Prawa do transmisji w piłce nożnej. Gdzie oglądać mecze?

Nie jest tajemnicą, że prawa do transmisji piłki nożnej są w Polsce mocno rozproszone. Jeżeli zastanawiasz się gdzie oglądać ligi piłkarskie, które są dla Ciebie najbardziej interesujące, pomocne okaże się zapoznanie z treścią naszego artykułu.

Transmisje piłki nożnej u bukmacherów - TOP 3 ofert

  • możesz oglądać mecze najważniejszych lig europejskich np. La Liga, Bundesliga
  • transmisje można oglądać bez wpłacania środków i stawiania kuponu
  • tryb pełnoekranowy w wersji mobilnej
  • 80 lig i pucharów piłkarskich, m.in. Bundesliga, Puchar Anglii, Puchar Króla
  • tryb pełnoekranowy na desktop i mobile
  • żeby oglądać transmisje trzeba mieć postawiony dowolny kupon w ciągu ostatnich 7 dni
  • największa liczba transmisji piłkarskich wśród bukmacherów, m.in Championship, La Liga, Puchar Anglii, Superpuchar Hiszpanii
  • tryb pełnoekranowy w wersji mobilnej
  • aby oglądać transmisje trzeba mieć obstawiony kupon w ciągu ostatnich 24 godzin

Prawa do transmisji sportowych w Polsce

Każda stacja jest zdeterminowana, aby ściągnąć przed telewizory jak największą liczbę widzów, dlatego w swojej ramówce stara się umieścić transmisje piłki nożnej. O tym, gdzie obejrzysz mecze Legii Warszawa, Realu Madryt czy Bayernu Monachium decydują wygrane w przetargach. Prawa do transmisji piłki nożnej w ramach danej ligi/pucharu są przyznawane tej stacji, której propozycja jest z punktu widzenia organizatora rozgrywek najkorzystniejsza. Co jeszcze powinieneś wiedzieć na ten temat?

 • Prawa do transmisji sportowych w Polsce przyznawane są na określony czas
 • Na kilka miesięcy przed końcem umowy, organizowany jest nowy przetarg
 • Każda z liczących się w naszym kraju stacji, posiada po kilka kanałów, na których przeprowadza transmisje
 • Prawa do transmisji piłki nożnej w danym kraju posiada niekiedy więcej niż jedna stacja telewizyjna

W jakich stacjach telewizyjnych transmitowane są mecze piłki nożnej?

Zdecydowana większość praw do transmisji piłki nożnej w Polsce jest w rękach kilku największych stacji telewizyjnych. Należą do nich:

 • Canal+Sport
 • Polsat Sport
 • Eleven Sports
 • Viaplay
 • TVP Sport

Te których nie zdecydowaliśmy się wymienić, nabywają prawa telewizyjne epizodycznie. Należy też zwrócić uwagę, że niektóre ligi transmitowane są przez więcej niż 1 stację (np. Premier League obejrzysz w Viaplay oraz Canal+Sport). Wobec dużych kosztów jakie trzeba byłoby ponieść, aby zagwarantować sobie dostęp do wszystkich najlepszych lig europejskich i rozgrywek pucharowych, sensowną alternatywą stają się transmisje u bukmacherów. Prawa do transmisji piłki nożnej posiadają choćby Fortuna, STS czy Superbet. Każdy z tych operatorów dysponuje ogromną liczbą streamów z interesujących nas wydarzeń.

Transmisje piłki nożnej u bukmacherów

Uważasz, że ceny pakietów telewizyjnych są zbyt wysokie i zastanawiasz się gdzie oglądać mecze za darmo? Mamy dobrą informację: transmisje u bukmacherów stoją na dobrym poziomie i coraz częściej zdarza się, że możemy z nich korzystać zupełnie bezpłatnie.

Superbet - transmisje na najwyższym poziomie

Idealnym rozwiązaniem wydaje się założenie konta u bukmachera Superbet. Rejestracja i logowanie na konto jest bowiem jedynym wymogiem, aby transmisje piłki nożnej stały się dla Ciebie dostępne. Niezwykle istotny jest fakt, że nie ma obowiązku posiadania środków na koncie, ani obstawienia kuponu. Takie wymagania są stawiane bowiem bardzo często przed klientami, których interesują transmisje u bukmacherów. Ze schematu tego postanowił się wyłamać Superbet. W wersji mobilnej, w trybie pełnoekranowym oglądać można m.in:

 • La Ligę
 • Serie A
 • Bundesligę
 • Ligue 1
 • Ligę Europy
 • Ligę Konferencji
 • El. Ligi Mistrzów

W Superbet nie obejrzymy niestety ligi angielskiej, ale prawa do transmisji Premier League nie są w posiadaniu żadnego polskiego bukmachera.

