Co obstawiać

Zakłady na e-sport. U jakich bukmacherów obstawiać?

Spis treści
[Rozwiń]

Zakłady na e-sport. W tym tekście dowiesz się jak i gdzie obstawiać esport. Ciekawostka: Czy wiesz, że e-sport jest najchętniej obstawianą dyscypliną w Polsce zaraz po piłce nożnej? 

Idealne połączenie czy ewentualna opcja rezerwowa?

Spełnienie marzeń wielu dzieciaków, czyli zarabianie dzięki graniu w gry komputerowe. Granie w gry, to dla e-sportu podobne określenie, jak kopanie piłki dla futbolu. Świat wirtualnych zmagań między graczami poszedł na tyle do przodu, że spokojnie można mówić o oddzielnej dyscyplinie. Treningi, mecze, zawody, turnieje, sponsorzy i pieniądze. Dużo pieniędzy. E-sport jako samodzielna dyscyplina bardzo się rozwinął i z pewnością wyprzedził już niejeden sport stricte fizyczny. Zainteresowanie i popyt są ogromne, a liczba graczy rośnie bardzo szybko. Efekt nie mógł być inny niż pojawienie się bogatych osób w tym środowisku, które chciałyby zainwestować w graczy i dać im możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie. Opłaciło się. Turnieje przyciągają na stadiony tysiące osób chcących wziąć udział w takim wydarzeniu osobiście. Ponadto rozrosło się to do tego stopnia, że transmitowane są one w telewizji dla milionów odbiorców, więc inwestycja w e-sport, gdy ten jeszcze raczkował z pewnością już się zdążyła zwrócić.

Czym jest e-sport?

Sport elektroniczny, w skrócie e-sport. Z definicji wynika, że jest to forma rywalizacji na płaszczyźnie gier komputerowych. Gracze współzawodniczą ze sobą, ale nie robią tego rekreacyjnie, a wyczynowo. Przykładowo na turniejach, co nazywane jest fachowo pro-gamingiem. Na tak zaawansowanym poziomie można mówić o zawodowstwie, e-sport spełnia wszystkie warunki, by być traktowanym jako oddzielna dyscyplina. Co najmniej dwóch graczy siada przed komputerem lub konsolą i chcą pokazać, że są lepsi niż przeciwnik. Profesjonalni gracze są oglądani przez masę kibiców, biorą udział w treningach, a za swoje osiągnięcia otrzymują wynagrodzenie. Wszystko się zgadza.

Mimo że od tradycyjnego sportu, e-sport różni się wykorzystywaną w ogromnym stopniu technologią, to o wyniku rozgrywki wciąż decydują przede wszystkim umiejętności człowieka. W tym przypadku rozwój e-sportu i jego popularyzacja wśród coraz większej liczby ludzi, wymaga od graczy stałego poprawiania swoich umiejętności. Chcąc zostać na topie i liczyć się w grze z innymi trzeba stale szlifować swój warsztat. Tak jak w sporcie.

Historia e-sportu jest ściśle powiązana ze wzrastającą popularnością gier sieciowych takich jak Starcraft, League of Legends, Counter-Strike, Warcraft czy Quake. Ta ostatnia przyczyniła się do powstania w Stanach Zjednoczonych zawodowej ligi graczy już w 1997 roku! To pokazuje, że ten cały e-sport to nie aż taka nowość i nie pojawił się on wczoraj. Tak naprawdę jego początki datuje się na rok 1995, kiedy Windows zorganizował dla developerów gier komputerowych zawody w grze pod tytułem Doom.

Zwycięzca tego pionierskiego turnieju – Dennis Fong – wygrał komputer o wartości 10 tysięcy dolarów, a dzięki umowom sponsorskim zarobił dziesięć razy tyle w ciągu roku. To on również zwyciężył we wspomnianym turnieju Quake’a dwa lata później. Wtedy za 1. miejsce dostał Ferrari 328 GTS, więc jak na początkującą dyscyplinę nagrody były wręcz wymarzone. Teraz gdy wszystko poszło mocno do przodu wygrane sięgają znacznie wyższych kwot. Najpopularniejszymi ogólnoświatowymi zawodami stały się Electronic Sports World Cup, czyli zwyczajnie mistrzostwa świata oraz World Cyber Games, odpowiednik igrzysk olimpijskich.

 • 0 PLN 100 PLNzakład bez ryzyka
 • 1500 PLNbonus od depozytu
 • 60 PLNbonus za zadania
KOD PREZENTST
Kopiuj kod
Odbierz 1660 PLN

Najpopularniejsze gry e-sportowe

W co grają profesjonalni gracze e-sportu? Nie każda gra nadaje się do rywalizacji na zawodowym poziomie, mimo że rynek gier jest naprawdę spory. Do najpopularniejszych gier na turniejach profesjonalnych zaliczają się:

- League of Legends – Najświeższa i jednocześnie najbardziej rozpoznawalna obecnie gra internetowa na świecie. Co roku nagrody za zwycięstwa w turniejach LoL sięgają kilku milionów dolarów. Sama rozgrywka polega na pojedynku dwóch drużyn złożonych z pięciu graczy, a celem jest zniszczenie bazy przeciwnika za pomocą specjalnych zdolności.

- Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) – Bardzo dynamiczny FPS (First Person Shooter, czyli strzelanina z perspektywy pierwszoosobowej), który ma bardzo proste zasady. Antyterroryści mierzą się z terrorystami i muszą ich powstrzymać przed wysadzeniem oznaczonego celu. Każda drużyna składa się z pięciu graczy, a jedna runda trwa tylko dwie minuty. Wygrywa drużyna, która będzie lepsza w co najmniej 16 rundach takiej rozgrywki. Najlepsi gracze podczas gry wykonują kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset ruchów w ciągu minuty.

- Dota 2 – Jest samodzielną kontynuacją  Defense of the Ancients, czyli modyfikacji do gry Warcraft III. Dwie pięcioosobowe drużyny, wraz z jednostkami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję, próbują zniszczyć ufortyfikowane twierdze przeciwników. Każdy gracz wybiera i kontroluje postać zwaną bohaterem. Gracze są przypisywani do jednej z drużyn, wcielając się w członków jednej z dwóch frakcji: Radiant (Świetliści) i Dire (Mroczni). Celem gry jest zniszczenie głównego budynku w twierdzy wroga.

- Starcraft – Strategiczna gra czasu rzeczywistego. Sklasyfikowana została na 7. miejscu na liście najlepszych 100 gier wszech czasów stworzonej przez portal IGN. Dziewięć i pół miliona sprzedanych kopii (łącznie z dodatkiem StarCraft: Brood War) czynią StarCrafta jedną z najlepiej sprzedających się gier komputerowych w historii. Podstawowym celem gry jest wyeliminowanie wszystkich przeciwników. W tym celu należy zdobyć kontrolę nad odpowiednią ilością minerałów oraz gazu, które są w grze zasobami niezbędnymi do rozbudowy bazy, konstrukcji jednostek bojowych, a także wprowadzaniu różnorodnych ulepszeń jednostek i budynków.

- Hearthstone – Karciana gra na bazie uniwersum Warcrafta. Przy użyciu odpowiednio skompletowanej talii trzeba pokonać rywala, niszcząc wszystkie jego karty. Hearthstone zostało dobrze przyjęte przez krytyków, uzyskując wysokie średnie ocen. W listopadzie 2015 roku liczba założonych kont w grze przekroczyła 40 milionów, a sama gra doczekała się aż piętnastu rozszerzeń. Pojedynek jest starciem z innym graczem przez internet, w którym każdy z graczy tworzy talię z kart, które posiada. Natomiast Arena jest rozgrywką, w której gracz buduje talię z kart wylosowanych przez komputer – tzn. po wykupieniu wstępu na arenę program losuje trzy karty i gracz wybiera jedną z nich do swojej talii, przy czym operacja ta jest powtarzana aż do „zapełnienia” talii, która składa się z 30 kart.

- Rainbow Six - taktyczna strzelanka pierwszoosobowa skupiająca się na walkach pomiędzy dwiema drużynami – jedna pełni funkcję atakujących, druga obrońców. Gra nawiązuje do książki „Tęcza Sześć” (ang. Rainbow Six) autorstwa Toma Clancy’ego. Gra zawiera tryby rozgrywki wieloosobowej polegające na rywalizacji dwóch drużyn złożonych z pięciu graczy oraz tryby kooperacji, w której pięcioosobowa drużyna próbuje wygrać z postaciami sterowanymi przez przeciwników. o pierwszej grupy trybów zaliczają się: odbicie zakładnika (drużyna obrońców przetrzymuje zakładnika, a atakujący próbują go odbić), bomba (jedna drużyna podłożyła dwie bomby na mapie, a druga musi je rozbroić) oraz zabezpieczenie terenu (atakujący muszą zająć wyznaczony teren, w czym próbują im przeszkodzić obrońcy). Drużyna obrońców może wygrać, jeżeli zabije wszystkich atakujących lub jeżeli upłynie czas, który mieli na wykonanie akcji atakujący. Atakujący mogą wygrać, jeżeli zabiją wszystkich terrorystów lub jeżeli wykonają przydzielone im zadanie.

- Call of Duty - seria gier komputerowych z gatunku first-person shooter o tematyce wojennej, Początkowo poszczególne gry z serii były skoncentrowane na tematyce II wojny światowej, natomiast od 2007 roku osadzone są w realiach współczesnych.  Od wydania gry Call of Duty 4: Modern Warfare popularność zdobywa również gra wieloosobowa poprzez Internet, umożliwiająca graczom doskonalenie swego sprzętu wojskowego i umiejętności poprzez eliminację przeciwników. Cechą charakterystyczną gier z serii jest widowiskowa, dynamiczna akcja.

- Rocket League - komputerowa gra sportowa, stworzona i wydana przez studio Psyonix. Gracz kontroluje wyścigówkę, którą wykorzystuje, aby uderzyć piłkę w kierunku bramki przeciwnika i zdobyć punkt, jak w piłce nożnej. Gra zawiera również elementy przypominające demolition derby. Kilka miesięcy po premierze, do gry zostały dodane modyfikatory meczów, pozwalające zmienić m.in. długość meczu, siłę grawitacji, wielkość i kształt piłki oraz szybkość graczy. Recenzenci zachwalali tryb wieloosobowy, pisząc że jest zabawny, prosty i wysoce uzależniający.

- Overwatch - to skrząca się kolorami pierwszoosobowa strzelanka drużynowa, w której występuje plejada potężnych bohaterów. Podróże po całym świecie, łączenie się w drużyny i emocjonujących starcia 6 na 6. Kiedy zaczynasz grę w Overwatch, wybierasz bohatera, którym będziesz grać. W Overwatch każdy znajdzie dla siebie bohatera. Overwatch skupia się na walce dwóch sześcioosobowych drużyn. Podobnie jak w grach multiplayer online battle arena, gracz wybiera jedną postać z wyjątkowymi umiejętnościami. Bohaterowie są podzieleni na trzy klasy – na bohaterów natarcia z dużymi obrażeniami lub kontrolujące pole bitwy przy pomocy pułapek/wieżyczek, postacie wspierające drużynę, lecząc sojuszników lub dając im bonusy oraz na tzw. „tanków”, czyli postaci mogących zaabsorbować dużą ilość obrażeń. Mapy wzorowane są na prawdziwych lokacjach. Trzy pierwsze mapy inspirowane są Londynem, Japonią oraz ruinami Starożytnego Egiptu. 

 • 0 PLN 20 PLNfreebet od depozytu
 • 2000 PLNbonusy od 3. depozytów
 • 20 PLNfreebet bez depozytu
 • 20 PLNbonus na virtuale
 • 20 PLNbonus za aplikację
 • 50 PLNbonus za karnet kibica
KOD PREZENTLV
Kopiuj kod
Odbierz 2130 PLN

E-sport live, zawody na żywo

W dzisiejszych czasach największe turnieje e-sportowe przyciągają miliony widzów przed telewizory i komputery. W 2018 roku podczas meczu dwóch azjatyckich drużyn w League of Legends  w jednej chwili rozgrywki śledziło 127 milionów osób. Ze względu na tak ogromną popularność e-sportu, transmisjami na żywo interesują się stacje telewizyjne i serwisy streamingowe. Nawet w Polsce istnieją kanały, które zajmują się transmisją rozgrywek z najistotniejszych turniejów gamingowych na świecie. Jednak same streamy, czyli wyłącznie obraz to nie wszystko. Poza samym oglądaniem istotny jest aspekt dźwiękowy. Fani e-sportu live chcieliby usłyszeć komentarz w znanym sobie języku. Obecnie nie ma już kłopotu ze znalezieniem stron, gdzie w takich warunkach można obejrzeć e-sport live. Poniżej kilka z nich:

 • www.esptv.pl
 • www.twitch.tv

Ludzie chcący oglądać e-sport live mogą sprawdzić każdą witrynę i stwierdzić, która im najbardziej odpowiada. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzą bukmacherzy, którzy zaangażowali się w rynek e-sportu. Współpraca nawiązana z Fantasy Expo zapewnia polskim kibicom możliwość oglądania zawodów e-sport live i do tego z polskim komentarzem. W tej formie pojawił się najczęściej oglądany turniej CS:GO o nazwie Esports Championship Series. Streamy z tego wydarzenia były dostępne na Twitchu na kanałach „izakooo” i „esportnow”, więc oprócz transmisji live, e-sport doczekał się polskojęzycznego komentarza. Fani rozgrywek muszą być zadowoleni.

