Co obstawiać

Kto zostanie trenerem Reprezentacji Polski po zwolnieniu Brzęczka – zakłady i kursy

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek przy linii bocznej
Spis treści
[Rozwiń]

AKTUALIZACJA 21.01.2021 r.

W dniu 18 stycznia 2021 roku sportowy świat dobiegły zaskakujące wieści. Jerzy Brzęczek przestał pełnić funkcję selekcjonera Reprezentacji Polski – oficjalny komunikat w tej sprawie wydał PZPN. Formalne zwolnienie Brzęczka odbędzie się 21 stycznia. Kilka godzin po tej informacji bukmacherzy już wystawili kursy na potencjalnego kandydata na nowego trenera polskiej kadry. Grono jest bardzo szerokie i aktualnie ciężko stwierdzić, kto może zostać następcą Jerzego Brzęczka.

Kto zostanie selekcjonerem Reprezentacji Polski?

W opinii publicznej brak jeszcze oficjalnych informacji, dotyczących nowego trenera Reprezentacji Polski. Wiele światła na całą sytuację rzuciła dyskusja na Kanale Sportowym pomiędzy czołówką polskich dziennikarzy sportowych. Wśród kursów bukmacherów ciężko dostrzec trenerów z Polski. Kandydatura z naszego kraju jest mało realna. Jak wyjaśniali dziennikarze – osoby w postaci Probierza, Stokowca, czy Magiery byłby automatycznie zdyskredytowane przez opinię publiczną, a sama sytuacja reprezentacji nie uległa by znaczącej poprawie. Przy pierwszej porażce pod wodzą, któregoś z wymienionych trenerów, od razu rozpocząłby się medialny szum. Ciężko obstawić również powrót Adama Nawałki, gdyż sam Prezes PZPN – Zbigniew Boniek po zakończeniu współpracy z trenerem stwierdził, że nie nadaje się on już dalej do pełnienia tej funkcji.

Zakłady na nowego trenera Polski – STS

Kandydatury Giampaolo oraz Bjelicy, na których w pewnym momencie kursy były najniższe, zdementował Krzysztof Stanowski, który określił je na mało realne, powołując się na rozmowę ze Zbigniewem Bońkiem. Zdaniem Mateusza Borka z kolei trenerem zostanie Włoch, który potrafi posługiwać się komunikatywnie językiem angielskim – taka mieszanka ułatwi komunikację między piłkarzami i prezesem PZPN. Warunki takie spełnia Gianni De Biasi, który jest aktualnie trenerem Azerbejdżanu oraz Luciano Spalletti, pełniący do 2019 roku funkcję szkoleniowca Interu Mediolan. Aktualnie znów największe szanse na zwycięstwo bukmacherzy dają Paulo Sousie. Bukmacher STS za jego potencjalną nominację oferuje kurs 1.62.

Grafika przedstawia kursy na nowego selekcjonera Reprezentacji Polski.

Zaproponuj kto zostanie trenerem reprezentacji w BETFAN

W swojej ofercie możliwość obstawienia nowego selekcjonera Reprezentacji Polski ma także BETFAN. W tym przypadku jeśli wygra osoba spoza puli wymienionych, gracz otrzymuje zwrot. Bardzo ciekawą opcję jest też wprowadzenie własnego typu, który nie znajduję się aktualnie w stawce, jako zakład na życzenie.

Grafika przedstawia kursy na nowego selekcjonera Reprezentacji Polski w BETFAN.

Kto zostanie nowym trenerem piłkarzy? Zagraj w eWinner

Mimo że Lucien Favre jeszcze nigdy nie prowadził reprezentacji narodowej, jego notowania stoją całkiem wysoko, co widać po kursie u bukmachera eWinner - 20.00 Na pewno wpływ na to ma dobra znajomość z z Łukaszem Piszczkiem. Na tyle dobrze, że ten mógłby zostać jego asystentem i pomóc w szybkim zaznajomieniu się z szatnią. Brzmi absurdalnie? Świat piłki nie takie cuda już widział, a Piszczu jest osobą bardzo poważaną w polskiej piłce.

Inną ciekawą opcją jest Srecko Katanec. Jak powiedział szanowany dziennikarz, Tomasz Smokowski: Był bardzo poważnym kandydatem po Adamie Nawałce. Kończył karierę w Sampdorii, mówi po włosku… Jest trenerem reprezentacji Iraku, jest w grze o mistrzostwa świata. Kontrakt mu wygasa w czerwcu 2021, Irak jest w drugiej fazie eliminacji do mistrzostw świata Faktycznie, Słoweniec wydaje się całkiem prawdopodobną spośród zaskakujących opcji. Choćby dlatego, że Zbigniew Boniek lubi zaskoczyć, a Katanec to wręcz zawodowy selekcjoner. Dwukrotnie prowadził już reprezentację Słowenii. Do tego pracował w trzech innych krajach: Macedonii, ZEA oraz Iraku. Kurs w eWinner na tego kandydata wynosi 25.00.

Nowy selekcjoner Reprezentacji Polski - obstaw w Superbet

Co ciekawe, w Superbet można postawić jakiej narodowości będzie nowy selekcjoner biało-czerwonych. Dla typujących, że nowy selekcjoner będzie narodowości włoskiej, bukmacher przygotował takie wydarzenie po kursie 1.45. Jeśli natomiast jesteśmy zdania, że nie będzie to ani Włoch, ani Polak tylko obcokrajowiec z innego kraju, takie wydarzenie dostępne jest po kursie 2.75.

Superbet wystawił następujące kursy na potencjalnych kandydatów:

 • M. Giampaolo – kurs 4.00
 • V. Montella – kurs 4.00
 • G. De Biasi – kurs 6.50
 • N. Bjelica – kurs 7.00
 • M. Allegri – kurs 15.00
 • L. Spalletti – kurs 15.00
 • A. Nawałka – kurs 15.00
 • J. Magiera – kurs 15.00
 • M. Van Basten – kurs 15.00
 • L. Favre – kurs 20.00

Poniżej możesz przeczytać nasze spekulacje o przyszłości Brzęczka w artykule opublikowanym 18/11/2020

Zwolnienie Jerzego Brzęczka - wcześniejsze prognozy i kursy bukmacherskie

Sytuacja selekcjonera reprezentacji Polski, Jerzego Brzęczka, jest nie do pozazdroszczenia. Słaby występ w meczu z Włochami pokazuje, że niespełna rok przed Euro nasza kadra nie ma planu na grę, nie prezentuje się dobrze jako zespół a jedyne pozytywy to indywidualne zrywy piłkarzy. Po zakończeniu spotkania wymownego wywiadu, który odbił się szerokim echem udzielił kapitan Biało-Czerwonych Robert Lewandowski. Zarówno eksperci jak i bukmacherzy zastanawiają się, czy Brzęczek zostanie na stołku do Euro 2021 czy opuści stanowisko na ostatniej prostej. Czy selekcjoner polskiej kadry może obawiać się zwolnienia? Prezentujemy kursy bukmacherów.

Zakłady bukmacherskie na przyszłość Jerzego Brzęczka

Sytuacji reprezentacji Polski i Jerzego Brzęczka bacznie przyglądają się nie tylko kibice, ale również legalni bukmacherzy. W ofercie sponsora polskiej kadry czyli STS, znajdziemy zakłady dotyczące przyszłości Brzęczka na zajmowanym przez niego stanowisku i ewentualnego jego następcy. Warto pamiętać, że nasz kod promocyjny STS zapewnia wyższy bonus powitalny niż w standardzie.

Bukmacher STS uważa, że Brzęczek ma większe szanse na zachowanie swojej posady niż na pożegnanie się z nią. Kurs na to, że aktualny selekcjoner poprowadzi drużynę podczas Euro 2021 wynosi w 1.57. Fortuna nieco mniej wierzy w szanse na to, by Brzęczek prowadził kadrę na Mistrzostwach Europy, a kurs na takie zdarzenie to 1.7. Najniższy kurs na pozostanie Brzęczka na posadzie proponuje ForBET, gdzie kurs na to, że selekcjoner poprowadzi 1 mecz na Euro 2021 to 1.35.

Czy Brzęczek będzie selekcjonerem na Euro? Kursy

TakNieBukmacher (kliknij by odebrać bonus)
1.352.85FORBET
1.572.22STS
1.62.2TOTALBET
1.71.91FORTUNA

Zarówno w Fortunie jak i w STS można też postawić, czy Brzęczek dotrwa na stanowisku do końca roku kalendarzowego.

Czy Brzęczek pozostanie selekcjonerem do końca roku 2020?

TakNieBukmacher (kliknij by odebrać bonus)
1.33.15STS
1.32.9FORTUNA

Z innych zdarzeń dotyczących aktualnego selekcjonera, STS zdecydowanie nie wierzy, by selekcjoner sam podał się do dymisji w środę po przegranym meczu z Holandią. Kurs na takie zdarzenie wynosi aż 15.00.

Można postawić też, czy potencjalnym następca Brzęczka będzie trenerem zagranicznym. Kurs na takie rozstrzygnięcie to 1.57, a w przypadku gdy następca będzie Polakiem, bukmacher płaci 2.22.

Brzęczek jako selekcjoner reprezentacji Polski

Jerzy Brzęczek jak dotąd poprowadził reprezentację Polski w 23 meczach. Ponad połowę z nich wygrał (12 spotkań), zanotował 5 remisów i 6 porażek. Niestety patrząc na klasę przeciwników, biało-czerwoni odnosili zwycięstwa tylko z drużynami niżej notowanymi – Łotwa, Macedonia Północna czy Izrael. Przypomnijmy, że ostatni czas nie jest zbyt fortunny dla Jerzego Brzęczka.

 • premiera książki, która raczej nie wpłynęła pozytywnie na jego wizerunek
 • fatalny mecz z Holandią
 • jeszcze gorszy z Włochami

Owszem, po drodze parę wygranych się zdarzyło. Natomiast wiadomo też, że w tym wszystkim sporo było szczęścia i pecha rywali, jak czerwone kartki. Wspomniamy wcześniej wywiad Lewandowskiego momentalnie spowodował lawinę spekulacji – czy kapitan zwolni trenera? I choć w TOTALbet (bonus dla nowych graczy u tego bukmachera jest najwyższy na rynku!) jak i u innych legalnych bukmacherów kurs na to, że tak się stanie, jest wyższy niż na pozostanie trenera na stanowisku, to sprawa wcale nie wydaje się być przesądzona. Oliwy do ognia dodał Marek Szkolnikowski z TVP Sport, potwierdzając na twitterze, że w kadrze istnieje konflikt między niektórymi piłkarzami a Jerzym Brzęczkiem.

Wieści o tym, że między szatnią a Brzęczkiem nie ma sielanki, zaczęły potwierdzać także inne media. Zbigniew Boniek teoretycznie zaprzecza, ale też mówi:

„Na poważną analizę dokonań trenera Brzęczka przyjdzie czas. Proszę się też nie obawiać, jeśli zajdzie konieczność podjęcia drastycznych decyzji, to ja się ich nie będę obawiał.”

Dodatkowo, bezpośrednio po meczu z Włochami Zbigniew Boniek wprost mówił o tym, że nie jest zadowolony z naszej postawy. Wcześniej mocno wspierał selekcjonera, a patrząc na ostatnie wywiady wydaje się, że furtka do zmian została delikatnie uchylona.

Najwyższe kursy na nowego selekcjonera posiada STS.

Zakłady takie przyjmuje większość legalnych bukmacherów w Polsce.

Tak – opcje takie udostępniają bukmacherzy, posiadający zakłady na życzenie. Są nimi eWinner oraz BETFAN.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale warto upatrywać kandydatury, któregoś z Włochów. Wielu dziennikarzy sportowych i bukmacherów, uważa właśnie, że takiej narodowości będzie nowy trener.