hero

Polska – Turcja: kursy bukmacherskie i typy na mecz (10.06.2024)

Typy i kursy na Polska - Turcja
Grzegorz Wajda/REPORTER/ East News

10.06.2024 r. zostanie rozegrany mecz towarzyski Polska – Turcja (start o 20:45). To ostatni test dla Biało-Czerwonych przed Euro 2024! Chcesz coś obstawić w tej potyczce? Sprawdź, gdzie są najwyższe kursy na najpopularniejsze rynki. Poznaj też moje propozycje typów i kilka interesujących zakładów dodatkowych!

Mamy też promocję od bukmachera Superbet, w której możesz zgarnąć bonus 300 zł na wygraną lub remis Polaków.

Spis treści
[Rozwiń]

Polska - Turcja kursy bukmacherskie na popularne rynki

Chciałbyś obstawić jakiś popularny zakład na ten mecz, taki jak zwycięzca czy under/over? Przeanalizowałem dla Ciebie oferty najlepszych legalnych bukmacherów, a poniżej możesz zapoznać się z najwyższymi kursami na Polska - Turcja (10.06.2024).

Polska - Turcja kursy na 1X2

Zacznę oczywiście od podstawowego rynku 1X2. Poniżej najwyższe kursy na zwycięzcę meczu Polska - Turcja:

 • Kurs na Polskę - 2.40 STS
 • Kurs na remis - 3.42 TOTALbet
 • Kurs na Turcję - 3.15 TOTALbet

Planujesz postawić na Polaków? Wierzysz, że podopieczni Michała Probierza wygrają w ostatnim sprawdzianie przed Euro 2024? W tym momencie najwyższy kurs na “1” oferuje STS (2.40).

Zastanawiasz się, gdzie postawić remis? Uważasz, że ten mecz będzie bardzo wyrównany? Aktualnie najwyższy kurs na podział oczek proponuje swoim klientom TOTALbet (3.42).

Nie da się ukryć, że wielu ekspertów od futbolu, jak i samych kibiców, nie za bardzo wierzy w Biało-Czerwonych... Jeśli też tak myślisz to obecnie najwyższy kurs na “2” zapewnia TOTALbet (3.15).

Polska - Turcja: kursy na poniżej/powyżej 2,5 goli

Jedną z najczęściej wybieranych przez graczy opcji jest też obstawianie powyżej/poniżej liczby goli w meczu. Sprawdziłem jak prezentują się kursy na under/over 2,5 gola w meczu Polska - Turcja:

 • poniżej 2,5 gola - kurs 1.90 Superbet
 • powyżej 2,5 gola - kurs 1.98 LV BET

Moim zdaniem w poniedziałkowym spotkaniu padną maksymalnie 2 gole i taki typ proponuję też na ten mecz (argumenty znajdziesz w dalszej części artykułu). Jak na razie najwyższy kurs na rynek under 2.5 oferuje Superbet - 1.90.

Z kolei opcja przeciwstawna (over 2.5 goli) najlepiej “stoi” u buka LV BET (1.98).

BTTS kursy na mecz Polska - Turcja

Sporym zainteresowaniem cieszą się również zakłady na “obie strzelą”. Sam często je wybieram. Jak szanse na strzelenie gola przez obie drużyny w meczu Polska - Turcja oceniają bukmacherzy?

 • BTTS TAK - kurs 1.70 Superbet
 • BTTS NIE - kurs 2.07 LVBET

Jeśli uważasz, że kadry narodowe Polski i Turcji zdobędą min. po 1. golu, to rozważ postawienie tego zakładu w Superbet po kursie 1.70.

A może twierdzisz, że tylko 1. reprezentacja narodowa strzeli bramkę w poniedziałek (lub żadna)? Najwyższy kurs na zakład “obie strzelą - NIE” proponuje aktualnie LV BET (2.07).

Polska - Turcja: kursy na podwójną szansę (1x)

Wierzysz w wiktorię Polski przeciwko Turkom, ale zakładasz, że może też być remis? Idealnym rozwiązaniem jest zakład na podwójną szansę.

 • 1X - kurs 1.39 STS

Jeśli chcesz postawić podwójną szansę (1x), to najwyższy kurs na ten rynek ma w swojej ofercie STS (1.39).

Sprawdź nasze artykuły z kursami i typami na mecze Polaków na Euro 2024:

Polska - Turcja typy bukmacherskie (10.06.2024)

Jakie zakłady mają największe szanse na powodzenie w meczu Polska - Turcja? Moim zdaniem warto zastanowić się nad typowaniem:

 • under 2.5 goli,
 • wygrana reprezentacji Polski,
 • gol w obu połowach - NIE.

Dlaczego uważam, że te typy na Polska - Turcja są prawdopodobne? Moje wyjaśnienie znajdziesz poniżej.

Typ: Under 2,5 goli w meczu Polska - Turcja

Nie spodziewam się zbyt wielu trafień w tej potyczce, dlatego uważam, że opcja poniżej 2.5 ma realne szanse na wejście. Wynika to m.in. z defensywnego stylu gry reprezentacji Polski.

Jak na razie Biało-Czerwoni grali 7-krotnie pod batutą Michała Probierza. Zanotowali tylko 2 over 2.5. Pozostałe spotkania kończyły się underami 2.5:

 • 7.06.2024 r.: Polska - Ukraina 3:1 (mecz towarzyski)
 • 26.03.2024 r.: Walia - Polska 0:0 i awans po karnych (finał baraży o Euro 2024)
 • 21.03.2024 r.: Polska - Estonia 5:1 (półfinał baraży o Euro 2024)
 • 21.11.2023 r.: Polska - Łotwa 2:0 (mecz towarzyski)
 • 17.11.2023 r.: Polska - Czechy 1:1 (kw. do Euro 2024)
 • 15.10.2023 r.: Polska - Mołdawia 1:1 (kw. do Euro 2024)
 • 12.10.2023 r.: Wyspy Owcze - Polska 0:2 (kw. do Euro 2024)

Na Euro 2024 spotkamy się z Holandią, Austrią i Francją. Uważam, że nasza taktyka będzie bazować na szczelnej defensywie i kontratakach. Nie spodziewam się zatem huraganowych ataków ze strony Polaków (nie tylko w czasie Euro 2024, ale też w trakcie potyczki z Turkami, która jest dla nas ostatnim testem przed tą imprezą).

Ostatnie wyniki kadry narodowej Turcji też wskazują na to, że under 2.5 jest naprawdę prawdopodobny (w 4. poprzednich spotkaniach ta opcja weszła 3-krotnie):

 • 04.06.2024 r.: Włochy - Turcja 0:0 (mecz towarzyski)
 • 26.03.2024 r.: Austria - Turcja 6:1 (mecz towarzyski)
 • 22.03.2024 r.: Węgry - Turcja 1:0 (mecz towarzyski)
 • 21.11.2023 r.: Walia - Turcja 1:1 (kw. do Euro 2024)

Polska wygra - typy bukmacherskie Polska - Turcja

 • Polska kursy

  Nasz typ: Polska wygra z Turcją

  Kurs: 2.40

Wierzę w to, że podopieczni Michała Probierza wygrają ze swoimi rywalami i w dobrych nastrojach udadzą się na Euro 2024. Co przemawia za Biało-Czerwonymi?

Na pewno atut własnego stadionu. Fakt, w kw. do Euro 2024 Polacy grali przeciętnie. Na swoim terenie rzadko jednak zawodzili. W 4. takich spotkaniach eliminacyjnych zanotowaliśmy w sumie:

 • 2 zwycięstwa
 • 2 remisy
 • 0 porażek

Od momentu przyjścia Michała Probierza poprawiła się zaś nie tylko sama gra, ale też atmosfera w kadrze narodowej, jak i wokół niej.

Pod wodzą tego selekcjonera (w meczach w roli gospodarza) odnieśliśmy 3. wiktorie (5:1 z Estończykami, 2:0 z Łotyszami i 3:1 z Ukraińcami), 2 remisy (1:1 z Czechami i 1:1 z Mołdawianami) i 0 przegranych.

Oczywiście, dyspozycja Biało-Czerwonych cały czas budzi wątpliwości. Na Stadionie Narodowym w Warszawie jesteśmy jednak w stanie pokonać Turków. Szczególnie że goście w ostatnim czasie nie zachwycają. W 4. poprzednich spotkaniach podopieczni Vincenzo Montelli zanotowali:

 • 0 wygranych
 • 2 remisy
 • 2 porażki

Turcy czekają na kolejne zwycięstwo już od 18.11.2023 r. Wtedy to niespodziewanie pokonali w Berlinie Niemców 3:2. Trzeba jednak zauważyć, że rywale zagrali w tamtej potyczce bardzo słabo.

Ostatni mecz kontrolny (0:0 w Bolonii przeciwko Włochom) pokazał, że Turcy nie są w najlepszej dyspozycji. Świadczą o tym np. rozmaite statystyki:

 • zaledwie 2 celne strzały na bramkę rywali
 • współczynnik oczekiwanych goli tylko 0.68

Typ: gol w obu połowach - NIE

Udało mi się znaleźć jeszcze taki fajny zakład na to spotkanie. Uważam, że przynajmniej w 1. połowie nie padnie zaś ani jedna bramka.

Zarówno Polacy, jak i Turcy stawiają przede wszystkim na zabezpieczenie „tyłów”. Bardzo wyraźnie pokazał to nasz mecz z Walijczykami (w finale baraży o Euro 2024). Po podstawowym czasie gry i dogrywce było 0:0. Nasi uzyskali awans dopiero w rzutach karnych. A przez 120 minut byli skupieni głównie na defensywie, co przełożyło się na kiepską postawę w ataku.

26 marca 2024 r. Turcy grali w delegacji z Austriakami. Podopieczni Vincenzo Montelli zostali „zdemolowani” i przegrali 1:6. Na całą kadrę i selekcjonera spadła olbrzymia lawina krytyki. Dziennikarze i kibice nie mogli pojąć, jak można było stracić 6 bramek w 1. potyczce… Włoski trener popracował ze swoimi piłkarzami nad grą w defensywie. I mecz z Italią (0:0) wyglądał już o niebo lepiej pod tym względem.

Uważam zatem, że w 1. połowie nie padnie ani jeden gol. Jak na razie najwyższy kurs na to wydarzenie oferuje GoBet (1.94).

Polska - Turcja kursy na zakłady specjalne

A może chcesz postawić coś innego w meczu Polska - Turcja? Zakłady dodatkowe - na to spotkanie - zostały już wystawione przez niektórych bukmacherów. Jakie rynki są najbardziej interesujące?

Np. w LV BET możesz obstawić zdobywców goli. Uważam, że największe szanse na to, aby “wpisać się” na listę strzelców ma Robert Lewandowski (kurs 2.17). Polak miał mocną końcówkę sezonu ligowego (bramki w spotkaniach z Sevillą i Rayo Vallecano) i będzie chciał potwierdzić dobrą formę też w reprezentacji narodowej.

Warto dodać, że Robert Lewandowski nie tylko oddaje relatywnie sporo strzałów z gry, ale odpowiada też w naszej kadrze za rzuty karne i niektóre wolne.

Typujesz “łamaka” (czyli 1/2 albo 2/1)? W Superbet możesz obstawić to nietypowe wydarzenie po kursie aż 20.00.

W Betcris możesz obstawiać przeróżne zakłady łączone. M.in. na podwójną szansę i przedział goli (np. wygrana Polski/remis + przedział bramek od 1 do 5 “stoi” po kursie 1.57).

Uważasz, że w poniedziałek padnie bramka samobójcza? Bardzo wysoki kurs na to zdarzenie oferuje LV BET (11.00).

W LV BET też nie brakuje różnych zakładów łączonych. Możesz np. postawić na 1. kuponie wiktorię Polski i under 2.5 goli (kurs 4.75).

Polska - Turcja: wyniki w meczach towarzyskich

Przed poniedziałkowym meczem reprezentacja Polski rozegrała jeden mecz kontrolny, wygrywając pewnie z Ukrainą 3:1. Wszystkie gole w tym meczu padły w pierwszej połowie rywalizacji. Spotkanie otworzył Sebastian Walukiewicz w 11. minucie potyczki, a chwilę później prowadzenie "Biało-Czerwonych" podwyższył Piotr Zieliński.

W 30. minucie meczu było już 3:0, a bramkę zdobył Taras Romanczuk. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy, kontakt złapali goście za sprawą trafienia Dovbyka.

W znacznie gorszych humorach może być reprezentacja Turcji, która co prawda zmierzyła się z bardziej wymagającym rywalem, gdyż mowa o kadrze Włoch, natomiast ponownie nie zanotowała zwycięstwa, remisując 0:0 i przedłużając tym samym serię spotkań bez wygranej.

Polska - Turcja: postawa w eliminacjach

Obie ekipy zagwarantowały sobie udział w mistrzostwach Europy. Ze znacznie lepszej strony podczas eliminacji zaprezentowała się reprezentacja Turcji, wygrywając grupę D i wyprzedzając m.in. Chorwację czy Walię.

Polska
Turcja
Kategoria Polska Turcja
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

Turcja rozegrała mniej spotkań w eliminacjach (ze względu na brak potrzeby udziału w barażach), a i tak stworzyła sobie więcej tzw. big chances, mierząc się dwukrotnie z Chorwacją czy grającą dobrze w defensywie Walią.

Mecz Polska - Turcja: gdzie oglądać na żywo?

Nie tylko na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zainteresowani tym meczem mogą również obejrzeć transmisję w TVP 1, w aplikacji mobilnej, czy na stronie internetowej (sport.tvp.pl). Inne opcje to Smart TV i HbbTV. Poniedziałkowe spotkanie (10.06.2024 r., 20:45) skomentują zaś Mateusz Borek i Robert Podoliński.

Polska - Turcja: kursy bukmacherskie i typy (10.06.2024) - FAQ

To spotkanie zaplanowano na 10 czerwca 2024 r. Potyczka rozpocznie się o 20:45, a zostanie rozegrana na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jeśli chcesz zagrać zwycięstwo podopiecznych Michała Probierza, to wybierz STS. Ten buk oferuje kurs aż 2.40 na “1”. Gdzie typować podział oczek? W TOTALbet po kursie 3.32. U tego bukmachera opłaca się również postawić zwycięstwo Turków (3.15). A może chcesz zagrać na under/over 2.5 goli? Najwyższe kursy na te rynki oferują kolejno Superbet (1.90) i LV BET (1.98).

Według mnie zainteresowane osoby mogą rozważyć zagranie undera 2.5 goli (po kursie 1.90 w Superbet), triumfu Biało-Czerwonych (2.40 w STS) i zakładu „Gol w obu połowach – NIE” (1.94 w GoBet).

Nie tylko w telewizji (na TVP1), ale też na stronie internetowej (sport.tvp.pl), w aplikacji, HbbTV i Smart TV.