Systemy bukmacherskie

Co to jest BTTS w zakładach bukmacherskich?

Co to jest BTTS w zakładach bukmacherskich?
Spis treści
[Rozwiń]

Bukmacherzy oferują szeroki wachlarz zakładów, którego przedmiotem są strzelone gole. Jednym z takich zakładów jest BTTS. Z artykułu dowiesz się co oznacza ten skrót, jak znaleźć taki zakład u bukmachera i kiedy warto go typować.

Najlepszy bukmacher do obstawiania BTTS

  • wysokie kursy na BTTS
  • możliwość łączenia zakładu BTTS z typem na liczbę goli

Sprawdziliśmy oferty wszystkich bukmacherów, którzy oferuję zakład BTTS. Na wyróżnienie zasługuje bukmacher Superbet. Oprócz wysokich kursów, bukmacher oferuje możliwość łączenia zakładów z typem BTTS. Możesz postawić zakład na obie drużyny strzelą łączony z typem na liczbę goli np. BTTS: Tak & powyżej 2.5 gola.

Co to jest BTTS?

BTTS to skrót, którego rozwinięcie brzmi "Both Teams to Score". Oznacza ono sytuację, w której obstawiamy, że obie drużyny zdobędą gola. Ta opcja różni się od zakładów na dwie bramki w meczu tym, że nie wystarczy, iż jedna drużyna strzeli np. dwa gole. Bramki muszą zdobyć dokładnie oba zespoły rywalizujące ze sobą w meczu, na który zagramy zakład typu BTTS.

Co to jest BTTS: NIE?

Zakład BTTS: NIE to nic innego jak typ na to, że obie drużyny nie strzelą gola. Taki zakład warto zagrać, gdy spodziewamy się bezbramkowego remisu lub zwycięstwa jednej z drużyn do zera.

Jak obstawiać BTTS?

Obstawiając zakład BTTS nie musimy się martwić, która drużyna wygra mecz, czy padnie remis. Wystarczy, że drużyny strzelą po jednej bramce i jesteśmy pewni wygrania zakładu. Jeśli szybko padną bramki to już po kilku czy kilkunastu minutach możemy cieszyć się z wygranego zakładu, mimo że mecz będzie jeszcze się toczył. Ostateczny wynik spotkania, nie będzie miał dla nas znaczenia.

Jak szukać BTTS?

Gdy szukamy zBTTS w ofercie bukmachera, powinniśmy znaleźć taki zakład jak "Obie drużyny strzelą" lub "Obie drużyny strzelą gola". Polscy bukmacherzy, w swoich ofertach nie stosują nazwy BTTS.

Jakie są kursy na BTTS?

Kursy bukmacherskie na BTTS zależą od potencjału obu drużyn oraz ich stylu gry. Zdarza się, że linia kursowa jest identyczna i wynosi: BTTS: Tak - 1.90, BTTS: Nie - 1.90. Bywają też, mecze gdzie kursy bukmacherskie rozkładają się następująco: BTTS: Tak - 1.50, BTTS: Nie - 2.50.

Poniżej przykład kursów na rynek BTTS w meczu Bundesligi VfL Wolfsburg -  Hertha Berlin

BTTS: TakBTTS: NieBukmacher
1.652.25Superbet
1.642.20PZBuk
1.622.30STS
1.612.33Fortuna
1.592.31Betfan

Superbet wystawił najwyższe kursy na rynek BTTS: Tak. Sprawdziłem ten rynek w kilku meczach i w każdym przypadku najwięcej oferował Superbet.

Kiedy obstawiać BTTS?

Zakłady na BTTS, tak jak inne typy warto poprzedzić odpowiednią analizą. W obstawieniu tego zakładu warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • Analiza formy drużyn. Przed obstawianiem BTTS, sprawdź, jak obie drużyny prezentują się w ostatnich meczach. Czy obie strzelają dużo bramek? Czy mają problemy w defensywie? Czy zespół jest w dobrej formie?
 • Bilans bramkowy. Przeanalizuj statystyki bramkowe obu drużyn. Sprawdź, jak często obie strzelają gole w swoich meczach oraz jak często tracą bramki. To pomoże Ci ocenić ich efektywność ofensywną i defensywną.
 • Spotkania bezpośrednie. Przeanalizuj wcześniejsze spotkania między tymi drużynami. Czy w ich poprzednich konfrontacjach obie drużyny strzelały gole?
 • Składy i kontuzje. Przed obstawianiem BTTS sprawdź, czy obie drużyny wystawiają najmocniejsze składy. Czy kluczowi napastnicy są w składzie? Czy któraś z drużyn ma ważne kontuzje w defensywie? To może mieć wpływ na zdolność drużyn do strzelania bramek.

Na koniec warto wziąć pod uwagę to, w jakiej lidze odbywa się mecz, który chcemy typować. Są ligi piłkarskie w których rozstrzygnięcie obie drużyny strzelą zdarza się wyjątkowo często. Np. w niemieckiej Bundeslidze w ostatnich trzech sezonach liczba meczy z rozstrzygnięciem BTTS (obie drużyny strzelą gola) była na poziomie około 60%. O statystykach BTTS w poszczególnych ligach piszemy w dalszej części artykułu.

Zakłady BTTS można obstawiać nie tylko w piłce nożnej. Typ na obie drużyny strzelą można znaleźć m.in. w hokeju na lodzie. Jednak w związku z dużą ilością bramek jaka pada w meczach hokeja, kursy na ten typ są bardzo niskie. Kursy na BTTS: Tak oscylują na poziomie 1.05-1.08. Trudno się dziwić.  W hokeju  pada znacznie więcej goli niż w piłce nożnej.  Gdy spojrzymy na wyniki meczów hokeja to w większości spotkań obie drużyny strzelają gola.

Statystki BTTS

Przeanalizowaliśmy statystyki rozstrzygnięć "Obie drużyny zdobędą gola" (BTTS) w pięciu najlepszych ligach piłkarskich w Europie oraz w polskiej Ekstraklasie. Dane pochodzą z ostatnich trzech sezonów.

Statystyki BTTS obie drużyny strzelą

Jak pokazują statystyki to niemiecka Bundesliga wyróżnia się najwyższym odsetkiem meczów z wynikiem BTTS, który utrzymuje się na poziomie około 60%.

Liga niemiecka od wielu lat słynie z ofensywnego stylu gry oraz wysokiej liczby zdobywanych bramek. Wystarczy spojrzeć na średnią goli w ostatnich pięciu sezonach:

 • 2022/2023 - 3.17 gola na mecz
 • 2021/2022 - 3.12
 • 2020/2021 - 3.03
 • 2019/2020 - 3.21
 • 2018/2019 - 3.18

Statystyki tylko potwierdzaj ofensywny styl gry w lidze niemieckiej. Od pięciu sezonów, średnia goli na mecz utrzymuje się powyżej trzech bramek na mecz.

BTTS w zakładach live

Zastanawiasz się czy można obstawiać zakłady BTTS w meczach live? Tak, bukmacherzy dają możliwość, aby obstawiać takie zakłady.  

W przypadku zakładów live, mamy przewagę, ponieważ możemy śledzić wydarzenia na boisku. Bukmacherzy, również aktualizują kursy w zależności od wyniku meczu oraz przebiegu spotkania.  

Aby dać Ci przykład, przeanalizujemy jak zakład BTTS na żywo wyglądał w przypadku meczu Polska - Niemcy u bukmachera Fortuna.

Poniżej prezentujemy jak wyglądały kursy BTTS na początku meczu (5 minuta) i tuż przed zakończeniem spotkania (89 minuta).

Jeśli chcesz zobaczyć jak zmieniały się kursy na zakład BTTS w czasie meczu Polska - Niemcy sprawdź tabelę poniżej:

BTTS:TakBTTS:NieMinuta meczuWynik
1.662.145 min0:0
2.141.6621 min0:0
2.271.5825 min0:0
1.263.4531 min1:0
1.293.2542 min1:0
1.352.9551 min1:0
2.031.7475 min1:0
2.681.4281 min1:0
4.451.1689 min1:0
5.201.12 91 min1:0
9.101.0494 min1:0
Kursy bukmacherskie live na BTTS podczas meczu Polska - Niemcy

Jak widać, kursy zmieniały się dynamicznie w zależności od wyniku i minuty spotkania. Po strzeleniu gola przez Polskę kurs na BTTS: NIE wynosił aż 3.45. Dla porównania, w ofercie przedmeczowej było to 2.33. 

Bogatą ofertę na zakłady live znajdziesz u bukmachera Fortuna. W czasie zakładów na żywo dostępnych jest nawet 100 rynków. Bukmacher dynamiczne reaguje na zmiany sytuacji w czasie meczu i oferuje wysokie kursy. Jeśli chcesz obstawiać BTTS na żywo to polecamy zrobić to w Fortunie.

Który bukmacher w Polsce oferuje zakłady BTTS?

Wszyscy legalni bukmacherzy mają w swoich ofertach zakład BTTS. W poszukiwaniu najlepszego bukmachera warto zapoznać się z naszym rankingiem bukmacherów, ofertami bonusów oraz promocji bukmacherskich, których na polskim rynku zakładów bukmacherskich jest całkiem sporo.

Naszym zdaniem najlepszym bukmacherem do obstawiania zakładów BTTS (obie drużyny strzelą) jest Superbet.

BTTS – Both Teams to Score (Obie drużyny strzelą gola) oznacza typ na to, że obie drużyny zdobędą minimum po jednej bramce.

Tak, to ten sam typ zakładu. BTS to skrócona nazwa BTTS. 

Tak, bukmacherzy dają możliwość obstawiania BTTS na żywo. Bardzo dobrą ofertę na zakłady live ma bukmacher Fortuna. Oprócz zakładu BTTS znajdziesz ponad 100 innych rynków.