Zakłady Bukmacherskie jak grać

Zakłady bukmacherskie jak grać?

Pytanie jak grać w zakładach bukmacherskich jest chyba tym najczęściej stawianym przez graczy pytaniem.

No właśnie jak grać? To fundamentalne pytanie stawiają sobie setki czy tysiące graczy. Warto pamiętać, że bukmacher żyje z marży bukmacherskiej. Upraszczając przyjmijmy, że do rozegrania jest mecz tenisowy, w którym startuje dwóch równorzędnych zawodników, zatem szanse każdego z nich na zwycięstwo wynoszą 50%, zatem stawiając jeden złoty na wygrana któregoś z nich kurs powinien wynosić 2 do 1, czyli za każdą obstawioną złotówkę uczestnik zakładów bukmacherskich powinien otrzymać 2 złote, jeżeli jego typ okaże się trafny, czyli wystawiony kurs przez bukmachera powinien wynosić dokładnie 2.00. Przy założeniu, że bukmacher funkcjonuje w oparciu o 10% marży kurs bukmacherski kurs nie wynosi jednak 2.00, a 1.80.

Bukmacherzy żyją ze swoistego podatku obrotowego. Ryzykiem dla bukmachera jest to, że wnoszone przez graczy stawki mogą i zazwyczaj rozkładają się nierównomiernie przykładowo 80% Polaków postawiło, że w meczu z Japonią nasza drużyna narodowa zwycięży. Naturalnie w przypadku niespodzianki, jeżeli za takową uznać wygraną Japonii nad Polską bukmacher jest dużym wygranym. Jak wiedzą bardziej doświadczeni gracze, bukmacherzy zarabiają szczególnie dobrze na niespodziankach oraz remisach, najlepiej z perspektywy bukmacherów jeżeli będzie to remis bezbramkowy, ponieważ remisy siłą rzeczy, szczególnie 0:0 nie wzbudzają emocji i zainteresowania, zatem nie jest to często obstawiany przez graczy wynik. Remis mało kogo ekscytuje, zatem jest rzadziej typowany.
 

Zakłady Bukmacherskie jak grać

 

Wiemy już zatem, że bukmacherzy utrzymują się z marży bukmacherskiej, zatem jeżeli chcemy długofalowo wygrywać z bukmacherem musimy pokonać właśnie marżę bukmachera, czyli znajdować takie mecze na które kurs na dane zdarzenie jest źle oszacowany o więcej niż wynosi marża bukmachera. Należy wiedzieć, że firmy bukmacherskie zatrudniają tzw. traderów czyli osoby, które zajmują się szacowaniem kursów, względnie wykupują dostęp do narzędzi takich jak Betradar i podążają za rynkiem, kursem obowiązującym na rynku. Przykładem, kiedy nawet firmie bukmacherskiej z wieloletnim stażem na rynku jest trudno oszacować właściwy kurs mogą być przykładowo gale KSW. KSW jest specyficzną federacją, gdzie bardzo równie duże znaczenie ma „show”, jak i sport.
Złośliwi powiedzą, że kluczowy jest „show” i mają pewnie sporo racji, gdyż nawet sami właściciele tej federacji Maciej Kawulski i Martin Lewandowski przypominają uczestnikom organizowanych przez nich gal, że przede wszystkim sprzedają bilety, a nie nawet najlepsze umiejętności. Zdarza się, że na takich galach spotyka się polski zawodnik, który właśnie z racji bycia Polakiem i posiadania potencjału na lokalną gwiazdę gal KSW jest umiejętnie prowadzony, czytaj nie jest tak dobry jak się nam wydaje i w pewnym momencie jest zestawiony z zawodnikiem z zagranicy, który jest niedoceniany. Dla zobrazowania przykładem co mamy na myśli zaprezentujemy poniżej kursy bukmacherskie, które wystawili legalni bukmacherzy w naszym kraju na walkę Borysa Mańkowskiego z Roberto Soldiciem do której doszło w grudniu 2017 roku na gali KSW 41 w katowickim Spodku.

