Co obstawiać

Copa America 2021 – kursy i zakłady bukmacherskie

copa-america-kursy-bukmacherskie
Spis treści
[Rozwiń]

W Ameryce Południowej rusza Copa America 2021 i znamy już pierwsze kursy bukmacherskie na ten turniej. Rozgrywki budzą spore emocje i choć odbywają się w podobnym czasie, co mistrzostwa Europy, na pewno znajdą się pasjonaci, którzy będą żywo zainteresowani meczami na innym kontynencie. Tytułu zdobytego przed dwoma laty broni Brazylia. Czy uda się jej pokonać Argentynę i pozostałych w drodze po kolejny tytuł mistrzowski? Zakłady bukmacherskie już można obstawiać i wiele z nich wygląda naprawdę bardzo ciekawie.

Kursy bukmacherskie na Copa America 2021

Do dyspozycji typerów są już kursy bukmacherskie na Copa America 2021. Według wyliczeń ekspertów to Brazylia jest najwyżej notowana, więc możemy być świadkami obronienia trofeum zdobytego przez tę reprezentację w 2019 roku. Bukmacherzy wystawili kursy na zwycięstwo w turnieju każdej z drużyn. Poniżej prezentujemy kursy bukmacherskie w Fuksiarzu na zwycięstwo w Copa America.

ReprezentacjaKurs
Brazylia2.10
Argentyna3.70
Urugwaj9.70
Chile14.00
Ekwador41.00
Paragwaj39.00
Peru34.00
Boliwia150.00
Wenezuela55.00
Kolumbia7.70
kursy bukmacherskie na Copa America 2021

Oczywiście mało kto spodziewa się, że Boliwia zdoła zawojować Copa America, ale nawet kursy na najmocniejsze reprezentacje wyglądają dość ciekawie. Największe szanse daje się Brazylii i Argentynie, ale przecież w poprzedniej edycji do finału doszła reprezentacja Peru. Śledź rozgrywki Copa America, a na pewno łatwiej będzie Ci poprawnie wytypować końcowego triumfatora turnieju.

Kiedy i gdzie odbywa się Copa America?

W ostatniej chwili postanowiono o zmianie gospodarza Copa America. Kiedy i gdzie rozegramy ten turniej? W pierwotnej wersji miały to być Kolumbia oraz Argentyna. Jeszcze w połowie maja 2021 roku nadal było to aktualne. 20 maja Kolumbia została jednak usunięta z roli gospodarza. Dlaczego tak się stało? Wszystko z powodu gorących protestów przeciwko prezydentowi kraju Ivánowi Duque Márquezowi. 31 maja z kolei odebrano prawa do organizacji turnieju również Argentynie. W tym przypadku decyzja była jednak spowodowana wysokim stopniem zagrożenia COVID-19.

Co dostajemy w zamian? Copa America 2021 odbędzie się w Brazylii i zaczniemy je 13 czerwca. W meczu otwarcia zmierzą się Brazylijczycy z reprezentacją Wenezueli. Finał jest z kolei zaplanowany na 11 lipca 2021 roku. Mecze będą rozgrywane w czterech brazylijskich miejscowościach na pięciu stadionach. Są to:

 • Maracanã (Rio de Janeiro)
 • Estádio Nilton Santos (Rio de Janeiro)
 • Nacional Mane Garrincha (Brasilia)
 • Arena Pantanal (Cuiabá)
 • Estádio Olímpico (Goiânia)

Mecz otwarcia rozegramy w stolicy kraju, czyli Brasilii, zaś finał odbędzie się na Maracanie w Rio de Janeiro. Początkowo impreza była zaplanowana na rok 2020, jednak ze względu na zagrożenie epidemii koronawirusa, zastosowano podobny zabieg co w przypadku Euro 2020.

stadiony-copa-america

Copa America - nowe zasady turnieju

W tegorocznej edycji Copa America przyjęto nowe zasady. Ze względu na nieco inną liczbę drużyn (10) utworzono dwie grupy po pięć zespołów w każdej z nich. O triumf powalczą, Argentyna, Brazylia, Kolumbia, Urugwaj, Peru, Chile, Ekwador, Paragwaj, Boliwia i Wenezuela. Klasycznie zaproszone były również ekipy spoza CONMEBOL i w 2020 roku byłyby to Australia i Katar. Tym pierwszym nie pasował jednak termin, który kolidował z eliminacjami do mistrzostw świata w 2022 roku, a tylko jedna dodatkowa drużyna popsułaby kompletnie terminarz i system rozgrywek. Faza grupowa zwłaszcza dla tych najlepszych nie powinna stanowić żadnej przeszkody. Z 5-zespołowych grup awansują do ćwierćfinałów aż cztery ekipy, więc trudniej będzie nie awansować niż wyjść z grupy.

Zazwyczaj ten turniej nie był rozgrywany regularnie. Zdarzały się przypadki, kiedy to Copa America miała miejsce dwa lata z rzędu. Teraz jednak ma się to zmienić i turniej kontynentalny podobnie jak mistrzostwa Europy będzie rozgrywany co cztery lata. Początkowo podobnie jak Euro, tak i CA miało być w 2020 roku, ale ze względu na pandemię przesunięto ten turniej o rok.

Grupy w Copa America - faworyci

Turniej Copa America gości kilka naprawdę mocnych reprezentacji, ale często ostateczne rozstrzygnięcie zapada pomiędzy Brazylią, a Argentyną. Lionel Messi kolejny raz spróbuje wygrać coś ze swoją kadrą narodową i być może będzie to jego ostatnie podejście w roli czynnego zawodnika do zgarnięcia trofeum na własnym kontynencie. Do tej pory ma w dorobku srebrny medal mundialu z 2014 roku, a także drugie miejsca w trzech turniejach Copa America. Być może warto rozważyć Argentynę w kontekście końcowego triumfu.

Według kursów bukmacherskich największe predyspozycje do wygrania turnieju ma Brazylia. Ma w swoim składzie wielu znakomitych zawodników, a i doświadczenie w kadrze jest ogromne. Nie bez powodu najwięcej ekspertów wymienia właśnie Canarinhos jako przyszłych zwycięzców CA. Do grona faworytów śmiało można też zaliczyć takie reprezentacje, jak Urugwaj, Kolumbia i Chile. Te ekipy mają odpowiednio mniejsze szanse, ale przecież na każdych zawodach zdarzają się niespodzianki. Być może w tej trójce właśnie znajdziemy przyszłego mistrza Ameryki Południowej.

drużyny-copa-america-2021

Grupa A - strefa południowa

CONMEBOL to odpowiednik europejskiej UEFA w Ameryce Południowej. Podzieliła reprezentacje na dwie grupy pod względem lokalizacji. Strefa północ i południe. Grupa A składa się z 5 reprezentacji. Są to:

 • Argentyna
 • Chile
 • Paragwaj
 • Boliwia
 • Urugwaj

W pierwszej grupie bezsprzecznie faworytem są Argentyńczycy. Ekipą która przede wszystkim może pokrzyżować im plany jest Urugwaj. Zaraz za nimi powinno uplasować się Chile, a z 4. miejsca prawdopodobnie wyjdzie Paragwaj. Wyraźnym outsiderem w tej grupie jest zdecydowanie Boliwia. To pewnie ta reprezentacja pożegna się z turniejem już po fazie grupowej. Formuła pozwoli Boliwijczykom na sprawdzenie się ze wszystkimi drużynami ze swojego regionu, ale najpewniej pełnić będą oni jedynie rolę dostarczyciela punktów.

Grupa B - strefa północna

W strefie północnej układ sił jest dość podobny. Jeden główny faworyt, trzy ekipy o teoretycznie podobnym potencjale i outsider. W grupie B zmierzą się ze sobą:

 • Brazylia
 • Peru
 • Kolumbia
 • Wenezuela
 • Ekwador

Jeżeli tutaj ktoś poprosiłby o odgadnięcie końcowej klasyfikacji, to z pewnością na pierwszym miejscu umieściłbym Brazylijczyków. Za ich plecami widzę Kolumbię, a później walczące ze sobą o 3. miejsce Peru i Ekwador. Najsłabiej prezentuje się oczywiście Wenezuela, której przypadnie zaszczyt wystąpienia w meczu otwarcia. Bukmacherzy nie dają jej większych szans na sprawienie niespodzianki, więc ta reprezentacja zapewne osiądzie na dnie tabeli grupy B.

grupy-copa-america-2021

Statystyki CA

Tegoroczne rozgrywki to już 47. edycja Copa America, czyli najważniejszego turnieju Ameryki Płd. Do tej pory mieliśmy osiem reprezentacji, które wygrywały w przeszłości te rozgrywki i nie zanosi się, żeby prędko dołączył do nich ktoś dziewiąty. Kto triumfował w CA w poprzednich latach?

ReprezentacjaOstatni triumf w CALiczba tytułów
Urugwaj201115
Argentyna199314
Brazylia20199
Paragwaj19792
Chile20162
Peru19752
Kolumbia20011
Boliwia19631
triumfatorzy CA

Brazylia wygrywając w tym roku może dołączyć do Urugwaju i Argentyny, które już trzykrotnie wygrywały CA dwa razy z rzędu. Oprócz nich udało się to również raz reprezentacji Chile, która triumfowała w 2015 i 2016 roku. Pierwszy raz w historii zdarzy się tak, że żadna drużyna spoza Ameryki Południowej nie weźmie udziału w tym turnieju.

Terminarz Copa America

Mistrzostwa Ameryki Południowej rozpoczynają się 13 czerwca meczem Brazylii z Wenezuelą. Biorąc pod uwagę, że rozgrywki rozpoczynają się tuż po meczach eliminacyjnych do mistrzostw świata i fakt, że z grupy do kolejnej fazy awansują aż 4 z 5 zespołów, najmocniejsze reprezentacje mogą potraktować tę fazę troszkę po macoszemu. Przyjrzyjmy się poszczególnym terminom rozgrywania kolejnych faz:

Faza grupowa – od 13 do 28 czerwca

 1. dzień meczowy - 13 i 14 czerwca
 2. dzień meczowy - 17 i 18 czerwca
 3. dzień meczowy - 20 i 21 czerwca
 4. dzień meczowy - 23 i 24 czerwca
 5. dzień meczowy 27 i 28 czerwca

Mecze ćwierćfinałowe - od 2 do 4 lipca

Półfinały - 6 i 7 lipca

Mecz o 3. miejsce - 10 lipca

Wielki finał - 11 lipca

My już nie możemy się doczekać starć o najwyższą stawkę. Turniej Copa America ma swój niepowtarzalny klimat, a późne godziny rozgrywania spotkań choć nie wszystkim muszą pasować, to mają swój dodatkowy smaczek. Na pewno nie zabraknie tutaj emocji, gdy turniej wkroczy w decydującą fazę.

brazylia-copa-america

Zakłady bukmacherskie podczas Copa America 2021

Jeżeli chcesz obstawiać zakłady bukmacherskie na Copa America 2021, powinieneś się najpierw do tego dobrze przygotować. Weź pod uwagę, że przed rozpoczęciem turnieju reprezentacje grały w eliminacjach do mistrzostw świata. Część zawodników może być zmęczona, na placu gry trenerzy mogą wystawić rezerwowych piłkarzy, żeby nie przeciążyć kluczowych graczy. Podobnie jak przy obstawianiu mistrzostw Europy, tutaj również przyda się odpowiednia analiza poszczególnych spotkań. Opcji zakładów jest naprawdę dużo i jeśli chcesz bawić się w typowanie Copa America, na pewno znajdziesz kursy, które Cię zainteresują. Co można obstawiać w tym turnieju?

 • każdy mecz turnieju i dosłownie każdy element spotkania
 • zwycięzcę Copa America
 • miejsca zajmowane w każdej z grup
 • króla strzelców całych rozgrywek

Możliwości mamy niemało, więc każdy gracz powinien znaleźć zakłady, które go zainteresują. Przy oddawaniu typów warto zwracać uwagę na kursy bukmacherskie. Często im wcześniej zdecydujesz się zagrać kupon, tym wyższy kurs możesz złapać. W efekcie masz okazję do zgarnięcia wyższej wygranej, więc warto znaleźć najlepszy moment do obstawienia.

Kto wygra Copa America?

To pytanie zadają sobie wszyscy kibice i eksperci na całym kontynencie Ameryki Południowej, ale także wielu poza nim. Bukmacherzy mają swoje dwa główne typy w postaci Brazylii i Argentyny, ale to wcale nie musi być skład finałowego starcia. Jeśli chcesz zawierać zakłady bukmacherskie na Copa America, musisz prześledzić obie grupy i kolejność rozgrywanych w nich spotkań. Z każdej z grup awansują cztery zespoły, więc w dalszym etapie fazy grupowej ekipy z zapewnionym awansem, prawdopodobnie nie będą się przemęczać. W fazie ćwierćfinałowej zobaczymy starcia zwycięzców grup z drużynami z 4. miejsc oraz mecze pomiędzy zespołami z drugiej i trzeciej lokaty. Nie bez powodu to Brazylia jest głównym kandydatem do mistrzostwa. W ubiegłych rozgrywkach poradziła sobie bez Neymara i zdobyła złoto. Teraz ze swoim najlepszym zawodnikiem w składzie są w dobrej pozycji do obronienia trofeum. 

kto-wygra-copa-america

Zakłady na króla strzelców

Jak to zwykle bywa przy tego rodzaju turniejach, liczą się nie tylko osiągnięcia drużynowe, ale również indywidualne statystyki. Najczęściej poruszaną jest oczywiście ta, dotycząca króla strzelców Copa America. W rozgrywkach wystąpi wielu znakomitych zawodników, więc snajperów chętnych do zgarnięcia tytułu najlepszego strzelca jest więcej niż kilku. Poniżej prezentujemy kursy bukmachera Fuksiarz na króla strzelców CA 2021.

ZawodnikKurs
Neymar Jr.3.75
Lionel Messi4.30
Luis Suarez6.30
Lautaro Martinez8.50
Edinson Cavani9.00
Roberto Firmino10.00
Gabriel Jesus11.00
Richarlison12.00
Sergio Aguero14.00
Luis Muriel15.00
Gabriel Barbosa15.00
Duvan Zapata15.00
Alexis Sanchez21.00
kursy bukmacherskie na króla strzelców Copa America

Największe szanse daje się trójce zawodników, którzy kiedyś reprezentowali wspólnie barwy FC Barcelony. Chodzi oczywiście tutaj o trio MSN, czyli Messi, Suarez i Neymar. Ich reprezentacje należą do najmocniejszych w tych rozgrywkach, dlatego to oni wydają się być najpoważniejszymi kandydatami do zdobycia większej liczby bramek. Patrząc jednak na powyższą tabelkę, bardzo trudno wskazać ostatecznie zawodnika, który będzie w stanie strzelić najwięcej goli. Podejmiesz się zadania? Kursy bukmacherskie wyglądają bardzo obiecująco, więc warto spróbować swoich sił.

Gdzie obstawiać Copa America?

Ofertę na wszystkie spotkania i zakłady długoterminowe na Copa America znajdziesz u większości legalnych bukmacherów. Ciekawe kursy bukmacherskie przedstawił nam Fuksiarz. Możesz tam obstawić każdy mecz turnieju, końcowego triumfatora, króla strzelców, zwycięzcę grupy, a nawet drużyny, które znajdą się w najlepszej dwójce i najlepszej czwórce mistrzostw Ameryki Południowej. Znajdziesz tu dosłownie wszystko czego potrzebujesz, jeżeli chcesz obstawiać Copa America 2021. Poza tym możesz również spróbować sił u innych polskich bukmacherów, jak STS czy eWinner. Swoje oferty wystawiła również Fortuna, a warto przyjrzeć się też bukmacherowi Superbet.

Bonusy bukmacherskie na Copa America

W związku z turniejem w Ameryce południowej bukmacherzy przygotowali specjalne oferty na zakłady. Odbierz bonus Fuksiarz i wykorzystaj cashback 50% na start, który umożliwi Ci odebranie połowy stawki przy pierwszym nietrafionym zakładzie. Oprócz tego możesz skorzystać z promocji tego bukmachera, a są one naprawdę ciekawe. Przy obstawianiu piłki nożnej najkorzystniejszy wydaje się być Early Payout. Powoduje on wygranie zakładu już wtedy, gdy obstawiony przez Ciebie zespół wychodzi na dwubramkowe prowadzenie. Warto zainteresować się również zakładką Mega Kursy, gdzie znajdziemy korzystniejsze zakłady na Copa America niż u konkurentów. Dla fanów wielu zdarzeń przygotowana została promocja pt. cashback bez końca. Powoduje ona zwrot części zainwestowanych środków w przypadku porażki. Zarejestruj się na fuksiarz.pl i włącz się do gry!

argentyna-copa-america

Transmisje Copa America 2021

Zastanawiasz się gdzie oglądać transmisje Copa America? Jeżeli nie straszne są Ci godziny późno wieczorne, ani oglądanie meczów w środku nocy, możesz obejrzeć je w TVP Sport. To właśnie ta stacja nabyła prawa telewizyjne, do pokazywania turnieju w Ameryce Południowej. W fazie grupowej mistrzostw spotkania będą się odbywać o stałych dwóch porach. Pierwszy mecz rozgrywany jest o 23:00 polskiego czasu, zaś następne drużyny ruszają do boju o 02:00 w nocy. Jesteś w stanie śledzić spotkania w tych rozgrywkach regularnie? Jeśli dołożymy do tego mecze na Euro, piłka nożna w Twojej telewizji może lecieć praktycznie na okrągło aż do 11 lipca.

FAQ - Copa America kursy

Turniej Copa America 2021 odbywa się od 13 czerwca do 11 lipca 2021 roku. Gospodarzem imprezy będzie Brazylia.

Według naszych wyliczeń jest kilku bukmacherów, którzy posiadają ciekawą ofertę na Copa America. Fuksiarz, STS i Fortuna to najlepsi z nich. Warto sprawdzić również eWinner oraz Superbet.

Bukmacherzy nie przygotowują specjalnych bonusów, ale za to na pewno gracze mogą znaleźć ciekawe promocje na ten turniej.

Według ekspertów i patrząc na kursy bukmacherskie, faworytem do wygrania Copa America jest Brazylia. Najpoważniejszym kontrkandydatem są Argentyńczycy.