Czy Unibet jest legalny w Polsce?

unibet
unibet

Unibet Zakłady Bukmacherskie

Unibet cieszy się w środowisku fanów zakładów sportowych opinią dobrego i rzetelnego bukmachera. Firma jest kojarzona przede wszystkim z krajami skandynawskimi, choć jej siedziba znajduje się na Malcie. Przez wiele lat znaczącą grupę wśród klientów Unibetu stanowili gracze z Polski. Jednak zmiana przepisów prawa hazardowego w Polsce doprowadziła do sporych zmian na rynku. Czy bukmacher Unibet w świetle nowych regulacji jest legalny?

 

Pytanie dotyczące legalności ma kolosalne znaczenie, ponieważ zawieranie zakładów u bukmacherów bez odpowiedniej licencji wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Ustawa hazardowa przewiduje bowiem kary grzywny dla graczy, którzy pomimo zakazu korzystali z usług nielegalnych serwisów bukmacherskich. Takie działanie jest więc postrzegane jako wykroczenie skarbowe.

Bukmacher Unibet legalny w Polsce ? – NIE

W jaki sposób te zapisy odnoszą się do firmy Unibet? Niestety, wszyscy gracze powinni mieć świadomość tego, że bukmacher Unibet nie jest legalny. Firma nie otrzymała stosownego zezwolenia na organizowanie zakładów wzajemnych w Polsce. Oczywiście reguła odnosi się także do zakładów online. Dlatego korzystanie z usług firmy Unibet bez wątpienia zostanie uznane za naruszenie prawa, przez co gracz może zostać obciążony wspomnianą karą grzywny oraz przepadkiem wszystkich uzyskanych wygranych.

Oczywiście firma Unibet to tylko jeden z wielu nielegalnych bukmacherów. Pełen wykaz serwisów internetowych oferujących usługi hazardowe w sposób niezgodny z ustawą można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów. Co więcej, gracze przeglądający rejestr nielegalnych bukmacherów mają dostęp do wyszukiwarki, dzięki czemu dużo łatwiej jest sprawdzić, czy dana firma widnieje w zestawieniu.

Drugim sposobem na kontrolę legalności bukmachera jest lista podmiotów posiadających zezwolenie na organizowanie zakładów wzajemnych w Polsce. Ten dokument również znajduje się na platformie prowadzonej przez Ministerstwo Finansów. Wszyscy bukmacherzy widniejący w tym zestawieniu są firmami działającymi legalnie na terytorium Polski. Zapisy ustawy jednoznacznie wskazują na fakt, że gracze mogą korzystać wyłącznie z usług serwisów posiadających takie zezwolenie. Co ważne, lista jest na bieżąco aktualizowana.

Podsumowując, bukmacher Unibet posiada w Polsce status nielegalnego. Firma widnieje w rejestrze zakazanych stron hazardowych pod numerem 191. Uważniejsi gracze mogą zauważyć, że w zestawieniu znalazły się również inne domeny powiązane z nielegalnym bukmacherem. Dlatego gracze korzystający z oferty Unibet bezsprzecznie łamią zapisy ustawy hazardowej.

 

Naturalnie taka sytuacja może ulec zmianie, ponieważ każdy zagraniczny serwis bukmacherski ma pełne prawo do ubiegania się o przyznanie licencji na oferowanie zakładów wzajemnych w Polsce. Jeżeli taka procedura zostanie pomyślnie zakończona, firma może rozpocząć legalną działalność. Stosowna informacja pojawi się wówczas na stronie Ministerstwa Finansów. Obecnie Unibet nie posiada jednak licencji, przez co Polacy nie mogą korzystać z usług tego bukmachera w sposób zgodny z prawem.

 

Bukmacher Unibet a jego legalność w Polsce

Mimo, że od 1-go lipca 2017 roku minęło już sporo czasu (piszemy ten tekst jesienią 2017), nadal wielu graczy zadaje pytanie zbliżone do poniższych:

  1. Czy zakłady bukmacherskie Unibet są legalne w Polsce?
  2. Czy Unibet Polska jest legalny?

Zacznijmy od tego, że nie istnieje podmiot Unibet Polska. Bukmacher Unibet Zakłady nie posiada swojego oddziału w Polsce. Unibet jest w Polsce nielegalny bukmacherem, nie podlega to żadnej dyskusji, nie ma najmniejszych wątpliwości. Dlaczego?

Zajrzyjmy do oficjalnego rejestru prowadzonego przez polskie Ministerstwo Finansów dostępnego dla każdego internauty pod adresem internetowym  hazard.mf.gov.pl. Po wpisaniu hasła „Unibet” uzyskujemy informację, że Unibet jest w Polsce nielegalny. Ostatni wpis do rejestru domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą dotyczący bukmachera Unibet pochodzi z dnia 25-go października i dotyczy subdomeny pl.unibet-1.com.

Unibet na czarnej liście stron nielegalnych w Polsce

Jak możecie zobaczyć poniżej dnia 19-go maja subdomena pl.unibet.com zostaje umieszczona na „czarnej liście” stron nielegalnych w Polsce. Bukmacher zakłady bukmacherskie unibet postanowił najwyraźniej kompletnie zignorować polskie władze i uruchomił, zwyczajnie zamienił stronę pl.unibet.com na pl.unibet-1.com.

Wpisy z rejestru nielegalnych stron bukmacherskich w Polsce

pl.unibet.com                    2017-05-19

pl.unibet-1.com                2017-10-25

źródło: hazard.mf.gov.pl

Na wspomnianej już stronie prowadzonej przez polskie ministerstwo hazard.mf.gov.pl znajdziemy także domenę Unibet.eu czy Unibet.com, pamiętajmy, że pl.unibet.com jest jedynie subdomeną Unibet.com czyli adresem internetowym utworzonym w ramach istniejącej już domeny głównej.

Bukmacher Unibet jest nielegalny w Polsce

W razie wątpliwości, do czego zachęcamy każdy może to sprawdzić samodzielnie na stronie polskiego Ministerstwa Finansów. Czy Unibet kiedykolwiek będzie legalny w Polsce? Kilka miesięcy temu mieliśmy nadzieję, że tak, ale dziś nie postawilibyśmy na to „złamanego grosza”. Bukmacher Unibet zamiast dostosować się lokalnych regulacji zdecydował się wybrać drogę łamania prawa w Polsce. Zwyczajnie nie chce płacić podatków w Polsce, smutne, ale prawdziwe.

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi