Tenis ziemny zakłady bukmacherskie

Spis treści
[Rozwiń]

Ilość możliwości typowania tenisa ziemnego u bukmacherów oraz niezwykle rozbudowana oferta obstawiania różnorodnych kombinacji i wyników może, zwłaszcza nowicjuszy, przyprawić o niewielki zawrót głowy.

W naszym artykule zakłady bukmacherskie na tenis ziemny podzieliliśmy na kilka części, by łatwiej było zrozumieć sposób i opcje obstawiania tego sportu. Podpowiadamy też, który bukmacher ma najlepszą ofertę na zakłady na tenisa.

Najlepsza oferta zakładów na tenis ziemny - bukmacher

  • transmisje na żywo z najważniejszych turniejów tenisowych (m.in. Wielkie Szlemy, Roland Garros)
  • jedne z najwyższych kursów na tenisa (marża na poziomie 4 %)
  • specjalne promocje boostowe np. na zwycięstwo Świątek w danym turnieju (kurs 100.00)

Jeśli mielibyśmy wybrać jednego bukmachera z najlepszą ofertą na tenisa ziemnego byłaby to bez wątpienia Fortuna. U tego bukmachera możesz znajdziesz jedne z najwyższych kursów na tenis, gdyż bukmacher ma niską marżę na zakłady na tę dyscyplinę.

W przypadku zakładów przedmeczowych na tenis możesz znaleźć ofertę jeszcze przed samymi zawodami (np. Wielkie Szlemy), jak i na konkretne mecze w już trwającym turnieju. Często Fortuna wprowadza również zakłady na konkretnych polskich zawodników.

Warto też wspomnieć, że w ofercie Fortuny znajdziesz też promocje, z których możesz korzystać podczas obstawiania tenisa. Mówimy tu zwłaszcza o edycji akcji AKO Masters na turnieje Wielkiego Szlema. Wówczas gracz typując zakłady AKO może wziąć udział w podziale dużej puli nagród (nawet 150 tys. zł). Często zakłady na konkretne turnieje są objęte promocją Happy Hours, w której możesz typować zakłady na tenisa bez podatku.

Zakłady na tenis - pre-match czy live?

Przede wszystkim należy najpierw zdecydować, jaki rodzaj typowania nas interesuje. Poza tak zwanym typowaniem długoterminowym (na przykład zakłady na zwycięzcę turnieju przed jego rozpoczęciem) możliwe są również zakłady live i pre-match.

Tenis zakłady live

tenis zakłady sts

Zakłady na tenisa ziemnego live, czyli „na żywo” dają możliwość obstawiania w czasie rzeczywistym. W praktyce oznacza to, że podczas rozgrywki, w tym wypadku meczu tenisa, istnieje możliwość bieżącego typowania i obstawiania zakładów proponowanych przez bukmachera.

Jakie są typy na tenis w zakładach live? Można obstawić na przykład:

 • zwycięzcę meczu,
 • zwycięzcę seta,
 • dokładny wynik,
 • liczbę setów,
 • liczba setów.

Typowanie zwycięzcy meczu, może być dobrym wyborem dla początkujących graczy, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z zakładami u bukmacherów.

Tenis zakłady - transmisje live

W przypadku obstawiania zakładów na tenis w trybie live czołowi bukmacherzy udostępniają graczom transmisje meczu na żywo, jeśli taki w danym momencie się odbywa. Jest to niezwykle użyteczna, wygodna i pożądana przez graczy funkcja – często ułatwia podjęcie decyzji jaki typ zakładu obstawić. Operatorzy zakładów bukmacherskich zadbali także o przejrzysty interfejs, który zdecydowanie ułatwia obsługę kolejnych zakładów właśnie w trybie live. To, jakie wydarzenia ze świata tenisa ziemnego i transmisję których meczów zostaną udostępnione, warunkuje oferta konkretnego bukmachera.

Najlepszą i najbardziej rozbudowaną ofertę transmisji z tenisa oferuje trzech bukmacherów: Fortuna, STS i Superbet. Jakie turnieje można oglądać?

 • Fortuna - US Open, Wimbledon, Roland Garros, Davis Cup, Fed Cup ATP Next Gen, Turnieje ATP i WTA 1000, 500, 250
 • STS - wszystkie turnieje Wielkiego Szlema, wszystkie turnieje ATP i WTA, Davis Cup, Fed Cup,
 • Superbet - US Open, Roland Garros, Davis Cup, ATP Next Gen, turnieje ATP i WTA 1000, 500 i 250.

Przedmeczowe zakłady na tenis ziemny

W przypadku obstawiania tenisa ziemnego w trybie przedmeczowym, gracze, inaczej niż w trybie live, zawierają zakłady, zanim sportowcy spotkają się na korcie. W takim wypadku typy najczęściej dotyczą zwycięzcy meczu. Oczywiście w tym trybie nadal istnieje możliwość typowania i obstawienia konkretnej ilości setów, gemów czy też dokładny wynik końcowy meczu – jednak pięćdziesięcioprocentowa szansa na prawidłowe wytypowanie zwycięzcy/przegranego cieszy się większą popularnością, szczególnie wśród początkujących graczy, którzy nie chcą podejmować zbyt dużego ryzyka, nie zgłębiając najpierw tematu.

Jakie jeszcze zakłady można znaleźć w ofercie tenisowej bukmacherów?

 • handicap setowy,
 • handicap gemowy,
 • zawodnik - liczba gemów,
 • liczba gemów uder/over.

Co można obstawiać, czyli rodzaje zakładów na tenis

tenis zakłady fortuna

Po dokonaniu wyboru pomiędzy trybem life a pre-match przychodzi czas na wybór oferty, czyli w obrębie jakiego wydarzenia tenisowego zawarte zostaną zakłady. Mówiąc dokładniej, w przypadku standardowych zakładów tenisa ziemnego można wyróżnić ofertę na:

 • debel i singiel,
 • zwycięstwo zawodów singla,
 • zwycięzców zawodów debla,
 • kwalifikacje WTA,
 • kwalifikacje ATP.

Są to przykłady najbardziej popularnych rynków dla graczy obstawiających tenisa ziemnego, które dostępne są u wszystkich bukmacherów. Oczywiście obstawiać można zarówno męskie, jak i żeńskie rozgrywki tenisa ziemnego.

Wielu operatorów zakładów bukmacherskich, kierując się nie tylko sukcesami polskich tenisistów, ale też ogólnym wzrostem zainteresowania tym sportem, znacznie rozbudowała ofertę dla graczy, co z kolei wyraźnie wpływa na częstotliwość typowania tenisa ziemnego – jest to obecnie drugi, po piłce nożnej, najczęściej typowany sport w Polsce. Koło zadowolenia pomiędzy graczem i bukmacherem zamyka dobra oferta wynikająca z rosnącego zainteresowania zakładami na tenis. Jakie jeszcze zakłady można typować?

 • Zakład na zwycięstwo 1 lub 2 – zwycięstwo jednego z zawodników na koniec meczu lub ewentualnie którejś jego części – np. seta lub gema w przypadku obstawiania na żywo.
 • Poniżej/powyżej – najczęściej zakład na liczbę gemów w spotkaniu; może odnosić się także do liczby setów lub małych punktów w trakcie meczu. Możemy obstawiać punkty konkretnego gracza lub sumę punktów w spotkaniu.
 • Handicap – zakład dla wyrównania szans i uatrakcyjnienia kursów bukmacherskich. Jeśli wiemy, że dany zawodnik np. wygra swój mecz do zera, postawienie na niego z handicapem będzie dobrym pomysłem. Wtedy musi wygrać on większą przewagą setów. Handicapy są jednymi z najczęściej obstawianych zakładów. 
 • Dokładny wynik – zakład na podanie dokładnego wyniku meczu, albo ewentualnie konkretnego seta.
 • Zakłady dodatkowe – określają one poboczne wydarzenia w meczu tj. szybkość serwisu, liczba asów, błędów serwisowych lub to czy będzie dogrywka, czyli tzw. tie-break.
 • Action betting – dotyczy obstawiania LIVE. Są to szybkie zakłady na to, co wydarzy się w trakcie trwającego spotkania. Przykładowo: kto zdobędzie następny punkt, wygra gema lub całego seta. 

Gdzie obstawiać tenis - wybór bukmachera

Wstępna analiza oferty bukmacherskiej nie tylko pod względem ilości rynków, ale i dostępu oraz różnorodności zakładów specjalnych, sugeruje wybór jednego z trzech wyróżniających się operatorów zakładów bukmacherskich tenisa ziemnego: STS, Fortuny i Superbet.

Każdy z tych trzech bukmacherów oferuje oba rodzaje typowania tenisa ziemnego (live i pre-match), jednak ilość rynków do wyboru, oraz dostępność transmisji z wielu najważniejszych meczów, wyróżniają w tym wypadku STS i Fortunę. W przypadku bukmachera Superbet możemy liczyć jedynie na transmisje tenisowe z udziałem najważniejszych graczy, najczęściej faworytów, gdzie kurs takiego zakładu raczej nie będzie szczególnie wysoki.

Biorąc pod uwagę właśnie takie czynniki, jak ilość dostępnych transmisji z trwających aktualnie meczów tenisowych oraz przejrzystość trybu live, który umożliwia bezproblemowe zawieranie zakładów na podstawie własnych obserwacji dokonywanych w czasie rzeczywistym – trzeba przyznać, że obaj operatorzy – STS i Fortuna – zdecydowanie zadbali o graczy i ich wygodę w tej kwestii. Jednak pomimo tego, że bukmacher STS prezentuje najszerszą dostępną ofertę zakładów na tenisa ziemnego, to szalę zwycięstwa na stronę Fortuny przechyliła ocena oferty ze względu na wysokość kursów, które zwykle korzystniej prezentują się właśnie w ofercie tego bukmachera.

Koniec końców - chyba każdy się zgodzi, że w przypadku zakładów bukmacherskich i typowania wyników, nadal najważniejsza jest możliwość zdobycia jak najwyższej wygranej.

Dodatkowym smaczkiem dla graczy, przemawiającym za wyborem bukmachera Fortuna, może być nietuzinkowa oferta zakładów specjalnych proponowanych często przez tego operatora – jak na przykład typowanie lewo- lub praworęcznego zwycięzcy Wimbledonu czy oferta zakładów specjalnych na Polaków przed Wielkim Szlemem.

 • 10 PLNfreebet za kod promocyjny
 • 300 PLNbonus na Fury - Usyk
 • 20 PLNfreebet bez depozytu
 • 5 PLNbonus za kupon
 • 300 PLNzakład bez ryzyka
KOD PREZENTF
Kopiuj kod
Odbierz 335 + 300 PLN

To oczywiście nie wszystko – najlepsi bukmacherzy udostępniają graczom kilkadziesiąt rynków, a obstawianie tenisa ziemnego wciąż zyskuje na popularności. Początkujący gracze prawdopodobnie ograniczą się do wytypowania i zawarcia zakładu na zwycięzcę meczu lub turnieju. Warto jednak wiedzieć, że bukmacherzy przyjmują też zakłady na zwycięzcę 1. seta, zakłady na konieczność rozegrania piątego seta czy zakłady na handicap setowy.

Tak więc duży wyborów rynków i spora ilość rodzajów zakładów na tenisa daje duże pole do popisu. Jednak przed wytypowaniem faworyta meczu oraz wyniku, jakim zmiażdży rywala – a już na pewno przed obstawieniem zakładów u bukmachera – dobrze zwrócić uwagę na pewne czynniki, które mogą mieć niemały wpływ na przebieg meczu, a nawet jego wynik końcowy.

Zakłady bukmacherskie na tenis - jak obstawiać?

Jak w każdej dziedzinie sportu i życia, przed podjęciem pewnych działań i ważnych decyzji, warto zapoznać się ze szczegółami sprawy. Nie jest inaczej w przypadku typowania tenisa ziemnego, a zakłady bukmacherskie wiążą się, rzecz jasna, z pieniędzmi. Starając się ograniczyć ryzyko i jak najlepiej wytypować wynik lub przebieg wydarzeń na tenisowym korcie, a ostatecznie obstawić wybraną opcję, warto pamiętać o pewnych niuansach, które niekiedy znacząco wpływają na rozgrywkę:

 • w jakich warunkach pogodowych będą grali zawodnicy,
 • na jakiej nawierzchni odbywa się mecz – trawiastej, akrylowej czy asfaltowej,
 • czy któryś z tenisistów typowanego meczu jest leworęczny, a jeśli tak, to w jaki sposób może wpłynąć to na skuteczność jego ataku,
 • czy leworęczny zawodnik ma przewagę i tym samym osłabia możliwości obronne niektórych przeciwników, czy też nie ma to znaczenia dla większości zawodników

Okazuje się na przykład, że niektóre badania i statystyki wskazują na przewagę leworęcznych graczy – procentowa średnia zwycięstw powyżej 50%. Każdy tenisista czy innego rodzaju sportowiec, uprawiający swoją dyscyplinę zawodowo, ma silne i słabe strony, lepsze i gorsze dni – dlatego też czynników, o których warto pamiętać i które należałoby wziąć pod uwagę przed typowaniem tenisa, jest tak samo dużo, jak możliwości zakładów bukmacherskich. Przydatna może okazać się wiedza o poszczególnych zawodnikach i zawodniczkach. Część tenisistów traci lub zyskuje przewagę na nawierzchni trawiastej.

Poświęćmy jeszcze chwilę rodzajom nawierzchni na kortach.

 • ceglana (clay) – charakterystyczne pomarańczowe korty, na których piłka odbija się wyżej i wolniej. Dzieje się tak dlatego, bo nawierzchnia ta jest szorstka i występuje na niej duże tarcie. W meczach na ceglanej nawierzchni mamy często długie wymiany i małą liczbę asów serwisowych. To na nich rozgrywa się French Open, gdzie dominują szybsi i zwrotniejsi zawodnicy. Mniej ważna jest w tym przypadku siła graczy.
 • twarda (hard) – twarde korty, które nazywane są szybkimi i gdzie piłka odbija się na średniej wysokości. W tym przypadku dużo zależy od konkretnego miejsca, w którym położony jest kort. Piłka porusza się na nich z większą prędkością, co niekoniecznie musi odpowiadać wolniejszym tenisitom. Na twardej nawierzchni rozgrywane są US Open oraz Australian Open.
 • trawiasta (grass) – najszybsze z wymienianych rodzajów kortów to te trawiaste. Piłka odbija się tu nisko i mamy do czynienia z szybkimi i krótkimi wymianami. Często obserwujemy asy serwisowe, a najważniejszym turniejem rozgrywanym na trawie jest oczywiście Wimbledon. Na takich kortach królują wysocy i silni zawodnicy o słusznej budowie ciała i dysponują mocnym serwisem. 
 • dywanowa (carpet) – korty które znajdziemy przede wszystkim w halach. Piłki osiągają stosunkowo średnie prędkości, ale nie rozgrywa się na nich żadnego z wielkich turniejów. Nazwa pochodzi od możliwości zainstalowania i zdemontowania kortu w dowolnym momencie - rozwinąć i zwinąć jak dywan.

Ponadto operatorzy zakładów udostępniają statystyki oraz inne dane liczbowe, które mają za zadanie pomóc w typowaniu tenisa.

Najważniejsze turnieje w tenisie

Są to Wielkie Szlemy, czyli cztery największe imprezy tenisowe. Australian Open, US Open, French Open (Roland Garros) oraz Wimbledon. Odbywają się one w różnym czasie, więc poniżej prezentujemy ich cykliczny przebieg

Australian Open - II połowa stycznia (Melbourne),

Sezon wielkoszlemowy rozpoczyna się wraz z Australian Open, który jest pierwszym z najważniejszych turniejów rozgrywanych w ciągu roku. Początek datuje się na drugą połowę stycznia, a mecze rozgrywane są w Melbourne. Po raz pierwszy turniej odbył się w 1905 roku, a od 1988 spotkania rozgrywane są na twardej nawierzchni. Najwięcej wygranych na koncie w AO ma obecnie Novak Djoković. Serb wygrywał w Australii już osiem razy i jest też aktualnym obrońcą tytułu mistrza. W żeńskim tenisie nowoczesnym królowała Serena Williams, która wygrywała siedmiokrotnie.

French Open (Roland Garros) - przełom maja i czerwca (Paryż),

Po turnieju w Australii przychodzi czas na pierwszy turniej w Europie. Na przełomie maja i czerwca w Paryżu rozgrywany jest French Open. Tutaj mecze odbywają się na nawierzchni ceglastej, a sam turniej rozgrywany jest od 1891 roku. Na początku uznawany był za mistrzostwa Francji, a mecze rozgrywano na trawiastej nawierzchni, ale od 1912 roku stan rzeczy się zmienił i dziś oglądamy zawodników na charakterystycznych pomarańczowych kortach. Tutaj króluje Rafael Nadal. Hiszpan wygrywał w Paryżu już 12 razy. Z kolei w kategorii żeńskiej prowadzi Chris Evert, która zwyciężyła tutaj siedmiokrotnie.

Wimbledon - przełom czerwca i lipca (Londyn),

Na przełomie czerwca i lipca rozgrywamy w Londynie słynny Wimbledon, czyli najstarszy turniej wielkoszlemowy na świecie. Po raz pierwszy w londyńskiej dzielnicy rozegrano go w 1877 roku, a mecze rozgrywane są na przepięknych trawiastych kortach. Początkowo nazywał się The Championships, a tradycja wymaga obecności rodziny królewskiej Wielkiej Brytanii. Najlepszym tenisitą na angielskich kortach jest Roger Federer. Szwajcar zwyciężył w Londynie już osiem turniejów. Z kolei wśród pań rekord dzierży Martina Navratilova, która wygrywała dziewięciokrotnie turnieje singlowe, a gdyby doliczyć do tego wersję deblową i mikstową, Czeszka ma na koncie 20 triumfów w Londynie.

US Open - przełom sierpnia i września (Nowy Jork)

Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w tenisie ziemnym, czyli US Open organizowane są na przełomie sierpnia i września w Nowym Jorku. Jest to jednocześnie ostatni z wielkoszlemowych turniejów w tenisowym kalendarzu. W Ameryce gramy na kortach twardych, a po raz pierwszy rozegrano tutaj ten turniej w 1881 roku. Na tle pozostałych rozgrywek wyróżnia go przede wszystkim gigantyczna pula nagród. W 2019 roku suma pieniędzy wyniosła 53 miliony dolarów, więc jak sami widzicie niejeden zawodnik może się zauważalnie wzbogacić. W US Open rekordy wygranych należą do zawodników występujących jeszcze przed drugą wojną światową. Po siedem zwycięstw zanotowali amerykańscy tenisiści - William Larned, Richard Sears, William Tilden, a wśród kobiet najlepsza jest wciąż Molla Mallory, która wygrywała tutaj aż osiem razy. Z wciąż aktywnych tenisistów najlepiej wypadają Federer z pięcioma triumfami i Serena Williams z sześcioma.

Tenis zakłady bukmacherskie - podsumowanie

Z pewnością wśród graczy znajdą się zarówno amatorzy obstawiania tenisa ziemnego w sposób przemyślany, z niemal matematyczną dokładnością, po wcześniejszym research’u, jak i tacy, którzy wybiorą i obstawią tenis w ciemno, ufając losowości rozgrywek sportowych.

À propos! Warto również pamiętać, że zaskakujących, zmieniających w ostatniej sekundzie wynik meczu sytuacji w sporcie nigdy nie zabraknie. Być może wielu z nas w przeszłości było już świadkiem nieprawdopodobnych zwrotów akcji i heroicznych wyczynów najlepszych atletów świata, zmieniających losy meczu w ostatniej chwili. Na tym polega piękno sportu: „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”, jak głosi słynny cytat. Zarówno sport, jak i zakłady bukmacherskie są i zawsze będą nieprzewidywalne. Na ostateczny sukces (w każdej dziedzinie) składa się często wiele poświęceń, wyrzeczeń, pracy, inwestycji, a czasem nawet szczypta szczęścia. Istnieje wielka szansa, że odpowiednia proporcja tych składników, zmieszana razem we właściwym czasie i miejscu – przyniesie wygraną. Nie tylko w zakładach bukmacherskich, tenisie czy innej dyscyplinie sportowej, ale też w życiu prywatnym czy zawodowym.

Podsumowując, w ofercie bukmacherskiej dotyczącej zakładów tenisa ziemnego, można wyróżnić trzech wyróżniających się operatorów zakładów. Jeśli wziąć pod uwagę ilość rynków, transmisji oraz możliwości typowania w trybie life, prym wiodą STS oraz Fortuna. Obaj bukmacherzy proponują intuicyjny design i przejrzysty interfejs, który docenili zarówno doświadczeni, jak i początkujący gracze. Jedynie kwestia kursów może być ostatecznym czynnikiem przemawiającym za Fortuną, choć warto też wspomnieć, że STS często w sposób specjalny traktuje graczy chcących obstawiać mecze polskich reprezentantów – Igi Świątek i Huberta Hurkacza. W takim wypadku pojawia się kilkanaście ekskluzywnych rynków.

Bardzo dużo. Tenis jest po piłce nożnej najczęściej obstawianym sportem w zakładach bukmacherskich.

Najlepiej oglądać mecze, które grasz LIVE. W przypadku match trackerów zawsze dostaniesz informacje z minimalnym opóźnieniem, a to może być tutaj kluczowe.

Najlepiej zakładać się na turnieje wielkoszlemowe. Bukmacherzy oferują wtedy dużo ciekawych promocji specjalnych.

Bardzo ważna będzie nawierzchnia, na której pojedynkują się zawodnicy. Według ekspertów to kluczowy aspekt przy wynikach wielu turniejów.