Zakłady bukmacherskie na żółte i czerwone kartki

Spis treści
[Rozwiń]

Zakłady bukmacherskie od dłuższego czasu dają nam możliwość obstawiania nie tylko bezpośrednich rozstrzygnięć, ale i wielu innych zdarzeń meczowych. Czy warto obstawiać zakłady na kartki? Jeśli tak to gdzie i w jaki sposób? Na co zwracać uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Zakłady na kartki - których bukmacherów wybrać?

Choć zakłady na kartki są dość powszechnym elementem oferty polskich bukmacherów to trzech z nich wyraźnie wybija się ponad konkurencję.

  • żółte kartki stanowią składową wielu zakładów łączonych
  • duża liczba linii under/over na zakłady kartkowe
  • zakłady na dokładną liczbę kartek
  • możliwość obstawiania zakładów na kartki bez ryzyka (do 100 PLN) dzięki rejestracji w STS z kodem PREZENTST
  • wysokie kursy zakładów na kartki
  • zakłady na kartki w sekcji Superbets (zakłady np. na 1,5 kartki)
  • szeroka oferta zakładów na kartki
  • możliwość obstawiania zakładów na kartki za freebet (35 PLN) dzięki rejestracji z kodem PREZENTSB
  • opcja umieszczania zakładów na kartki w kuponach tworzonych przez BetArchitekt
  • duży wybór zakładów na kartki
  • opcja tworzenia kombinacji po wysokich przelicznikach
  • możliwość obstawiania zakładów na kartki bez ryzyka (d0 1230 PLB) dzięki rejestracji z kodem PREZENTFB

Sprawdziliśmy oferty zakładów na żółte i czerwone kartki u wszystkich legalnych bukmacherów online i w naszej ocenie najlepsze znajdziesz w STS, Superbet i forBET. Poniżej więcej szczegółów.

STS - zakłady na kartki w imponującej liczbie

sts zakłady na kartki

STS wyróżnia się w zakresie zakładów na żółte i czerwone kartki pod kilkoma względami. W regulaminie STS żółte kartki są liczone w następujący sposób:

 • Żółta kartka - 1 punkt
 • 2 x żółta kartka - 3 punkty
 • Bezpośrednia czerwona kartka - 2 punkty

W STS żółte kartki stanowią składową wielu zakładów łączonych. Gracze mogą kombinować tego typu selekcje z liczbą goli czy liczbą rzutów rożnych. Bukmacher ten, przed najważniejszymi spotkaniami daje wyjątkowo szeroki wybór takich zakładów.

W oczy rzuca się również liczba linii under/over na zakłady kartkowe. Bywa, że jest ich nawet 5 lub 6, co oznacza że typujemy powyżej/poniżej w odniesieniu do 3,5 kartki jak również nawet 7,5. Tak szeroka oferta daje graczom duży komfort wyboru.

Nie można również zapominać, że bukmacher STS umożliwia wytypowanie konkretnej liczby kartek. Zakłady te dają zatem szansę trafienia wyjątkowo wysokich kursów.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w typowania zakładów na kartki warto założyć konto w STS z kodem promocyjnym. Umożliwi on otrzymanie zakładu bez ryzyka do 100 PLN. Dzięki temu, nawet jeśli twój zakład na kartki nie wejdzie, otrzymasz zwrot stawki kuponu.

Wysokie kursy i bogactwo wyboru - żółte kartki w Superbet

Żółte kartki to zagadnienie, które Superbet potraktował bardzo poważnie. Zaimplementował u siebie rozwiązania zaczerpnięte od najlepszych bukmacherów w naszym kraju, dlatego jego oferta jakościowo nie odbiega od oferowanej przez liderów rynku.

Tym co daje argumenty ku temu, aby umieścić bukmachera Superbet w trójce najlepszych bukmacherów pod kątem zakładów na kartki są wysokie kursy. Porównując przeliczniki analogicznych selekcji u innych operatorów, Superbet wypada na ich tle wyjątkowo korzystnie.

Należy też pamiętać, że kartki są elementem zakładów z sekcji Superbets, a linia 1,5 kartki jaką można obstawiać jest tylko incydentalnie spotykana w ofertach innych operatorów.

Punkty za kartki - forBET i jego oferta

Na tle rynkowych konkurentów wyróżniają się również zakłady kartkowe w zakładach bukmacherskich forBET. Poza dużym wyborem i standardowymi selekcjami, ciekawą opcją jest możliwość umieszczania zakładów na kartki w kuponach tworzonych przez BetArchitekt.

