Jak grać

Punkty stacjonarne bukmacherów 2024

Spis treści
[Rozwiń]

Bukmacherzy zdecydowaną większość zakładów przyjmują przez internet. Trudno się spodziewać, by ta tendencja miała się zmienić. Pomimo tego niektórzy bukmacherzy posiadają punkty stacjonarne. Te zapewniają dodatkowe wpływy oraz są pewnego rodzaju reklamą usług danej firmy. Którzy bukmacherzy są dostępni stacjonarnie i jak prezentuje się liczba lokali?

Bukmacherzy stacjonarni w Polsce

W ostatnim czasie lista bukmacherów, którzy posiadają naziemne punkty nieco się zmieniła. W dalszym ciągu to Fortuna i STS wiodą prym pod kątem ilości lokali i to zapewne nie zmieni się jeszcze długo. Nowicjuszami w tej części rynku są natomiast GoPlusBet i BETFAN. Obie firmy jeszcze niedawno nie posiadały w ogóle lokali.

BukmacherLiczba punktów stacjonarnych
Fortuna475
STS395
GoPlusBet101
BETFAN93
LVBET 21 

Poniżej prezentujemy udział danych bukmacherów w rynku lokali naziemnych.

Punkty stacjonarne bukmacherzy podział

Trzeba wspomnieć o tym, że w Polsce licencje dla zakładów internetowych oraz stacjonarnych przyznawane są jako dwie oddzielne. Większość legalnych bukmacherów ma licencję tylko na działanie w sieci. Dodatkowo po sprawdzeniu oficjalnej, rządowej listy licencji można zauważyć, że niektóre firmy mają dwie licencje, ale na tę chwilę nie działają stacjonarnie.

Pierwszym przykładem jest bukmacher Superbet. Bardzo lubiany przez Polaków serwis zaczynał w naszym kraju od zakładów oferowanych tylko stacjonarnie. Później przystąpił do rozszerzenia działalności i zaczął przyjmował zakłady w internecie. Obecnie od 14 września 2023 roku nie prowadzi już punktów. Wpływ na to pewnie miała większa popularność zakładów w sieci.

Innym przykładem jest jeden z nowszych bukmacherów w Polsce, czyli BetX zakłady bukmacherskie. Firma ta również ma dwie licencje - na działanie w internecie oraz na przyjmowanie zakładów stacjonarnie. Jeszcze w tej chwili lokale nie zostały otwarte. Brakuje też informacji, czy zmieni się to w przyszłości.

W całej Polsce znajduje się 1085 lokali bukmacherskich (stan na Grudzień 2023). Pomimo otwarcia niedawno lokali przez dwóch bukmacherów liczba placówek stale się zmniejsza. Dotyczy to też dwóch liderów, czyli Fortuny i STS. W tym przypadku jednak spadek jest najmniej widoczny przez sporą przewagę nad resztą stawki.

Punkty stacjonarne bukmacherów a obstawianie online

Tak jak można się domyślać, gra w stacjonarnych punktach bukmacherskich wymaga od gracza większego zaangażowania niż obstawianie przez internet. Zwolennicy typowania na miejscu mogą jednak zachwalać takie rozwiązanie ze względu na dreszczyk emocji znany tylko w typowaniu w lokalu. Jakie są więc główne zalety i wady, gdy mówimy o punktach stacjonarnych bukmacherów w odniesieniu do typowania online?

Zalety:

 • bonusy za częste wizyty,
 • poznanie społeczności typerów w lokalu,
 • możliwość zapłaty gotówką za zakłady,
 • bukmacherzy tacy jak STS tworzą nowoczesne i bogato wyposażone lokale.

Wady:

 • atutem gry online jest możliwość obstawiania bez wychodzenia z domu,
 • w internecie bukmacherzy większą ilość bonusów, które są zazwyczaj bardziej atrakcyjne,
 • konieczność spisywania numeru zdarzenia,
 • samodzielnie należy przeliczać kursy,
 • brak możliwości stałego reagowania na to, co dzieje się w ofercie na żywo,
 • czasochłonność.

Czy opłaca się obstawiać w punktach stacjonarnych?

