Systemy bukmacherskie

Limity w zakładach bukmacherskich

Spis treści
[Rozwiń]

Na początku trzeba jasno dać do zrozumienia, że bukmacherzy nie lubią graczy odnoszących sukcesy. Nie chodzi o to, że rwą włosy z głowy za każdym razem, gdy jakiś typer wygrywa dużą kwotę. Raczej gdy zdarza się mu to aż za często.Po serii wygranych zakładów bukmacher może podjąć radykalne kroki i zdecydować, by konto takiego gracza zostało „zlimitowane” lub nawet zbanowane. Bukmacher może podejrzewać nieuczciwą grę i wtedy nałoży limit lub zablokuje konto. Jest to wyraźnie określone w regulaminie, więc teoretycznie gracz jest poinformowany o takiej możliwości.

Czym jest limit bukmacherski?

Najprościej mówiąc jest to ustalona z góry, maksymalna możliwa wygrana na dany zakład. We wstępie zaś była mowa o limicie stawki. Różnica polega na tym, że to maksymalna suma, jaką gracz może w ogóle postawić. Na przykład niech będzie to maksymalna stawka na zwycięstwo Legii w meczu z Jagiellonią ograniczona do 2 zł.

Bukmacherzy działają w ten sposób, aby zabezpieczyć swoje finanse. Minimalizują ryzyko poniesienia większych kosztów, które wynikają z wypłaty wysokich wygranych graczom. Na ogół limity są wyższe w zakładach na żywo, niż w zakładach przedmeczowych.

Rodzaje limitów bukmacherskich

W tej branży występują dwa rodzaje limitów:

 • Globalny - taki sam dla każdego gracza. Obejmuje jedno lub kilka wydarzeń. Występuje u każdego bukmachera, zabezpieczając jego finanse. Gdyby zakłady bukmacherskie pozwoliły na zbyt duże stawki, mogłyby narazić się na straty. Wysokie wygrane wypłacane graczom mogłyby nie zostać zrównoważone przez przychody z zakładów i prędzej czy później bukmacher mógłby zbankrutować.

Najlepsi bukmacherzy ustalając limit globalny kierują się popularnością meczu/turnieju. Im bardziej popularne rozgrywki, tym limit globalny jest wyższy. W ten sposób zakłady na Champions League będą mieć wysokie limity, a mecze 3. ligi polskiej wręcz przeciwnie. Celem bukmachera jest ustalenie takich kursów, żeby gracze równomiernie obstawili każdą ewentualność zakładu. Dzięki temu bukmacher osiągnie zysk bez względu na wynik spotkania. Dzieje się tak ze względu na marżę bukmacherską. Wartość limitu globalnego ustalana jest w ten sposób, by pojedynczy gracz nie mógł zagrać za wysoką stawkę, której pozostali gracze, stawiający na przeciwny wynik, nie byliby w stanie zrównoważyć.

 • Indywidualny nakładany przez bukmachera na typera, który często notuje duże wygrane.

Tutaj bukmacher działa według własnych zasad. Ten rodzaj limitu wycelowany jest w poszczególnych graczy odnoszących sukcesy. Sukcesy, które przynoszą im spore zyski. Bukmacherzy nie lubią graczy, którzy wypłacają ze swojego konta pieniądze, uwielbiają za to tych, którzy te pieniądze na nie wpłacają. Nie ma z góry określonej wysokości wygranej, która gwarantuje otrzymanie limitu. To zależy od bukmachera oraz konkretnego, indywidualnego przypadku. Limit może być nałożony na jakiś konkretny okres, wybrane wydarzenia lub konkretne dyscypliny. Możemy też dostać “bana” na czas nieokreślony i na całą ofertę.

Nieprawdą jest, że bukmacher może nałożyć limit na typera za zbyt częste obstawianie. Na tym zarabia, więc nie jest w jego interesie, by uniemożliwić to graczom. Nie ma się więc co obawiać, że zostaniemy za to zablokowani. 

Limity bukmacherskie nakładane przez bukmacherów

Z punktu widzenia bukmachera nakładanie limtów jest procesem koniecznym, aby zmaksymalizować zysk i zminimalizować straty. Jeśli jesteś odnoszącym sukcesy graczem i zarabiasz pieniądze kosztem bukmachera, to znaczy, że jesteś osobą, która powinna zostać wyeliminowana z tego obiegu. Tu należy zaznaczyć, że na rynku są różnego rodzaju bukmacherzy. Od bardzo restrykcyjnych po takich z bardziej elastycznym podejściem do wygrywających graczy. Niektórzy bukmacherzy decydują się na jedno z poniższych rozwiązań:

Zamknięcie Twojego konta gracza – zazwyczaj otrzymujesz e-mail zawierający szereg powodów, takich jak niekompletna weryfikacja, podejrzenia związane z używaniem nielegalnego oprogramowania, polowanie na bonusy, arbitraż, pranie brudnych pieniędzy, a nawet ustawianie meczów. To wymówka firmy bukmacherskiej, która potrzebuje jej, aby zablokować konto gracza. Chcąc uniknąć konsekwencji prawnych, wiadomość e-mail będzie zawierała rzekomo złamaną regułę z „regulaminu korzystania z usług”, która pozwala im na zlimitowanie lub zamknięcie konta, w tym uniemożliwienie zrealizowania wypłaty.

Jest to dość rzadkie wśród legalnych bukmacherów, jednak w wielu przypadkach bukmacherzy o podejrzanej reputacji zatrzymywali pieniądze graczy dla siebie. Takie przypadki zdarzały się w mniejszych firmach bukmacherskich. Odmawiały one przetworzenia wypłaty używając do tego różnych pretekstów, szczególnie, jeśli gracz, krótko mówiąc, ich ogrywał. Najpopularniejsza sytuacja, jaka poprzedza ten fakt obejmuje serię e-maili (w odpowiedzi, na które nie otrzymamy zwrotnej wiadomości), zanim bukmacher ostatecznie zablokuje konto gracza.

Limity nakładane na Twoje stawki - to jedna z najczęstszych taktyk, często stosowana w przypadku zakładów, na graczy, którzy odnoszą sukcesy w określonych ligach. Jeśli wygrywasz, zawierając zakłady na mniejsze ligi, możesz wkrótce przekroczyć limit swojego szczęścia i na Twoje konto zostanie nałożony limit na zakłady, w których wygrywasz. Ten limit jest zazwyczaj tak niski (w zależności od stawki), że w praktyce praktycznie uniemożliwi ci obstawianie ponownie w tej samej lidze po stawkach po których chciałbyś obstawiać. Jeśli spróbujesz przezwyciężyć ten limit przez ciągłe obstawianie w tym samym meczu, szybko otrzymasz ostrzeżenie od bukmachera, że nie możesz tego zrobić.

Usunięcie rynków z oferty zakładów sportowych -. Interesujące Cię rynki będą nadspodziewanie szybko znikały ze strony bukmachera. Będą czasem widoczne, gdy wylogujesz się ze swojego konta gracza. Dzieje się tak, jeśli stawiasz wiele zwycięskich zakładów w konkretnym sporcie lub lidze, np. w IV lidze piłki nożnej w Polsce. Intrygującą częścią takiego obrotu sprawy jest to, że nigdy nie będziesz świadkiem bukmachera usuwającego najbardziej popularne rynki sportowe. Jeśli regularnie obstawiasz mecze piłki nożnej lub koszykówki, a jednocześnie jesteś bardzo skuteczny w mniejszym sporcie, takim jak piłka wodna, niskie ligi piłkarskie - bukmacher postara się, abyś był aktywny tylko tam, gdzie prawdopodobnie przegrasz.

Bukmacherzy starają się zminimalizować swoje straty. Jeśli odnosisz regularny zysk, możesz mówiąc kolokwialnie zostać „namierzony” przez Dział Ryzyka/Dział Segmentacji Klientów i bukmacher ustawi Ci limity na zakłady. Istnieją jednak różne sposoby radzenia sobie z limitami, w zależności od tego, w której firmie bukmacherskiej obstawiasz. Ogólnie rzecz biorąc, wiarygodni bukmacherzy są bardziej sprawiedliwi dla graczy, nie chcąc utracić zdobytej renomy, toteż pozwolą Ci wypłacić pieniądze, zanim otrzymasz informację, że Twoje konto zostanie zablokowane. Mniejsze firmy, bez ugruntowanej pozycji na rynku, znajdą wymówkę, aby zamknąć Twoje konto gracza i skonfiskować Twoje wygrane.

Jeszcze raz należy podkreślić, że każda firma stosuje indywidualne podejście w temacie limitowania. Niemniej długofalowo wygrywający gracze muszą mieć świadomość tego, że mogą napotkać tego typu problem.

Jak ominąć limit bukmachera?

Kluczowa do ominięcia limitu bukmacherskiego jest umiarkowana gra. Nie należy przesadzać ze stawkami na jedno wydarzenie i starać się nie rzucać w oczy bukmacherowi. Nie chodzi o to żeby specjalnie przegrywać, ale żeby od czasu do czasu urozmaicić swoją grę. Np. inną niż zwykle stawką, inną dyscypliną sportu, zakładem akumulowanym itp. Grając rozsądnie i różnorodnie, żonglując stawkami lub rodzajami dyscyplin zdecydowanie można uniknąć limitów.

Aby uniknąć zablokowania przez bukmachera, zastosuj się do poniższych wskazówek:

 • Nie korzystaj zbyt często z wypłat u bukmachera
 • Nie stawiaj dużych kwot na mało popularne mecze/turnieje.
 • Stawiaj zakrąglone stawki do liczb całkowitych (np. 70 a nie 69,69). Dzięki temu gracz nie będzie podejrzewany o granie surebetów).
 • Stawiaj zakłady na rozmaite dyscypliny.
 • Rób przerwy w obstawianiu. Obstawianie tylko od czasu do czasu u jednego bukmachera działa na korzyść typera. Dzięki temu sprawia wrażenie grania dla przyjemności, a nie dla zysku.
 • W związku z powyższym, możesz mieć konta u różnych bukmacherów i obstawiać co rusz gdzie indziej.
 • Nie graj od razu agresywnie. Na początek stawiaj typowe zakłady, np. akumulowane.
 • Nigdy nie graj za całą kwotę, którą masz na koncie. Staraj się nie przekraczać granicy 25% tego co masz na jeden zakład.

To czy jakiemuś graczowi zostanie przyznany limit bukmacherski zależy głównie od tego, czy na dłuższą metę odnosi on zysk w zakładach. Graczy, którzy ten zysk mają raczej sporadyczny lub nie mają go w ogóle, limit na pewno nie dotyczy. Limit graczom przegrywającym z pewnością nie grozi.

Jaki jest limit u mojego bukmachera?

Jakie są limity u poszczególnych bukmacherów? Najwyższy gracze mogą napotkać u bukmachera Betclic, a z kolei najniższy w Milenium Zakładach Bukmacherskich. Co ciekawe tylko jeden gracz na polskim rynku bukmacherskim nie ma limitu wygranych, a jest nim PzBuk. Bukmacher Fuksiarz zdecydował się z kolei na najbardziej powszechny limit, czyli optymalne 500 000 zł.

Bukmacher Limit wygranej na kuponie
Fuksiarz500 000 zł
STS 500 000 zł
Fortuna 601 000 zł
forBET 200 000 zł
LV BET 300 000 zł
BETFAN 500 000 zł
Betclic 800 000 zł
TOTALbet 150 000 zł
Milenium 100 000 zł
PZBuk Brak limitu
Totolotek 500 000 zł
Etoto 500 000 zł
eWinner 500 000 zł

Limity bukmacherskie sprawiają, że bukmacherzy mają kolejną przewagę nad graczami. W ten sposób komplikują życie skutecznie typującym, by nie mogli ogrywać bukmachera. Jeżeli traktujesz zakłady bardziej jak rozrywkę niż sposób na zarabianie pieniędzy, to mało prawdopodobne, że zostaniesz objęty limitem. Jeżeli już by się tak jednak zdarzyło, to wystarczy zmienić bukmachera, a obecnie o szeroki wybór nie trzeba się martwić.

Poradniki

Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Zabierając się za grę u bukmachera każdy z nas-typerów widzi już oczami wyobraźni te gigantyczne sumy, które lada dzień pojawią się w…
Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium przez lata wpisywał się w krajobraz zakładów sportowych w naszym kraju i bardzo długo cieszył się dobrymi opiniami wśród samych…
Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku – to hasło jest wyszukiwane przez graczy bardzo często. W Polsce podatki od gier mocno utrudniają zakłady bukmacherskie, ale…
zobacz wszystkie