Totolotek vs STS, porównanie bukmacherów

Spis treści
[Rozwiń]

STS vs Totolotek

Wybranie bukmachera u którego chcemy grać nie jest sprawą oczywistą. Każdy bukmacher ma swoje plusy, ma również też wady. Różnice są minimalne, więc często nasz wybór będzie sprowadzał się do tego jednego czynnika, który będzie nam bardziej pasował u danego bukmachera. Jedni potrzebują bardziej rozbudowanej oferty „na żywo”, inni lepszej aplikacji mobilnej.

Tym razem porównamy STS z Totolotkiem, czyli dwie duże firmy, które na rynku są od bardzo dawna. Oczywiście obie marki mają odpowiednie koncesje przyznawane przez ministerstwo finansów co czyni je legalnymi bukmacherami na polskim rynku.

Bonus na start

U obu bukmacherów zasady są proste. W STS robimy pierwszą wpłatę i od razu dostajemy jej równowartość w bonusie do 500 zł.  Jak wypłacić otrzymane środki? To bardzo proste. Wystarczy wykonać trzy obroty przyznaną kwotą. Pamiętaj, aby kupon był zaliczony do obrotu, musi mieć łączny kurs wynoszący co najmniej 1.91.

Totolotek podobnie, ale bonus na start Totolotka może być nieco wyższy. Po prostu przyznaje premię od pierwszej wpłaty wynoszącą tyle ile pierwsza wpłata - do 1000 zł. Jest to zarazem jeden z najwyższych bonusów powitalnych wśród polskich legalnych bukmacherów.

A do tego 20 zł na darmowy zakład. Obie oferty totolotka musimy obrócić trzykrotnie po kursie 2,0.

Werdykt:

STS 8/10

Totolotek 9/10

Inne promocje:

Tutaj nieco lepiej wypada Totolotek, bo mamy dość sporą możliwość na grę bez podatku pod nazwą „Gram Grubo”. Mamy do wyboru dwie ścieżki do wyboru. Albo w trakcie europejskich pucharów za kupon postawiony co najmniej za 20 zł lub w każde piątki za minimum 100 zł po kursie co najmniej 2,0. Przy takiej grze współczynnik wynosi nie 0,88 jak w przypadku standardowej gry, a 1,003, czyli niwelowana jest różnica związana z podatkiem.

Natomiast w STS dodatkowe promocje są mniej ciekawe, np. w każdy poniedziałek  STS nagradza 1000 najaktywniejszych graczy bonusami w wysokości 100 zł.

Werdykt:

STS 6/10

Totolotek 8/10

Ofert zakładów i kursy:

Ciężko wskazać zwycięzcę tej klasyfikacji. Zarówno STS jak i Totolotek ma bogatą ofertę na wydarzenia. Te sportowe niemal niczym się nie różnią. Obie zawierają popularne dyscypliny jak i te niszowe. Nieco lepiej STS wypada w kategoriach e-sportu czy wydarzeń nie związanych ze sportem (polityka czy np. Oscary), ale Totolotek nie chce zostać w tyle (np. możemy obstawiać jak będą kształtować się kursy walut). Na pierwszy rzut oka same kursy minimalnie wyżej kształtują się w Totolotku, ale tak naprawdę należy je analizować na bieżąco.

Werdykt:

 STS 7/10

 Totolotek 7/10

Zakłady na żywo:

Pod względem wizualnym, ani STS ani Totolorek nie ma się czego wstydzić. Nieco lepiej wygląda tu może w STS, ale umówmy się jest to kwestia gustu. Również liczba wydarzeń „live” jest podobna. To czym STS bije swoją konkurencję to streaming na żywo wydarzeń sportowych. Już nie tylko animacja pokazuje nam co się dzieje na boisku czy korcie, ale na małym ekranie możemy śledzić relację TV z wydarzenia. Szczególnie w przypadku mniej popularnych lig czy rozgrywek ma to spore znaczenie.

Werdykt:

STS 10/10

Totolotek 7/10

Strona internetowa i aplikacja:

STS aplikacja

Strona STS to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza strona internetowa polskich bukmacherów. Stonowana, w  odcieniach koloru niebieskiego, przełamywana białą i pomarańczową czcionką. Do tego czytelne i łatwe do rozróżnienia banery z kolejnymi typami. Do tego świetna aplikacja mobilna, na której oprócz obstawiania meczów (również live) możemy też sprawdzić statystyki czy obejrzeć mecz. Kolejny plus - najszersza możliwość dokonania wpłat, począwszy od kart płatniczych, przez ekspresowe przelewy z banków czy udostępnienie portfeli wirtualnych jak np. paypal.

Strona startowa Totolotka na pierwszy rzut oka jest nieco chaotyczna i „atakują” nas zewsząd promocje i inne oferty. Gdy jednak klikniemy już w zakładkę „zakłady bukmacherskie” wszystko wraca do normy i jest bardzo czytelne. Do tego kombinacja barw czarnej-szarej i pomarańczowej jest bardzo zachęcająca. Aplikacja mobilna również nie odbiega od dobrej średniej. Na plus możliwość dokonania wpłaty poprzez coraz bardziej popularną funkcję „blik”.

Werdykt:

STS 9/10

 Totolotek 7/10

Podsumowanie

O ile między Totolotkiem a STS nie ma większych różnic jeśli chodzi o ofertę kursową i same kursy, a ofertę powitalną ciekawszą ma Totolotek. O tyle sama funkcjonalność zarówno strony internetowej jak i aplikacji mobilnej trzeba wyraźnie zapisać na plus STS. Trzeba dodać, że obie firmy bukmacherskie mają podobną ilość punktów naziemnych, które są ważne dla bardziej konserwatywnych graczy.

Werdykt:

STS  40/50

Totolotek 38/50