Spis treści
[Rozwiń]

Cashout w zakładach bukmacherskich daje możliwość rozliczenia kuponu jako wygranego jeszcze przed zakończeniem wszystkich spotkań lub danego wydarzenia. Bukmacherzy chcą w ten sposób zminimalizować swoje straty, a gracze mają szansę na odebranie wygranej niezależnie od ostatecznego rozstrzygnięcia zakładu. W opinii typerów, cashout jest niezbędny w dzisiejszych zakładach bukmacherskich. Pozwala mieć większe pole manewru i realny wpływ na stawiane kupony. Którzy bukmacherzy oferują funkcję cash-out? My już sprawdziliśmy.

Co to jest cashout u bukmachera?

Cashout to możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładu. Dzięki cashoutowi możemy wypłacić pieniądze zanim jeszcze wszystkie mecze na naszym kuponie zostaną zakończone. Bukmacherzy w ten sposób pozwalają na zminimalizowanie strat gracza, a często również na wypłatę części wygranej. Jeżeli postawiliśmy przykładowo 5 zdarzeń na kuponie i 3 z nich już wytypowaliśmy poprawnie, bukmacher może nam zaproponować cash out. Szacowana wygrana będzie oczywiście niższa od tej ewentualnej, gdyby pozostałe 2 mecze również udało się trafić. Mamy jednak wtedy pewność, że nikt już nam wypłaconych środków nie odbierze.

Cashout - Którzy bukmacherzy posiadają opcje wcześniejszej wypłaty

Funkcja cashout nie zawsze była dostępna w ofertach bukmacherów. Jednak odkąd pojawiła się na polskim rynku, gracze uznali ją za niezbędną przy obstawianiu meczów. Bukmacherzy stwierdzili, że jeśli chcą być konkurencyjni dla reszty, muszą umożliwić graczom korzystanie z cash-outów. Początkowo opcję wcześniejszej wypłaty mogliśmy znaleźć wyłącznie u najpopularniejszych bukmacherów, takich jak STS i Fortuna. Z czasem dołączyły do nich inne firmy bukmacherskie. Obecnie większość operatorów posiada w swojej ofercie opcję cash out. Poniżej prezentujemy tabelę, która informuje, jaki bukmacher ma funkcję cashout.

BukmacherCashoutRodzaj zakładów
STS LogoDostępnypojedyncze, AKO, przedmeczowe, na żywo
Wpłaty i wypłaty w FortunieDostępnypojedyncze, AKO, przedmeczowe, na żywo
Dostępnypojedyncze, AKO, przedmeczowe, na żywo
ewinner logoDostępnypojedyncze, AKO, przedmeczowe, na żywo
totalbet logoDostępnypojedyncze, AKO, przedmeczowe, na żywo
Dostępnypojedyncze, AKO, przedmeczowe, na żywo
NoblebetDostępnypojedyncze, AKO, przedmeczowe, na żywo
forBET kod promocyjnyDostępny w wersji mobilnejpojedyncze, AKO, przedmeczowe, na żywo

Totolotek logo
Dostępnypojedyncze, AKO, przedmeczowe, na żywo
betclick logoDostępnypojedyncze, AKO, przedmeczowe, na żywo

Jak widać wielu polskich bukmacherów umożliwia swoim graczom korzystanie z cashoutu. Przykładowo w forBET mamy opcję zamknięcia zakładu, ale tylko podczas gry na aplikacji mobilnej. Cash out obejmuje zakłady pojedyncze, kombinacyjne, przedmeczowe oraz LIVE. Należy jednak śledzić swoje postawione kupony, gdyż nie zawsze możemy użyć cashoutu. Czasem bardziej może się opłacać zagranie kontry.

Early Cashout

Early cash out to pokrewna nazwa dla wcześniejszej wypłaty u polskich bukmacherów. Jeśli dalej nie do końca wiesz jak funkcjonuje cashout, najlepiej będzie wyjaśnić jego działanie na przykładach.

Kupon 1

Gracz postawił na swoim kuponie trzy zdarzenia. Jest to zakład AKO, więc żeby otrzymać wygraną teoretycznie wszystkie 3 mecze musi wytypować poprawnie. Stawka wynosi 50 PLN, co może dać wygraną 315 PLN. Na jego kuponie znajdują się następujące selekcje:

  • AS Roma - Udinese 1 (1.75)
  • Getafe - Real Sociedad 2 (2.00)
  • Everton - Fulham 1 (2.05)

Pierwszy mecz rozegrano wcześnie i Roma wygrała go 3:0, więc typ okazał się poprawny. Następnie Real Sociedad pokonał Getafe 1:0 po ciężkim boju. Ostatnie starcie odbędzie się dopiero wieczorem, więc gracz ma szansę wypłacić część wygranej, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Bukmacher daje opcję wcześniejszego wypłacenia 154 PLN i typer decyduje się na skorzystanie z early cash out. Pieniądze trafiają na jego konto depozytowe i nie musi się obawiać o losy ostatniego spotkania. Gdyby poczekał na rozstrzygnięcie ostatniego meczu, przegrałby i ostatecznie zakończył grę z pustymi rękami.

Kupon 2

Typer zdecydował się na kupon pojedynczy. Może więc łatwo śledzić boiskowe wydarzenia i dzięki opcji cash-out na bieżaco reagować. Postawił 100 PLN na zwycięstwo Arsenalu z Manchesterem United po kursie 3.20. Ewentualna wygrana wynosi ok. 281 PLN, lecz przez długi czas utrzymuje się wynik remisowy. Bukmacher udostępnia funkcję cashout, dzięki której gracz może wypłacić 65 PLN. Oznacza to, że w momencie wcześniejszej wypłaty będzie stratny tylko 35 złotych, a nie całej stawki, gdyby chciał poczekać do końca meczu, a on nie zakończyłby się wygraną Arsenalu.

Cashout u polskich bukmacherów

Funkcja cashout nie zawsze jest dostępna. Polscy bukmacherzy oferują ją tylko w określonych okolicznościach. Na przykład jeśli chcą umożliwić graczowi zminimalizowanie strat. Najczęściej jednak cash-out jest wykorzystywany, gdy część spotkań na kuponie jest już wytypowana poprawnie. Poniżej prezentujemy poszczególne oferty cash out u polskich bukmacherów.

Cashout w eWinner

Bukmacher eWinner oferuje cashout dla graczy. Dodaj parę zdarzeń do swojego kuponu i poczekaj na rozstrzygnięcia. Jeśli część z nich wytypowałeś poprawnie, a któryś wciąż trwa, lecz obawiasz się o jego losy, użyj cash outu eWinnera. Odbierz wcześniej część wygranej za zakłady live i przedmeczowe. Tutaj nie będzie możliwości szybszej wypłaty, jeśli proponowana stawka będzie niższa od postawionej kwoty. Ogranicz ryzyko porażki do zera i zamknij zakład szybciej.

Fortuna z opcja early cashout

Fortuna posiada w swojej ofercie funkcję early cashout. Gracze mogą wykorzystywać ją zarówno w zakładach pojedynczych, jak i AKO. Jeśli mamy do czynienia z kilkoma zdarzeniami na kuponie, co najmniej jeden mecz musi być wytypowany poprawnie i żaden nie może być rozliczony jako przegrany, żeby opcja cash out była możliwa. Early cash-out w Fortunie może nam pomóc we wcześniejszym zamknięciu zakładu i wypłacie pieniędzy na konto główne. W innych przypadkach gracz może także zminimalizować straty finansowe dzięki użyciu cashoutu. 

STS cashout

Bukmacher STS jako jeden z pierwszy zaproponował swoim graczom opcję cash outu. Bez problemu skorzystamy z niej w zakładach przedmeczowych i tych na żywo. Nieistotne czy obstawiliśmy jeden mecz czy kilka, STS w obu przypadkach umożliwi nam funkcję cash-out. Warunkiem jest to, aby na kuponie nie było błędnie wytypowanych spotkań. Zakłady, w których dostępny będzie cashout zostaną oznaczone na pomarańczowo, więc na pewno żaden gracz ich nie przegapi. 

Zamknięcie zakładu w LV Bet

Jeśli chcesz skorzystać z opcji zamknięcia zakładu w LV Bet, możesz to zrobić tylko w określonych przypadkach. O możliwości cash outu poinformuje Cię czerwone oznaczenie na podstronie z zakładami. Wystarczy wejść w szczegóły danego zakładu i wybrać opcję wypłaty. Bukmacher LV Bet oferuje cashout na zakłady przedmeczowe oraz LIVE. Nie ma również znaczenia czy stawiamy kupon z pojedynczym zdarzeniem czy też wielokrotny. Grunt żeby żaden mecz nie był rozliczony jako przegrany i co najmniej jeden z nich był trafnie wytypowany.

Superbet - sprawdź cash-out

Superbet jako jeden z nowszych bukmacherów online również zdecydował się na udostępnienie graczom opcji cashoutu. Dzięki temu możemy zamknąć nasz zakład jeszcze przed zakończeniem wszystkich meczów na kuponie. Stawiając zakłady pojedyncze i AKO Superbet może nam udostępnić cash out. Kiedy podejrzysz na swoim koncie postawione zakłady, zielony napis “cash-out” poinformuje Cię o dostępności tej funkcji. W Superbet możesz stawiać na jednym kuponie zakłady przedmeczowe i na żywo, więc również w takim przypadku cashout bywa do dyspozycji graczy.

Totolotek z early cash out

Bukmacher Totolotek nie mógł być gorszy od konkurencji i też zadbał o funkcję cashout dla swoich graczy. Mogą oni z niej skorzystać, jeśli ewentualna wygrana będzie wyższa niż stawka, którą przeznaczyli na wkład własny. Oczywiście kupon nie może mieć żadnego zdarzenia rozliczonego jako przegrane. O dostępności cash-outu dowiemy się ze szczegółów kuponu w panelu gracza. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli graliśmy za środki bonusowe, przez wcześniejsze zamknięcie zakładu nie będą one wliczone do obrotu bonusu.

Cash-out Betclic

W Betclicu także będziecie mieć możliwość skorzystania z szybszego zamknięcia zakładu. Bukmacher Betclic udostępnia cashout przy wszystkich rodzajach zakładów. Tutaj najprawdopodobnie najczęściej spotkacie się z cashoutem gotowym do użycia. Kwota jaką możemy wcześniej wypłacić zależna jest od paru czynników. Wpływa na to minuta rozgrywki, obecny wynik, a także kursy na żywo aktualizowane przez bukmachera. Zawsze będzie to jednak suma wyższa od postawionej kwoty.

Cash out w aplikacji forBET

Bukmacher forBET jest oryginalny pod względem cashoutu. Chcąc zachęcić graczy do korzystania ze swojej aplikacji, forBET udostępnił możliwość wcześniejszych wypłat jedynie w wersji mobilnej. Wystarczy śledzić swoje postawione zakłady i sprawdzać czy obok nich nie widnieje informacja o dostępności cashoutu. Żadne zdarzenie na zagranych kuponach AKO nie może być rozliczone jako porażka. Zakłady pojedyncze również są objęte cashotuem. W forBET mamy możliwość przedwczesnego zamknięcia zakładu typując przedmeczowo oraz stawiając zakłady na żywo.

Cashout PZBuk

Początkowo PZBuk był uznawany za mało atrakcyjnego bukmachera. Po pewnym czasie osoby odpowiedzialne za PZBuk zdecydowały się na odświeżenie zarówno szaty graficznej, jak i oferty bukmacherskiej. PZBuk znalazł w niej miejsce dla opcji cash-out, której dostępność sprawdzimy w zakładce z zagranymi kuponami. Graczowi łatwo wtedy jest sprawdzić, jaką kwotę może wypłacić, jeśli zdecyduje się na zamknięcie zakładu. W PZBuk cashout obejmuje zakłady AKO, pojedyncze, na żywo i przedmeczowe.

Zamknij zakład w Noblebet

Bukmacher Noblebet na poważnie potraktował aktualizację swojej oferty. Postanowił więc zaproponować graczom funkcję cashout. Wchodząc w profil gracza i podstronę ze swoimi zakładami, przy kuponach z dostępym cash outem wyświetli się odpowiednie oznaczenie. Warto sprawdzać na bieżąco, gdyż nawet przy więcej niż jednym nie rozegranym meczu cashout może być udostępniony. W Noblebet brane są pod uwagę zakłady na żywo oraz przedmeczowe. Możemy korzystać z wcześniejszych wypłat zarówno przy kuponach złożonych z wielu zdarzeń, jak i tych pojedynczych.

TOTALbet cash out

Podobnie jak konkurenci TOTALbet zdecydował się na zaoferowanie swoim graczom możliwości szybszego zamknięcia kuponu. Cashout dostępny jest tutaj w obstawianiu na żywo, jak i tym przedmeczowym. Bukmacher bierze pod uwagę kupony AKO oraz pojedyncze. Zielony przycisk “cash out” pojawi się przy danym zakładzie, kiedy opcja przedterminowej wypłaty będzie możliwa. 

Kiedy korzystać z funkcji cashout?

Doświadczeni gracze zakładów bukmacherskich wiedzą kiedy wykorzystać cashout. Nie zawsze jest to bowiem najlepsza opcja. Czasami bardziej może się opłacać postawienie na przeciwne zdarzenie do wcześniej wytypowanego. Poza takimi sytuacjami warto użyć cash-out gdy:

  • podczas oglądania meczu na żywo zauważasz, że sytuacja na boisku nie sprzyja Twojemu typowi;
  • do rozstrzygnięcia całego kuponu zostały już tylko wydarzenia o niskich kursach;
  • pojawiają się nieprzewidziane kontuzje tuż przed meczem lub w trakcie gry;
  • przez przypadek obstawiłeś nie to zdarzenie, które zamierzałeś;

Oglądając spotkania na żywo możemy łatwo zorientować się w sytuacji na boisku, korcie itp. Warto wtedy wcześniej zamknąć zakład i oszczędzić sobie nerwów. W przypadku kiedy tylko niskie kursy zadecydują o rozstrzygnięciu kuponu, nie zrobią one dużej różnicy jeśli i tak wygramy, a możemy się nieprzyjemnie rozczarować, jeśli dojdzie do niespodzianki. Cashout może się okazać tutaj dobrym pomysłem. Kontuzje często mogą mieć spory wpływ na przebieg gry, więc dobrze jest mieć cash-out pod ręką na taką ewentualność. Zdarza się również, że możemy przez pomyłkę postawić niechciany zakład. Cashout nie zwróci nam całej stawki, ale zminimalizuje straty wynikające z takiego błędu.

Cash out to możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładu i wypłacenie mniejszej wygranej niż pierwotnie zakładano.

Niestety nie ma takiej możliwości. Jeśli ostatecznie zdecydowałeś się skorzystać z cash-out to nie możesz domagać się pierwotnej wygranej.

Nie. Cash out to oferta czasowa i bukmacher przedstawia ją w określonych momentach np. gdy masz już przegrany mecz na kuponie, cashout nie będzie dostępny.

Zakłady zawarte ze środków bonusowych nie będą się liczyły do obrotu, jeśli skorzystamy z opcji cashout.

Nie wszyscy bukmacherzy mają go w swojej ofercie, ale zdecydowana większość daje graczom możliwość skorzystania z cash-outu.