hero

Whyte vs Powietkin 2 🥊 kursy na hitowy rewanż w wadze ciężkiej

Miejsce: Gibraltar
1.35 Whyte wygra Superbet Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ

Bukmacherzy wystawili kursy na walkę rewanżową Whyte vs Powietkin. Drugie starcie pomiędzy Whytem, a Powietkinem po licznych komplikacjach, odbędzie się finalnie 27 marca 2021 roku. Na szali znajdzie się tymczasowy pas wagi ciężkiej WBC. Starcie dwóch ciężkich będzie jedną z najciekawszych walk w 2021 roku.

Faworytem hitowego rewanżu jest Brytyjczyk. Do drugiej walki Whyte vs Powietkin miało dojść już w listopadzie 2020 roku. Niestety ze względu na zakażenie Rosjanina koronawirusem, konieczne było wyznaczenie nowego terminu. Kolejne próby zestawienia dwóch bokserów zniweczyły problemy organizacyjne. Walka, która planowo ma się odbyć pod koniec marca, zlokalizowana będzie najprawdopodobniej na Gibraltarze. Pierwsze starcie niespodziewanie wygrał Powietkin.

Kto zwycięży w rewanżu? U jakiego bukmachera opłaca się obstawić walkę? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście.

Gdzie obstawić walkę Whyte vs Powietkin 2?

Rewanż pomiędzy Powietkinem, a Whytem jest jedną z najbardziej wyczekiwanych walk bokserskich w tym roku. Nie jest zaskoczeniem więc, że w swojej ofercie posiada ją większość legalnych bukmacherów w Polsce. Który bukmacher proponuje jednak najlepsze warunki do obstawienia tego starcia?  

Jeśli cenisz sobie wysokie kursy i to właśnie one głównie determinują wybór bukmachera, to najlepszym wyborem będzie Superbet. Proponuje on zdecydowanie najbardziej wyrównane mnożniki na tle konkurencji. Wiele korzyści mogą uzyskać także nowi gracze. Bonus na start Superbet zapewnia szereg dodatkowych środków na grę. W ofercie powitalnej odznacza się w szczególności pierwszy tydzień gry bez ryzyka, podczas którego gracz może otrzymać z powrotem zainwestowane środki nawet do 500 zł. Dodatkowo bukmacher przygotował bonus od depozytu do 50 zł. Gracze, którzy dokonali rejestracji z naszego linku, mogą ponadto liczyć na freebet w wysokości 34 zł.

Whyte vs Powietkin 2 – analiza walki

W starciu rewanżowym, podobnie jak miało miejsce to w pierwszej walce, faworytem jest Brytyjczyk. Whyte jest blisko 10 lat młodszy od Rosjanina i ma wyraźną przewagę warunków fizycznych, szczególnie jeśli chodzi o zasięg.

Podczas pierwszej walki Powietkin w czwartej rundzie leżał dwukrotnie na deskach. W piątej jednak zdołał się odbudować, a następnie zaszokował cały świat boksu. Brutalnie znokautował swojego rywala, odwracając tym samym losy walki. Ten szalony obrót pojedynku, był w dużej mierze spowodowany nieuwagą Brytyjczyka. Zlekceważył on rywala i zapłacił za to drugą porażką w zawodowym ringu bokserskim. Tym razem, nie ma mowy o nieuwadze ze strony Whyte’a.

Choć Rosjanin jest klasowym bokserem, to ciężko będzie mu znowu zniwelować atletyzm faworyta i obronić tymczasowe mistrzostwo WBC. Trzeba podkreślić, że presja będzie tym większa, że potencjalny zwycięzca będzie następnym oponentem Tysona Fury’ego lub Anthony’ego Joshuy  

Dillian Whyte | Sylwetka

Whyte wygra z Powietkinem. Obstaw w Superbet.

Dillian Whyte urodził się na Jamajce. Walczy jednak pod flagą Wielkiej Brytanii, której jest obywatelem. Ma 32 lata, a swoją karierę bokserską rozpoczął w 2011 roku. Mierzy 193 wzrostu i ma blisko dwa metry zasięgu ramion. W swojej zawodowej karierze stoczył 29 pojedynków, z których wygrał aż 27. Porażki odnosił jedynie z Aleksandrem Powietkinem oraz Anthonym Joshuą. W ponad 60% walk nokautował swoich rywali. Nie licząc starcia z Rosjaninem, w swoich pięciu ostatnich walkach odniósł wyłącznie zwycięstwa, pokonując Mariusza Wacha, Oscara Rivasa, Derecka Chisorę, Josepha Parkera, czy też Lucasa Browna.

Alexander Powietkin | Sylwetka

Powietkin wygra z Whytem. Obstaw po wysokim kursie.

Alexander Powietkin zaczął trenować boks już w wieku 13 lat. Odnosił liczne sukcesy na ringach amatorskich, wygrywając złoty medal  na Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata oraz na Olimpiadzie w Atenach w 2004 roku. Rosjanin ma już 41 lat, a swoją zawodową karierę rozpoczął w 2005 roku, chwile po olimpijskim triumfie. Ma 188 cm wzrostu i 191 cm zasięgu. W zawodowej karierze stoczył 39 walk – 36 wygrał, 2 przegrał i 1 zremisował. Jego pogromcami byli Anthony Joshua oraz Władimir Kliczko. Swoich rywali nokautował 25 razy. W przeszłości sięgał po mistrzostwo świata WBA.

Gdzie oglądać walkę Whyte vs Powietkin?

Walkę Whyte vs Powietkin można oglądać na platformie telewizji internetowej DAZN. Marka oferuje dostęp do transmisji na żywo poprzez media strumieniowe. DAZN od grudnia 2020 roku jest dostępna również w Polsce. Dostęp do platformy kosztuje zaledwie 7.99 zł miesięcznie. Aktualnie nie ma informacji o transmisji walki, w którejś z polskich stacji telewizyjnych. Informacja ta będzie jednak na bieżąco aktualizowana.

Typ redakcji Bukmacher-Legalny.pl

Choć kurs na Aleksandra Powietkina jest bardzo kuszący, to jednak szanse Rosjanina w starciu z Whytem są niewielkie. Biorąc pod uwagę, że Brytyjczyk posiada wokół siebie szereg światowej klasy trenerów i  ludzi odpowiedzialnych za jego przygotowanie, ciężko będzie o ponowne zlekceważenie rywala. Dillian Whyte przeważa warunkami fizycznymi i jest jednoznacznie uznany za faworyta przez bukmacherów i środowisko bokserskie. Widowisko zapowiada się niezwykle interesująco.

Dodatkową stawką tej walki będzie potencjalne starcie z Joshuą lub Furym, które z dużą dozą pewności stoczy zwycięzca tego pojedynku. Redakcja Bukmacher-Legalny.pl  tym razem z listy najlepszych bukmacherów wybrała Superbet, który proponuje najwyższy kurs na faworyta – Dilliana Whyte’a. W Superbet za triumf Brytyjczyka otrzymamy kurs 1.35, a taki właśnie rezultat przewidujemy podczas zbliżającego się pojedynku.

FAQ

Najbardziej wyrównane kursy na walkę Whyte – Powietkin oferuje Superbet.

Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest Dillian Whyte. Kurs na jego zwycięstwo waha się wokół 1.31-1.35.

Rewanżowe starcie można obejrzeć na platformie DAZN.

Walka odbędzie się na Gibraltarze 27 marca 2021 roku.

Miejsce: Gibraltar
1.35 Whyte wygra Superbet Zakłady Bukmacherskie logo bez tła GRAJ