Co to jest cash out w zakładach bukmacherskich?

Spis treści
[Rozwiń]

Co to jest cash out? Jaki bukmacher oferuje taką opcją? Czy warto korzystać? Sprawdziłem jak to działa u wszystkich legalnych bukmacherów i wybrałem najlepszych z nich. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to koniecznie przeczytaj artykuł.

Najlepszy bukmacher z cashout

Sprawdziłem opcję cash out u wszystkich bukmacherów. Uważam, że ta opcja najlepiej działa u bukmachera Superbet.

  • trzy opcje wypłacenia cash out
  • możliwość wypłaty cash out gdy kwota jest niższa od stawki
  • wszystkie zakłady z cash outem oznaczone symbolem dolara
  • możliwość łączenie zakładów prematch z zakładami na żywo
  • kwota cash outu aktualizowana jest w czasie rzeczywistym

Superbet wyróżnia się tym że, oferuje aż trzy opcje wypłacania cash outu. Co więcej, każdy zakład, który objęty jest funkcją cash outu, jest wyraźnie oznaczony w ofercie bukmachera. To sprawia, że jesteśmy pewni, że nasz kupon będzie miał możliwość wcześniejszego zamknięcia. Warto również zwrócić uwagę, że jest możliwość łączenia zakładów prematch i na żywo. Na wyróżnienie zasługuje również możliwość wypłaty cash outu gdy kwota jest niższa od postawionej stawki.

Co to jest cash out?

Cashout to możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładu. Dzięki cashoutowi możesz wypłacić pieniądze zanim jeszcze wszystkie mecze na Twoim kuponie zostaną zakończone. Bukmacherzy w ten sposób pozwalają na zminimalizowanie strat, a często również na wypłatę części wygranej. 

Jeżeli postawiłeś przykładowo 5 zdarzeń na kuponie i 3 z nich już wytypowałeś poprawnie, bukmacher może nam zaproponować cash out. Szacowana wygrana będzie oczywiście niższa od tej ewentualnej, gdyby pozostałe 2 mecze również udało się trafić. Mamy jednak wtedy pewność, że nikt już nam wypłaconych środków nie odbierze. Dzięki cashout możemy ustrzec się przed sytuacją: “Ty, jeden mecz mi nie wszedł”.

Nasz ekspert przygotował również krótkie wideo, w którym w prosty sposób wyjaśnia jak działa cash out. Po tym materiale nikt nie będzie miał wątpliwości jak działa wcześniejsza wypłata:

Jak działa cashout? Przykłady

A teraz pokażę Ci jak działa cashout w praktyce. Wybrałem kupon AKO oraz SOLO.

Kupon cash out - AKO 

Gracz postawił na swoim kuponie trzy zdarzenia. Jest to zakład AKO, więc żeby otrzymać wygraną teoretycznie wszystkie 3 mecze musi wytypować poprawnie. Stawka wynosi 50 PLN, co może dać wygraną 315.92 PLN. Na jego kuponie znajdują się następujące zakład:

MeczTypKurs
AS Roma - Udinese Roma wygra1.75
Getafe - Real SociedaReal Sociedad wygra2.00
Everton - FulhamEverton wygra2.05
 • AKO: 7.18
 • stawka: 50 PLN
 • przewidywana wygrana: 315.92 PLN

Pierwszy mecz rozegrano wcześniej i Roma wygrała go 3:0, więc typ okazał się poprawny. Następnie Real Sociedad pokonał Getafe 1:0 po ciężkim boju. Ostatnie starcie odbędzie się dopiero wieczorem, więc gracz ma szansę wypłacić część wygranej, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Bukmacher daje opcję wcześniejszego wypłacenia 154 PLN i typer decyduje się na skorzystanie z cash out. Pieniądze trafiają na jego konto depozytowe i nie musi się obawiać o losy ostatniego spotkania. Gdyby poczekał na rozstrzygnięcie ostatniego meczu, przegrałby i ostatecznie zakończył grę z pustymi rękami.

Kupon cash out - SOLO 

MeczTypKurs
Arsenal Londyn - Manchester UnitedArsenal wygra3.20
 • AKO: 3.20
 • stawka: 100 PLN
 • przewidywana wygrana: 281.60 PLN

Typer zdecydował się na kupon pojedynczy. Postawił 100 PLN na zwycięstwo Arsenalu z Manchesterem United po kursie 3.20. Może więc łatwo śledzić boiskowe wydarzenia i dzięki opcji cash-out na bieżąco reagować. Postawił 100 PLN na zwycięstwo Arsenalu z Manchesterem United po kursie 3.20. Ewentualna wygrana wynosi 281.60 PLN, lecz przez długi czas utrzymuje się wynik remisowy. Bukmacher udostępnia funkcję cashout, dzięki której gracz może wypłacić 65 PLN. Oznacza to, że w momencie wcześniejszej wypłaty będzie stratny tylko 35 PLN, a nie całej stawki, gdyby chciał poczekać do końca meczu, a on nie zakończyłby się wygraną Arsenalu.

Bukmacher z cash out. Jakiego wybrać?  

Przetestowałem cash out u wszystkich legalnych bukmacherów. Ogólna zasada działania jest taka sama lecz są firmy, które się wyróżniają. Poniżej opiszę najlepsze z nich.

Superbet cash out

Na szczególne wyróżnienia zasługuje bukmacher Superbet. Uważam, że oferuje najlepszy cashout. Najbardziej podoba mi się, że aktualizacja kwoty cashout w czasie rzeczywistym, podczas trwania spotkania. I nie jest to tylko zmiana kwoty tylko po zdobyciu bramki. Cashout aktualizowany jest podczas innych kluczowych wydarzeń na boisku np. czerwona kartka.

Kolejną zaletą cashout Superbet jest to, że bukmacher oznacza zakłady z opcją cash out. Niestety ale nie wszystkie firmy informuje czy dany zakład jest objęty cashoutem. Obstawiając kupon u innych bukmacherów nie jesteśmy pewni czy cash out w ogóle będzie dostępny. Poniżej jak cash out oznacza Superbet.

Oferta cashout w Superbet

Cashout dostępny jest zarówno dla zakładów z oferty przedmeczowej jak i zakładów na żywo. Z cashout Superbet możesz, również skorzystać na zakłady mieszane (połączenie zdarzeń przedmeczowych i na żywo). 

Warto zwrócić uwagę na to, że Superbet cashout może być wypłacony nawet gdy kwota będzie niższa niż postawiona stawka. Jeśli zagramy kupon za 2 PLN to może nie jest to takie istotne, ale w przypadku wyższej stawki np. za 200 PLN warto wypłacić chociaż część postawionej kwoty. Zwłaszcza gdy mecz który mam na kuponie, nie idzie po naszej myśli.

Superbet oferuje, aż 3 opcje wypłaty cashout: 

 • Wyświetlona kwota - wypłacona zostanie tylko kwota, która jest wyświetlono, jeśli w międzyczasie kwota ulegnie zmianie to cashot nie zostanie wypłacony;
 • Dowolna kwota - wybranie tej opcji oznacza akceptację każdej zmiany kwoty;
 • Niewielka zmiana - cashout zostanie wypłacony jeśli kwota pierwotna nie zmieni się więcej niż 10%.

Opcja cash out pojawi się na kuponie jako zielony przycisk z napisem CASHOUT oraz na liście kuponów w zakładce Kupony.

Kupon Superbet caashout

WAŻNE - Nie wystarczy kliknąć tylko CASHOUT, później w ciągu 3 sekund należy jeszcze wybrać przycisk “POTWIERDŹ”. Wtedy opcja cashout zostanie zatwierdzona. 

Na koniec opowiem Ci kiedy funkcja cashout nie będzie dostępna: 

 • Na kuponie znajduje się przegrany zakład,
 • Typ który postawiłeś nie był objęty funkcją cashout,
 • Kupon został postawiany ze środków bonusowych Superbet
 • Zdarzenie znajdujące się na kuponie nie jest obecnie dostępne w ofercie Superbet, 
 • Na kuponie znajdują się zdarzenia z oferty specjalnej.

Może też zdarzyć się sytuacja, że opcja cashout będzie chwilowo niedostępna. Tzn. Twój kupon spełni wymagania cashout, ale w danym momencie będzie w trakcie modyfikacji np. padnie gol w meczu albo zakończy się spotkanie. Wtedy wystarczy chwilę odczekać i opcja cashout ponownie się pojawi.

Go Bet cash out

Kolejnym bukmacherem którego chciałbym wyróżnić jest Go bet. Podobnie jak Superbet, oferuje rozliczanie cash outu na zakłady przedmeczowe oraz live. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie rodzaje zakładów są objęte możliwością wypłaty. Zakłady z wykorzystaniem freebetów, bonusów Go Bet obstawione ze środków bonusowych oraz zakłady systemowe nie kwalifikują się do cash outu.

Go Bet podobnie jak Superbet, oznacza w swojej ofercie zakłady objęte funkcją cashout. W Go Bet cashout oznaczony jest symbolem dolara. Jeśli taki znak zobaczysz przy zakładzie który chcesz obstawić, możesz być pewny że opcja cashout będzie dostępna. Symbol ten znajduje się w po prawej stronie zakładu. Poniżej pokażę Ci jak to wygląda w ofercie.

Go Bet cashout w ofercie

Gdy już obstawisz kupon, informacje o cashoucie i jego kwocie wyświetlona ona będzie jako zielony button Cashout.

Wystarczy tylko kliknąć przycisk i potwierdzić chęć wcześniejszego zamknięcie kuponu Proste? Prawda. Ale to nie wszystko. Obok przycisku Cashout dostępny jest również przycisk ustawień gdzie będziesz mógł wybrać opcję częściowego i automatycznego cashoutu.

Najpierw wyjaśnię Ci co to jest częściowy cashout. Po wybraniu tej opcji pojawi się suwak gdzie będziesz mógł wybrać kwotę jaką chcesz wypłacić a jaką pozostawić w grze. Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się to opcja. Po wypłaceniu tylko części stawki mój kupon był cały czas w grze. 

W auto cash out dostępne są dwie opcje - manualna i automatyczna. Pierwsza pozwala ręcznie określić moment w którym kupon będzie rozliczony. Wybierając automatyczną opcję określasz limit i wartość kwoty, po osiągnięciu której chcesz, aby system automatycznie rozliczył kupon.   

Uważam, że cash out Go Bet obok Superbet jest jednym z najlepszych na rynku. Bardzo podoba mi się możliwość częściowej wypłaty i auto cashoutu. Ponadto przy zakładach live kwota cashout była cały czas aktualizowana.

Cashout u wszystkich bukmacherów

Uważam, że najlepszy cash out oferuje Superbet i Go Bet. Jednak podczas testów sprawdziłem wszystkich bukmacherów. Poniżej opowiem o kilku z nich. 

Early cash out Fortuna

Fortuna tak jak wszyscy bukmacherzy oferuję cash out. Opcja dostępna jest w zakładach SOLO i AKO zarówno w ofercie przedmeczowej jak i na żywo. 

Niestety, ale podczas obstawiania kuponu nie widziałem, czy dany zakład będzie objęty cash out. Możliwość wypłaty cash out pojawiła się dopiero później. Informacje o tym czy będziesz mógł skorzystać z cash outu znajdziesz w zakładce Moje kupony. 

Jeśli opcja cashoutu jest już dostępna to sama funkcjonalność działa dobrze. Widać to zwłaszcza zakładach live gdzie kwota cashoutu jest regularnie aktualizowana. Sprawdziłem również czy można łączyć zakłady na żywo z ofertą prematch. Niestety, ale nia ma takiej możliwości.

Kupon Fortuna cashout

Podsumowując, cash out w Fortunie działa przyzwoicie, ale nie bardzo dobrze. Brakuje mi jasnej informacji, który zakład jest objęty cash outem. Byłoby świetnie, gdyby była również możliwość łączenia zakładów na żywo z ofertą przedmeczową.

 STS cash out

Cash outu nie mogło zabraknąć u bukmachera STS. Cash outem objęte są kupony SOLO i AKO na zakłady przedmeczowe jak i live.  Funkcja cash out nie jest dostępna w kupnach maxi kombi i bezpieczny zakład. 

Niestety, ale zakłady z funkcją cash out nie są oznaczone. Zdecydowanie lepiej podoba mi się Superbet i Go Bet, gdzie od razu wiem czy dane zdarzenie będzie objęte cash outem.

W STS, dopiero po zawarciu zakładu mogłem sprawdzić czy opcja będzie dostępna. Aby sprawdzić STS cash out, wszedłem w zakładkę Moje kupony. Gdy opcja cash out jest dostępna przy kuponie pojawia się przycisk WYPŁAĆ TERAZ wraz z kwotą oferowaną przez bukmachera. 

Jeśli chodzi o zakłady live to cash out działa nieźle. Gdy opcja jest dostępna to kwota cash outu  jest regularnie  aktualizowana. 

Kupon STS cashout

Na koniec wspomnę o samej wypłacie cash outu. Tak jak napisałem wyżej, pojawia się button “WYPŁAĆ TERAZ” wraz z kwotą. Aby wypłacić trzeba kliknąć i dodatkowo potwierdzić chęć wypłaty cash outu. Jeśli chodzi o opcje dodatkowe to niestety ale w STS jest tylko: - “Akceptuj zmiany wartości CASH OUT podczas wypłacania kuponu”. To jedyna dodatkowo funkcja cash out.  Zdecydowanie brakuje możliwości częściowej wypłaty. 

Bukmacher cashout LVBET

Jeśli chcesz skorzystać z opcji zamknięcia zakładu w LV Bet, możesz to zrobić tylko w określonych przypadkach. O możliwości cash outu poinformuje Cię czerwone oznaczenie na podstronie z zakładami. Wystarczy wejść w szczegóły danego zakładu i wybrać opcję wypłaty. Bukmacher LV Bet oferuje cashout na zakłady przedmeczowe oraz LIVE. Nie ma również znaczenia czy stawiamy kupon z pojedynczym zdarzeniem czy też wielokrotny. Grunt żeby żaden mecz nie był rozliczony jako przegrany i co najmniej jeden z nich był trafnie wytypowany.

Cashout PZBuk

Początkowo PZBuk był uznawany za mało atrakcyjnego bukmachera. Po pewnym czasie osoby odpowiedzialne za PZBuk zdecydowały się na odświeżenie zarówno szaty graficznej, jak i oferty bukmacherskiej. PZBuk znalazł w niej miejsce dla opcji cash-out, której dostępność sprawdzimy w zakładce z zagranymi kuponami. Graczowi łatwo wtedy jest sprawdzić, jaką kwotę może wypłacić, jeśli zdecyduje się na zamknięcie zakładu. W PZBuk cashout obejmuje zakłady AKO, pojedyncze, na żywo i przedmeczowe.

Czy warto korzystać z cash out?

Powiem szczerze, że wielokrotnie dzięki cash out udało mi się uniknąć przegranej kuponu. To naprawdę świetna funkcja, która ma zastosowanie niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z zakładami czy jesteś doświadczonym typerem grającym od wielu lat.

Obstawiając kupon możemy być naprawdę pewni naszych zakładów, znać wszystkie szczegóły o drużynach, a potem nagle, hop! Kontuzja kluczowego zawodnika czy czerwona kartka w trakcie meczu i wszystko się zmienia. Dlatego właśnie cash out jest taki przydatny - daje nam szansę na zabezpieczenie zakładu, nawet jeśli sytuacja gwałtownie się zmienia. To naprawdę fajne, że mamy taką opcję, która pozwala nam na szybkie reagowanie i minimalizowanie strat. Cash out to takie “koło ratunkowe”, które może uratować nasze kupony.

FAQ Cashout

Cash out to możliwość wcześniejszego zamknięcia kuponu, przed rozstrzygnięciem wszystkich zdarzeń.

Jeśli kupon spełnia wymogi to opcja cash out jest cały czas dostępna. Przerwy w dostępności mogą się pojawić jedynie w momencie aktualizacji kwoty kuponu przez bukmachera np. rozstrzygnięcie jednego z zakładów.

Wszyscy legalni bukmacherzy oferują opcję cash out. Szczególnie polecamy skorzystać z tej opcji u bukmacherów Superbet i Go b

Cashout będzie niedostępny jeśli na kuponie jeden za zakładów będzie przegrany. Opcja będzie również niedostępna jeśli na Twoim kuponie znajdzie się typ nie objęty cashoutem.

Nie ma możliwości cofnięcia cashout. Gdy już potwierdziszy chęć skorzystania, to nie możesz anulować tego procesu.

Early cash out to nazwa stosowana przez bukmachera Fortuna.