Zakład bez remisu – czym jest draw no bet (dnb)?

Remis = zwrot, czyli Draw No Bet

Każda osoba, która korzysta z usług legalnych bukmacherów musi określić swoją strategię. Musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy woli dopuścić większe ryzyko ewentualnej straty wniesionej stawki, czy też kosztem wysokości potencjalnej wygranej, zmniejszyć możliwość stracenia sumy, którą przeznaczyła na zakład.

Dla tego drugiego typu graczy świetnym rozwiązaniem jest opcja Draw No Bet (DNB), czyli zakład bez remisu.

Co to takiego zakład bez remisu (Draw No Bet)?

Zakład bez remisu to rodzaj zakładu, w którym wygrana obstawiającego wiąże się ze zwycięstwem którejś ze stron typowanego wydarzenia. Draw No Bet dotyczy tylko wydarzeń z trzema możliwymi rozstrzygnięciami (zakład trójtorowy) – zwycięstwem jednej strony, remisem, zwycięstwem drugiej strony. Przede wszystkim chodzi o sporty drużynowe, takie jak np. piłka nożna, koszykówka czy piłka nożna. W zakładzie bez remisu możemy obstawić zwycięstwo jednej albo drugiej strony. W przypadku remisu, kiedy obstawiamy pojedynczy zakład, następuje zwrot wniesionej sumy, czyli mamy sytuację, jak gdyby zakład w ogóle nie został zawarty. Jeżeli mamy kupon z kilkoma zakładami (AKU) i wśród nich znajduje się zakład bez remisu (Draw No Bet), to wówczas w scenariuszu, gdy w wydarzeniu, którego on dotyczy, padnie remis, kurs tego zakładu jest odejmowany od kursu akumulowanego z pozostałych wydarzeń. Powoduje to, że cały kupon nie zostaje spisany na straty.

Czy zakład bez remisu (Draw No Bet) się opłaca?

W określonych sytuacjach Draw No Bet (DNB) jest opłacalny. Zasadniczo jego kurs jest wyższy niż w zakładach z tzw. podpórką – 1X albo X2. Jednak w przypadku wystąpienia remisu w wydarzeniach, na które zastosowaliśmy podpórkę, wciąż odnosimy zysk. W analogicznej sytuacji w zakładach bez remisu nic nie zarobimy, ale też nic nie tracimy, więc można stwierdzić, że wychodzimy na zero.

Analizując to, czy Draw No Bet jest warte naszej uwagi, należy zaznaczyć, że dużo zależy od indywidualnych preferencji każdego gracza, jego strategii, stylu gry. Jeżeli ktoś w swoich typerskich posunięciach szuka pośredniej drogi między ryzykiem tradycyjnych zakładów 1X2 (oferujących najwyższe kursy), a asekuracją podpórek 1X i X2 (najniższe kursy), to Draw No Bet jest dla niego optymalnym wyjściem.

Przy okazji warto wspomnieć, że zakłady bez remisu dotyczą tylko regulaminowego czasu gry. Nie obejmują rozstrzygnięć zapadających w dogrywkach.

Zdjęcie fanów na trybunach

Kiedy korzystać z opcji spotkanie bez remisu (Draw No Bet)?

Zakłady bez remisu dobrze sprawdzą się w sytuacji, gdy w danym wydarzeniu mamy swojego faworyta, ale np. jego niżej notowany, ogólnie mający niższy potencjał przeciwnik notuje zwyżkową formę i może mu realnie zagrozić, wywalczając remis. Zastosowanie Draw No Bet pozwala wtedy uniknąć przykrej niespodzianki, a w przypadku zakładów akumulowanych ocalić kupon. Wypada zaznaczyć, że zakłady bez remisu są dobrym wyjściem właśnie dla zwolenników rozbudowanych kuponów z akumulowanym kursem z wielu wydarzeń. Zwiększa to szansę gracza na wygranie z najlepszymi z bukmacherów.

Rozważając wybór zakładu bez remisu (Draw No Bet), oprócz analizy formy stających naprzeciw siebie drużyn lub zawodników, warto zajrzeć w historię ich wzajemnej rywalizacji. Często jest tak, że pomimo sporej różnicy w umiejętnościach, dany rywal faworytowi nie leży i takie konfrontacje często kończą się remisami. Wtedy warto poważnie zastanowić się nad obstawieniem zakładu Draw No Bet.

Gdzie można postawić zakład bez remisu? Którzy bukmacherzy mają w swojej ofercie draw no bet?

Zakład bez remisu jest popularnym rozwiązaniem wśród graczy, dlatego można go znaleźć w ofercie praktycznie wszystkich bukmacherów online legalnie działających na polskim rynku.

BukmacherBONUSOferta specjalna
Zakład bez remisu  czym jest draw no bet (dnb)? Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Zakład bez remisu  czym jest draw no bet (dnb)? Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 29 zł freebet + 30 zł zakład bez ryzyka

Wybór graczy

Odbierz
Zakład bez remisu  czym jest draw no bet (dnb)? Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 10 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Zakład bez remisu  czym jest draw no bet (dnb)? Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł CASHBACK

Kod bonusowy: PREZENT500

Odbierz
Zakład bez remisu  czym jest draw no bet (dnb)? Bonus standardowy: 3000 zł
Nasz bonus: 3000 zł

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Zakład bez remisu  czym jest draw no bet (dnb)? Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra) + 50 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Zakład bez remisu  czym jest draw no bet (dnb)? Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Zakład bez remisu  czym jest draw no bet (dnb)? Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Zakład bez remisu  czym jest draw no bet (dnb)? Bonus standardowy: 760 zł
Nasz bonus: 760 zł + 10 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Oczywiście zakład Draw No Bet można również wnieść w stacjonarnych (naziemnych) punktach bukmacherskich funkcjonujących na terenie całej Polski.  

Wysokość kursów zakładu bez remisu (Draw No Bet) jest powiązana z kursami tradycyjnych zakładów, czyli 1X2 u danego bukmachera. Przed dokonaniem zakładu warto zapoznać się z rozbudowaną ofertą każdego z nich. Inne często spotykane zakłady niż 1X2 czy DBN to handicap oraz handicap azjatycki.

Zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Fortuna, STS, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi