League of Legends – zakłady bukmacherskie

League of Legends zakłady bukmacherskie
Spis treści
[Rozwiń]

League of Legends, lepiej znane pod skrótem LoL, to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Jednocześnie, jest to jedna z najbardziej znanych dyscyplin esportowych na świecie. O możliwościach w typowaniu e-sportu już pisaliśmy, a teraz zajmiemy się samym LoL. Gdzie i jak obstawiać tę grę? Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

League of Legends - bukmacherzy z najlepszą ofertą

Wydarzenia związane z League of Legends można obstawiać u najpopularniejszych bukmacherów legalnie działających w Polsce. Dokładnie przeanalizowałem oferty polskich buków na tę grę i wskazałem dwie marki, które wyróżniają się na tle konkurencji.

  • dwie świetne stałe promocje na esport
  • ogromna liczba rynków i zdarzeń na LoL
  • darmowe transmisje z platformy Twitch
  2110 PLN
  2130 + 100 PLN
  • dwie stałe promocje na esport
  • największa liczba turniejów do obstawiania
  • bardzo dobre statystyki
  600 PLN

Typowanie LoL w LVBET - najlepsze zakłady

Nie jest tajemnicą, że LVBET ma ugruntowaną markę, jeśli chodzi o wydarzenia esportowe. Jego oferta na LoL wyróżnia się pod paroma konkretnymi względami:

 • dwie świetne stałe promocje na esport,
 • ogromna liczba rynków i zdarzeń,
 • darmowe transmisje z platformy Twitch,
 • dobre kursy,
 • bardzo dobre statystyki.
Zakłady na LoL w LVBET

Zacznę od tego co typerzy lubią najbardziej. Mowa oczywiście o promocjach. W ofercie LVBET dostępne są dwie stałe oferty promocyjne na wydarzenia esportowe:

 • Operacja Esport -  co tydzień, gracze typujący wydarzenia esportowe mają możliwość uzyskania bonusu 100 PLN, jeśli obstawią zakłady za min. 500 PLN, licząc od czwartku do środy.
 • Esports Full Buy - promocja umożliwiająca odblokowanie weekendowych zakładów na esport bez podatku. Żeby móc z niej skorzystać, należy dokonać obrotu zakładami esportowymi między poniedziałkiem a czwartkiem.

LVBET oferuje również ekscytujące promocje rankingowe na najważniejsze wydarzenia ze świata sportu elektronicznego, w tym również z dużych turniejów w LoL. W puli nagród jest na ogół ponad 10 000 PLN.

Kolejną dużą zaletą zakładów na LoL w LVBET jest oferta rynków i wydarzeń. W przypadku medialnych turniejów gracze mogą obstawiać nawet ponad 100 rynków na pojedyncze mecze, a wśród nich takie zakłady jak:

 • suma map i zabójstw,
 • handicap map i zabójstw,
 • dokładny wynik,
 • liczba zabójstw/zabitych baronów/zabitych smoków/zniszczonych wież,
 • zwycięzca 1./2./3. mapy,
 • zakłady na statystyki zawodników.

To tylko niektóre z dużej liczby rynków do obstawiania w formie przedmeczowej i na żywo. Co ważne, po co najmniej kilkadziesiąt rynków dostępnych jest na większość meczów. Pod tym względem LVBET deklasuje konkurencję. Świetnie wypada również oferta rozgrywek - gracze typować mogą takie turnieje jak LEC, LCS, LCK, LPL, LFL, LVP i wiele innych. Niemniej, pod tym względem LVBET ustępuje BetX.

Ostatnią bardzo dużą zaletą oferty tego bukmachera są transmisje meczowe z Twitcha dostępne na urządzeniach stacjonarnych. Żeby je oglądać, wystarczy wejść na stronę bukmachera - nie trzeba wpłacać środków, ani się logować. Poza LVBET jedynym bukiem posiadającym streaming na esport na tych zasadach jest BetX.

Nie są to oczywiście wszystkie zalety oferty LoL u tego buka. Na pewno warto wspomnieć o kursach, na które zdarzają się marże na poziomie poniżej standardowych 8%. Dobrze prezentują się również statystyki, które LVBET oferuje zarówno na wydarzenia przedmeczowe, jak i live.

Podsumowując, zakłady na LoL w LVBET są najbardziej kompletne ze wszystkich bukmacherów online. Jego usługi mogę polecić wszystkim fanom esportu, niezależenie od preferowanych gier, ze względu na promocje, ofertę rynków i zdarzeń, kursy oraz funkcje dodatkowe.

