Co obstawiać

Sporty wirtualne. Jak i gdzie obstawiać?

Grafika przedstawia dwa kontrolery
Spis treści
[Rozwiń]

Sporty wirtualne już wcześniej zyskały sporą popularność. Jednak w czasach odwołanych wydarzeń sportowych i mocno okrojonej oferty bukmacherskiej sporty wirtualne stały się podstawową rozrywką dla miłośników zakładów. Jak wygląda obstawianie sportów wirtualnych? Co możemy obstawiać i dlaczego gracze tak je lubią? Na te i inne pytania będziecie mogli odpowiedzieć, czytając poniższy artykuł.

Czym są wirtualne sporty?

Na początku trzeba jasno określić czym tak właściwie są sporty wirtualne. Nie jest to dyscyplina sportu, a jedynie rodzaj zakładów, który jest dostępny w ofercie bukmacherów. Przypominają sporty w grach komputerowych i działają na trochę podobnej zasadzie. Nie ma osób, które kontrolują drużyny czy zawodników w wirtualach, więc wszystko odbywa się dzięki algorytmom komputerowym.

Mecze czy wyścigi trwają zazwyczaj około trzech, czterech minut, więc tempo jest naprawdę błyskawiczne. W świecie wirtualnych sportów również mamy do czynienia z różnego rodzaju dyscyplinami, więc możemy obejrzeć mecz piłkarski, wyścig koni, zawody żużlowe i wiele, wiele innych. Komputerowa symulacja sportu potrafi przyciągnąć wielu graczy, więc bukmacherom zależy na tym, by wirtuale były jak najbardziej realistyczne.

Istotną rzeczą jest to, aby nie mylić sportów wirtualnych z e-sportem. Tu nie ma żadnych graczy, od których umiejętności zależy wynik rozgrywki jak w FIFIE czy Call of Duty. Tutaj o wyniku decyduje komputer, który generuje losowe rezultaty spotkań wraz z ich przebiegiem. Dla urozmaicenia rozgrywki dodano transmisje z wirtualnych spotkań, ale tylko skróty i najciekawsze wydarzenia, by nie zanudzać graczy, a wręcz przeciwnie, zwiększyć emocje. Rozgrywki trwają tylko po kilka minut, więc można postawić bardzo wiele spotkań w ciągu jednego dnia.

W co można grać wirtualnie?

Obstawiając sporty wirtualne mamy do wyboru różne dyscypliny. Zależnie od oferty bukmachera możemy się spotkać z różnymi sportami, ale większość z nich raczej się powtarza. Szukając wirtuali do postawienia możemy znaleźć:

 • piłkę nożną
 • koszykówkę
 • tenis
 • wyścigi psów
 • żużel
 • wyścigi samochodowe
 • kolarstwo
 • wyścigi konne

Różnie podchodzą bukmacherzy do kwestii sportów wirtualnych. Niektórym zależy na realizmie tak bardzo, że w grze możemy odszukać nazwy prawdziwych drużyn czy ligi znane nam z rzeczywistego świata sportu.

Jak obstawiać sporty wirtualne?

Przede wszystkim zakłady na sporty wirtualne powinniśmy traktować jako zabawę i zwykłą rozrywkę. W tym przypadku losowość zdarzeń jest na tyle wysoka, że odgadnięcie wyniku jest w znacznej większości kwestią szczęścia. Przede wszystkim kierujemy się swoim przeczuciem, więc jakiekolwiek analizy dostępnych statystyk mogą na niewiele się zdać. 

Biorąc pod uwagę niektóre ligi, możemy tam napotkać się z nazwami prawdziwych drużyn. Nie należy jednak się kierować ich siłą z realnego świata. Tu często FC Barcelona czy Manchester City kończą sezon poza czołówką, więc nie ma tu poza nazwą, żadnego przełożenia. Twórcy gry mogą uważać, że jest inaczej, ale to tylko po to, żeby gracze kierowali się błędnym przeświadczeniem.

Gdzie obstawiać sporty wirtualne?

Wielu bukmacherów ma w swojej ofercie zakłady na sporty wirtualne. Jednak nie w każdym przypadku wyglądają one tak samo. Powtórki, kartki, spalone... tylko najlepsi mają je w swoim repertuarze. Niektórzy bukmacherzy nie mają niektórych dyscyplin, a jeśli już to z małą liczbą zakładów możliwych do obstawienia. Gdzie najlepiej grać w sporty wirtualne?

Od czego zależą wyniki w sportach wirtualnych?

Mechanika sportów wirtualnych nie jest specjalnie złożona, ale też producenci nie idą na łatwiznę. Rozgrywka ma być prosta, ale realistyczna, tak żeby gracz miał skojarzenia z prawdziwym sportem, ale żeby przesadnie nie znudzić widza. Program ze sportami wirtualnymi dostarczają bukmacherom firmy z zewnątrz. Bukmacherzy muszą tylko zakupić odpowiedni program i wkomponować go w swoją ofertę.

