Limity w zakładach bukmacherskich

Spis treści
[Rozwiń]

Limity u bukmacherów to temat, którego nie da się obejść, jednak wielu typerów z pewnością chętniej wybierze operatora zakładów, którego limity prezentują się najkorzystniej. Przygotowaliśmy artykuł, z którego dowiesz się jakie limity wprowadzają bukmacherzy, jaka jest ich wysokość i co oznaczają one dla gracza.

Bukmacherzy z najlepszymi limitami

  • brak limitu wygranej na kuponie
  • brak limitu wypłaty
  • brak limitu stawek na koncie tymczasowym
  • bonus na start: 250 PLN freebet
  250 PLN
  • 601 000 PLN – limit wygranej na kuponie
  • brak limitu wypłaty
  • 5000 PLN – limit stawek na koncie tymczasowym
  • bonus na start: 300 PLN bez ryzyka + 35 PLN freebety
  325 PLN
  335 + 300 PLN
  • 450 000 PLN – limit wygranej na kuponie
  • brak limitu wypłaty
  • 7000 PLN – limit stawek na koncie tymczasowym
  • bonus na start: 600 PLN od wpłat + 60 PLN za zadania + 100 PLN bez ryzyka
  660 PLN
  660 + 300 PLN

Czym są limity bukmacherskie?

Samo określenie „limity” jest raczej nacechowane negatywnymi odczuciami, które kojarzą się z jakimś mniejszym lub większym ograniczeniem - i w tym przypadku dokładnie tak jest. Dla większości graczy limity u bukmacherów będą utrudnieniem lub przeszkodą, a czasem - przykrą, z góry narzuconą powinnością.

Najprościej mówiąc limity bukmacherskie jest to ustalona z góry, maksymalna możliwa wygrana na dany zakład. Zagadnienie to może też dotyczyć limitu stawki. Różnica polega na tym, że to maksymalna suma, jaką gracz może w ogóle postawić. Są też indywidualne limity bukmacherskie jakie ustala gracz (limit kwoty przeznaczonej na grę i limit czasu gry).

Zakłady bukmacherskie to przede wszystkim zabawa, która może jednak przynieść ogromne zyski lub straty finansowe. Warto pamiętać o istniejącym ryzyku i dbać o jego ograniczenie dokładnie tak, jak robią to operatorzy zakładów. Limity bukmacherskie zostały wprowadzone przede wszystkim dla ochrony interesów bukmachera. Dodatkowo mają one na uwadze bezpieczeństwo graczy – jest to związane z tak zwaną Odpowiedzialną Grą - to niejako zbiór limitów mający na celu kontrolowanie hazardowych zapędów graczy, a tym samym - ochronę ich środków finansowych. Na ogół limity są wyższe w zakładach na żywo, niż w zakładach przedmeczowych, ale o tym szerzej w dalszej części artykułu.

Rodzaje limitów bukmacherskich

Możemy rozróżnić kilka rodzajów limitów w zakładach bukmacherskich. Wśród najważniejszych wymienia się:

 • limity wygranych,
 • limity wpłat,
 • limity wypłat,
 • limity stawek.

Nietrudno się domyślić, że zarówno wśród doświadczonych graczy, jak i początkujących typerów najważniejszą kwestią w całej tej „zabawie” jest szybka wypłata wysokiej wygranej. W takim wypadku bez wątpienia najważniejszą kwestią będą limity wygranej i limity wypłat, które określają kolejno:

 • wysokość najwyższej możliwej wygranej na jeden kupon (co ma swoje konsekwencje już podczas zawierania zakładów, gdyż potencjalna wygrana nie może przekroczyć owego limitu)
 • limit jednorazowej wypłaty swojej wygranej

Dodatkowo warto pamiętać, że regularni gracze muszę liczyć się z ryzykiem limitów personalnych, które bukmacher nakłada na podejrzane przez niego konta graczy.

Dla początkujących graczy niekomfortowe mogą się okazać również limity kont tymczasowych, które określają, a najczęściej ograniczają wielkości depozytów lub stawek. Niekiedy bukmacherzy decydują się na nałożenie tzw. limitów na zdarzenie, które zwykle dotyczą wysokości wygranych oraz stawek. W poniższej tabeli prezentujemy dane dotyczące trzech istotnych limitów bukmacherskich używanych przez bukmacherów.

BukmacherLimity wygranejLimit wypłatyLimit stawek na koncie tymczasowym
Fortuna601 000 PLNbrak5000 PLN
STS450 000 PLNbrak7000 PLN
Superbet650 000 PLNbrak5000 PLN
TOTALbet303 000 PLNbrak5000 PLN
LVBET300 000 PLN300 000 PLN5200 PLN
PZBukbrakbrakbrak
forBET200 000 PLN50 000 PLN6000 PLN
Etoto500 000 PLNbrak4000 PLN
Betters300 000 PLN100 000 PLN5000 PLN
Betcris300 000 PLN100 000 PLN8000 PLN
Fuksiarz250 000 PLNbrak5000 PLN
BetX264 000 PLNbrak5000 PLN

Patrząc na powyższe zestawienie, można z łatwością wywnioskować, że limity depozytów - czyli te związane z kontem tymczasowym, występują u większości bukmacherów i zwykle opiewają na około pięć tysięcy złotych.

Niektórzy operatorzy, jak PZBuk, forBET czy Etoto, wymagają od gracza weryfikacji już podczas zakładania konta, co równa się brakiem możliwości posiadania konta tymczasowego, czyli brakiem limitu depozytu.

Dane zebrane w tabeli pokazują również, że niemal wszyscy zestawieni bukmacherzy nakładają limity na stawki. Jedynym wyjątkiem jest bukmacher PZBuk, który nie ma takiego limitu.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że istnieją dwa rodzaje limitów stawek: limit rynkowy, który dotyczy zwykle konkretnej dyscypliny oraz limit personalny, który z kolei ogranicza stawki zakładów konkretnego gracza.

Limity bukmacherskie - maksymalne wygrane i wypłaty

Pozostałe dwie kolumny powyższej tabeli to zebrane dane dotyczące, prawdopodobnie najważniejszych, limitów dla graczy, o których wspomnieliśmy na początku, czyli limity wypłat i wygranych. Limity wygranych dotyczą maksymalnej wygranej wytypowanej na jednym kuponie.

W praktyce wygląda to tak, że bukmacher nie przyjmie nawet zakładu, którego potencjalna wygrana mogłaby przewyższyć limit wygranej. Jest to więc realne ograniczenie, na które typerzy często zwracają uwagę.

Wartości limitów wygranych u bukmacherów wśród legalnych bukmacherów oscylują pomiędzy 200 000 PLN a 650 000 PLN. Natomiast PZBuk może pochwalić się całkowitym brakiem limitu wygranej. Gdyby więc brać pod uwagę tylko ten limit operatora, wybór, gdzie założyć konto, byłby prosty (w przypadku PZBuk nie może jednak być to konto niezweryfikowane).

Z kolei, jeśli mowa o limicie wypłaty, to chyba możemy się zgodzić, że najlepszą ofertą będzie po prostu: brak tego limitu. Dlaczego? Przyjrzyjmy się dla przykładu sytuacji, w której prawidłowo typujemy wynik meczu, szczęście dopisało, sięgamy po wysoką wygraną, która nawet mieści się w limicie maksymalnej wygranej na jeden kupon - jednak limit wypłaty umożliwia nam przelanie na swoje konto zaledwie ułamkowych części tej imponującej kwoty - to wygląda na całkiem niesprawiedliwy zwrot akcji, prawda? Jednak właśnie w taki sposób działają limity u bukmacherów i trzeba przyznać, że do tej pory spełniają swoją rolę. W przeciwnym przypadku, bankructwo kolejnych operatorów zakładów byłoby kwestią czasu.

Globalne limity bukmacherskie

Najlepsi bukmacherzy ustalają również limit globalny dotyczący konkretnych zdarzeń. W jego ustaleniu kierują się popularnością meczu/turnieju. Im bardziej popularne rozgrywki, tym limit globalny jest wyższy. W ten sposób zakłady na Champions League będą mieć wysokie limity, a mecze 3. ligi polskiej wręcz przeciwnie. Celem bukmachera jest ustalenie takich kursów, żeby gracze równomiernie obstawili każdą ewentualność zakładu. Dzięki temu bukmacher osiągnie zysk bez względu na wynik spotkania. Dzieje się tak ze względu na marżę bukmacherską. Wartość limitu globalnego ustalana jest w ten sposób, by pojedynczy gracz nie mógł zagrać za wysoką stawkę, której pozostali gracze, stawiający na przeciwny wynik, nie byliby w stanie zrównoważyć.

Bukmacherskie limity personalne

Warto również pamiętać, że bukmacher ma prawo nałożyć na gracza pewne limity personalne, kiedy uzna jego aktywność za podejrzaną lub zwyczajnie, zagrażającą swoim interesom. Najczęstsze przyczyny nakładania takich limitów przez bukmacherów to zbyt duże lub zbyt częste wygrane graczy czy, na przykład, podejrzenie nieuczciwego wykorzystywania bonusów bukmacherskich. Konta u legalnych bukmacherów są pod ciągłą obserwacją, a każde podejrzane na nim aktywności mogą być przyczyną nałożenia personalnych limitów, a nawet blokady konta gracza.

Limity u legalnych bukmacherów - odpowiedzialna gra

Podsumowując, limity u legalnych bukmacherów to nielubiany wśród typerów temat, który czasami może nawet okazać się czynnikiem zniechęcającym do gry. Jednak jest to element zakładów bukmacherskich, z którym należy raczej się zapoznać i pogodzić, niż się na niego „obrażać”. Limity na kontach graczy zawsze były i będą, to właśnie tak funkcjonuje ten mechanizm zabezpieczający finanse - bądź co bądź - obu stron. Przy bliższym zrozumieniu i rozłożeniu limitów na „czynniki pierwsze”, gracz może zadecydować, które z nich są dla niego istotne, a które zupełnie go nie dotyczą.

Jeśli już mowa o ochronie finansów, na początku artykułu wspomnieliśmy o Odpowiedzialnej Grze. Jest to rodzaj limitów, na które gracz ma realny wpływ - mianowicie może je zmieniać, gdyż po uruchomieniu konta te limity ustawione są automatycznie.

Są to takie ograniczenia, jak:

 • dzienny limit czasu gry,
 • miesięczny limit czasu gry,
 • dzienny limit kwotowy na grę,
 • miesięczny limit kwotowy na grę,
 • dzienny limit depozytu,
 • miesięczny limit depozytu.

Te limity gracz może zmniejszać na swoim koncie ze skutkiem natychmiastowym, natomiast podniesienie któregoś z limitów wiąże się z oczekiwaniem. Realizacja pierwszego zlecenia podniesienia limitu potrwa 48 godzin, kolejna taka operacja na koncie gracza spowoduje zmianę ustawień, które aktywne będą w przeciągu tygodnia. W przypadku decyzji o ponownym zwiększeniu limitów gracz musi liczyć się z trzymiesięcznym oczekiwaniem realizację takiego żądania przez swojego operatora zakładów bukmacherskich.

Jak ominąć limit bukmachera?

Kluczowa do ominięcia limitu bukmacherskiego jest umiarkowana gra. Nie należy przesadzać ze stawkami na jedno wydarzenie i starać się nie rzucać w oczy bukmacherowi. Nie chodzi o to żeby specjalnie przegrywać, ale żeby od czasu do czasu urozmaicić swoją grę. Np. inną niż zwykle stawką, inną dyscypliną sportu, zakładem akumulowanym itp. Grając rozsądnie i różnorodnie, żonglując stawkami lub rodzajami dyscyplin zdecydowanie można uniknąć limitów.

Aby uniknąć zablokowania przez bukmachera, zastosuj się do poniższych wskazówek:

 • Nie korzystaj zbyt często z wypłat u bukmachera
 • Nie stawiaj dużych kwot na mało popularne mecze/turnieje.
 • Stawiaj zakrąglone stawki do liczb całkowitych (np. 70 a nie 69,69). Dzięki temu gracz nie będzie podejrzewany o granie surebetów).
 • Stawiaj zakłady na rozmaite dyscypliny.
 • Rób przerwy w obstawianiu. Obstawianie tylko od czasu do czasu u jednego bukmachera działa na korzyść typera. Dzięki temu sprawia wrażenie grania dla przyjemności, a nie dla zysku.
 • W związku z powyższym, możesz mieć konta u różnych bukmacherów i obstawiać co rusz gdzie indziej.
 • Nie graj od razu agresywnie. Na początek stawiaj typowe zakłady, np. akumulowane.
 • Nigdy nie graj za całą kwotę, którą masz na koncie. Staraj się nie przekraczać granicy 25% tego co masz na jeden zakład.

To czy jakiemuś graczowi zostanie przyznany limit bukmacherski zależy głównie od tego, czy na dłuższą metę odnosi on zysk w zakładach. Graczy, którzy ten zysk mają raczej sporadyczny lub nie mają go w ogóle, limit na pewno nie dotyczy. Limit graczom przegrywającym z pewnością nie grozi.

Limity u bukmacherów - podsumowanie

Wracając do zestawienia w tabelce: dane dotyczące limitów u poszczególnych bukmacherów jako całość oferty, ogranicza się w rzeczywistości do wyboru najkorzystniejszych limitów wygranych i wypłat. Limity stawek to bardzo indywidualny temat, który każdy z bukmacherów traktuje w nieco inny sposób.

Podobnie w przypadku kont tymczasowych - różnice w wielkości depozytu są znikome. Niemniej, na podstawie tabelki i ogólnego trendu w podejściu graczy do limitów bukmacherskich, obecnie najkorzystniej prezentują się:

 • Fortuna,
 • STS,
 • Superbet,
 • TOTALbet.

Każdy z wymienionych bukmacherów może pochwalić się na przykład brakiem limitu wypłaty oraz stosunkowo wysokim limitem wygranej. Poza tym, każdy z nich to po prostu stabilny bukmacher z dobrą ofertą zakładów.

Jeszcze raz należy podkreślić, że każda firma stosuje indywidualne podejście w temacie limitowania. Niemniej długofalowo wygrywający gracze muszą mieć świadomość tego, że mogą napotkać tego typu problem.

Limity bukmacherskie - FAQ

Limity bukmacherskie dotyczą maksymalnej wygranej na kuponie, maksymalnej wypłaty środków czy maksymalnej kwoty stawek na koncie tymczasowym.

Każdy bukmacher ma określone limity. Jednak np. bukmacher PZBuk jako jedyny nie ma limitu wygranej oraz limitu stawek na koncie tymczasowym.

Jest kilka zasad, które pozwolą uniknąć limitów u bukmachera, m.in. nie wypłacaj zbyt często środków z konta, stawiaj zaokrąglone kwoty. Więcej porad znajdziesz w artykule.

Bukmacherzy mają różne limity wygranej na jednym kuponie. Największy znajdziesz u bukmachera Superbet i jest to 650 000 zł.