hero

Eurowizja 2024 – kursy i typy bukmacherskie

 • Luna Eurowizja 2024

  Typuj Eurowizję bez ryzyka w Fortunie!

  • załóż konto w Fortunie przez nasz link
  • po rejestracji otrzymasz 3 zakłady bez ryzyka, każdy do 100 zł
  • wpłać depozyt (najlepiej 300 zł, żeby maksymalnie wykorzystać zakłady bez ryzyka)
  • postaw kupon na Eurowizję za stawkę od 1 do 100 zł
  • wygrywasz? kasa jest twoja
  • przegrywasz? dostajesz zwrot 100 % stawki do 100 zł
  • cashback możesz od razu wypłacić
  300 zł bez ryzyka

68. Konkurs Piosenki Eurowizji zorganizuje w maju 2024 roku Szwecja za sprawą zwycięstwa Loreen z utworem “Tattoo”. Jak zawsze w związku z dużą popularnością Eurowizja jest dobrym czasem do obstawiania. Bukmacherzy udostępnili już pierwsze kursy na Eurowizję, o których dowiecie się więcej w tym artykule. Jak szansę na zwycięstwo Polski oceniają bukmacherzy?

Spis treści
[Rozwiń]

Eurowizja 2024 kursy bukmacherskie na faworytów

U większości bukmacherów można już odnaleźć kursy na wszystkich uczestników Eurowizji 2024. W poniższej tabelce zawarłem kursy na 10 faworytów, które zaproponował bukmacher Fortuna.

KrajKurs na zwycięstwo Eurowizji
Chorwacja
Ukraina
Szwajcaria
Włochy
Belgia 
Islandia
Holandia
Szwecja
Francja 
Izrael
Eurowizja kursy bukmacherskie aktualizowane co 20 min.

Jak w każdym konkursie mamy do czynienia z faworytami. Zdaniem analityków Fortuny największa szanse na zwycięstwo ma Chorwacja, kurs na ten kraj wynosi około 3.70. Drugim kandydatem do zwycięstwa w Eurowizji jest Ukraina - kurs około 4.50.

Eurowizja zakłady Fortuna

Eurowizja ma swoich reprezentantów, którzy są wyżej notowani od pozostałych, jednak kursy bukmacherskie i tak są wysokie. Trudno jest bowiem odgadnąć ostatecznego triumfatora konkursu, ale to dobrze, ponieważ daje nam to wyższe kursy na Eurowizję oraz wyższe potencjalne wygrane.

Eurowizja 2024 typy bukmacherskie na zwycięzcę

Konkurs trwa od 1956 roku i ani razu nie zdarzyło się żeby ktoś wygrał 2 razy z rzędu (głosujący chcą żeby coś się zmieniło), dlatego Szwedzi mają raczej małe szanse na zwycięstwo. Izrael również może mieć ciężko o wygranie ze względu na obecną sytuację polityczną.

Nieoczekiwanym faworytem publiczności jest w tym momencie Holander Joost Klein, który swoją piosenką na kanale Eurowizji zdobył już 11 milionów wyświetleń ( i ma pod nią same pozytywne komentarze. Moim zdaniem warto postawić na niego teraz (kurs 15.00 w Fortunie), ponieważ prawdopodobnie kurs na jego wygraną niedługo znacząco spadnie.

Eurowizja - kursy bukmacherskie na Polskę

Bukmacher STS wystawił szeroką ofertę zakładów na Lunę, która w tym roku będzie reprezentowała nasz kraj na Konkursie Piosenki Eurowizji. Jakie są kursy na Polskę na Eurowizję 2024?

 • Luna wygra Eurowizję - kurs 100.00
 • Luna będzie w TOP 10 Eurowizji - kurs 7.50
 • Luna wygra w 1. półfinale Eurowizji - kurs 50.00
 • Luna zakwalifikuje się do finału Eurowizji - kurs 1.52

Polska jeszcze nigdy nie wygrała Eurowizji i w obecnej edycji również może być o to ciężko. Ważne jest to, że o rankingu miejsc decydują nie tylko jurorzy ze wszystkich krajów biorących udział, ale również widzowie, którzy posiadają limit 20 głosów z 1 telefonu. Dlatego często zwycięstwo przyznawane jest bardziej na podstawie popularności, niż faktycznych umiejętności wokalnych.

Eurowizja zakłady STS

Luna, która reprezentuje Polskę zaśpiewa utwór “The Tower”. Zdaniem bukmacherów Polka ma dość duże szanse na zakwalifikowanie się do finału konkursu. Kurs na to wynosi obecnie 1.52 w STS. Jeśli natomiast przewidujemy, że Luna wygra Eurowizję, to warto postawić na to zdarzenie teraz, ponieważ na ten moment w STS proponuje kurs 100. Na grafice powyżej znajdziesz wszystkie dostępne zakłady dotyczące występu Luny na Eurowizji w STS.

Eurowizja - typy bukmacherskie na Polskę

 • Luna Eurowizja 2024

  Nasz typ: Luna będzie w TOP 10 konkursu Eurowizji

  Kurs: 7.50

Moim zdaniem ciekawą opcją może być postawienie na to, że Luna będzie w TOP 10.  Kurs na to zdarzenie wynosi 7.50 w STS i jest na tyle wysoki, że opłaca się według mnie stworzyć z nim kupon. Dlaczego? Ponieważ jest to konkurs popularności, a utwór Luny osiąga na ten moment 2 najlepszy wynik pod względem wyświetleń na oficjalnym kanale Eurowizji, przebija ona np. artystów z Włoch, Francji, czy Szwajcarii, którzy wrzucili swoje piosenki mniej więcej w tym samym czasie, a są postrzegani w roli faworytów.

Co równie istotne wykonuje “The Tower” w języku angielskim, co zazwyczaj jest dobrze odbierane przez publiczność (większość odbiorców rozumie tekst) oraz ma nietypową urodę, co wyróżnia ją na tle innych uczestników. Oczywiście, kluczowe będzie to jak pójdzie jej występ, ale są pewne przesłanki, które każą sądzić, że dostanie się Luny do finałowej 10 nie jest takie nierealne, a może przynieść spory zysk.

Jeśli nie masz jeszcze konta w STS to warto założyć je przez naszą stronę z kodem promocyjny STS. Wówczas możesz postawić powyższy typ bez ryzyka, czyli jeśli kupon nie wejdzie otrzymać zwrot stawki do 100 zł.

A jak wy myślicie? Luna ma szansę na zajęcie miejsca w TOP 10 Eurowizji 2024?

Czy Polska zdobędzie miejsce w TOP 10 Eurowizji 2024?
6 użytkowników już oddało swój głos Ankieta
 • TAK
 • NIE
 • TAK
  4 głosy
 • NIE
  2 głosy
Wczytywanie...

Eurowizja zakłady bukmacherskie - jak obstawiać?

Eurowizja to  znane wydarzenie muzyczne i dlatego to świetna okazja do obstawiania zakładów bukmacherskich. W konkursie bierze udział 37 krajów, co daje Ci szeroki wybór do obstawienia. Dodatkowo Eurowizja słynie z nieprzewidywalnych wyników (decydują głosy publiczności) i czasem kontrowersyjnych wystąpień. Wpływa to na to, że relatywnie często wchodzą podczas niej kupony z wysokimi kursami, ponieważ bukmacherzy mają problem z przewidzeniem wszystkich niespodzianek. Typowanie rozrywki jest nieco różne od obstawiania sportu, więc nawet doświadczony gracz może mieć z nim problem. Poniżej przedstawiam moje porady jak obstawiać Eurowizję:

 • O wynikach decydują głosy jurorów oraz widzów - to kluczowa informacja, ponieważ zwycięzca nie zostanie wytypowany obiektywnie.
 • Im wcześniej zdecydujesz się na postawienie kuponu, tym wyższy będziesz miał kurs. W miarę upływu czasu faworyci będą oznaczeni niższymi kursami bukmacherskimi.
 • Porównaj oferty kursowe różnych bukmacherów - u większości znajdziesz podobne zakłady na Eurowizję, ale inne kursy.
 • Miej na uwadze konotacje polityczne panujące w Europie. Jest spora szansa, że widzowie będą kierować nie tylko wrażeniami dotyczącymi piosenek, ale również poprawnością polityczną.
 • Warto przed postawieniem zapoznać się z uczestnikami, ich muzyką oraz doświadczeniem na scenie, które może być kluczowe podczas ich występu.
 • Przeglądaj Internet i media społecznościowe, aby dowiedzieć się, jakie utwory i artyści są popularni wśród fanów Eurowizji - kto ma najwięcej obserwujących na Instagramie, albo czyja piosenka konkursowa zdobyła najwięcej wyświetleń - to przełoży się na ich wynik.

Stosowanie się do powyższych wskazówek może Ci pomóc w osiągnięciu sukcesu. Zakłady długoterminowe na Eurowizje mogą się okazać bardzo zyskownym działaniem.

Eurowizja 2024 - najważniejsze informacje

W konkursie udział weźmie 37 państw. Ponownie zabraknie m.in. Słowacji, Macedonii Północnej i Bułgarii. Do rywalizacji dołączył natomiast po 31 latach przerwy Luksemburg. Miejscem wydarzenia będzie Malmö Arena - ta sama lokalizacja w której odbył się ten konkurs w 2013 roku. Oficjalnym sloganem nadchodzącej edycji pozostało: United By Music.

Kiedy jest Eurowizja 2024?

Eurowizja 2024 odbędzie się w dniach 7-11.05 w szwedzkim Malmo. Najpierw zostaną rozegrane półfinały, które zostały podzielone na 7 i 8 maja.

Polska reprezentantka Luna zaśpiewa swoje “The Tower” podczas pierwszego dnia eliminacji. Wezmą w nich udział wszystkie kraje oprócz  tzw. Wielkiej Piątki: Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemiec i Włoch oraz gospodarzy, Szwecji. Reprezentacje tych krajów mają zapewnione miejsce w finale.

W półfinałach rywalizować będzie łącznie 32 artystów, a najlepszych 20 (po 10 z każdego półfinału) awansuje do finału, który odbędzie się 11 maja w Malmo Arena.

Gdzie oglądać Eurowizję?

Oba półfinały oraz finał będzie można obejrzeć w TVP1. Od kilku lat można również oglądać Eurowizję na platformie Youtube, więc i tym razem powinno być podobnie. Poza tymi opcjami do naszej dyspozycji jest również strona eurovision.tv, czyli oficjalna witryna konkursu Eurowizji. Tam również będzie można śledzić relację, więc możliwości mamy naprawdę sporo.

Gdzie obstawiać Eurowizję?

Najlepiej odszukać bukmachera, który ma w swojej ofercie zakłady na rozrywkę. Tam z pewnością znajdziesz kursy na Eurowizję, które będzie można obstawiać. Zakłady na ten konkurs znajdziesz tak naprawdę u większości bukmacherów w Polsce, a najlepsze kursy na Eurowizję znajdziesz w STS, Fortunie, LVBET i Fuksiarzu.

Eurowizja 2024: kursy i typy - FAQ

Turnieje półfinałowe Eurowizji zaplanowane są kolejno na 7 i 8 maja. Wielki Finał odbędzie się 11 maja.

W 2024 roku Eurowizja odbywa się w Szwedzkim mieście Malmo.

Polską reprezentantką została piosenkarka Luna. Poznaliśmy już pierwsze kursy przewidujące jej wynik. Kurs na wygranie Eurowizji przez Lunę wynosi 100 w STS.

Oczywiście, że tak. Bukmacherzy zaczęli już wystawiać swoje kursy w zakładkach z rozrywką. Sprawdź ofertę w STS, Fortunie i LVBET.