W wielu przypadkach można stworzyć wówczas kombinacje o bardzo wysokich przelicznikach, których nie proponuje żaden inny polski bukmacher. W forBET żółta kartka to 10 punktów, czerwona 25, zaś dwie żółte skutkujące czerwoną to 35 “oczek”.

Zakłady na żółte kartki w zakładach bukmacherskich

Polscy bukmacherzy bardzo profesjonalnie podeszli do zagadnienia zakładów na żółte i czerwone kartki i proponują pod tym względem bardzo szerokie spektrum wyboru.

Nie trzeba być miłośnikiem piłki nożnej, by zdawać sobie sprawę, że upomnienia w postaci żółtych kartoników występują znacznie częściej, niż kary w formie kartoników barwy czerwonej. Częstotliwości ich pokazywania warunkuje również większą ilość zakładów na pojawienie się ich w meczu.

forbet zakłady na kartki

Do najważniejszych selekcji zaliczamy:

 • Powyżej/poniżej - liczba kartek
 • Powyżej/poniżej punktów za kartki
 • Która drużyna otrzyma więcej kartek?
 • Która drużyna więcej punktów za kartki?
 • Czy zawodnik otrzyma żółtą/czerwoną kartkę?
 • Kto otrzyma pierwszą kartkę w meczu?
 • Kiedy zostanie pokazana pierwsza kartka?

Zakłady typu poniżej/powyżej odnoszą się do konkretnych wartości. Najczęściej są to liczby 3,5 oraz 4,5. Naszym zadaniem jest zdecydować czy sędzia pokaże więcej lub mniej kartoników niż wskazany pułap.

Ciekawym rozwiązaniem są natomiast zakłady na punkty za kartki. Najczęściej stosuje się zasadę, w której żółtej kartce odpowiada 10 punktów, czerwonej 25, zaś w sytuacji kiedy gracz otrzyma 2 żółte kartki w jednym meczu, naliczane jest 35 “oczek”. Taki mechanizm otwiera nowe możliwości na zakłady powyżej/poniżej oraz bezpośrednie pojedynki.

Rodzaje zakładów na czerwone kartki

Czy w meczu padnie czerwona kartka? To podstawowy i bardzo ogólny zakład, ale on sam pozwala na dodanie do swojego kuponu bardzo atrakcyjnego mnożnika. Przykładowo w spotkaniu Pucharu Ligi pomiędzy Tottenhamem a Brantford kurs wynosi aż 5.55.

Kolejnym zakładem jest czerwona kartka dla konkretnego gracza. Prawdopodobieństwo wytypowania takiego zdarzenia jest niewielkie, ale kursy mogą zrobić wrażenie. Przykładowo, jeśli we wspomnianym meczu kartką koloru czerwonego zostanie ukarany Heung-Min Son, dostaniemy mnożnik w wysokości 151.00. Przy bardziej prawdopodobnym wariancie, czyli czerwieni Sergio Reguiliona (obrońca) kurs wyniesie już 41.00.

W kwestii czerwonych kartek bukmacherzy udostępniają także opcję zakładu, że kartkę wspomnianego koloru otrzyma konkretna drużyna. Jeśli Tottenham posiada szybkich i często dryblujących piłkarzy, daje to możliwość spóźnionego wejścia, któregoś z obrońców Brentford i w efekcie tego czerwień.

Na co zwracać uwagę obstawiając zakłady na żółte kartki?

Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na to czy zakłady na kartki są dla gracza interesującą opcją do umieszczenia na swoim kuponie. Im więcej zmiennych weźmie pod uwagę, tym większa jest szansa, że prawidłowo oceni prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia, które typuje. Przeprowadzając analizę przedmeczową, gracz powinien zwrócić szczególną uwagę na siedem zagadnień:

 • Arbiter spotkania

Jak powszechnie wiadomo, każdy sędzia prowadzi zawody w unikalnym dla siebie stylu. Niektórzy pozwalają na ostrą grę, inni wychwytują każde, nawet najmniejsze przewinienie. Są i tacy, którzy nie tolerują jakiejkolwiek dyskusji na temat podejmowanej przez nich decyzji i pokazują za to żółte kartki.

Statystyki odgwizdywanych fauli, a przede wszystkim liczby kartoników są ogólnodostępne na stronach organizatorów rozgrywek. Warto zapoznać się z tymi danymi przed meczem, gdyż mogą mieć fundamentalny wpływ na decyzję o zawarciu konkretnego zakładu.