Niewiele mniej korzystne warunki korzystania z dostępu do transmisji piłki nożnej są oferowane przez Fortunę i STS. Ostatni z wymienionych bukmacherów posiada największą liczbę praw do świadczenia usługi streamingu.

Dostęp do sieci sprawił, że transmisje piłki nożnej nie są już dobrem luksusowym i dostęp do nich jest stosunkowo łatwy. Na popularności straciły przez to nielegalne streamy, które w przeszłości stanowiły prawdziwe utrapienie dla platform, które wydają wielkie pieniądze na prawa do transmisji sportowych w Polsce. Ponieważ jest to działalność nielegalna, zdecydowanie rekomendujemy korzystanie z ofert bukmacherów i polskich stacji telewizyjnych.

Prawa telewizyjne bukmacherów

Bukmacherzy stali się ważnym graczem na rynku praw telewizyjnych. Stosunkowo szybko można dojść do wniosku, że wielu z nich dysponuje streamingiem o zakresie większym, aniżeli największe stacje w naszym kraju. Korzystanie z ich usług niesie ze sobą następujące korzyści:

 • Transmisje piłki nożnej u bukmacherów nie wymagają wykupienia całego pakietu, lecz dają możliwość obejrzenia pojedynczego spotkania.
 • Transmisje u bukmacherów to nie tylko najlepsze ligi na Starym Kontynencie, ale również te z nizin europejskiej i światowej piłki. Meczu ligi litewskiej czy słoweńskiej z pewnością nie obejrzysz bowiem w polskiej telewizji.
 • Możliwość oglądania w aplikacji mobilnej, co sprawia, że nie jesteśmy przykuci do ekranu telewizora.

Transmisje piłki nożnej - gdzie obejrzysz ulubione rozgrywki?

Ze względu na spore rozproszenie prawa do transmisji piłki nożnej uznaliśmy, że warto dokładnie przeanalizować, gdzie transmitowane są mecze najbardziej interesujących nas rozgrywek.

Ekstraklasa transmisje na żywo

Statystyki w tym przypadku nie kłamią i jasno pokazują, że najcenniejsze prawa do transmisji sportowych w Polsce to te, które obejmują mecze Ekstraklasy. Transmisje z polskiej ligi cieszą się wyższą oglądalnością niż jakiekolwiek ligi zagraniczne, choć różnica poziomu jest przecież gigantyczna.

Gdzie obejrzeć mecze Ekstraklasy?

ekstraklasa logo

Największe stacje w naszym kraju zdają sobie sprawę, że transmisje Ekstraklasy są jedną z usług najbardziej pożądanych przez widzów. Rozgrywki naszej elity są oczkiem w głowie stacji Canal+, która od wielu lat posiada prawa do transmisji Ekstraklasy ze wszystkich spotkań danej kolejki. Ponadto, jeden mecz w każdej serii spotkań może być transmitowany w Telewizji Polskiej. To dobra wiadomość dla tych, którym zależy na tym, aby wiedzieć, gdzie oglądać mecze za darmo. Niestety, na ten moment żaden bukmacher nie posiada praw do transmisji piłki nożnej z naszego najwyższego poziomu rozgrywkowego. Mają natomiast świetne zakłady na rozgrywki Ekstraklasy.

Premier League transmisje na żywo

Poza Ekstraklasą, najchętniej oglądaną w Polsce ligą jest angielska Premier League. Jedne z najbardziej medialnych rozgrywek na świecie, dosięgnęła w ostatnim czasie rewolucja praw do jej pokazywania. Transmisje Premier League są dostępne w dwóch stacjach.