Obrazek przedstawia Neymara grającego w CS:GO

Zakłady na żywo są uważane za trudne, ponieważ kursy mogą się zmieniać dosłownie co sekundę. W zależności od tego, co się dzieje na ekranie, kto wychodzi na prowadzenie, a kto ma akurat złą passę, bukmacher cały czas wprowadza do kursów korekty. Dlatego ważne jest nie tylko wybranie właściwego zakończenia meczu, ale także postawienie kuponu w tym idealnym, jak najbardziej opłacalnym momencie! 

E-sport w Polsce

E-sport w Polsce ma się coraz lepiej. Jego rozwój następuje bardzo szybko. Nic dziwnego, bo sporty elektroniczne mają to do siebie, że przyciągają coraz większe grono kibiców na całym świecie. U nas jeszcze nie tak dawno była to nisza wyłącznie dla zapalonych graczy. Jednak polski e-sport odmienił swoje oblicze i pojawiły się pierwsze gwiazdy e-gamingu. Na uwadze trzeba mieć fakt, że polscy profesjonalni gracze mają na arenie międzynarodowej mocną pozycję i cieszą się opinią silnych zawodników. Polska flaga przy nickach znajduje się wysoko w rankingach lig i turniejów. Nasi rodacy mogą się pochwalić zwycięstwami naszych zawodników na arenach międzynarodowych. Stawki również nieustannie rosną, dlatego możemy bez przeszkód wróżyć świetlaną przyszłość sportom elektronicznym w Polsce.

Polska jest też organizatorem dużych imprez e-sportowych. Najpopularniejszym tego typu wydarzeniem jest Intel Extreme Masters w Katowicach, organizowane co roku dla graczy StarCrafta 2, League of Legends i Counter Strike’a. Do katowickiego Spodka zjeżdża się elita e-sportu, by rywalizować o tytuły mistrzów i oczywiście spore nagrody, więc IEM można uznać za wręcz ogromny sukces.

Obrazek przedstawia dane odnośnie odbiorców e-sportu w Polsce

Co idzie za rosnącą popularnością rozgrywek w grach komputerowych, to z pewnością coraz lepiej przygotowana oferta bukmacherska. Już mało który bukmacher nie ma e-sportu wśród proponowanych przez siebie dyscyplin. Dobrze się składa, bo jak wiadomo, im większa konkurencja na rynku, tym lepsze kursy będą proponować najlepsi bukmacherzy.

Ranking bukmacherów na e-sport 2021

Coraz więcej bukmacherów dodaje na swoich stronach zakładki pod nazwą e-sport. Zakłady mają coraz ciekawsze, jest ich coraz więcej i zyskują na popularności. Już w 2010 roku pierwszy bukmacher w Internecie wystawił ofertę na e-sport - na rozgrywki w StarCraft II. Jednak musiało minąć kilka lat, żeby bukmacherzy poważniej zainteresowali się takimi zakładami. Popularność e-sportu dostrzegli też legalni bukmacherzy w Polsce, a obecnie najlepszą ofertę na sporty elektroniczne mają m. in. STS i LV Bet.

  • CS:GO
  • League of Legends
  • DOTA2
  • Starcraft
  • Call of Duty
  • i inne
  • DOTA 2
  • League of Legends
  • CS:GO
  • Starcraft
  • King of Glory
  • CS:GO
  • League of Legends
  • Starcraft
  • DOTA 2
  • Call of Duty
  • i inne
  • League of Legends
  • DOTA 2
  • CS:GO
  • Rocket League
  • CS:GO
  • Rainbow Six
  • Call of Duty
  • King of Glory
  • CS:GO
  • Starcraft
  • DOTA 2
  • League of Legends
  • Overwatch
  • King of Glory
  • Call of Duty
  • CS:GO
  • League of Legends
  • DOTA 2
  • FIFA
  • i inne
  • CS:GO
  • League of Legends
  • DOTA2
  • Starcraft
  • Call of Duty
  • i inne
  • League of Legends
  • CS:GO
  • DOTA 2
  • Starcraft
  • King of Glory

Młodsze pokolenie nie jest zafascynowane wyłącznie popisami piłkarzy czy innych sportowców. Interesują ich też zmagania profesjonalnych graczy przed komputerami, a to z jednej prostej przyczyny. Wielu osobom jest znacznie bliżej do gry na komputerze niż do uprawiania tenisa, piłki nożnej, hokeja itp. Naturalne jest więc rosnące zainteresowanie dyscyplinami elektronicznymi - e-sportami. Mimo to nadal wiele osób uważa, że można zwiększyć grupę odbiorców. Przepis jest prosty - chodzi o obstawianie meczów e-sportu. Teraz, dzięki bukmacherom online każdy może poznać świat gier, w którym nie trzeba wyciskać siódmych potów, by wygrywać duże pieniądze. Ludzie ze świata e-sportu uważają za ogromny pozytyw fakt, że coraz większa liczba bukmacherów oferuje zakłady bukmacherskie na e-sport. Dzięki temu ich popularność jest rzeczywiście jeszcze większa i bardziej odczuwalna ze względu na liczbę ludzi śledzących tę branżę.

Jak i gdzie obstawiać e-sport? 

Spodobał Ci się e-sport? Zakłady bukmacherskie na tę dyscyplinę sportu mogą dostarczyć naprawdę sporą dawkę adrenaliny. E-gaming jest niezwykle dynamiczny, a do tego często występują w nim szybkie zwroty akcji. Co więcej bieżące aktualizacje gier sprawiają, że sporty elektroniczne są bardzo ekscytujące. Świadczy zresztą o tym wciąż rosnąca rzesza fanów. Oni na pewno nie narzekają na nudę. Odkąd e-Sport wszedł na rynek, znakomicie się w niego wpasował i znalazł miejsce wśród innych dyscyplin sportowych.

STS to po prostu przykład nowoczesnego bukmachera, inni mogliby się uczyć. Jako pierwszy zaserwował fanom sportów elektronicznych tak ambitnie zrealizowane zakłady na esport. Każda z gier ma u tego buka osobną kategorię. E-sport również jest jednak wydzielony, więc nie musisz szukać między biathlonem i dartem. STS udostępnia też streamy niektórych wydarzeń na żywo. Wystarczy założyć konto, żeby oglądać najważniejsze mecze w takich grach jak Dota 2 i CS:GO. Po prawej stronie ekranu jest dostępny osobny czat dotyczący wyłącznie sportów elektronicznych. To oznacza, że cały czas widzisz wysyłane przez innych użytkowników świeże typy na esport i możesz na ich temat dyskutować. Pod spodem znajduje się specjalna ramka z Twitterem STS-u. Na nim również publikowane są tylko informacje dotyczące e-sportu, a nie innych dziedzin.

LV BET podobnie jak STS ma bardzo nowoczesną i przyjemną dla oka sekcję e-sportową. Wygląd to jednak nie wszystko: ogromną zaletą tego bukmachera jest fakt, że udostępnia on streamy e-sportowe w bardzo dobrej jakości i zupełnie za darmo. Wystarczy przejść do sekcji sportów elektronicznych, a jeżeli odbywa się akurat jakiś ważny mecz, od razu wyświetli Ci się na stronie stream wspierany przez serwis Twitch. Możesz oglądać go na pełnym ekranie albo tylko rzucać na niego okiem podczas obstawiania – zminimalizuje się i będzie wisiał w lewym dolnym rogu ekranu. Do tego LV BET to oficjalny sponsor transmisji e-sportowych z polskim komentarzem! Obstawiając u tego buka, zdecydowanie wspierasz esport w Polsce.

Najszerszą ofertę na e-sport spośród polskich bukmacherów ma TOTALBet, więc jeśli szukasz zakładów na jedną konkretną grę, to właśnie tu znajdziesz taką możliwość. Bez problemu możesz się odciąć od pozostałych dyscyplin i przeglądać wyłącznie e-sport, dzięki specjalnej zakładce na górze strony. Graficznie serwis prezentuje się wręcz wspaniale, a interfejs jest bardzo łatwy i przyjemny w obsłudze. Dodatkowo TOTALbet oferuje najwyższy bonus powitalny na rynku. Podwaja pierwszą wpłatę aż do 5000 zł, a bonus wypłacany jest w formie gotówki, którą można wypłacić lub przeznaczyć na dalszą grę.

A jak zawierać zakłady na e-sport, żeby zyskać?

Bonusy e-sportowe

Promocje oraz premie zachęcają do włączenia się w grę. W trakcie sezonu e-sportowego pojawia się wiele wydarzeń i turniejów dających szanse na wysokie wygrane. Finansowe bonusy możemy znaleźć przede wszystkim u bukmacherów, którzy mocno stawiają na wirtualne gry.

25 PLN co tydzień i e-sportowy ranking w STS:

Jesteś esportowym ekspertem? Obstawiaj zakłady i odbieraj co tydzień 25 złotych.