Punkty stacjonarne bukmacherów zawsze będą mieć swoich stałych zwolenników. W dużej mierze są to osoby, które w ten sposób zaczynały obstawiać. Obecnie zdecydowana większość typerów woli zarejestrować się na stronie bukmachera, jednocześnie zapewniając sobie atrakcyjny bonus powitalny. Jest to element, którego zapewne jeszcze długo będzie brakować w ofertach na miejscu. Co prawda STS i Fortuna zapewniają promocje w punktach, ale wyglądają one dość skromnie w porównaniu do tych w internecie.

W związku z tym grę w punktach polecam szczególnie tym osobom, które mają je blisko siebie oraz chcą zobaczyć jak funkcjonuje takie miejsce. Zdecydowanie lepiej prezentują się oferty bukmacherów dostępne w sieci. Potwierdzeniem tego może być malejąca liczba punktów nawet w tych firmach, które od dawna są w czołówce, czyli we wspomnianej Fortunie i STS.

Promocje na start u bukmacherów internetowych

Spośród 5 bukmacherów, którzy mają punkty stacjonarne tylko 2 oferuje w nich specjalne bonusy. Zdecydowanie inaczej prezentuje się sytuacja na stronach internetowych i w aplikacjach bukmacherów. Nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko tych, którzy dają możliwość typowania naziemnie i w sieci.

Zakład bez ryzyka w Fortunie

Rejestrując się w Fortunie zyskujesz szansę na skorzystanie z aż trzech zakładów bez ryzyka. Jeśli zagrany zakład okaże się przegrany, to postawione środki wrócą do Ciebie.

Pierwszy zakład bez ryzykaDo 100 złOd razu po rejestracji
Drugi zakład bez ryzykaDo 200 zł3 dni po rejestracji
Trzeci zakład bez ryzykaDo 300 zł6 dni po rejestracji

Dodatkowo Fortuna oferuje kilka freebetów, które są bardzo łatwe w uzyskaniu. W tym przypadku łącznie można uzyskać 35 zł na grę. Są to:

 • Freebet za kod promocyjny 10 zł,
 • Bonus bez depozytu za samą rejestrację 20 zł,
 • Bonus za udostępnienie kuponu 5 zł.

Pomimo kilku promocji dostępnych w punktach w dalszym ciągu bogatsza oferta czeka na graczy typujących w internecie.

Bonus na start w STS

STS proponuje potrójny bonus. Jest on bardzo zróżnicowany, ponieważ składają się na niego:

 • zakład bez ryzyka 100 zł,
 • bonusy od depozytów do 1500 zł,
 • bonus za zadania 60 zł.

Zachęcam przede wszystkim do skorzystania z zakładu bez ryzyka. W przypadku zagrania ze środków własnych ewentualny zwrot od bukmachera można od razu wypłacić. Jest to oferta dla osób, które założą konto z kodem promocyjnym STS. Jest to rzadko spotykane rozwiązanie porównując do całej konkurencji.

Moim zdaniem to atrakcyjniejsza propozycja niż promocja z uzyskaniem 50 zł za grę w lokalach STS, o której piszę poniżej.

Bonusy od depozytów i freebety w LVBET

LVBET to bukmacher, który znany jest z bardzo dużej ilości rynków oraz player bets. Poza tym do gry na stronie internetowej przekonać mogą także bonusy. Główny z nich to potrójna promocja przy pierwszych trzech wpłatach:

Pierwszy depozyt100% do 500 zł
Drugi depozyt50% do 600 zł
Trzeci depozytmnożnik x25 do 900 zł

To jeszcze nie wszystko, ponieważ przez początkowe 33 dni u bukmachera LVBET w internecie można cieszyć się z gry bez podatku. W lokalach takiej opcji nie zaproponował do tej pory żaden bukmacher. Nowi użytkownicy mogą również uzyskać kilka freebetów, w tym:

 • Freebet 20 zł po rejestracji z naszym kodem promocyjnym,
 • Bonus 20 zł w aplikacji mobilnej w przypadku przegranego pierwszego zakładu,
 • Bonus 50 zł za posiadanie karnetu kibica Śląska Wrocław lub Piasta Gliwice, z którym współpracuje bukmacher.

Punkty stacjonarne bukmacherzy

Zgromadziłem wszelkie informacje o punktach danego bukmachera. Poniżej je prezentuję oraz wskazuję jak znaleźć najbliższy lokal.

Fortuna punkty stacjonarne

Fortuna niemal od zawsze lideruje w stawce legalnych bukmacherów, którzy posiadają najwięcej lokali. Trzeba jednak pamiętać, że jeszcze 2 lata temu ich liczba przekraczała 500. Trudno jednak oczekiwać, by ten stan powrócił.

Gdy spojrzymy na mapę punktów stacjonarnych Fortuny od razu da się zauważyć, że najwięcej znajduje się ich na południu. Szczególnie w okolicy granicy z Czechami i Słowacją. Zakłady bukmacherskie Fortuna działają również w tych krajach, więc jest to naturalne posunięcie. Dodatkowo dużą ilością lokali mogą cieszyć się także mieszkańcy Warszawy.

Fortuna mapa lokali

Na stronie Fortuny znajduje się funkcjonalna wyszukiwarka placówek poprzez wybór województwa i miasta. Godziny otwarcia punktów Fortuny są różne zależnie od lokalizacji. Trudno jednoznacznie określić stały czas pracy dla wszystkich lokalizacji. Zdarza się, że punkty zaczynają swoje działanie o 07:00, a inne o 10:00. Zapewne bukmacher podejmuje decyzję o otwarciu zależnie od obłożenia pod danym adresem.

adresy punktów fortuny

Fortuna nagradza graczy, którzy korzystają z jej usług w salonach promocjami. Co prawda nie są one tak okazałe, jak na stronie i w aplikacji, ale jest to najlepsza oferta promocyjna w punktach na całym rynku. Do stałych promocji należą:

 • Dołącz do Fortuna Klub Plus - dołącz do FKP i zagraj co najmniej trzy razy w ciągu tygodnia od momentu rejestracji w dowolnym lokalu za 20 zł z kursem min. 2.00, a otrzymasz 30 zł w punktach FKP.
 • Nowi nie ryzykują - po dołączeniu do programu FKP możesz otrzymać zakład bez ryzyka do 50 zł.
 • AKO Bonusy - dodawaj kolejne zdarzenia do kuponów zawieranych w salonach, a otrzymasz większe wygrane. Nawet do 70% więcej na kuponie AKO z 17 zdarzeniami. Zyskać można już od 4 selekcji.
 • Mistrzostwa Typerów - comiesięczny turniej dla najlepszych i najaktywniejszych graczy. Wygrać można nagrody rzeczowe.
bonus ako punkty

Punkty naziemne STS

STS to największy bukmacher w Polsce, a w przypadku ilości lokali plasuje się na 2. miejscu. Na swojej stronie ma on najwięcej informacji o danym punkcie. A po kliknięciu jednego z nich na mapce wyświetlane są godziny otwarcia. Udogodnienia, które możemy sprawdzić to:

 • Sporty wirtualne,
 • Sporty wirtualne premium,
 • Transmisje sportowe,
 • Lokal klimatyzowany,
 • Czytnik kuponów,
 • Terminal samoobsługowy,
 • Lokal premium.
adresy punkty sts

Także STS oferuje miłośnikom typowania stacjonarnie bonus. Jest on możliwy do uzyskania w ramach regularnej gry. Obstawiając za minimum 15 zł w danym okresie można uzyskać do 50 zł. Ważne, by wcześniej założyć i zarejestrować kartę STS. To zaś wykonalne jest w każdym punkcie.

Go+Bet punkty stacjonarne

Od niedawna punkty stacjonarne otworzył bukmacher GoPlusBet. Po przejściu na stronę internetową w głównym menu pojawiła się zakładka Lokale. To w niej da się sprawdzić dokładną lokalizację jednego z nich. Swój salon znaleźć można za pomocą listy lub mapy. Brakuje niestety wyszukiwarki, która znajduje się na stronach Fortuny i STS. Godziny otwarcia wyświetlane są na mapie po kliknięciu danego punktu.

punkty stacjonarne GoBet

Przed pierwszymi odwiedzinami danego punktu warto wcześniej sprawdzić, w jakich godzinach jest on czynny. Zdarzają się bowiem np. lokale, które są czynne jedynie w godzinach popołudniowo-wieczornych.

GoPlusBet nie zapewnił, póki co stacjonarnym klientom bonusów. Oznacza to, że wszelkie promocje dostępne są tylko dla klientów, którzy obstawiają w internecie. Jednocześnie na stronie znajduje się informacje, że bukmacher cały czas poszukuje nowych partnerów. Możliwe więc, że liczba lokali będzie dalej rosnąć. Są to punkty takie jak np. sklepy, czyli firmy, które nawiązały współpracę z bukmacherem.

BETFAN punkty stacjonarne

Podobnie jak w poprzednim przypadku także w BETFAN punkty stacjonarne zostały niedawno utworzone. Obecnie jest ich prawie 100. Można je wyszukiwać na dedykowanej podstronie, na której znajduje się wyszukiwarka, mapa oraz pełna lista. Godziny otwarcia punktów BETFAN wyświetlane są na mapie.

BETFAN punkty stacjonarne mapa

Szybko uwagę może zwrócić to, że zakłady przyjmowane są u pośredników. Są nimi np. sklepy, stacje paliw oraz puby. Nie są to więc własne punkty BETFAN. W każdym przypadku dostępna jest pełna oferta. Takie rozwiązanie ma również pewien plus, którym są godziny otwarcia. Np. stacje paliw otwarte są całą dobę. Daje to więc możliwość obstawiania stacjonarnie o dowolnej porze. BETFAN nie oferuje graczom promocji w lokalach.

LVBET punkty stacjonarne

Kolejnym bukmacherem jest LVBET, który jednak stale zmniejsza liczbę swoich lokalizacji. Dziś spora ilość punktów działa w mniejszych miejscowościach. Podobnie jak w dwóch poprzednich przypadkach są one umiejscowione w sklepach i pubach. W tzw. LV Lokalach można obstawiać anonimowo i bukmacher przedstawia to jako główną zaletę odwiedzin punktu.

punkty stacjonarne lvbet

Dla klientów, których najbliższy punkt został zamknięty umożliwiono kontakt poprzez formularz w celu zgłoszenia się po nieodebraną wygraną. Wiele wskazuje na to, że LVBET przestał inwestować w lokale stacjonarne.

Superbet punkty stacjonarne

Superbet to bukmacher, który jako ostatni podjął decyzję o całościowym zamknięciu swoich punktów stacjonarnych. Stało się to 14 września 2023 roku. Od tego momentu klienci Superbet mogą korzystać jedynie z oferty dostępnej na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej.

Punkty stacjonarne zapewniają reklamę i wiarygodność bukmacherom

Obecnie zdecydowana większość zakładów zawieranych jest w internecie. Rozwój technologii wskazywałby na to, że już nie opłaca się utrzymywać lokali, więc dlaczego wciąż istnieją bukmacherzy (STS, LV BET, Fortuna) otwierają lokale stacjonarne, narażając się na dodatkowe koszty? Obsługa placówki wiąże się z zapłatą za wynajem lokalu oraz pensje dla obsługi. Do tego dochodzi kwota zakupu licencji na zakłady stacjonarne (90 000 zł) i opłata od każdej placówki (2200 zł). Gracze obstawiający w tych lokalach nie zapewnią bukmacherom zwrotu poniesionych kosztów, więc jaki to ma sens?

Cała tajemnica tkwi w tym, że najlepsi bukmacherzy traktują punkty naziemne jako formę marketingu. Firmy bukmacherskie nie mają zezwolenia na zakup bilbordów jako przestrzeni reklamowej i nie mogą bezpośrednio promować swoich usług ze względu na zabraniającą tego ustawę. Wykorzystują zatem punkty naziemne jako miejsce, które mogą od zewnątrz obkleić swoim logo z napisem „zakłady bukmacherskie”. Dzięki takiej formie marketingu mogą i pokazać się szerszemu gronu odbiorców i dotrzeć do nowej grupy klientów. Poza tym punkt naziemny do dobry sposób na uwiarygodnienie swojego biznesu. Ludzie wychodzą z założenia, że skoro firmę stać na prowadzenie placówek, oznacza to, że musi to być solidny i wiarygodny bukmacher. Punkty naziemne dodają bukmacherom prestiżu w oczach klientów. Są więc w dzisiejszych czasach traktowane przez właścicieli jako część działań marketingowych.

Bukmacherzy punkty stacjonarne - FAQ

Pięciu bukmacherów posiada punkty stacjonarne. Są to Fortuna, STS, GoPlusBet, BETFAN i LVBET.

Tak. Promocje dostępne są jednak tylko w Fortunie i STS.

Najwięcej punktów stacjonarnych ma Fortuna – 475.

Nie, Betclic przyjmuje zakłady tylko w internecie.