Systemy bukmacherskie

Zakład bez remisu – czym jest draw no bet (dnb)?

draw no bet

Zakład bez remisu, remis = zwrot lub Draw No Bet – pod tymi nazwami kryje się popularny typ zakładu bukmacherskiego. Sprawdziłem oferty legalnych bukmacherów na ten rynek i wskazałem, który z nich ma najlepszą ofertę na Draw No Bet.

Co to jest zakład bez remisu?

Zakład bez remisu to rynek dwudrogowy, w którym typer obstawia zwycięzcę spotkania, z wykluczeniem zakładu na remis. W zakładzie bez remisu możemy obstawić zwycięstwo jednej albo drugiej strony. 

Spis treści
[Rozwiń]

STS - najlepszy zakład bez remisu

sts dnb

Bukmacherem z najlepszą ofertą na zakład bez remisu jest STS. Testując jego możliwości, sprawdziliśmy ofertę na Ekstraklasę, Premier League, Bundesligę, Serie A, La Ligę, Ligue 1 i Ligę Mistrzów. We wszystkich tych ligach marże w STS na zakłady DNB są jednymi z najniższych!

 • Ekstraklasa - marża 4.91 % (druga najniższa)
 • Premier League - marża 5.19 % (druga najniższa)
 • Bundesliga - marża 4,69 % (najniższa)
 • Serie A - marża 5.21 % (najniższa)
 • La Liga - marża 4.86 % (najniższa)
 • Ligue 1 - marża 5.13 % (druga najniższa)
 • Liga Mistrzów - marża 5.41 % (druga najniższa)

STS wypadł w zestawieniu najlepszych ofert na zakłady bez remisu niemal bezkonkurencyjnie. Polski potentat oferuje najwyższe kurs na La Ligę, Bundesligę i Serie A. Uplasował się również na 2. miejscu w ofertach na pozostałe rozgrywki – Ekstraklasę, Premier League, Ligue 1 i Ligę Mistrzów. Dlatego też werdykt może być tylko jeden – STS ma zdecydowanie najlepszy Draw No Bet spośród wszystkich legalnych buków.

Zakłady bez remisu - marża bukmacherska

Poniżej zebrałem dane dotyczące marży bukmacherskiej na zakłady bez remisu na najpopularniejsze ligi piłkarskie. Wyróżniłem pięciu bukmacherów z najniższą marżą.

Ekstraklasa DNB marże

W przypadku Ekstraklasy STS z marżami na poziomie 4.91% uplasował się na 2. miejscu, wyraźnie za bukmacherem Fortuna, który absolutnie zdominował to zestawienie (marże 3.18%). W czołówce najlepszych ofert na Draw No Bet znaleźli się również forBET, Betcris i Betters.

BukmacherMarża
Fortuna3.18%
STS4.91%
forBET5.06%
Betcris5.07%
Betters5.07%
Ekstraklasa - najniższe marże na zakłady bez ryzyka (04.2023 r.)

Premier League - marże na Draw no Bet

Najlepsze marże na Premier League oferuje bukmacher Betters. STS ponownie znalazł się na 2. pozycji, ex aequo z forBET i Gobet. Stawkę top 5 uzupełnił bukmacher BetX.

BukmacherMarża
Betters4.99%
STS5.19%
forBET5.19%
Gobet5.19%
BetX5.40%
Premier League - najniższe marże na zakłady bez ryzyka (04.2023 r.)

Bundesliga DNB - marże

STS okazał się bukmacherem z najlepszymi marżami na niemiecką Bundesligę, przy marżach na poziomie 4.69%. Za tym bukiem uplasowali się forBET i BetX (marże po 4.80%). Wyraźnie słabiej wypadli kolejni w zestawieniu bukmacherzy Betters i Gobet.

BukmacherMarża
STS4.69%
forBET4.80%
BetX4.80%
Betters5.36%
Gobet5.70%
Bundesliga - najniższe marże na zakłady bez ryzyka (04.2023 r.)

Serie A marże bukmacherskie na zakład remis = zwrot

STS uplasował się na pierwszej pozycji również w przypadku włoskiej Serie A, tym razem na równi z bukmacherem forBET. Nieznacznie gorzej wypadli bukmacherzy BetX i Betters. Pozostali operatorzy zaprezentowali się znacznie słabiej.

BukmacherMarża
STS 5.21%
forBET5.21%
BetX5.34%
Betters5.42%
LVBET5.84%
Serie A - najniższe marże na zakłady bez ryzyka (04.2023 r.)

DNB - marża bukmacherska na La Liga

Podobna sytuacja jak w przypadku Serie A miała miejsce w przypadku La Ligi. Po raz kolejny bezkonkurencyjni okazali się bukmacherzy STS i forBET. Na kolejnych pozycjach, również ex aequo, uplasowali się bukmacherzy Fortuna, Gobet i Betters.

BukmacherMarża
STS 4.86%
forBET4.86%
Fortuna5.20%
Gobet5.20%
Betters5.20%
La Liga - najniższe marże na zakłady bez ryzyka (04.2023 r.)

Zakład bez remisu Ligue 1 - marża

W przypadku Ligue 1 STS musiał uznać wyższość bukmachera BetX i to wyraźnie, bo o blisko 0,4% marży. Taki sam wynik jak STS uzyskał po raz kolejny forBET. Kolejne miejsca w zestawieniu zajęli Betters i Fortuna.

BukmacherMarża
BetX4.76%
STS5.13%
forBET5.13%
Betters5.29%
Fortuna5.97%
Ligue 1 - najniższe marże na zakłady bez ryzyka (04.2023 r.)

Liga Mistrzów DNB - marża bukmacherska

W ostatnich testowanych rozgrywkach – Lidze Mistrzów – najlepiej wypadł bukmacher Betters. Na drugim miejscu znalazł się STS. O ponad 0,5% marży za STS uplasowała się za to Fortuna. Znacznie wyższe marże pobierają kolejni bukmacherzy, na czele z Superbet i BetX.

BukmacherMarża
Betters5.00%
STS5.41%
Fortuna5.97%
Superbet7.03%
BetX7.07%
Liga Mistrzów - najniższe marże na zakłady bez ryzyka (04.2023 r.)

Podsumowując, najlepiej w zestawieniu najlepszych ofert na zakłady bez remisu wypadł STS. Oferuje on najwyższe kursy na La Ligę, Bundesligę i Serie A. Bardzo dobrze prezentuje się również Betters, który ma najwyższe kursy na zakłady DNB na Premier League i Ligę Mistrzów.

draw no bet przykład

Jeśli jeszcze nie posiadasz konta u bukmachera STS, to polecam zarejestrować je przez link poniżej. Uprawni cię to do uzyskania specjalnego zakładu bez ryzyka o wartości 100 PLN, który możesz wykorzystać m in. na wytypowanie kuponów AKO z Draw No Bet.

DNB bukmacher Betters

Bukmacher Betters znalazł się na drugim miejscu mojego zestawienia najlepszych bukmacherów z Draw No Bet. Meldował się w top 5 najniższych marży w każdym zestawieniu. Do tego nie miał sobie równych w przypadku zakład bez remisu na Ligę Mistrzów i Premier League. Poniżej zestawienie wszystkich zakładów na Draw No Bet w Betters.

LigaMarża
Ekstraklasa5.07%
Premier League4.99%
Bundesliga5.36%
Serie A5.42%
La Liga5.20%
Ligue 15.29%
Liga Mistrzów5.00%
Betters - marże bukmacherskie na zakłady bez ryzyka (04.2023 r.)

Jeśli zainteresowała cię oferta Betters na zakłady bez ryzyka, to rekomenduję rejestrację konta u tego buka z kodem bonusowym PREZENTBT. Dzięki temu zwiększysz maksymalną wartość oferty na start nawet. Uzyskane bonusy możesz przeznaczyć na typy na zakład = zwrot i inne kupony.

Zakład bez remisu - bukmacher forBET

Na trzecim miejscu w naszym zestawieniu znalazł się forBET. Bukmacher ten meldował się w top 5 we wszystkich kategoriach oprócz Ligi Mistrzów. Wyjątkowo dobrze na tle konkurencji wypadła jego oferta na La Ligę i Serie A, a także na Bundesligę. Podsumowanie wszystkich marży z wszystkich testowanych rozgrywek w forBET przedstawia się następująco:

LigaMarża
Ekstraklasa5.06%
Premier League5.19%
Bundesliga4.80%
Serie A5.21%
La Liga4.86%
Ligue 15.13%
Liga Mistrzów7.11%
forBET - marże bukmacherskie na zakłady bez ryzyka (04.2023 r.)

Chcesz założyć konto w forBET? Zrób to z naszym kodem promocyjnym PREZENTFB. Zwiększysz w ten sposób wartość zakładu bez ryzyka w ramach oferty powitalnej forBET o nawet 230 PLN. Będziesz miał również szansę zyskać dodatkowy bonus za 2. depozyt o wartości 50 PLN, który możesz wykorzystać na dowolne zakłady.

Remis = zwrot, czyli Draw No Bet

Każda osoba, która korzysta z usług legalnych bukmacherów musi określić swoją strategię. Musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy woli dopuścić większe ryzyko ewentualnej straty wniesionej stawki, czy też kosztem wysokości potencjalnej wygranej, zmniejszyć możliwość stracenia sumy, którą przeznaczyła na zakład.

Dla tego drugiego typu graczy świetnym rozwiązaniem jest opcja Draw No Bet (DNB), czyli zakład bez remisu.

Draw no bet - co to znaczy?

Jeśli jesteś jeszcze niedoświadczonym typerem, to możesz zadawać sobie pytanie, co to jest zakład bez remisu i o co chodzi w nim. Sprawa jest dość prosta – jest to rynek dwudrogowy, w którym typer obstawia zwycięzcę spotkania, z wykluczeniem zakładu na remis. W przypadku, gdy spotkanie zakończy się wynikiem remisowym, zakład zostanie rozliczony po kursie 1.00, co oznacza, że nie będzie się liczył ani jako zakład wygrany, ani przegrany, a ty otrzymasz za ten typ zwrot.

Zakład Draw No Bet jest dostępny w przypadku najpopularniejszych sportów zespołowych, takich jak:

 • piłka nożna,
 • koszykówka,
 • hokej na lodzie,
 • piłka ręczna.

Eliminacja ryzyka w postaci remisu oczywiście znacznie zwiększa szanse gracza na wygraną z kuponu. Tyczy się to w szczególności zakładów na piłkę nożną, w których remisy zdarzają się często. Niestety nie ma nic za darmo – zmniejszenie poziomu ryzyka wiąże się jednocześnie z obniżeniem kursów bukmacherskich, co można zobaczyć na poniższym przykładzie:

sts zakład 1x2

Kursy na zakłady 1X2, 1X i X2 w STS

draw no bet sts raków

Kursy na zakład bez ryzyka w STS

Jak widać, eliminacja remisu w przypadku spotkania Kopenhagi z Rakowem spowodowało spadek kursu na gospodarzy z 1.70 na 1.29, a zakładu na gości z 5.05 na 3.65. Różnice w wartości kursów mogą być więc bardzo duże, w szczególności w przypadku zakładów na faworytów w meczach, w których szanse na wystąpienie remisu są wyceniane wysoko. De facto, kursom na zakład bez remisu znacznie bliżej do kursów na 1X i X2.

Wysokość kursów zakładu bez remisu (Draw No Bet) ściśle jest powiązana z kursami tradycyjnych zakładów, czyli 1X2 u danego bukmachera. Przed dokonaniem zakładu warto zapoznać się z rozbudowaną ofertą każdego z nich. Inne często spotykane zakłady niż 1X2 czy DBN to handicap oraz handicap azjatycki.

Warto wiedzieć

Przy okazji warto wspomnieć, że zakłady bez remisu dotyczą tylko regulaminowego czasu gry. Nie obejmują rozstrzygnięć zapadających w dogrywkach.

Kiedy korzystać z opcji spotkanie bez remisu (Draw No Bet)?

Zakłady bez remisu dobrze sprawdzą się w sytuacji, gdy w danym wydarzeniu mamy swojego faworyta, ale np. jego niżej notowany, ogólnie mający niższy potencjał przeciwnik notuje zwyżkową formę i może mu realnie zagrozić, wywalczając remis. Zastosowanie Draw No Bet pozwala wtedy uniknąć przykrej niespodzianki, a w przypadku zakładów akumulowanych ocalić kupon. Wypada zaznaczyć, że zakłady bez remisu są dobrym wyjściem właśnie dla zwolenników rozbudowanych kuponów z akumulowanym kursem z wielu wydarzeń. Zwiększa to szansę gracza na wygranie z najlepszymi z bukmacherów.

Rozważając wybór zakładu bez remisu (Draw No Bet), oprócz analizy formy stających naprzeciw siebie drużyn lub zawodników, warto zajrzeć w historię ich wzajemnej rywalizacji. Często jest tak, że pomimo sporej różnicy w umiejętnościach, dany rywal faworytowi nie leży i takie konfrontacje często kończą się remisami. Wtedy warto poważnie zastanowić się nad obstawieniem zakładu Draw No Bet.

Czy zakład bez remisu (Draw No Bet) się opłaca?

W wielu wypadkach tak. Ze względu na charakterystykę tego typu zakładów, sprawdzają się one w szczególności w zakładach akumulacyjnych, gdy rozliczenie zakładu po kursie 1.00 nie wyklucza wygranej za pozostałe typy. W przypadku zakładów pojedynczych DNB jest mniej opłacalny, gdyż ewentualny zwrot stawki z remisu byłby niższy o stawkę podatku, a więc o 12%.

Zakład bez remisu można również porównać z mającymi podobną zasadę działania zakładami z podpórką i ma też zbliżone kursy do tej opcji. Z drugiej jednak strony, w przypadku zakładów 1X i X2 w przypadku remisu i tak wypracujemy zysk. W analogicznej sytuacji w zakładach bez remisu nic nie zarobimy, ale też nic nie tracimy, więc można stwierdzić, że wychodzimy na zero.

Analizując to, czy Draw No Bet jest warte naszej uwagi, należy zaznaczyć, że dużo zależy od indywidualnych preferencji każdego gracza, jego strategii, stylu gry. Jeżeli ktoś w swoich typerskich posunięciach szuka pośredniej drogi między ryzykiem tradycyjnych zakładów 1X2 (oferujących najwyższe kursy) a asekuracją za pomocą podpórek 1X i X2 (najniższe kursy), to Draw No Bet jest dla niego optymalnym wyjściem.