Co obstawiać

Zakłady bukmacherskie na żółte i czerwone kartki

Na zdjęciu znajduje się sędzia, pokazujący czerwoną kartkę.
Spis treści
[Rozwiń]

Dużym atutem każdego bukmachera są różnorodne zakłady na konkretne zdarzenia. Czasem w meczu dwóch wyrównanych drużyn ciężko o wytypowanie rezultatu, więc wielu gracz wybiera alternatywę w postaci, chociażby zakładów na żółte i czerwone kartki. Opcja jest o tyle ciekawa, że wielu bukmacherów oferuje wiele wariantów obstawienia kartek np.: ich ilości  w meczu lub otrzymanie upomnienia przez konkretnego zawodnika. Na ich występowanie podczas spotkań piłki nożnej wpływają także czynniki pozasportowe, które typerzy mogą wziąć pod uwagę i tym samym oszacować ich ilość z większym prawdopodobieństwem sukcesu. Jeśli chcemy zagrać zakład związany z kartkami, powinniśmy dobrze wyselekcjonować bukmachera, gdyż oferta firm jest bardzo zróżnicowana i czasem po prostu nie możemy znaleźć interesującej nas pozycji. W takim wypadku opłacalnym wyjściem będzie otwarcie nowego konta i przy okazji  zgarnięcie bonusu powitalnego u innego bukmachera, który da nam szansę na większy profit podczas gry.

Rodzaje zakładów na kartki

Większość legalnych polskich bukmacherów proponuje w swojej ofercie różne warianty zakładów na kartki. Z racji, że te koloru żółtego są niepodważalnie częściej wyciągane przez sędziego, ilość propozycji na zakłady kartek w tej barwie jest znacznie bardziej rozbudowana. Warto zacząć więc od największego wymiaru kary, który nie zdarza się aż tak często, czyli popularnej „czerwieni”.

Zakłady bukmacherskie na czerwoną kartkę

Czy w meczu padnie czerwona kartka? To podstawowy i bardzo ogólny zakład, ale on sam pozwala na dodanie do swojego kuponu bardzo atrakcyjnego mnożnika. Przykładowo w spotkaniu Pucharu Ligi pomiędzy Tottenhamem a Brantford kurs wynosi aż 5.55.

Grafika przedstawia przykładowe zestawienie kursów na pokazanie czerwonej kartki w meczu przez sędziego.

Kolejnym zakładem jest czerwona kartka dla konkretnego gracza. Prawdopodobieństwo wytypowania takiego zdarzenia jest niewielkie, ale kursy mogą zrobić wrażenie. Przykładowo, jeśli we wspomnianym meczu kartką koloru czerwonego zostanie ukarany Heung-Min Son, dostaniemy mnożnik w wysokości 151.00. Przy bardziej prawdopodobnym wariancie, czyli czerwieni Sergio Reguiliona (obrońca) kurs wyniesie już 41.00.

Grafika przedstawia zakłady na otrzymanie żółtej kartki przez konkretnego zawodnika.

W kwestii czerwonych kartek bukmacherzy udostępniają także opcję zakładu, że kartkę wspomnianego koloru otrzyma konkretna drużyna. Jeśli Tottenham posiada szybkich i często dryblujących piłkarzy, daje to możliwość spóźnionego wejścia, któregoś z obrońców Brentford i w efekcie tego czerwień.

Grafika przestawia zakłady proponowane przez bukmachera Betclic na otrzymanie czerwonej kartki przez gospodarzy lub gości.

 Zakłady bukmacherskie na żółte kartki

Nie trzeba być miłośnikiem piłki nożnej, by zdawać sobie sprawę, że upomnienia w postaci żółtych kartoników występują znacznie częściej, niż kary w formie kartoników barwy czerwonej. Częstotliwości ich pokazywania warunkuje również większą ilość zakładów na pojawienie się ich w meczu.

Dostępne warianty na żółte kartki:

 • Drużyna otrzyma więcej żółtych kartek (gospodarze, remis, goście)
 • Drużyna otrzyma więcej żółtych kartek: podwójna szansa (gospodarze/remis, gospodarze/goście, goście/remis)
 • Handicap kartkowy (obstawiamy drużynę, która uzyska więcej żółtych kartek, lecz na starcie ma dodaną lub odjętą konkretną liczbę kartek np.: jeśli postawimy Tottenham +1, oznacza to, że więcej kartek mają otrzymać „Koguty” i zaczynają dodatkowo z jedną dodatkową kartką)
 • Suma kartek (w przypadku zakładu powyżej 3,5, w meczu muszą paść, co najmniej 4 kartki
 • Ilość kartek gospodarzy
 • Suma kartek gości
 • Dokładna liczba kartek
 • Dokładna liczba kartek uzyskana przez gospodarzy lub gości
 • Liczba kartek: przedziały (wielu bukmacherów udostępnia również przedziały kartek w całym meczu lub uzyskane przez konkretną drużynę np.: w meczu padnie od 4 do 5 kartek)
 • Żółta kartka do x minuty (ten typ zakładu jest częściej widywany w zakładach live, jednak występuje również w pozycjach prematch. Polega on na obstawieniu czy np.: do 30 minuty padnie żółta kartka)
 • Żółte kartki w pierwszej połowie (analogiczne zakłady do tych na całe spotkanie, często są również dostępne na pierwszą połowę meczu)
 • Drużyna otrzyma żółtą kartkę jako pierwsza
 • Drużyna otrzyma żółtą kartkę jako ostatnia

Gdzie obstawiać żółte i czerwone kartki?

Zakłady na czerwone i żółte kartki udostępnia większość legalny polskich bukmacherów. Nie wszystkie firmy mają jednak satysfakcjonującą ilość zdarzeń, które zrealizują wizję typerską bardziej wymagających graczy. Którzy bukmacherzy mają najlepsze oferty na obstawianie kartek?

Grafika przedstawia kursy na otrzymanie żółtej lub czerwonej kartki przez zawodników.

Ogromnym zaskoczeniem i to w bardzo pozytywnym sensie okazał się LV Bet. Bukmacher ten proponuje jedną z najbogatszych ofert na rynku na konkretne zdarzenia, umożliwiając zagranie nawet kilkuset wariantów. Różnorodność występuje także przy zakładach na kartki. Firma ta jako jedna z niewielu umożliwia obstawienie otrzymania czerwonej lub żółtej kartki przez konkretnego gracza. To bardzo ważny atut, gdyż wspomniane typy zapewniają bardzo wysokie kursy i cieszą się coraz większą popularnością wśród graczy. Jeśli jesteś graczem, który ceni sobie wyszukane zakłady, LV Bet będzie bezapelacyjnie słusznym wyborem. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta u tego bukmachera, zarejestruj się z kodem promocyjnym PREZENT, by odebrać jeden z najwyższych bonusów powitalnych na rynku. Do zgarnięcia są m.in. 20 zł bez depozytu, czy też zakład bez ryzyka do kwoty 333 zł. Ponadto LV Bet gwarantuje nowym użytkownikom bardzo wysoki bonus od wpłaty do 3000 zł.

Podczas obstawiania zakładów na kartki, warto skorzystać także z usług Betclic. W przypadku tego bukmachera oferta nie jest może, aż tak okazała, jak u poprzedniej firmy, ale z pewnością zaspokoi podstawowe oczekiwania w zakresie zakładów na kartki. W ofercie Betclic, jeśli chodzi o topowe spotkania, znajdują się prawie wszystkie możliwe i wcześniej wymienione zakłady. Schodki zaczynają się często, jeśli chcemy obstawić kartkę u konkretnego zawodnika. Nie jest to jednak stały brak, gdyż wspomniany zakład pojawia się cyklicznie przy najważniejszych meczach oraz w zakładach live. Handicapy, przedziały kartek, zakłady powyżej/poniżej – Betclic powinien spełnić oczekiwania nawet bardziej wymagających konsumentów.

Graczom, którzy nie wymagają bardzo rozbudowanej sekcji zakładów na kartki, ale często zdarza zagrać im się podstawowe pozycje ze wspomnianej puli, dobrym wyjściem będzie wybranie Fortuny. Mimo że oferta kartkowa jest tutaj na poziomie podstawowym, to całokształt bukmachera możemy ocenić na najwyższym krajowym poziomie. Wysokie kursy, liczne transmisje spotkań na żywo, bonusy. Fortuna ma również jeden z najwyższych bonus powitalny, z którego skorzystać będą mogli nowi klienci.

Zdjęcie przedstawia sędziego, który pokazjue

Zakłady na żółte i czerwone kartki – na co zwrócić uwagę?

Warunki Atmosferyczne a kartki

To bardzo prosta zależność, ale jakże ważna. Pogoda jest bardzo ważnym czynnikiem przy typowaniu ilości kartek w meczu. Typowo „angielska” pogoda sprzyja niedokładnym podaniom, niekontrolowanym wślizgom i nieprzewidywalnością. To idealne warunki, by mecz obfitował w kartki. Logicznym skutkiem deszczu jest więcej strat, które należy naprawić i często ratować się faulem. Wielokrotnie również wślizg, który miał nawet nie dotrzeć do przeciwnika, trafia prosto w jego nogi. Takie niekontrolowane sytuację, powodują koniec końców intensywniejszą pracę arbitrów.

Sędziowie, a kartki w meczu

Przepisy są jednakowe dla wszystkich, jednak ich interpretacje mogą być już całkowicie różne. Taki stan rzeczy występuje w pracy piłkarskich sędziów. Przy obstawianiu kartek, warto analizować poczynania konkretnych arbitrów i zapoznać się z ich statystykami, których pełno w internecie. Niektórzy sędziowie są znacznie wrażliwsi na brutalne zagrania i chętniej sięgają po żółte kartki. Dodatkowo po wprowadzeniu VAR-u do czołowych lig na świecie, ciężko ukryć jakikolwiek boiskowy występek. Nawet najlepiej zakamuflowane nieczyste zagranie, może zostać przeanalizowane przez system wideoweryfikacji, kończąc spór kartką.

Profil drużyny i ranga meczu

Twardo grający defensorzy w zestawieniu z szybkimi i dynamicznymi skrzydłowymi to już dobry argument, by do overu kartkowego dorzucić jeden kartonik więcej. Jeśli wiemy, że zawodnicy o podobnym profilu do wspomnianych występują w meczu, możemy także skusić się i przejrzeć statystyki kartkowe konkretnej drużyny. Takie działanie da podstawę do oszacowania ilości pokazanych kartek. Ważny jest także prestiż spotkania. W starciach z dużą stawką na szali zakładać można, że zawodnicy będą grali zdecydowanie mniej asekuracyjnie i w ich zagraniach nie będzie aż tyle kalkulacji, co zazwyczaj. Nie jest to oczywiście reguła, ale na pewno dobry trop i argument do podparcia swojego typu.   

Gdzie znaleźć zakłady na kartki?

Bukmacherzy na największe piłkarskie spotkania proponują bardzo dużo różnorodnych zakładów. Nic dziwnego, więc, że ciężko odnaleźć pożądaną przez nas opcje. Zakłady na kartki są dość odległą pozycją, więc trzeba nieco się naszukać, by je odnaleźć. Niektórzy bukmacherzy proponują jednak bardzo ciekawą opcję, jaką są filtry zdarzeń. Dzięki nim błyskawicznie możemy zlokalizować szukaną dziedzinę.

Nie. Zakłady na kartki są dostępne przeważnie na najpopularniejsze mecze piłkarskie.

Bardzo szeroką ofertę z dobrymi kursami oferuje LVBet.

W ofercie Live również znajdziemy zakłady na żółte i czerwone kartki.

Czasem mniej popularne zdarzenia, jak typy na kartki, znajdują się na samym dole oferty. Warto w takim przypadku korzystać z filtrów zdarzeń lub cierpliwie przeszukać dostępną ofertę.

Poradniki

Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Obstawianie meczów. Jak i gdzie zacząć obstawiać mecze online w zakładach bukmacherskich?
Zabierając się za grę u bukmachera każdy z nas-typerów widzi już oczami wyobraźni te gigantyczne sumy, które lada dzień pojawią się w…
Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium – historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w Polsce

Bukmacher Milenium przez lata wpisywał się w krajobraz zakładów sportowych w naszym kraju i bardzo długo cieszył się dobrymi opiniami wśród samych…
Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku ✅ Wygrywaj 12% więcej u wybranych buków

Bukmacherzy bez podatku – to hasło jest wyszukiwane przez graczy bardzo często. W Polsce podatki od gier mocno utrudniają zakłady bukmacherskie, ale…
zobacz wszystkie