 • Zaloguj się na swoim koncie w STS i kliknij w przycisk “weź udział” znajdujący się na podstronie akcji.
 • Zawarcie kuponu musi dotyczyć wydarzenia e-sportowego.
 • Zagraj kupon SOLO na wydarzenie e-sportowe z kursem min. 1.85. Jeśli przegrasz, STS doda do Twojego konta bonusowego 10% wartości wkładu.
 • Każdy kolejny zawarty kupon będzie sumowany. Bonus rozliczany jest co wtorek, a na wykorzystanie go masz 4 dni.
 • Maksymalny zwrot to 25 PLN tygodniowo. Możesz wziąć udział w akcji w każdym tygodniu jej trwania.

TOTALbet daje gwarancję najwyższego kursu na esport! Jeśli znajdziesz wyższy kurs u konkurencji, napisz. Podniesiemy go dla Ciebie!

- Promocja TOTALbet obowiązuje wszystkie zdarzenia z zakładki ESPORT. 

- Promocją objęte są kursy na faworytów spotkań oferowanych na stronie totalbet.pl/esport (tylko zakład główny na zwycięzcę meczu).

- Zgłoszenie prośby o podniesienie kursu odbywa się poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

LV BET przygotowuje co jakiś czas turniej e-sportowy. Stawiając zakłady na wydarzenia sportów elektronicznych użytkownicy zbierają punkty. Na koniec 10 osób z największą liczbą punktów zostanie nagrodzona nagrodami rzeczowymi i bonusami od LV BET.

Bukmacher eWinner natomiast przygotował promocję o nazwie „Esport defuse”, która obowiązuje w każdy poniedziałek. Grając kuponem z trzema zdarzeniami esportowymi z kursem minimalnym 1.50 każdego z nich, typer otrzyma możliwość skorzystania z cashbacku 100 procent do 50 PLN. W przypadku kiedy gracz przegra kupon, otrzyma zwrot w formie bonusu. Aby go odebrać, należy obrócić czterokrotnie z minimalnym kursem 2.50 całkowitym.

Jak zarabiać na e-sporcie?

To pytanie, które często się przewija. E-sport to gigantyczne pieniądze, w skali roku w turniejach jest do wygrania kilkaset milionów dolarów. Pieniądze zarabiają zawodowi gracze, którzy walczą o nagrody od 10 tys. do 3 milionów dolarów za pierwsze miejsce.

W przypadku zakładów bukmacherskich pytanie powinno raczej brzmieć: jak stawiać kupony, aby zarobić pieniądze.

obrazek przedstawia symbol dolara na tle stadionu podczas turnieju

Czynniki decydujące o sukcesie są takie same w e-sporcie jak w innych branżach:

 • Znajomość tematu jest kluczowa, jeśli wolimy opierać się na wiedzy, zamiast na płaceniu za typy na pewniaki e-sportowe. Tak jak w piłce nożnej, tak i w e-sporcie liczą się skrupulatnie gromadzone informacje na temat drużyn i rozgrywek oraz doświadczenie. To ostatnie możemy sami zdobywać, grając w gry które chcemy obstawiać, obserwując taktykę i zachowania najlepszych graczy.
 • W odróżnieniu od piłki nożnej, kiedy nie mamy możliwości bezpośredniej rozmowy z drużyną, ani nie wejdziemy do klubowej szatni porozmawiać z zawodnikami, to w e-sporcie wszystkie potrzebne dane mamy online. Profile z prezentacjami, systemem gry i nowościami od e-sportowych mistrzów. Możemy sprawdzić kiedy grają, na jakim sprzęcie, ile czasu grają, do jakiego turnieju się przygotowują, jakie zakupy zrobili, jakie mają wady i słabości, a nawet gdzie jadą na wakacje. Analiza tych danych w połączeniu z kursami bukmacherskimi pozwala na prognozowanie szans na wygraną. Wymaga to systematyczności i dokładności, ale się opłaci.
 • Warto wybrać do obstawiania gry, które są zbliżone pod względem taktyki i sposobu wygrywania. Wymagana jest minimum podstawowa wiedza na temat map. Należy także wziąć pod uwagę gry, gdzie zwycięstwo jest związane z wiedzą i umiejętnościami gracza (CS:GO) bez czynnika losowego, na który nie mamy wpływu. Dobrym przykładem jest Rocket League, gdzie prawo fizyki i odbicie piłki może wpłynąć na ostateczny wynik.

Rodzaje zakładów e-sportowych

Jesteś przyzwyczajony do takich zakładów jak 1X2, liczba zdobytych punktów/bramek, zwycięzca pierwszej połowy spotkania itd.? Przy sportach elektronicznych wygląda to trochę inaczej. Oczywiście w dalszym ciągu możesz typować zwycięzcę spotkania, czy też drużynę, która wygra cały turniej. Oprócz jednak tych najprostszych, klasycznych rynków, możesz natknąć się też na co najmniej dziwne nazwy.