 • Charakterystyka gry piłkarzy

W niemal każdym zespole znajdziemy zawodników, którzy są kojarzeni z tzw. “czarną robotą”. To piłkarze odpowiedzialni za destrukcję, często grający ostro i nierzadko przekraczający przepisy. Są oni szczególnie narażeni na to, że obejrzą kartkę, dlatego ich identyfikacja może się okazać niezwykle pomocna. Działanie takie jest szczególnie użyteczne, nie tylko jeśli rozważamy typ na “żółtko” dla gracza X, ale i wówczas, gdy interesują nas zakłady na czerwone kartki. Pamiętajmy, że takie selekcje są opisywane bardzo wysokimi kursami.

 • Specyfika drużyny i przyjęta taktyka

Duży wpływ na nasze decyzje odnośnie zakładów na kartki musi mieć taktyka jaką ma w zwyczaju zaordynować trener interesującej nas drużyny. Należy pamiętać, że zespoły broniące się w niskim pressingu zazwyczaj nie są tymi, które kolekcjonują kartki na potęgę. Najlepsze kandydatury stanowią te ekipy, które starają się odebrać piłkę stosując wysoki pressing.

Niemały wpływ ma również liczba zawodników w składzie, którzy naturalnie dla siebie preferują grę na granicy przepisów oraz to w jaki sposób trener motywuje swoich graczy do osiągnięcia dobrego wyniku.

 • Specyfika ligi

Wbrew obiegowym opiniom, najwięcej żółtych kartek niekoniecznie zobaczymy w meczu angielskiej Premier League czy Championship. W tamtejszych rozgrywkach pozwala się piłkarzom na relatywnie dużo i nie korzysta z gwizdka przy delikatniejszych faulach.

Warto za to wziąć pod uwagę, że żółte kartki nie zawsze są efektem ostrej gry, ale i innych czynników. Wśród kluczowych można wymienić grę na czas czy niedozwoloną krytykę orzeczeń sędziego. Takie zdarzenia wpływają na to, że punkty za kartki jakie przyznają bukmacherzy, szybko osiągają zadowalający nas pułap.

 • Prestiż spotkania

Niebagatelne znaczenie czy zakłady na kartki przyniosą nam sukces ma ranga meczu. W starciach o niewielkim znaczeniu, piłkarze zwracają uwagę na swoje zdrowie i zazwyczaj oszczędzają też nogi swoich przeciwników. Nie warto wówczas zakładać, że w meczu zobaczymy liczne żółte i czerwone kartki.

Zupełnie inna sytuacja dotyczy spotkań derbowych, niosących ze sobą duży ładunek emocjonalny. Nierzadko dochodzi wówczas do poważnych spięć, a nawet bijatyk pomiędzy zawodnikami. Warto również zwrócić uwagę na sytuacje, kiedy piłkarze z pełną premedytacją faulują, aby zostać napomnianym “żółtkiem”. Dzieje się tak zazwyczaj przed meczami z outsiderami, aby pauza kartkowa przypadała na mecz o mniejszym znaczeniu.

 • Warunki w jakich rozgrywany jest mecz

Przede wszystkim chodzi o warunki atmosferyczne, które mają decydujący wpływ na dokładność zagrań. Jeśli precyzja piłkarzy na grząskim, mocno zroszonym boisku pozostawia wiele do życzenia, starają się oni nie stracić niedokładnie podanej/przyjętej piłki i często nierozważnie faulują. Nie zaszkodzi także pamiętać, że podobny wpływ na obraz gry może mieć nieodpowiednio przygotowana płyta boiska.

 • Obecność VAR na meczu

Coraz bardziej powszechny system wideoweryfikacji wciąż nie jest dostępny na wszystkich spotkaniach. Jest on szczególnie istotny jeśli chodzi o zakłady na czerwone kartki. W meczach z systemem VAR, częściej wyłapywane są brutalne przewinienia, które kończą się usunięciem piłkarza z murawy. Sprawdzenie przed pierwszym gwizdkiem czy interesujący nas mecz będzie obsługiwany przez wóz VAR jest zatem dobrym posunięciem.

Zakłady bukmacherskie na kartki na przykładzie Ekstraklasy

Postanowiliśmy przytoczyć kilka statystyk i pokazać jakie wnioski należy wyciągać na ich bazie. Odpowiednia interpretacja pozwala wówczas na optymalne dobranie typu do zaistniałych okoliczności. Pod uwagę wzięto autentyczne statystyki z polskiej Ekstraklasy na dzień 15 marca 2023 roku.

