Spis treści
[Rozwiń]

Uwaga! Bukmacher Bet365 nie działa w Polsce legalnie! W związku z tym przestrzegamy przed korzystaniem z jego usług.

Bukmacher internetowy Bet365 jest jednym z tych, który ustanawia standardy w branży zakładów wzajemnych. Jeszcze kilka lat temu polscy gracze chętnie korzystali z jego usług. Jak sytuacja wygląda teraz? Czy jest to legalny bukmacher?

Prawna sytuacja firm bukmacherskich w Polsce

Od momentu wejścia w życie w 2017 r. nowelizacji ustawy o grach hazardowych warunki obecności na polskim rynku zakładów bukmacherskich uległy obostrzeniu. Podmioty chcące legalnie działać w Polsce muszą m.in.:

  • mieć swoją siedzibę w naszym kraju;
  • odprowadzać podatek od obrotów o stawce wynoszącej 12%;
  • a także posiadać stronę internetową z polskim rozszerzeniem domeny. 

Jeżeli jakaś firma nie spełnia powyższych, a także bardziej szczegółowych wymogów zawartych w przepisach ustawy, to nie może legalnie świadczyć usług osobom, które mieszkają na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. W przypadku, gdy bukmacher bez licencji nie zniesie możliwości rejestracji dla użytkowników z Polski, jego domena trafi na ministerialny spis domen zakazanych, a operatorzy internetowi mają obowiązek ją zablokować.  

Bukmacher internetowy Bet365

Przez wielu bukmacher internetowy Bet365 uznawany jest za najlepszą markę świadczącą zakłady wzajemne na świecie. Oferuje on wysokie kursy oraz potężną ofertę wydarzeń, które można obstawić. Na rynku działa od 2000 roku, przez te lata udało mu się zgromadzić 9 milionów użytkowników w ponad 200 krajach - to stawia tego operatora na czele rankingu bukmacherów.

Ciekawostka

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że Bet365 jest sponsorem angielskiej drużyny piłkarskiej Stoke City FC, która występuje w Championship (drugi poziom rozgrywek w Anglii).

Swoją główną siedzibę bukmacher internetowy Bet365 ma w Anglii i na podstawie tamtejszej licencji świadczy zakłady wzajemne. 

Czy można legalnie korzystać w Polsce z usług bukmachera internetowego Bet365?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: nie. Bukmacher internetowy Bet365 nie ma licencji polskiego Ministerstwa Finansów, dlatego nie może legalnie oferować swoich usług dla polskich użytkowników. Co ciekawe Bet365 po ogłoszeniu nowelizacji ustawy hazardowej od razu wycofał się z polskiego rynku, uprzednio informując o tym polskich graczy. Wyłączona została możliwość zakładania kont oraz wpłacania depozytów dla osób, których krajem rezydencji jest Rzeczpospolita Polska. Z tego też powodu domena Bet365 nie trafiła na wykaz domen zakazanych polskiego Ministerstwa Finansów. 

Warto zaznaczyć, że osoby, które mieszkają poza Polską, na terytorium, gdzie bukmacher internetowy Bet365 działa legalnie na podstawie licencji, bezproblemowo mogą korzystać z jego usług. 

Jeśli nie bukmacher internetowy Bet365, to co? Legalne alternatywy

Aktualnie na polskim rynku zakładów bukmacherskich funkcjonuje 17 bukmacherów z nadaną przez Ministerstwo Finansów licencją na świadczenie zakładów wzajemnych.

Całkiem możliwe, że już niedługo bukmacher internetowy Bet365 powróci na polski rynek. To wciąż z perspektywy zagranicznych bukmacherów jest przestrzeń warta zagospodarowania. Dla takiego potentata jak Bet365 ważną kwestię stanowi zasięg oddziaływania marki, dlatego można przypuszczać, że jeszcze definitywnie nie zrezygnował z polskiego użytkownika i postara się o uzyskanie licencji. 

Niemniej jednak na tę chwilę polscy gracze muszą poszukać alternatywy dla bukmachera Bet365.  Polskie firmy bukmacherskie, które uzyskały licencję Ministerstwa Finansów, nie pozostają w tyle i oferują atrakcyjne bonusy oraz promocje bukmacherskie

Dla przykładu bukmacher internetowy PZBuk oferuje wysoki kod bonusowy na bonus do 300zł !