Co obstawiać

Zakłady na rzuty rożne w piłce nożnej. Gdzie i jak obstawiać rożne?

obstawianie-rzutów-rożnych
Spis treści
[Rozwiń]

Zakłady na rzuty rożne są niezłym sposobem na poprawienie swojej skuteczności trafionych kuponów. Gracze nieustannie szukają sposobów, aby znaleźć zakłady prowadzące do jak najczęstszych wygranych. Typowanie samych zwycięzców meczów jest dość trudne, bo wybieramy spośród trzech opcji. Z matematycznego punktu widzenia daje nam to mniejsze szanse, niż odgadywanie zakładów z dwoma możliwościami. Przykładowo takim zakładem dwudrożnym są bramki obydwu zespołów, bądź suma goli w meczu powyżej lub poniżej określonej liczby. Popularne są również zakłady na rzuty rożne i to im się przyjrzymy bardziej szczegółowo.

Rodzaje zakładów na rzuty rożne

Na początku musimy zdać sobie sprawę z tego, że istnieją różne zakłady na rzuty rożne. Nie mamy tu do czynienia z jednym rodzajem, lecz z kilkoma. Poniżej wypisaliśmy te najważniejsze, które są najczęściej obstawiane przez graczy.

Kto wykona więcej rzutów rożnych – podstawowy zakład, który odpowiada wynikowi rożnych po ostatnim gwizdku. Możemy tu wytypować, który zespół wykona więcej rzutów rożnych lub postawić na to, że obie drużyny będą miały ich po tyle samo.

Łączna liczba rzutów rożnych w meczu – tutaj mamy do czynienia z zakładem dwudrożnym i jak w przypadku sumy bramek obstawiamy poniżej lub powyżej określonej w zakładzie liczby. Popularną granicą jest 10 rzutów rożnych w trakcie spotkania i gracze najczęściej odnoszą się w swoich zakładach do tego pułapu kornerów. Stawiają zatem +9.5 albo -9.5 w zależności od tego czy spodziewają się ich więcej czy mniej.

Liczba rzutów rożnych jednej drużyny – jeśli mamy pewność tylko co do jednej z drużyn, możemy skupić się na jej rzutach rożnych. W tym rodzaju zakładu gracze najczęściej obierają sobie za cel mecze ligowych potentatów z outsiderami. Gdy oglądamy mecz, w którym jedna ze stron wyraźnie przeważa, ma ona naturalnie więcej okazji do wykonywania rzutów rożnych.

Liczba rzutów rożnych w trakcie połowy – do dyspozycji graczy jest jeszcze wersja z zakładami na rzuty rożne w określonej połowie. Istnieją drużyny, które znacznie lepiej radzą sobie np. po przerwie, co daje efekty w postaci bardziej ofensywnej gry. Warto brać to pod uwagę, gdy chcemy stawiać ten rodzaj zakładu na rożne. 

Handicapy na rożne – nie tylko końcowy wynik meczu możesz postawić z handicapem. Przy rzutach rożnych również jest taka możliwość. Jeśli chcemy założyć się o to, że któryś zespół wykona znacznie więcej rzutów rożnych, ten rodzaj zakładu będzie dobrym pomysłem. 

rzuty-rożne-zakłady

U jakiego bukmachera obstawiać rzuty rożne?

Nie każdy bukmacher posiada tak rozbudowaną ofertę meczową, żeby można było postawić na tak szczegółowe elementy spotkań. Do tego w nie każdym meczu takie zdarzenia mogą być dostępne. Najlepsi legalni bukmacherzy mają w swoich ofertach zakłady na rzuty rożne, więc z pewnością znajdziesz u nich interesujące Cię wydarzenie.

Jeśli szukasz odpowiedniego bukmachera dla siebie, powinieneś spróbować w STS-ie lub Fortunie. To najwięksi bukmacherzy w Polsce. Jeżeli zaś wolisz grać gdzie indziej, obstawiaj rzuty rożne w forBET, PZBuk lub u bukmachera eWinner. Tam również znajdziesz zadowalające oferty związane z zakładami na rzuty rożne.

Jak obstawiać rzuty rożne?

Wszystko zaczyna się od porządnej analizy. Tutaj z pomocą przychodzą nam meczowe statystyki, które możemy przeglądać przed interesującym nas zdarzeniem. Średnia liczba rzutów rożnych w meczach konkretnej drużyny to pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę. Poza tym warto patrzeć na liczbę “traconych” rzutów rożnych.

Bardzo ważnym elementem, który należy sprawdzić jest styl gry danej drużyny. Atakowanie skrzydłami i duża liczba dośrodkowań prowadzą do zwiększenia liczby rzutów rożnych podczas meczu. Próby gry na całej szerokości boiska i oddawanie wielu strzałów podobnie. Drużyny znane z tego, że lubią mieć grę pod kontrolą i dominować również często zyskują stałe fragmenty w postaci rzutów rożnych. Poza tym słabsze drużyny ratują się przed natarciami wybiciami piłki za linię końcową. Nie trzeba mówić, co otrzymuje za to przeciwnik.

Ostatnią wartą uwagi częścią analizy jest sprawdzenie stałych fragmentów na żywo. Trenerzy mogą nakazać swoim wykonawcom, żeby np. posyłali piłkę na bliższy słupek. To jednak szczegół, który może się przydać typerom wolącym obstawiać mecze LIVE. Przy tego typu zakładach można trafić na wyższe kursy niż przy zakładach przedmeczowych. Poza tym łatwiej zorientować się w sytuacji na boisku, jeśli akurat ogląda się dany mecz na żywo.

zakłady-na-rzuty-rożne

Czy warto stawiać na rzuty rożne?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że jest to łatwiejsze niż przewidzenie rezultatu spotkania. Już pod tym względem można napisać, że warto. Ostatnimi czasy zakłady na rzuty rożne stają się coraz bardziej popularne. Gracze mogą wykorzystać fakt, że bukmacherzy nie przykładają aż tak dużej uwagi do kursów na mniej istotne zdarzenia meczowe. Doświadczeni gracze są zdania, że warto obstawiać rzuty rożne na żywo, ponieważ łatwiej odszukać wartościowy zakład. Rzut rożny w meczu jest dużo łatwiej uzyskać, niż na przykład strzelić bramkę.

To może ułatwić obstawianie nawet w meczach zdecydowanych faworytów z underdogami. W przypadku rożnych trudniej o niespodzianki. Słabszy zespół może strzelić gola i murować swoją bramkę, a co za tym idzie, wybijać piłkę po narożnikach boiska. Jest to pewniejsze niż obstawianie standardowych wyników. Biorąc pod uwagę powyższe, obstawianie rzutów rożnych jest bardziej atrakcyjne dla graczy i warto poświęcić im więcej czasu.

Poradniki

Lista legalnych bukmacherów w Polsce [MARZEC 2023]
Lista legalnych bukmacherów w Polsce [MARZEC 2023]
W Polsce legalnych bukmacherów mamy dokładnie tylu, ilu możemy znaleźć na oficjalnej liście Ministerstwa Finansów. Jeśli na tej liście nie ma któregoś…
Nowy bukmacher w Polsce 2023

Nowy bukmacher w Polsce 2023

Polski rynek bukmacherski stale się rozwija i dołączają do niego kolejni operatorzy. Gracze zastanawiają się jaki jest nowy bukmacher online na polskim…
Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?

Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?

Zabierając się za grę u bukmachera każdy z nas-typerów widzi już oczami wyobraźni te gigantyczne sumy, które lada dzień pojawią się w…
zobacz wszystkie