To mając na myśli, mowa o konfiguracji ustawień, ustaleniu marży bukmacherskiej lub uruchomieniu generatora losowych statystyk. Przy sportach wirtualnych firmy bukmacherów nie potrzebują osób tworzących kursy. Co więcej bukmacherzy nie muszą się martwić o jakieś nieprzewidziane zdarzenia, jak np. nagłe kontuzje lub o to, że typujący wie co się dzieje w drużynie. Jak widać przewagę ma bukmacher, więc trudno o poważne częste wygrane w tym rodzaju zakładów.

Czy warto grać sporty wirtualne?

Oczywiście ile osób tyle opinii i nie każdemu będzie odpowiadało obstawianie sportów wirtualnych. W tego rodzaju zakładach, bukmacherzy powiększają swoją i tak już dużą przewagę, więc gracze w jeszcze większym stopniu muszą liczyć na szczęście. Wielu graczom może nie odpowiadać obstawianie wirtualnych spotkań wymyślonych zespołów i są też tacy, którzy będą doszukiwać się w tym oszustwa.

Istnieją jednak gracze, którzy uwielbiają szybką rozgrywkę i niemalże natychmiastowe rozstrzygnięcie zakładów. To do nich kierowane są zakłady na sporty wirtualne, a tempo rozgrywek będzie dla nich na tyle atrakcyjne, że z pewnością na jednym zakładzie nie skończą. Gracze obstawiający instynktownie bez analizowania spotkań odnajdą się doskonale w świecie sportów wirtualnych.

Zanim zdecydujemy czy warto grać w sporty wirtualne, należy samemu przyznać przed sobą czy chcemy stawiać pieniądze na w pełni losową rozgrywkę. W dłuższej perspektywie bukmacher będzie miał nad graczem przewagę, więc można grać w sporty wirtualne okazyjnie, ale nie za często, bo limit szczęścia nie jest niewyczerpany.

Zalety i wady sportów wirtualnych

+++Plusy+++

 • Największą zaletą sportów wirtualnych jest tempo rozgrywania zawodów. Jeden wyścig lub mecz trwa tylko kilka minut, więc możemy dokonać bardzo wielu zakładów w krótkim odstępie czasowym.
 • Mecze odbywają się niemal przez cały czas przez 24 godziny na dobę. Nie trzeba więc długo czekać na start kolejnego meczu, ani oglądać długich meczów. To spory atut dla graczy, którzy mają akurat wolną chwilę i chcieliby pobawić się w obstawianie.
 • Obstawianie wirtuali jest bardzo proste i nie trzeba wiele czasu, żeby zaznajomić się z mechanizmem funkcjonowania tego rodzaju zakładów u bukmacherów.
 • Atrakcyjniejsze kursy niż w realnym sporcie. Rzadko zdarzają się zdecydowani faworyci, więc również nieczęsto spotkamy się z niskimi kursami. Na ogół są one bardzo wyrównane, więc rozgrywka będzie na pewno ciekawa.
 • Nie trzeba oczekiwać na rozliczenie zakładów i na pojawienie się pieniędzy na koncie. Wygrane kwoty za zakłady trafiają na nasze konto niemalże od razu po zakończeniu meczu.
 • Sporty wirtualne możemy obstawiać zarówno na żywo jak i przedmeczowo, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie.

---Minusy---

 • Nie ma opcji na obstawianie według metod sprawdzonych w realnym świecie. Porównanie składów drużyn i zawodników na nic się nie zda, więc trudno oszacować szanse w meczu.
 • Wynik spotkania zależy od algorytmu. Nie ma mowy na nieprzewidziane zwroty akcji. Mamy tu do czynienia z losowością, więc nie ma mowy o czynniku ludzkim.
 • Trudno w trakcie krótkiej przerwy między meczami przeprowadzić prawdziwą analizę statystyk i wyników. Pod tym względem szybkie tempo rozgrywek mocno utrudnia skuteczną grę.

FAQ - sporty wirtualne

To imitacja prawdziwych wydarzeń sportowych w wirtualnym świecie. Przypominają nieco gry komputerowe, ale żadna z drużyn lub postaci nie jest sterowana przez osoby. Najpopularniejszymi sportami wirtualnymi są piłka nożna, wyścigi oraz tenis.

Tak, bardzo często są to promocje czasowe, dostępne tylko w określonych dniach. Przykładowo mogą to być darmowe zakłady na wirtuale lub bonusy od depozytu. Częstą praktyką jest także bonus od wygranego zakładu.

W obecnych czasach niemal wszyscy legalni bukmacherzy muszą mieć w swojej ofercie sporty wirtualne. Stały się one bardzo popularną rozgrywkach, więc każdy bukmacher musi dbać o to, by mieć je na swojej stronie.

Nie. Wymienione gry zaliczają się do gatunku e-sportu, ponieważ tam nad grą kontrolę mają gracze. Sporty wirtualne to rozgrywki wykreowanych komputerowo drużyn, które możemy obstawić.

Poradniki

Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Zabierając się za grę u bukmachera każdy z nas-typerów widzi już oczami wyobraźni te gigantyczne sumy, które lada dzień pojawią się w…
Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium przez lata wpisywał się w krajobraz zakładów sportowych w naszym kraju i bardzo długo cieszył się dobrymi opiniami wśród samych…
Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku – to hasło jest wyszukiwane przez graczy bardzo często. W Polsce podatki od gier mocno utrudniają zakłady bukmacherskie, ale…
zobacz wszystkie