Fortuna zakłady bukmacherskie wystawiła kurs 1.18 na wygraną Borysa Mańkowskiego i 4.28 za zwycięstwo Soldicia. Bardzo podobnie kurs oszacowali traderzy totolotek zakłady bukmacherskie 1.18 płacono za każdą złotówkę postawioną na wygraną Borysa vs 4 złote płacone za postawioną złotówkę za wygraną Roberto Soldica. Na koniec zaprezentujemy jeszcze kursy bukmacherskie lidera polskiego rynku bukmacherskiego czyli sts zakłady bukmacherskie.
STS to nie tylko lider legalnego rynku bukmacherskiego w Polsce, ale także jeden ze sponsorów gal KSW, który bez wątpienia najlepiej, najgłębiej jak to możliwe analizuje sporty MMA w Polsce. Mimo to traderzy zajmujący się szacowaniem kursów na tą walkę w STS wystawili kurs 1.20 na Mańkowskiego i 3.95 na Soldicia. Naturalnie fani MMA mogliby nam przypomnieć iż Soldić wziął tą walkę w zastępstwie, gdyż z powodu kontuzji wypadł inny zawodnik. Soldić nie miał pełnych 12 czy nawet 10 tygodni, aby przejść cykl przygotowawczy do walki, a to z reguły oznacza, że szanse takiego zawodnika na wygraną są niewielkie. Niemniej ten przykład dobrze w bardzo jaskrawy sposób obrazuje, że w określonych sytuacjach nawet armia traderów nie chroni bukmacherów przed błędnym oszacowaniem kursu, na który mamy postawić.
Osobom, które nie oglądały gali KSW 41 przypominamy, że Roberto Soldic potwornie zdominował, po prostu pozamiatał ring, a właściwie należałoby napisać klatkę Borysem Mańkowskim. W pojedynku tym widoczna była różnica co najmniej jednej klasy na rzecz zawodnika z Chorwacji. Oprócz tego, że trzeba pokonać marżę bukmachera, wszyscy gracze, którzy zadają sobie tytułowe pytanie zakłady bukmacherskie jak grać, żeby wygrać powinni naszym zdaniem przede wszystkim grać wedle własnych typów i przewidywań. Mamy tutaj na myśli, że szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy tak popularne są media społecznościowych na wielu grupach, szczególnie na FB ciągle można zobaczyć zadawanie pytanie, prośbę. Panowie czy ktoś ma dobre typy, czy ktoś ma pewniaczki na dzisiaj albo na jutro?

Pewne typy nie istnieją!

Pierwsza sprawa to, że nie ma czegoś takiego jak „100 % pewniak”. Wątpliwe są także istniejące systemy gry w bukmacherce. Jeżeli już takie są to każdy system kiedyś zawodzi. Piękno sportu polega właśnie na tym, że kupując bilet do teatru na dany spektakl w każdy weekend wystawiana sztuka zawsze skończy się dokładnie w ten sam sposób. W widowisku sportowym nikt nie napisał gotowego scenariusza w którym z góry wiadomo, która drużyna na koniec zwycięży. Prawdopodobnie także za to kochamy sport, że nawet murowany faworyt może przegrać. Czy ktoś przewidział, że z mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji 2018, Niemcy odpadną już po fazie grupowej? Przecież był to jeden z murowanych faworytów, a tymczasem zakończył swój udział w turnieju już na fazie grupowej Mundialu. Szukając odpowiedzi na pytanie jak grać w zakładach bukmacherskich stwierdzamy, że przede wszystkim warto grać na własny rachunek i dbać o własne wyniki.
Nie liczyć na to, że inni podzielą się z nami typami, które na pewno wejdą, tylko w pełni grać na własny rachunek. Naszym zdaniem warto zostać ekspertem w danej wybranej wąskiej dyscyplinie i samemu nauczyć się liczyć prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia. Po prostu się na czymś znać, najlepiej na tym co dana osobę interesuje. Jest spora szansa, że po pewnym czasie wiedza osoby dogłębnie interesującej się przykładowo drugą ligą piłki ręcznej w Polsce nie będzie mniejsza niż tradera z firmy bukmacherskiej odpowiadającego za Handball. Wówczas szanse na wyłapanie iż z różnych powodów kurs został źle oszacowany znacząco wzrosną.
 

Zakłady Bukmacherskie jak grać


 

Graj odpowiedzialnie

Kolejną być może najważniejszą sugestią jest to, aby grać dla przyjemności, aby zakłady bukmacherskie nigdy nie były traktowane jako alternatywa dla pracy zarobkowej. Każdy kto myśli o życiu z bukmacherki, naszym zdaniem powinien poważnie rozważyć zaaplikowanie do jednej z firm bukmacherskiej, po prostu życie z bukmacherki, czy też regularne zarabianie na zakładach sportowych jest tak trudne i udaje się jedynie niewielkiemu odsetkowi typerów dlatego naszym zdaniem zdecydowanie lepiej po prostu zaaplikować o pracę w jednej z firm bukmacherskich. Z naszego doświadczenia wielu dzisiejszych traderów było w przeszłości graczami, a obecnie legalnie są po drugiej stronie barykady.

Rozważnie korzystaj z legalnych bonusów

Poruszając temat tego jak grać warto po krótce w celach informacyjnych przyjrzeć się wybranej ofercie powitalnej bonusów bukmacherskich w kilku legalnych bukmacherach w Polsce. Bonus bukmacherski jest właśnie jednym z pomysłów na zredukowanie przewagi bukmachera wynikającej z marży. Legalny bukmacher to bukmacher, który posiada licencję na urządzanie zakładów bukmacherskich wydawaną przez polskie Ministerstwo Finansów. W praktyce jeżeli adres internetowy kończy się na .pl jest to raczej na pewno legalny bukmacher. Końcówka adresu .com, .biz, .online i wszelkiej inne tego typu adresy internetowe oznaczają, że bukmacher jest nielegalny w Polsce.
Każdy z graczy musi samemu zdecydować, czy skorzystać z bonusa powitalnego, ale poniżej przedstawiamy wybrane oferty bonusów powitalnych w Polsce. Jak zawsze szczególną uwagę warto zwrócić na elementy, który pomijane są szczególnie przez początkujących graczy czyli wymóg obrotu czy minimalny kurs.
 

Zakłady Bukmacherskie jak grać

 

Oferta powitalna Fortuny

Fortuna bukmacher czyli drugi po STS pod względem udziału rynkowego bukmacher w Polsce przygotował następującą ofertę powitalną. 100% bonusa do 400 złotych. Wysokość bonusa wynosi równowartość, czyli 100% pierwszej wpłaty, czyli przy depozycie równym 200 złotych, gracz otrzymuje 200 złotych. Maksymalna kwota bonusa powitalnego wynosi 400 złotych, czyli przykładowo przy depozycie na 600 złotych maksymalna kwota bonusa i tak wynosi 400 PLN. Celem otrzymania bonusa, gracz w ciągu 30 dni tutaj warto zauważyć, że w przeszłości było to 60 dni, zatem aktualnie gracze mają o połowę mniej czasu na spełnienie wymogów co do obrotu. W okresie 30 dni uczestnik musi zagrać za 4x stawki pierwszego depozytu. Do obrotu zaliczane są tylko i wyłącznie wniesione zakłady z nie mniej niż 3 zdarzeniami oraz łącznym kursem całkowitym 1.90 na kuponie. Podobnie jak w innych firmach bukmacherskich do obrotu nie wliczane są zakłady wniesione na Sporty Wirtualne czy też zakłady, które zostały anulowane lub zamknięte wcześniej przy pomocy opcji „Cash out”. Zarówno przegrane jak i wygrane kupony zaliczane są do wymogów obrotowych.

W przeszłości bukmacher Fortuna wypłacał należny graczom bonus powitalny w ratach po wykonaniu 20% wymogów obrotowych, gracz otrzymywał pierwszą ratę, kolejną po spełnieniu brakujących 80%. Aktualnie Fortuna odeszła od wypłacania środków bonusowych w ratach, jednak warto przypomnieć, że skrócenie okresu na wykonanie obrotu z 60 na 30 dni jest rozwiązaniem mniej korzystnym dla graczy, może spowodować wymuszenie obstawiania meczy czy dyscyplin w których obstawianiu gracz czuje się mniej komfortowo. W Fortunie bonus powitalny składa się także z zakładu bez ryzyka, miło nam jest zakomunikować iż po dokładnym procesie weryfikacyjnym gracze z naszego serwisu, którzy wpiszą podczas rejestracji kod promocyjny „PREZENT” otrzymają zakład bez ryzyka w kwocie 120 PLN, standardowo jest to oferta 100 złotych.

Oferta powitalna Totolotka

Trzecia pod względem udziału rynkowego firma bukmacherska w Polsce czyli totolotek zakłady bukmacherskie w temacie oferty na start przygotował dla swoich graczy następującą ofertę powitalną. Bonus 100% od pierwszej wpłaty do kwoty 1111 złotych. Totolotek wymaga obrót 3 x (depozyt plus bonus). Warto podkreślić, że wiele zakładów bukmacherskich takich jak Fortuna czy STS nakładają jedynie wymóg co do obrotu na środki bonusowe, a nie depozyt gracza. Minimalny kurs, aby kupon został zaliczony do wymogów obrotu wynosi 2.00. Tak jak u innych bukmacherów w Polsce w przypadku unieważnienia kursu czy zwrotu stawki kupon nie jest zaliczany do obrotu bonusem. W Totolotku gracze otrzymują także 25 PLN freebet.

W poniższych linkach przedstawiamy także recenzje oraz bonusy pozostałych legalnych bukmacherów w Polsce czyli m.in. Forbetu, Lvbet, Etoto oraz zakładów bukmacherskich Milenium.
 

Polecamy również:


 
Szukając odpowiedzi na odwieczne pytanie, które stawiają sobie gracze grający w zakładach bukmacherskich należy na nie odpowiedzieć przede wszystkim z głową i na własny rachunek. Nie liczyć iż inni gracze podzielą się z nami „pewniakami” gdyż takich po prostu nie ma. Jeżeli już ktoś zdecyduje się grać należy cieszyć się grą w legalnych firmach bukmacherskich w Polsce, gdyż gra w nielegalnych podmiotach grozi poważnymi konsekwencjami karno-skarbowymi.

Szczególnie początkujący gracze powinni dokładnie zapoznać się z regulaminem danej oferty, zwracając szczególną uwagę na wymogi co do obrotu czy minimalny wymagany kurs. Grę u bukmachera należy traktować jako formę rozrywki, a jeżeli ktoś chciałby osiągać regularne dochody, powinien rozważyć zatrudnienie w jednej z firm bukmacherskich.

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi