogrywać niemalże decydującą rolę,
– warto się wyspecjalizować w typowaniu określonych typów zdarzeń i to je właśnie sprawdzać bardziej szczegółowo, jak na przykład strzelone bramki, średnia liczba bramek na mecz, bramki gospodarza czyli drużyny grającej u siebie oraz bramki na wyjeździe,
– zwracaj uwagę I śledź zmiany w stanie kadry drużyn. Mówi się, że mecze wygrywają drużyny, ale przecież to poszczególni zawodnicy mają wpływ na wynki całej drużyny. Czasami więc brak jednego kluczowego piłkarza może wpłynąć na inny sposób rozgrywania, jakość gry drużyny czy po prostu na wynik spotkania. Konkuzje graczy mogą wpływać na ich uczestnictwo w grze. Istnieją specjalne serwisy internetowe, na których sprawdzimy, który zawodnik jest kontuzjowany lub też kto zagra lub nie w danym meczu. Warto takie serwisy wyszukiwać,
– śledź doniesienia mediów, dziennikarzy sportowych, którzy często mają bliższy kontakt z zapleczem drużyn, słyszą informacje z pierwszej ręki. Choć czasami mogą to tyć zwykłe plotki, warto jednak wyszukiwać bardziej sprawdzone źródła informacji.

 

Analiza bukmacherska – porady i podpowiedzi

 

Od dobrej analizy zależy, czy nasz zakład lub zakłady będą trafione lub nie. Warto więc dokonać jej skrupulatnie i nie obstawiać na chybił trafił. Oczywiście ktoś powie, że są osoby, specjaliści bądź serwisy, które zrobią tę analizę za nas, a my po prostu ją kupimy, ale nic jednak nie zastąpi naszego bukmacherskiego doświadczenia.

 

 

bukmacher
legalni bukmacherzy
legalny bukmacher
fortuna zakłady bukmacherskie
fortuna bukmacher
forbet zakłady bukmacherskie
totolotek zakłady bukmacherskie
lvbet zakłady bukmacherskie
etoto zakłady bukmacherskie
etoto opinie
milenium zakłady bukmacherskie
milenium bukmacher
sts zakłady bukmacherskie
sts oferta
efortuna
zakłady efortuna
efortuna oferta na dziś

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi