Systemy bukmacherskie

Co to jest BTTS w zakładach bukmacherskich?

Spis treści
[Rozwiń]

Bramki są solą futbolu, zwykli mawiać jego koneserzy. Przytakiwać im zdają się również firmy bukmacherskie, które oferują szeroki wachlarz zakładów, których przedmiotem są strzelone gole. Jednym z takich zakładów jest BTTS.

Czym jest BTTS?

BTTS to skrót, którego rozwinięcie brzmi „Both Teams to Score”. Oznacza ono sytuację, w której obstawiamy, że „obie drużyny zdobędą gola”. Ta opcja różni się od zakładów „na dwie bramki” tym, że nie wystarczy, iż jedna drużyna strzeli np. dwa gole. Bramki muszą zdobyć dokładnie oba zespoły rywalizujące ze sobą w meczu, na który stosujemy zakład typu BTTS. 

Opłacalność BTTS

Wysokość kursu na zakład typu Both Teams to Score zależy od wielkości ryzyka. Jeśli jest ono spore w odniesieniu do tego, że w meczu może paść bezbramkowy remis albo tylko jedna drużyna będzie strzelać gole, to wtedy kurs bukmacherski opcji BTTS będzie wysoki, a więc atrakcyjny dla gracza.

Opłacalność BTTS zależy od rezultatu analizy prawdopodobieństwa, która bierze pod uwagę takie czynniki jak:

  • bramkostrzelność mierzących się ze sobą zespołów;
  • formę ich napastników;
  • czy ilość bramek, które padły w dotychczasowym meczach pomiędzy tymi drużynami.

Kiedy grać BTTS, a kiedy nie?

Na pewno granie zakładów typu Both Teams to Score (BTTS) można odradzić w sytuacji, gdy w danym spotkaniu stają naprzeciw siebie ekipy, które mają najlepsze linie defensywne i tracą mało bramek. Wystarczy spojrzeć na ligową tabelę, aby to sprawdzić. Warto również śledzić formę napastników, a także ich ewentualne wykluczenia np. z powodu kontuzji. Często jest również tak, że jednej drużynie gra się wyjątkowo źle przeciwko tej drugiej i jej trener nie może np. rozgryźć strategii gry defensywnej tegoż przeciwnika. Wtedy wypada wstrzymać się od zakładów Both Teams to Score (BTTS), bo istnieje spore ryzyko niepowodzenia. 

Jeżeli w danym meczu rywalizują ze sobą ekipy grające radosny (często w parze z tym idzie beztroskie podejście do strzeżenia własnej bramki), ofensywny futbol, to wówczas warto pokusić się o zakład Both Teams to Score (BTTS).

Każda decyzja o postawieniu na wariant BTTS musi być poprzedzona szczegółową analizą szans drużyn na strzelenie przynajmniej po jednej bramce. W innym przypadku można się rozczarować i zmarnować kupon, a także środki, jakie w niego zainwestowaliśmy.

Który bukmacher w Polsce oferuje zakłady BTTS?

W ofercie tych firm bukmacherskich możemy odnaleźć opcję zakładów typu Both Teams to Score (BTTS). Można to sprawdzić rzecz jasna odwiedzając stronę internetową konkretnego bukmachera albo korzystając z internetowych porównywarek kursów. Takie poszukiwania warto połączyć z zapoznaniem się z rankingiem bukmacherów, ofertami bonusów oraz promocji bukmacherskich, których na polskim rynku zakładów bukmacherskich jest całkiem sporo.