Statystyki wybranych sędziów, którzy w sezonie 2022/2023 poprowadzili przynajmniej 12 spotkań Ekstraklasy:

ArbiterMeczeŻółte kartkiŚrednia na mecz
D. Sylwestrzak191146.00
P. Raczkowski18985.44
K. Jakubik15704.67
D. Stefański16674.19
P. Lasyk18754.17
B. Frankowski16664.13
J. Przybył12383.17

Statystyki drużynowe dotyczące żółtych kartek po 24. kolejkach:

DrużynaLiczba żółtych kartekKartki na mecz
Miedź Legnica733.04
Jagiellonia Białystok672.79
Górnik Zabrze652.71
1667
Wisła Płock401.67
Zagłębie Lubin391.63
Widzew Łódź311.29

Najwięcej żółtych kartek po 24. kolejkach:

DrużynaLiczba żółtych kartek
Erik Janża (Górnik)9
Luis Machado (Radomiak)9
Nene (Jagiellonia)8
Levent Gulen (Miedź)8
Taras Romańczuk (Jagiellonia)8
Jean Mvondo (Górnik)8

Załóżmy, że hipotetyczny zestaw spotkań na 25. kolejkę to:

 • Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok - sędzia D. Sylwestrzak
 • Miedź Legnica - Wisła Płock - sędzia K. Jakubik
 • Zagłębie Lubin - Widzew Łódź - sędzia J. Przybył

Analiza przynosi bardzo ciekawe wnioski:

 1. Mecz Górnika z Jagiellonią to starcie drużyn, które plasują się w czołówce tych, które “kolekcjonują” najwięcej żółtych kartek. Co więcej w klasyfikacji najczęściej napominanych piłkarzy, czołowe pozycje zajmują Janża, Nene, Romańczuk i Mvondo. Można dojść do wniosku, że w meczu tym sędzia będzie sięgał często do kieszonki. Pokusimy się o stwierdzenie, że Damian Sylwestrzak, który najczęściej pokazuje żółte kartki w lidze, tym razem również będzie miał pełne ręce roboty. Typ powyżej 5,5 kartki wydaje się jak najbardziej uzasadniony, ale ciekawy byłby również zakład na kartkę jednego z ww. piłkarzy.
 2. Starcie Miedzi Legnica z Wisłą Płock to mecz drużyn o odmiennej filozofii gry. Beniaminek z Dolnego Śląska gra wysokim pressingiem i jest zdecydowanie najostrzej grającą ekipą w Ekstraklasie. Tego samego nie można powiedzieć o Wiśle Płock, która zajmuje miejsce na podium klasyfikacji fair play. Jest dość prawdopodobne, że Krzysztof Jakubik pokaże więcej żółtych kartek zawodnikom Miedzi i taki typ sugerowalibyśmy graczom.
 3. W Lubinie, gdzie dojdzie do starcia miejscowego Zagłebia z Widzewem, rozjemcą będzie Jarosław Przybył. To arbiter wyjątkowo rzadko korzystający z napomnień i już to byłoby wystarczającym argumentem, aby pokusić się np. o zakład poniżej 4,5 żółtej kartki. Dodatkowo, okazuje się, że piłkarze z Lubina i Łodzi to najrzadziej karane kartkami zespoły w elicie. Wiele wskazuje zatem na to, że obejrzymy relatywnie czysty mecz.

Czy warto obstawiać zakłady na kartki?

Mamy nadzieję, że nasz tekst dał Ci wiele wskazówek na temat tego jak i gdzie obstawiać zakłady na kartki. Doświadczeni gracze są zgodni, że dokładna analiza przedmeczowa i wybór odpowiedniego bukmachera są dużym krokiem ku temu, aby obstawiać zakłady na żółte kartki z niemałym powodzeniem. Rynki zakładów na kartki zyskują coraz większą popularność i można oczekiwać, że niedługo bukmacherzy zaproponują w tym zakresie nowe rozwiązania.

Nie. Zakłady na kartki są dostępne przeważnie na najpopularniejsze mecze piłkarskie.

Bardzo szeroką ofertę z dobrymi kursami oferują bukmacherzy: forBET, Superbet i STS.

W ofercie Live również znajdziemy zakłady na żółte i czerwone kartki.

Czasem mniej popularne zdarzenia, jak typy na kartki, znajdują się na samym dole oferty. Warto w takim przypadku korzystać z filtrów zdarzeń lub cierpliwie przeszukać dostępną ofertę.