Co obstawiać

Zakłady specjalne u bukmacherów

zakłady specjalne u bukmacherów
Spis treści
[Rozwiń]

Zakłady specjalne to jeden z rodzajów zakładów bukmacherskich. Dotyczą one szeroko pojętej rozrywki, skutecznie przełamując stereotyp, jakoby zakłady bukmacherskie były dedykowane tylko dyscyplinom sportowym. Zakłady specjalne są obstawiane przez zarówno fanów sportu, jak i osoby, które nie są nim zainteresowane, ale mimo to chciałyby spróbować swoich sił w bukmacherce.

Zakłady specjalne u polskich bukmacherów 

Zaobserwowaliśmy, że u wielu polskich bukmacherów oferta zakładów specjalnych staje się coraz bogatsza. Polacy polubili zakłady na zdarzenia niemające zbyt wiele wspólnego ze sportem. Najchętniej obstawiamy zakłady związane z polityką, co było widać na przykładzie ostatnich wyborów prezydenckich 2020. Każdy bukmacher przygotował na to wydarzenie ciekawe zakłady na wygrane każdego z kandydatów. 

Zakłady w LV BET 

Bukmacher LV BET na swojej stronie internetowej mówi o różnorodności oferowanych przez siebie zakładów. Udostępnia również zakłady na rozrywkę. Gracze mogą typować, kto zostanie kolejnym James`em Bond`em po Danielu Craigu lub komu pierwszemu uda się wysłać człowieka na Marsa. Ciekawe są również zakłady na politykę, gdzie obstawić możemy, czy Donald Tusk zaprosi prezydenta na wspólny wyjazd nad Bałtyk, żeby udowodnić prezydentowi, że to nieprawda, że go nie lubi. 

 • 1500 PLN100% od 1. depozytu
 • 1500 PLN1% od 2. depozytu z kursem x.50
 • 333 PLNzakład bez ryzyka
 • 20 PLNfreebet bez depozytu
 • 20 PLNfreebet od depozytu
 • 50 PLNbonus za karnet kibica
 • 33 dnigra bez podatku
KOD PREZENTLV
Kopiuj kod
Odbierz 3423 PLN

Bukmacher Fortuna 

Bukmacher Fortuna, podobnie do LV BET, oferuje zakłady z kategorii kosmos. Dostępny jest zakład o to, która firma jako pierwsza wyśle człowieka na Marsa oraz do którego roku człowiek stanie na powierzchni planety Mars. 

 • 600 PLNzakład bez ryzyka
 • 20 PLNfreebet bez depozytu
 • 10 PLNfreebet promocyjny
KOD PREZENTF
Kopiuj kod
Odbierz 630 PLN

forBET - Złota Piłka

Bukmacher forBET natomiast przygotował zakłady o to, kto wygra najważniejsze wyróżnienie w świecie futbolu, czyli Złotą Piłkę. 

 • 1230 PLNzakład bez ryzyka
 • 2000 PLN 100% od 2. depozytu
 • 50 PLNdodatkowy bonus za 2. depozyt
 • 30 dnigra bez podatku 12%
KOD PREZENTFB
Kopiuj kod
Odbierz 3280 PLN

Custom Bet w eWinner 

Bukmacher eWinner również zaproponował swoim klientom usługę, dzięki której mogą podzielić się z bukmacherem swoim pomysłem na zakład. Liczymy na to, że klienci skorzystają z tej opcji, poniważ na ten moment eWinner ma tylko jeden zakład specjalny, który dotyczy wyników wyborów prezydenckich w USA 2020. 

 • 110 PLN zakład bez ryzyka
 • 5 PLNfreebet bez depozytu
 • 500 PLN 50% od 2. depozytu
KOD PREZENTEN
Kopiuj kod
Odbierz 615 PLN

Zakłady specjalne za granicą

Polscy bukmacherzy, w porównaniu do rynków zagranicznych, dosyć późno uwzględnili zakłady specjalne w swoich ofertach. Zakłady na rozrywkę największą popularnością cieszą się na Wyspach Brytyjskich. Furorę zrobiły zakłady dotyczące Royal Baby, czyli dziecka Książęj Pary. Brytyjczycy obstawiali, jaka będzie płeć dziecka oraz jak dadzą mu na imię. 

W dziedzinie zakładów specjalnych na wyróżnienie zasługuje irlandzki bukmacher Paddy Power, który na swojej stronie internetowej stworzył osobną kategorię na zakłady związane z Prezydentem Stanów Zjednoczonych, Donaldem Trumpem. Branża bukmacherska nie zna drugiego takiego przypadku, kiedy to jeden polityk ma swoją, odrębną sekcję na oficjalnej witrynie bukmachera. Gracze mogli obstawiać, czy para prezydencka się rozwiedzie, czy Trump zostanie odwołany ze stanowiska prezydenta, czy Trump wybuduje mur na granicy z Meksykiem. Nie brakowało równie absurdalnych zakładów, takich jak o to, czy Trump ogłosi istnienie istot pozaziemskich. Wymieniliśmy zaledwie kilka, z naszego punktu widzenia, najciekawszych zakładów. Łącznie na stronie internetowej bukmachera Paddy Power jest ich aż sto.

Brytyjscy bukmacherzy słyną z możliwości wystawienia kursu na każde zdarzenie zaproponowane przez gracza. Z tych warunków skorzystał ojciec znanego wówczas bramkarza Chrisa Kirklanda. Dumny tata poprosił jednego z bukmacherów o wycenę zakładu na to, że jego synek zadebiutuje w reprezentacji Anglii przed swoimi trzydziestymi urodzinami. Postawiona suma pieniędzy nie była wysoka, bo wynosiła 100 funtów. Jednakże, 16 sierpnia 2006 r., kiedy Chris Kirkland debiutował w składzie drużyny narodowej, zakład był wart 10000 funtów.

Kategorie zakładów specjalnych 

Listę pomysłów na zakłady specjalne ogranicza jedynie wyobraźnia bukmacherów. A Ci zaskakują nas coraz bardziej wymyślnymi tematami zakładów. Popularne są zakłady na politykę, np. o to, czy Wielka Brytania wróci do Unii Europejskiej jako pełnoprawny członek przed 2026 r. Gracze obstawiają również tematy kulturalne, np. kto otrzyma Literacką Nagrodę Nike. Interesujące wydają się również zakłady związane z show-biznesem. Bukmacher BETFAN np. oferuje zakłady o to, co i komu przyniesie bocian, gdzie gracze mogą obstawić imię, płeć oraz datę urodzin celebryckich bobasów. 

Zakłady specjalne - podsumowanie

Zakłady specjalne stanowią ciekawą alternatywą dla osób, które chcą wprowadzić nieco urozmaicenia do obstawianych przez siebie zakładów. Tego typu zakłady mogą także zainteresować szerszą grupę klientów, którzy wcześniej nie byli zainteresowani bukmacherką. Należy sobie uzmysłowić, że branża bukmacherska jest bardzo konkurencyjna. Najlepsi legalni bukmacherzy wciąż aktualizują oferty, chcąc przyciągnąć uwagę nowych klientów. Liczy się tutaj pomysł, dzięki któremu bukmacher wyróżni się na tle swoich konkurentów.

Poradniki

Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Zabierając się za grę u bukmachera każdy z nas-typerów widzi już oczami wyobraźni te gigantyczne sumy, które lada dzień pojawią się w…
Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium przez lata wpisywał się w krajobraz zakładów sportowych w naszym kraju i bardzo długo cieszył się dobrymi opiniami wśród samych…
Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku – to hasło jest wyszukiwane przez graczy bardzo często. W Polsce podatki od gier mocno utrudniają zakłady bukmacherskie, ale…
zobacz wszystkie