Zakłady długoterminowe

E-sport wielkimi turniejami żyje, więc całkiem często pojawiają się okazje na zakłady długoterminowe. Chodzi tutaj o stawianie kuponu na to, jak zakończy się pewne wydarzenie na długo przed nim albo zaraz po jego rozpoczęciu. Na przykład w League of Legends World Championship mierzą się ze sobą 24 drużyny. Są oczywiście faworyci, ale tak naprawdę nie wiadomo, kto wespnie się na szczyt drabinki i zwycięży.

Dwudrożne

Najpopularniejsze są oczywiście zakłady na rozstrzygnięcia pojedynków pomiędzy dwoma graczami lub drużynami, czyli 1/2, czyli dwa rozwiązania. To nic innego jak typowanie zwycięzcy spotkania.

Zwycięzca rundy/mapy

Oprócz stawiania na zwycięzcę całego meczu w niektórych grach można też stawiać na to, kto wygra poszczególne rundy. Jeżeli masz przeczucie, że jedna z drużyn z pewnością dobrze się pokaże na początku spotkania, to możesz sprytnie przekuć tę myśl w trafiony typ.

Dokładny wynik

W piłce nożnej czy piłce ręcznej obstawianie na dokładny wynik to zwykle strzelanie sobie w stopę, ale niektóre gry wideo przypominają pod tym względem raczej tenis. W League of Legends czy CS-ie nie są możliwe rozstrzygnęcia typu 8-2, pula dostępnych wyników końcowych jest zamknięta i dość wąska.

Handicap

Opisane powyżej zakłady na zwycięzcę mogą wydawać się w niektórych przypadkach trochę nudne. W końcu dość często zdarzają się starcia zdecydowanych faworytów ze skazanymi na pożarcie. W takiej sytuacji możesz dodać do spotkania emocji poprzez handicap, czyli po prostu fory dla jednej z drużyn (albo kulę u nogi dla drugiej).

Poniżej/powyżej liczby punktów

Postaw na to, że drużyna wygra mniej, zabije więcej niż określoną liczbę razy. Taki zakład jest bardzo przydatny, gdy dopiero zaczynasz przygodę z obstawianiem e-sportu i nie jesteś pewien kto wygra. Spójrz na ten rodzaj zakładu i zobacz gdzie kursy na + i na – są do siebie najbardziej zbliżone. To będzie średnia punktów przewidywana przez naszych bukmacherów.

Pierwsza krew

Każda runda gier takich jak Dota 2, LoL czy CS:GO składa się z wielu, wielu zgonów. Dzięki zakładom na pierwszą krew możesz postawić na to, która drużyna jako pierwsza zabije członka przeciwnej ekipy.

Pierwsze X zabójstw

W tym rodzaju zakładów chodzi o coś podobnego, co w powyższym. Różnica jest taka, że nie stawiasz na to jedno, jedyne pierwsze zabójstwo, a na to, która z drużyn pierwsza uzbiera określoną liczbę killów, na przykład dziesięć albo piętnaście.

Najczęstsze błędy przy stawianiu na e-sport

Wszyscy popełniają błędy. To ludzka rzecz. Ale nie wyciąganie z nich wniosków to zupełnie co innego. Zakłady bukmacherskie mają to do siebie, że w dużym stopniu polegają na błędach i wnioskach z nich. Skorzystaj więc z wniosków osób, które już zdążyły popełnić błędy i nie powielaj nietrafionych decyzji.

obrazek przedstawia zawiedzionego gracza przed ekranem laptopa

Po pierwsze w tym biznesie nie ma miejsca na sentymenty. Jeśli masz zamiar kierować się emocjami, albo osobistymi odczuciami co do osoby/drużyny to już przegrałeś.

Po drugie, strzeż się wysokich kursów na nowe drużyny, które dopiero co powstały. To, że ktoś dopiero wchodzi do gry, nie znaczy, że nie zna się na swojej robocie.

Po trzecie, na bieżąco śledź harmonogramy imprez i zawodów. Orientuj się kto jest aktualnie na fali. Szczęściu trzeba pomóc.

Po czwarte, wystrzegaj się zgubnej logiki łańcuchowej. Tzn. jeśli drużyna A pokonała drużynę B, a drużyna B wygrała z drużyną C, to drużyna A musi zwyciężyć drużynę C.