Obstawianie LoL w BetX - czołowa oferta

Bardzo zbliżoną jakością do LVBET ofertę na LoL posiada bukmacher BetX. Tak naprawdę, można go wyróżnić za te same opcje co zwycięzcę naszych testów. Mamy więc wartościowe promocje na esport, dużą liczbę rynków i zdarzeń, transmisje oraz statystyki.

W BetX dostępne są dwie oferty promocyjne, które stoją na wysokim poziomie. Są to:

 • Esportowy freebet Szefa - oferta dla nowych graczy, w ramach której można uzyskać jednorazowo freebet na kwotę 50 PLN. Warunkiem jest wpłata min. 3 depozytów i obstawienie zakładu za min. 50 PLN z 3 zdarzeniami esportowymi.
betx promocja na esport
 • BetX Esport Club - fani esportu w BetX mogą liczyć na freebety i cotygodniowe cashbacki za przegrane zakłady. Wartość freebetów wynosi od 50 do 150 PLN, a cashbacki - 10%, nawet od kwoty 3000 PLN.

BetX oferuje również imponującą liczbę dostępnych do obstawiania turniejów. Są wśród nich rozgrywki pod egidą CBLoL, EBL, GLL, LDL, LEC, LFL, LJL, NLC i wiele innych. Pod tym względem BetX dystansuje największych rywali, na czele z LVBET, Betclic czy STS. Niektóre wydarzenia mają nawet po 140 rynków, jednak jest również wiele meczów z zaledwie kilkoma rynkami, co należy uznać za wadę.

W ofercie BetX znaleźć można również bardzo dobre statystyki oraz transmisje meczowe, które nie wymagają wpłat ani logowania. Podobnie jak w LVBET są jednak dostępne wyłącznie na urządzeniach stacjonarnych.

Statystyki LoL zakłady

LoL w BetX prezentuje się więc świetnie i na pewno warto sięgnąć po usługi tego buka, jeśli lubisz obstawiać tę grę i inne dyscypliny esportowe. Polecam zarejestrować się u niego z kodem dostępnym w naszym serwisie. Warto dodać, że LVBET i BetX to jedyni bukmacherzy posiadający stałe oferty promocyjne na wydarzenia esportowe.

LoL zakłady – dostępne rynki i opcje zakładów

Złożoność rozgrywki w LoL gwarantuje wielość różnych opcji na zakłady. Podstawowym wariantem zakładów na wydarzenia w LoL jest zakład na zwycięstwo danej drużyny. Innymi bardzo popularnymi rynkami do obstawiania są zakłady na sumy map oraz handicapy map i zabójstw.

To jednak jedynie najpopularniejsze zakłady. Bukmacherzy tacy jak LVBET, BetX, Betcris i Go+Bet mają w swojej ofercie znacznie więcej rynków dostępnych do obstawiania w formie przedmeczowej i na żywo. Są wśród nich między innymi:

LoL rodzaje zakładów
 • dokładny wynik meczu,
 • drużyna wygra przynajmniej jedną mapę,
 • zwycięzca mapy,
 • czas trwania mapy (poniżej/powyżej),
 • liczba zabójstw (poniżej/powyżej),
 • pierwszy zdobędzie liczbę zabójstw,
 • pierwsza krew,
 • pierwszy Inhibitor,
 • pierwszy Baron,
 • czy będzie zabity smok,
 • smoczy typ,
 • typ smoczej duszy,
 • Quadra Kill/Penta Kill,
 • liczba zabójstw parzysta/nieparzysta.

Ostatnim wariantem są zakłady długoterminowe na zwycięzców całych turniejów/rozgrywek albo osiągnięcie przez daną ekipę konkretnego w nich etapu. Są one najczęściej dostępne na najważniejsze wydarzenia ze świata League of Legends.

Obstawianie meczy w LoL

Przed rozpoczęciem typowania wydarzeń w LoL niezbędne jest zapoznanie się z terminologią oraz mechanizmem gry. Takie pojęcia jak nexus czy inhibitor nie mogą być graczowi obce. Powinien on wiedzieć, jakie korzyści drużynie da zabicie smoka czy zniszczenie wieży. Aby pojąć reguły rozgrywki w LoL, warto samemu w niego zagrać albo obejrzeć streamy profesjonalnych graczy.

LoL LVBET rynki zdarzeń

Każdy typer wchodzący w nową dla siebie dyscyplinę powinien również określić swój budżet, który będzie obejmował koszty nauki, czyli możliwych potknięć wynikających z braku praktyki. Tak samo jak w przypadku wydarzeń ze świata tradycyjnego sportu, przy obstawianiu LoL dobrze sprawdzi się wnikliwe śledzenie wszelkich sytuacji, które mogą oddziaływać na przebieg pojedynku/imprezy, na którą chcemy wnieść zakład.

Wśród elementów, które w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, są takie kwestie jak:

 • składy drużyn - czy drużyny nie są osłabione,
 • dyspozycja zawodników - czy nie są zmęczeni podróżą, czy nie mają problemów osobistych,
 • atmosfera w zespole - czy zawodnicy nie są ze sobą skonfliktowani.

O takim podstawowym elemencie typowania wszelkich rywalizacji jak analiza statystyk (np. wyniki ostatnich spotkań, dotychczasowych pojedynków obu drużyn) nie trzeba przypominać żadnemu graczowi.

Jeśli chodzi o same czynniki i zmienne, które należy brać pod uwagę podczas typowania wydarzeń w LoL, to oprócz umiejętności i formy żywego gracza istotne są także zdolności oraz charakterystyka postaci, w którą wciela się w grze. Profesjonalni gracze zazwyczaj w każdym meczu wybierają te same postacie, co pozwala przewidzieć składy na długo przed rywalizacją, którą chcemy obstawić. To z kolei jest podstawą do prób przewidzenia zachowań zawodników na mapie.

Dobry typer dogłębnie analizuje atuty i słabości postaci wybranych przez obie drużyny. Ma to szczególne znaczenie przy obstawianiu opcji typu „kto pierwszy zabije smoka”. Na przykład postać Olafa świetnie sprawdza się w szybkim eliminowaniu tego stwora, więc jeśli dany zawodnik go wybrał, to warto wziąć pod uwagę obstawienie, że to jego drużyna jako pierwsza będzie miała na koncie głowę smoka.

Obstawianie LoL mogą komplikować posunięcia producenta gry, czyli firmy Riot Games. Zdarza się, że podczas sezonu dokonuje ona zmian np. jeśli chodzi o dostępność postaci, co często wpływa na konieczność zmiany strategii przez drużyny.  

LoL, czyli najpopularniejsze MOBA

League of Legends osiągnęła status gry… legendarnej. Ale od początku. Inspiracją do powstania tej pozycji z gatunku Multiplayer Online Battle Arena (strategia czasu rzeczywistego, która polega na rywalizacji dwóch drużyn na mapie) był dodatek do gry Warcraft III: The Frozen Throne – Defense of the Ancients (DotA). Jako samodzielny produkt LoL pojawiła się w 2009 roku. Od tego momentu tytuł ten w imponującym tempie zdobywa nowych zwolenników. Szacuje się, że obecnie ma ponad 200 milionów aktywnych graczy, którzy generują roczny przychód w wysokości prawie 2 miliardów dolarów

Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, że twórca LoL, firma Riot Games, funduje stypendia dla drużyn na amerykańskich oraz kanadyjskich uczelniach. Zawodnicy LoL w 2013 roku uzyskali w USA urzędowy status sportowców, co uprawnia tych, niemających amerykańskiego obywatelstwa do uzyskania wizy pobytowej na okres 5 lat. 

O tym, że fenomen LoL nie słabnie, a wręcz przeciwnie, wciąż rozkwita, nie uchodzi uwadze gamingowych ekspertów, którzy przyznali temu tytułowi The Game Awards 2019 w kategoriach najlepszej gry e-sportowej, a także najlepszego e-sportowego eventu (za Mistrzostwa Świata w 2019 roku). Graczy natomiast z roku na rok przybywa.

Zasady gry w LoL

Reguły, które rządzą rozgrywką w League of Legends po bliższym zapoznaniu się, przestają sprawiać wrażenie zagmatwanych. 

W każdym pojedynku uczestniczą dwie drużyny. Każda z nich składa się z pięciu graczy, którzy wcielają się w jedną z ponad 135 postaci (champions) podzielonych na 6 klas zróżnicowanych pod względem cech wpływających na charakter rozgrywki:

 • assassin (zabójca),
 • mage (mag),
 • fighter (wojownik),
 • marksmen (strzelec),
 • tank (czołg),
 • support (wsparcie).

W głównym trybie gry, czyli Summoner's Rift, celem każdej z ekip jest zniszczenie nexusa drużyny przeciwnej. Nexus jest strukturą zlokalizowaną w samym centrum bazy danej drużyny. Chronią go nie tylko gracze, ale także inne obiekty, jak np. wieżyczki czy stwory sterowane przez komputer. Same bazy znajdują się na przeciwległych końcach mapy, po jej przekątnej. Są od siebie oddzielone strefami dżungli, w których znajdują się dodatkowe postacie-boty – baron oraz dragon (smok) – których zabicie przynosi drużynie profity.

Rywalizacja w meczu kończy się w momencie odniesienia przez daną drużynę trzech zwycięstw (wygrania trzech rund).

Największe imprezy LoL

Zdecydowanie największą międzynarodową imprezą League of Legends jest League of Legends World Championship, czyli Mistrzostwa Świata organizowane przez samą Riot Games nieprzerwanie od 2011 roku. Czempionat rozegrany w 2018 roku w południowokoreańskim Inczon pod względem liczb przeszedł do historii e-sportu. Ceremonię otwarcia oglądało przeszło 90 milionów widzów na całym świecie, a finałowe rozgrywki przyciągnęły ich ponad 200 milionów. Pula nagród wyniosła prawie 6,5 miliona dolarów, z czego nieco ponad 2,4 miliona zgarnęła zwycięska ekipa Invictus Gaming (Chiny).

Do innych międzynarodowych cyklicznych turniejów należą Mid-Season Invitational (MSI) oraz League of Legends All Star (ASE). Oprócz tego typu eventów w trybie ciągłym odbywają się rozgrywki ligowe. Podzielone są na trzy poziomy. Najwyższy składa się z 12 profesjonalnych lig z całego świata. Do najmocniejszych należą:

 • europejska League of Legends European Championship (LEC),
 • północnoamerykańska League of Legends Championship Series (LCS),
 • chińska League of Legends Pro League (LPL)
 • koreańska League of Legends Champions Korea (LCK).

Wielość rozgrywek LoL sprawia, że istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że w danym momencie zabraknie eventów, na które będzie można wnieść zakład. 

Gdzie oglądać transmisje z zawodów w LoL?

Najlepszym miejscem do oglądania transmisje ze zmagań w League of Legends jest oczywiście Internet. Pod tym względem prym wiodą dwie najpopularniejsze platformy streamingowe - YouTube (np. kanał LoL Esports) i Twitch (np. kanał Riot Games). Transmisje z najważniejszych wydarzeń w LoL są dostępna na nich za darmo.

LoL transmisje live

Streamy z Twitcha oferują również niektórzy bukmacherzy. Poza opisanymi powyżej LVBET i BetX, transmisje w swojej ofercie posiada m.in. bukmacher STS. Bukmacher ten nie pozwala oglądać streamów bez logowania i obstawiania zakładów (maksymalnie 24 godziny przed wydarzeniem live). Z drugiej strony, w przeciwieństwie do nich, pozwala oglądać streamy na urządzeniach mobilnych.

Ciekawą opcją jest również śledzenie rozgrywek w gamingowym kanale telewizyjnym Polsat Games, który jest dostępny na platformach satelitarnych oraz w ofercie kablówek. Przewagą transmisji telewizyjnych jest profesjonalny, ekspercki komentarz, który pozwoli szybciej przyswoić tajniki League of Legends tym, którzy dopiero wchodzą do tego świata.

Dlaczego warto obstawiać wydarzenia LoL? Podsumowanie

Podsumowanie najważniejszych informacji na temat ofert bukmacherskich na LoL znajdziesz w poniższej tabelce.

LoL - najlepsze zakładyLVBET, BetX
LoL - najlepsza oferta rynkówLVBET
LoL - najlepsze oferta wydarzeńBetX
LoL - najwyższe kursySTS
LoL - najlepsze transmisjeSTS (mobile), LVBET/BetX (PC)

Niesłabnąca popularność League of Legends sprawia, że można obstawiać tę grę u wszystkich legalnych bukmacherów. Złożoność LoL sprawia, że na wydarzenia z nią związane oferowanych jest wiele rynków zakładów bukmacherskich.

Ponadto LoL wyróżnia się dużą dynamiką pojedynków, w których często dochodzi do niesamowitych zwrotów akcji. Te emocje można zwielokrotnić poprzez wniesienie zakładów bukmacherskich na swoich faworytów.

Zakłady na League of Legends - FAQ

League of Legends można obstawiać u legalnych bukmacherów online. Najlepszymi operatorami z ofertą na LoL są LVBET i BetX.

Najwyższe kursy na LoL oferują bukmacherzy LVBET i STS. To właśnie u nich można znaleźć podwyższone kurs na najwyższe oferty na tę grę.

Oczywiście. Bukmacher Fortuna traktuje swoją ofertę na tę grę bardzo poważnie i ma jedną z najbardziej szerokich ofert zdarzeń na ten popularny tytuł esportowy.

Typowanie LoL może okazać się oplacalne, pod warunkiem że typer ma pewne pojęcie na temat tej gry. Porady dotyczące obstawiania zakładów na LoL znajdziesz w tym artykule.