Siatkówka zakłady bukmacherskie

Spis treści
[Rozwiń]

Siatkówka jest dużą atrakcją na rynku zakładów bukmacherskich. Obstawianie meczów siatkówki wiąże się nie tylko z wielkimi emocjami, ale również ze stosunkowo dużym prawdopodobieństwem skutecznego typowania.

Legalne firmy bukmacherskie proponują bogatą ofertę zakładów na siatkówkę, jest więc w czym wybierać. W poniższym artykule postaram się nieco przybliżyć specyfikę typowania siatkówki. Kto jest najlepszym bukmacherem na siatkówkę? Jakie zakłady można typować? Które zakłady opłaca się typować? Na co warto zwrócić uwagę przy typowaniu? Gdzie można oglądać siatkówkę na żywo? Zapraszam do lektury.

Siatkówka zakłady - najlepszy bukmacher

Jeśli chodzi o poziom oferty zakładów na siatkówkę, jej szerokość i atrakcyjność, możemy zauważyć duże zróżnicowanie wśród bukmacherów dających możliwość obstawiania siatkówki.

Którego bukmachera warto w takim razie wziąć pod uwagę, gdy chcemy rozpocząć przygodę z typowaniem meczów siatkówki? Po analizie oferty tych największych polskich firm, polecam: STS i Superbet.

  • Dużo promocji i bonusów na siatkówkę
  • Szeroki zakres rozgrywek do typowania
  • Duży wybór rynków na siatkówkę
  • Szeroka oferta transmisji z meczów
  • Wysokie kursy na mecze siatkówki

   

  660 PLN
  660 + 300 PLN
  • SuperPrzewaga na siatkówkę
  • Szeroka oferta transmisji z meczów siatkówki
  • boosty kursowe na największe wydarzenia
  • wysokie kursy na siatkówkę
  3720 PLN
  3755 + 400 PLN

Zakłady na siatkówkę w STS

STS jest oficjalnym sponsorem Polskiej Ligi Siatkówki. W związku z tym ta dyscyplina sportowa szeroko występuje nie tylko w ofercie kursowej bukmachera, ale także w innych serwisach firmy, na przykład takich jak Blog STS, gdzie możemy znaleźć opisy całych rozgrywek oraz zapowiedzi konkretnych meczów ze wskazaniem najciekawszych zakładów. Dlaczego warto typować siatkówkę u bukmachera STS?

Blog STS siatkówka artykuły
 • Dużo promocji i bonusów na siatkówkę

Klienci STS przy typowaniu meczów siatkówki mogą skorzystać z rozmaitych promocji i bonusów, takich jak np.: zakład bez ryzyka do 100 PLN za kod promocyjny STS, boosty kursowe na mecze polskich zespołów w europejskich pucharach albo na najważniejsze mecze reprezentacji Polski.

 • Szeroki zakres rozgrywek do typowania siatkówki

Pod tym względem STS zdecydowanie bije na głowę firmy konkurencyjne. W szczycie sezonu siatkarskiego mamy do wyboru pełen wachlarz rozgrywek, spośród których możemy wybierać mecze do obstawiania siatkówki. Od lig krajowych – polskich i wielu zagranicznych, przez europejskie puchary – wyższej i niższej rangi, do turniejów międzynarodowych – od tych najbardziej prestiżowych do towarzyskich. Oczywiście oferta zakładów dotyczy w każdym przypadku zarówno rozgrywek męskich, jak i kobiecych.

 • Duży wybór rynków na siatkówkę

Jakby tego było mało, STS na te najciekawsze i najważniejsze mecze siatkówki przygotowuje pełną gamę zakładów. Można typować nie tylko zwycięzcę meczu, ale też m.in.: handicapy, liczbę setów, liczbę punktów, dokładny wynik, punkty zawodników, zakłady live i wiele innych. Zdarza się, że liczba zakładów na jeden mecz w STS sięga kilkudziesięciu.

Jako jeden z przykładów podam zakłady na mecz Ligi Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów – Tours Volley-Ball, który odbył się 23.11.2023. Przedstawiona poniżej liczba rynków jest z tego samego dnia, godz. 06:50.

MeczSTSFortunaForBet
Resovia – Tours24 zakłady18 zakładów17 zakładów
 • Szeroka oferta transmisji z meczów siatkówki

W STS możemy obejrzeć transmisje z wielu meczów siatkówki, różnych rozgrywek i na różnym szczeblu. Od lig krajowych i zagranicznych (nawet bardzo egzotycznych), poprzez międzynarodowe turnieje klubowe (m.in. Liga Mistrzów) aż do rozgrywek drużyn narodowych (Liga Narodów, mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata). Jest to szczególnie przydatne przy obstawianiu bardzo atrakcyjnych zakładów live.

transmisje siatkówka sts
 • Wysokie kursy na mecze siatkówki

STS stosuje niskie marże na siatkówkę, dzięki czemu wartość kursów jest wysoka i konkurencyjna w porównaniu z pozostałymi firmami.

STSFortunaSuperbet
4%5%6,5%
 • Statystyki dotyczące siatkówki

Na stronie STS oprócz zakładów na siatkówkę, możemy też znaleźć bardzo bogate i szczegółowe statystyki dotyczące tej dyscypliny. Możesz sprawdzić statystyki dotyczące: kolejnego meczu drużyny, ostatnich spotkań, pozycję w lidze i inne.

statystyki sts siatkówka

Superbet - zakłady na siatkówkę

Drugim bukmacherem, którego polecam do obstawiania zakładów na siatkówkę jest Superbet. Poza tym, że ma on sporą liczbę rynków i wysokie kursy wyróżnia się na tle innych bukmacherów dodatkowymi opcjami, które pomagają w typowaniu siatkówki.

superbet zakłady na siatkówkę
 • SuperPrzewaga na siatkówkę

Jest to jedna z najlepszych promocji tego bukmachera, która obejmuje siedem dyscyplin, w tym właśnie siatkówkę. Jeśli typowana przez ciebie drużyna wygra dwa pierwsze sety w meczu to niezależnie od końcowego wyniku twój zakład zostanie rozliczony jako wygrany.

Promocja ta obowiązuje w następujących rozgrywkach: Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn (bez kwalifikacji), Liga Mistrzów Kobiet i Mężczyzn (od fazy grupowej, PlusLiga, Tauron Liga, 1. Liga Włochy.

 • Szeroka oferta transmisji z meczów siatkówki

Gracze Superbet mogą korzystać z rozbudowanej oferty transmisji na żywo z meczów siatkówki na różnym szczeblu. Z rozgrywek międzypaństwowych można śledzić: ME, MŚ, Liga Narodów. Z klubowych rozgrywek zobaczysz Ligę Mistrzów, Puchar CEV, Challenge Cup. Nie brakuje też rozgrywek ligowych, jak mocna liga włoska czy mniej popularna amerykańska NVA.

Jedynym wymaganiem do oglądania transmisji z meczów siatkówki w Superbet jest posiadanie konta u bukmachera. Nie jest koniecznie stawianie zakładów czy wpłacanie depozytu.

 • boosty kursowe na największe wydarzenia siatkarskie

Superbet jest znany z tego, że regularnie proponuje nowym graczom specjalne boosty kursowe na najciekawsze wydarzenia sportowe. Są wśród nich również mega kursy na mecze reprezentacji Polski w piłce siatkowej. Dla przykładu, podczas rozgrywek Ligi Narodów można było postawić zakład na zwycięstwo Polaków z USA po kursie 300.00 i zgarnąć bonus 600 zł. Aby korzystać z boostów należy założyć konto wpisując Superbet kod promocyjny.

superbet boosty na siatkówkę

Jakie zakłady na siatkówkę można typować?

Jak wcześniej wspomniałem, mamy na rynku bukmacherskim duży wybór zakładów na siatkówkę. Oto najczęściej spotykane z krótką charakterystyką, na czym polegają.

Zakład na zwycięzcę meczu

To oczywiście najprostszy z zakładów na siatkówkę. Polega na wskazaniu drużyny, która wygra konkretny mecz. Specyfika obstawiania meczów siatkówki jest taka, że tutaj mamy typowanie dwudrogowe, a nie trzydrogowe, jak na przykład w piłce nożnej. W siatkówce nie ma remisów, więc jedna z możliwości typowania już na starcie nam odpada. Plusem jest więc to, że mamy większe prawdopodobieństwo trafienia zakładu. Minusem, że kursy na zwycięstwo faworyta są zazwyczaj niższe niż w przypadku zakładów piłkarskich.

Zakład na zwycięzcę seta

Ale jeśli chcemy zgarnąć wyższą wygraną, bukmacherzy oferują nam podobne zakłady na siatkówkę, tylko dotyczące poszczególnych setów. Kurs na zwycięzcę konkretnego seta zazwyczaj jest wyższy od kursu na zwycięzcę całego meczu.

Handicap

Ten rodzaj zakładu na siatkówkę polega na tym, że do końcowego wyniku danej drużyny dodajemy albo odejmujemy określoną wartość liczbową. Mamy dwa rodzaje handicapów na siatkówkę – punktowy i setowy. Najlepiej wyjaśnić ich działanie na przykładzie.

 • Handicap punktowy

Załóżmy, że obstawiliśmy mecz o Superpuchar Polski: Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W stosunku tak zwanych „małych punktów”, czyli sumy punktów zdobytych przez każdą z drużyn w całym meczu, wygrała ZAKSA 115:111. Jeśli jednak postawiliśmy na Jastrzębski Węgiel z handicapem punktowym +4.5, to nasz kupon jest trafiony.

 • Handicap setowy

Wynik końcowy w setach w tym meczu to 3:2 dla ZAKSY. Ale jeśli obstawiliśmy zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla z handicapem setowym +1.5, to możemy się cieszyć z trafionego zakładu.

Zakład na liczbę setów albo punktów

Ten rodzaj zakładu pokazuje nam kolejną przewagę obstawiania siatkówki nad piłką nożną, w której można typować jedynie liczbę goli. W siatkówce mamy większy wybór – możemy się założyć o to, ile w danym meczu będzie setów, ale także o to, ile tak zwanych „małych punktów” zdobędą obie drużyny w sumie albo każda z nich osobno. Ten drugi zakład może dotyczyć zarówno całego meczu, jak i poszczególnych setów. Bukmacher proponuje w tym przypadku konkretną liczbę punktów (na przykład 140), a my obstawiamy czy będzie tych punktów powyżej lub poniżej.

sts zakłady na liczbę setów

Zakład na dokładny wynik

Atrakcyjność tego zakładu znów zaprezentuję na podstawie porównania z piłką nożną. Jak wiadomo, w futbolu możliwa jest cała gama potencjalnych wyników, nie ma tu żadnego ograniczenia. W obstawianiu siatkówki jest inaczej – gra się do trzech wygranych setów. Jak łatwo policzyć, możliwe jest tylko sześć wyników: 3:0, 3:1, 3:2, 0:3, 1:3, 2:3. Co z tego wynika? Oczywiście – prawdopodobieństwo trafienia jest jak 1/6, czyli o wiele wyższe niż w przypadku zakładów piłkarskich.

Zakład na punkty zawodnika

Ten zakład dotyczy indywidualnych osiągnięć poszczególnych siatkarzy w meczu, czyli ile punktów zdobędzie konkretny zawodnik. Jest to dobra opcja dla tych graczy, którzy nie mogą zdecydować się, jak obstawić osiągnięcia drużyn w danym meczu, a mają dobre rozeznanie w możliwościach zawodników. Bukmacher podaje w tym zakładzie liczbę punktów, a naszym zadaniem jest obstawienie czy siatkarz (na przykład Bartosz Bednorz) zdobędzie ich więcej czy mniej.

zakłady na zawodników siatkówka

Zakłady live

To jedne z najbardziej atrakcyjnych zakładów bukmacherskich na siatkówkę, bowiem dzięki nim możemy jeszcze bardziej podkręcić emocje przeżywane podczas oglądania transmisji z meczów siatkarskich. W standardowym zakładzie wynik obstawiamy przed meczem i w jego trakcie nie możemy już zmienić swojego typu. Tutaj zasada jest inna – śledzimy zmagania obu drużyn, a jednocześnie obserwujemy, jak w miarę zmieniającego się wyniku zmieniają się kursy u bukmachera. Daje nam to wiele możliwości uzyskania większej wygranej, dzięki podwyższonym kursom.

Zakłady długoterminowe

Jak w wielu dyscyplinach sportowych, również w siatkówce mamy rozmaite rodzaje rozgrywek do typowania: ligi krajowe, ligi zagraniczne, międzynarodowe turnieje klubowe i drużyn narodowych. We wszystkich tych przypadkach bukmacherzy dają możliwość obstawiania nie tylko konkretnych meczów w ramach tych rozgrywek, ale i całych rozgrywek. Dla przykładu, można postawić na to, kto wygra polską PlusLigę, kto Ligę Mistrzów, a kto Ligę Narodów czy mistrzostwa świata albo mistrzostwa Europy. Zazwyczaj najwyższe kursy są przed rozpoczęciem nowego sezonu danych rozgrywek.

Obstawianie siatkówki - na co zwrócić uwagę?

Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę typując mecze siatkówki. Pierwsza grupa to te czynniki, które występują w każdej zespołowej dyscyplinie sportowej:

 • aktualna forma drużyn (ostatnie wyniki),
 • aktualne składy drużyn (kontuzje czołowych zawodników),
 • bilans bezpośrednich spotkań obu drużyn,
 • miejsce rozegrania meczu (u siebie czy na wyjeździe).

Ale są też takie czynniki, które zwłaszcza w obstawianiu siatkówki mają duże znaczenie:

 • faza rozgrywek / moment sezonu,
 • ranga / kategoria rozgrywek.

Jakie zakłady na siatkówkę warto typować i kiedy?

Wiedząc już, jakie zakłady na siatkówkę możemy typować i na co zwrócić uwagę przed obstawieniem meczu, możemy spróbować wybrać te zakłady, które dają największą szansę na trafienie kuponu. Oczywiście 100-procentowej gwarancji nie dajemy, bo nikt jej dać nie może. Na tym polega urok sportu i biznes bukmacherski, że wyniki są nieprzewidywalne, ale zawsze można sobie drogę do sukcesu ułatwić albo utrudnić.

Zakład na zwycięzcę meczu – typ na porażkę faworyta

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kursy na zwycięstwo faworyta są w siatkówce zazwyczaj niższe niż w piłce nożnej. Ale tym bardziej czasem warto pokusić się o obstawienie niespodzianki i zgarnąć wysoki kurs. Trzeba tylko wiedzieć, kiedy ta niespodzianka jest bardziej prawdopodobna.

I tutaj wchodzi w grę czynnik, o którym wspomnieliśmy w poprzednim akapicie – faza rozgrywek. Za przykład weźmy polską PlusLigę. Jest ona podzielona na fazę zasadniczą i fazę play-off. O niespodzianki najłatwiej na początku i na końcu fazy zasadniczej. Dlaczego? Bo faworyci rozgrywek na ich początku mają świadomość, że ewentualne straty punktowe w tabeli będą jeszcze mieli czas odrobić. Z drugiej strony, w ostatnich kolejkach fazy zasadniczej potentaci zazwyczaj mają już zapewniony udział w play-off i mogą się oszczędzać na tę decydującą fazę rozgrywek.

Drugim powodem, dla którego warto „zapolować” na porażkę faworyta na początku fazy zasadniczej rozgrywek krajowych jest to, że czołowi zawodnicy najsilniejszych zespołów mogą być zmęczeni ciężkim sezonem reprezentacyjnym. A jak wiadomo – im silniejszy klub, tym więcej czołowych reprezentantów ma w swoich szeregach.

Kolejnym czynnikiem, który może nam pomóc w trafieniu tak zwanego „fuksa”, jest bilans bezpośrednich spotkań obu drużyn. Zdarza się, że o wiele bardziej utytułowany i silniejszy kadrowo zespół ma od wielu lat duże kłopoty z pokonaniem zespołu teoretycznie słabszego. Mówimy wtedy, że jedna ekipa wyjątkowo drugiej „nie leży”. Dlatego właśnie zawsze przed typowaniem warto sprawdzać statystykę bezpośrednich spotkań drużyn, które mają się ze sobą zmierzyć. Jest ona dostępna na stronie PlusLigi.

Ostatni czynnik, dzięki któremu możemy w siatkówce skutecznie obstawić porażkę faworyta, to ranga rozgrywek. Te najsilniejsze kluby z reguły mają potencjał i ambicje, żeby wygrywać wszystkie rozgrywki, w których startują. Ale z biegiem trwania sezonu, wraz z wahaniami formy i kontuzjami zawodników, muszą swoje plany zweryfikować. Kluby słabsze o mniejszym potencjale często nastawiają się na sukces tylko w jednych rozgrywkach. Jaki może być tego skutek? Przykładowo - faworyt na trzy dni przed meczem półfinałowym Ligi Mistrzów odpuści spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Polski z drużyną teoretycznie słabszą i wystawi rezerwowy skład, co zakończy się triumfem „kopciuszka”, dla którego będzie to najważniejszy mecz sezonu.

Zakład na liczbę setów albo punktów

Ten zakład warto wziąć pod uwagę, gdy chcemy obstawić mecz siatkówki pomiędzy dwoma zespołami prezentującymi podobny poziom. Wskazanie zwycięzcy meczu jest wtedy obarczone dużym ryzykiem. Bardziej prawdopodobne jest trafienie zakładu, że takie spotkanie potrwa cztery albo pięć setów, a i kursy są wtedy z reguły wyższe. Podobnie rzecz się ma z ilością małych punktów. Im bardziej wyrównane drużyny, tym większe prawdopodobieństwo, że poszczególne sety będą zacięte i obie drużyny zdobędą w sumie dużą liczbę małych punktów.   

Zakład na dokładny wynik

Tutaj z kolei opłacalny może okazać się zakład na wynik 3:0 w setach, w przypadku gdy naszym zdaniem w danej parze jest zdecydowany faworyt do wygrania meczu. Gdy postawimy klasyczny zakład na zwycięzcę, nie możemy oczekiwać dużego zwrotu, bo kurs będzie raczej niski. Gdy postawimy na dokładny wynik 3:0 dla faworyta, wygramy z pewnością większą kwotę.

Zakład na punkty zawodnika

Te zakłady są już przeznaczone dla graczy, którzy naprawdę dobrze orientują się w tematyce siatkarskiej. Na tyle dobrze, że rozróżniają, które pozycje na boisku poszczególnych siatkarzy determinują ich zdobycze punktowe w meczu. Ze statystyk wiadomo, że najwięcej ataków przeprowadzają skrzydłowi, czyli atakujący i przyjmujący. To im najczęściej wystawia piłkę rozgrywający. Logiczne więc, że zawodnicy z tych pozycji mają szansę na największą zdobycz punktową. Teraz wystarczy spojrzeć na statystyki – na przykład na stronie PlusLigi można sprawdzić rankingi najlepiej punktujących (patrz poniżej), następnie sprawdzić, jak nasz faworyt radził sobie w ostatnich meczach i z taką wiedzą typować, jaką ilość punktów zdobędzie w następnym meczu.

Zakłady live – zwycięstwo faworyta po pierwszym przegranym secie

Na czym polega atrakcyjność takiego zakładu? Gdy obstawimy klasycznie zwycięstwo faworyta przed rozpoczęciem meczu, nie możemy liczyć na wysoki kurs. Może więc warto poczekać na to, jak potoczy się rywalizacja i śledzić zakłady live? Kibice siatkówki dobrze wiedzą o tym, że faworytowi stosunkowo często zdarza się przegrać pierwszego seta z niżej notowanym rywalem. Zazwyczaj z dwóch powodów – delikatnego zlekceważenia przeciwnika i wielkiej mobilizacji po drugiej stronie siatki. Jakie ma to przełożenie na kursy w zakładach live? Oczywiście stawka na zwycięstwo faworyta idzie w górę. Jeśli dalsza część meczu potoczy się już „ustalonym” torem, czyli wygranymi następnymi trzema setami przez faworyta, możemy zgarnąć całkiem przyzwoitą wygraną.

Zakłady długoterminowe – ryzyko może się opłacić

Ten rodzaj zakładów bukmacherskich na siatkówkę również jest bardzo kuszący. Załóżmy, że naszym zdaniem drużyna Jastrzębskiego Węgla zdobędzie w obecnym sezonie mistrzostwo Polski. Jest jednym z głównych faworytów rozgrywek PlusLigi, więc taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny, ale przecież nie jedyny. Ale jeśli chcemy na tym stosunkowo dużo zarobić, warto postawić taki zakład jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek, gdy kursy są wysokie. Jeśli nasze przewidywania się sprawdzą i „Pomarańczowi” faktycznie w trakcie sezonu będą prezentowali się najlepiej, z każdą ligową kolejką kurs na ich ostateczny triumf będzie niższy.

Gdzie oglądać siatkówkę na żywo?

Siatkówkę na żywo można oglądać zarówno w telewizji, jak i na stronach internetowych legalnych polskich bukmacherów.

Do oglądania transmisji na żywo z meczów polecamy trzech bukmacherów: STS, Fortunę i Superbet. O tym jakie rozgrywki można oglądać w STS i Superbet już napisałem na początku artykułu. A jakie mecze siatkówki można oglądać w Fortunie?

 • Liga Mistrzów,
 • Liga włoska,
 • Mistrzostwa Świata, 
 • Mistrzostwa Europy, 
 • Liga Narodów.

Co zrobić, żeby oglądać siatkówkę na żywo w Fortunie? Wystarczy posiadać konto w Fortunie i mieć postawiony w ciągu 7 dni od transmisji jaką chcemy oglądać dowolny kupon.

Co zrobić, aby oglądać siatkówkę w STS? Musisz mieć konto w STS i postawić dowolny kupon w ciągu 24 godzin przed rozpoczęciem transmisji, którą chcesz oglądać.

W Superbet możesz oglądać mecze nie stawiając zakładów, wystarczy, że zalogujesz się na konto.

Jeśli chodzi o transmisje telewizyjne siatkówki, zdecydowanym potentatem jest Polsat. Na kanałach sportowych tej stacji możemy śledzić zarówno rozgrywki krajowe (męska PlusLiga, kobieca TauronLiga, Puchar i Superpuchar Polski, liga włoska), europejskie puchary (Liga Mistrzów, Liga Mistrzyń, Puchar CEV), jak i turnieje międzynarodowe (mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy, Liga Narodów). Z kolei Telewizja Polska posiada prawa do transmitowania meczów obu polskich reprezentacji narodowych: męskiej i kobiecej.

Siatkówka zakłady - FAQ

Mecze siatkówki można obstawiać u legalnych polskich bukmacherów. Większość z nich ma bardzo bogatą ofertę, a wyróżnia się pod tym względem firma STS i Superbet.

Legalni bukmacherzy oferują zazwyczaj od kilku do nawet kilkudziesięciu rodzajów zakładów na jeden konkretny mecz siatkówki. Warto zapoznać się ze statystykami oraz specyfiką tej dyscypliny, aby wybrać najbardziej opłacalny i najbardziej prawdopodobny zakład.

Jest wiele możliwości oglądania transmisji z meczów siatkówki. Ze stacji telewizyjnych najwięcej daje ich Polsat Sport. Legalni bukmacherzy również oferują swoim zarejestrowanym klientom taką możliwość. Tutaj liderami na rynku są: STS, Fortuna i Superbet.