Zamiast tego rób swój własny research i nie trzymaj się tylko jednego rozwiązania. Przykładowo stawiania ciągle na tych samych. Jeśli wiesz już jakich błędów nie popełniać, załóż konto u któregoś z najlepszych bukmacherów online i obstawiaj od razu.

Jak i gdzie obstawiać mecze w CS:GO?

Bukmacherzy online w Polsce oferują zakłady na tę grę. Najlepsi stwarzają wiele możliwości zabawy, a więc udostępniają sporo rynków. Counter-Strike GO to idealny wybór dla profesjonalnych typerów. W tym przypadku analiza danych bardzo się przydaje, bo daje duże przełożenie dla przyszłych wyników.

Oczywiście, jak wszystkie zakłady bukmacherskie, CS GO można też typować bez przygotowania, wyłącznie licząc na szczęście. W tym przypadku jednak przemyślane typy realnie przełożą się na zminimalizowanie ponoszonego ryzyka straty.

obrazek przedstawia ofertę lv bet na e-sport

Szukasz odpowiedniego bukmachera do obstawienia popularnego CS:GO? Musisz skorzystać z oferty LV Bet. Zależnie od wydarzenia możesz liczyć nawet na kilkadziesiąt rynków. W LV Bet dostaniesz szeroki wachlarz wydarzeń do typowania. W ofercie znajdziesz nie tylko możliwość obstawiania wyników poszczególnych spotkań, zwycięzców całych turniejów, ale też wiele zakładów pobocznych. Łącznie jest to kilkadziesiąt różnych zakładów.

Jak obstawiać CS:GO, żeby wygrać? Po pierwsze: drużyny, a dokładniej ich składy. Trzeba przeanalizować umiejętności każdego z graczy osobno, ale też wszystkich razem jako drużyny. Pamiętaj, że każda zmiana jej składu oznacza też zmianę stylu gry, a przede wszystkim – jego skuteczności. Warto przeanalizować wcześniej osiągnięte wyniki. Bardzo ważna jest też ranga turnieju. Ta sama drużyna bowiem może zupełnie inaczej zaprezentować się na najważniejszym turnieju, a zupełnie inaczej – na niezbyt ważnym. W grze treningowej bowiem można śmiało sprawdzić nowe taktyki, ale też korzystać z tych znanych. Rozgrywki na najwyższym poziomie nie są więc miejscem na próbowanie, a grę na 100% - najlepszą i nieprzewidywalną. Pamiętaj, że gracze walczą nie tylko o satysfakcję, ale przede wszystkim o grube pieniądze.

FAQ - pytania i odpowiedzi

Najpopularniejsze są oczywiście zakłady dwudrożne, czyli zwyczajnie na zwycięzcę meczu/pojedynku. Analogicznie jak w sportach fizycznych możesz obstawić to, kto pierwszy zdobędzie punkt lub ich określoną liczbę. Ponadto możesz wytypować zwycięzcę całego turnieju lub dokładny wynik spotkania czy też jego rezultat z handicapem. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.

E-sport możesz obstawiać u legalnych polskich bukmacherów. Oto lista bukmacherów mających w swojej ofercie zakłady na e-sport: STS, LvBET, TOTALbet, Betclic, Milenium, Fortuna, eWinner, PzBuk, forBET, BETFAN, eTOTO, Totolotek, NobleBet.

Starcia wyraźnych faworytów z outsiderami często nie są ani emocjonujące, ani zyskowne dla graczy. Jednak jeśli słabsza drużyna rozpocznie mecz z większą liczbą punktów, zacznie się robić ciekawie. No i kurs na faworyta od razu będzie lepiej wyglądał.

Kluczowa jest tutaj znajomość tematu. Musisz śledzić wydarzenia e-sportowe na bieżąco i interesować się aktualnościami branży. Obstawiaj gry zbliżone pod względem taktyki i nie kieruj się sentymentem, ani emocjami podczas obstawiania.

Jeśli chcesz na poważnie zająć się stawianiem zakładów na e-sport, powinieneś wybrać kogoś z trójki STS, LvBet, TOTALbet. Ci bukmacherzy poświęcają sporo uwagi e-sportowi i oprócz mnóstwa wydarzeń do obstawienia, możesz liczyć na regularne bonusy związane z e-sportem.

Polscy bukmacherzy mają zróżnicowaną ofertę jeśli chodzi o gry. Niektórzy mają sporo rodzajów gier, ale małą liczbę wydarzeń i odwrotnie. Najpopularniejsze to CS:GO, League of Legends i DOTA2, ale znaleźć można również zakłady na Call of Duty, Hearthstone, Rainbow Six, Overwatch, Starcrafta, Rocket League czy FIFĘ.