Gdzie oglądać mecze Premier League?

premier league logo

Canal+Sport stracił prawa do transmisji Premier League na wyłączność. Wszystkie spotkania ligi angielskiej są obecnie dostępne na platformie Viaplay, choć trzeba zaznaczyć, że dwa mecze w każdej kolejce są również do obejrzenia w Canal+. Stało się to możliwe dzięki sublicencji jakiej właściciel Viaplay udzielił byłemu już posiadaczowi całości praw do transmisji ligi na Wyspach. Taka sytuacja na rynku utrzyma się przynajmniej do końca sezonu 2027/28. Podobnie jak w przypadku Ekstraklasy, prawa do transmisji bukmacherów nie obejmują w tej chwili Premier League.

La Liga transmisje na żywo

W związku z przejściem Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony, zainteresowanie tym gdzie obejrzeć mecze La Liga znacząco wzrosło. W 2021 roku miał miejsce przetarg, który uregulował kwestię prawa do transmisji piłki nożnej z Hiszpanii. Warto zatem wiedzieć, gdzie można oglądać transmisje z meczów Barcelony czy Realu, aż do końca sezonu 2025/2026.

Gdzie obejrzeć mecze ligi hiszpańskiej?

la liga logo

Nikogo nie trzeba przekonywać, że na Półwyspie Iberyjskim w piłkę grać potrafią, dlatego nie zaszkodzi wiedzieć, gdzie transmitowane są mecze piłki nożnej z tamtego rejonu Europy. W tym miejscu warto się przyjrzeć zagadnieniu praw telewizyjnych bukmacherów. Okazuje się bowiem, że transmisje spotkań La Liga znajdziemy w ofertach Fortuny, Superbet i STS.

Prawa do transmisji La Ligi należą w chwili obecnej do Canal+Sport oraz Eleven Sports. Każda z tych stacji posiada prawo do transmitowania 5 meczów w każdej serii spotkań, przy czym prawo pierwszeństwa wyboru występuje naprzemiennie. Aby zapobiec sytuacji, że El Clasico “trafia w ręce” tylko jednej stacji, zdecydowano, że hiszpański klasyk będzie dostępny u abonentów obu platform. 

Bundesliga - transmisje na żywo

Prawa do transmisji spotkań Bundesligi posiada w chwili obecnej tylko jedna telewizja. To zatem dobry powód, aby poznać alternatywne źródła transmisji z ligi naszych zachodnich sąsiadów.

Gdzie obejrzę ligę niemiecką?

bundesliga logo

Gracze zakładów bukmacherskich są beneficjentami sporego zainteresowania Bundesligą w naszym kraju. Transmisje piłki nożnej w niemieckim wydaniu spotkamy nie tylko w Fortuna TV, STS TV i Superbet, ale i TOTALbet oraz LVBET. Prawa telewizyjne bukmacherów LVBET i TOTALbet obejmują nawet 2. Bundesligę! Ponieważ wymagania, aby korzystać z transmisji są często minimalne, zasadne staje się założenie konta, u któregokolwiek z wymienionych operatorów.

Po prawa telewizyjne do transmitowania Bundesligi, sięgnęła jakiś czas temu platforma Viaplay. Ma ona wyłączność na nadawanie tych rozgrywek w Polsce. Nawet pojedynczych meczów nie zobaczysz już w Canal+ czy Eleven Sports, które czyniły to jeszcze do końca sezonu 2020/2021.

Serie A - transmisje na żywo

Serie A logo

Ze względu na dużą liczbę Polaków występujących na piłkarskich boiskach w Italii, prawa do transmisji spotkań Serie A są bardzo cennym towarem na rynku. Czy konieczne jest wydawać kilkanaście złotych miesięcznie, aby cieszyć oko tamtejszymi rozgrywkami? Niekoniecznie!

Gdzie obejrzę spotkania Serie A?

Ci, którzy zastanawiają się gdzie oglądać mecze za darmo, powinni uważnie przyjrzeć się ofercie czterech bukmacherów. Fortuna, Superbet, STS, mają bowiem atut w postaci transmisji z Serie A.

Szczególnie ukontentowani powinni być abonenci korzystający z usług Eleven Sports. Na czterech kanałach tej stacji TV, można obejrzeć wszystkie mecze czołowych włoskich drużyn. Zespoły komentatorskie i eksperckie prezentują wysoki poziom, dlatego pochwały kierowane w stronę Eleven Sports są w pełni uzasadnione.

Ligue 1 transmisje na żywo

Ligue 1 logo

Od kiedy PSG stało się jednym z najbardziej naszpikowanych gwiazdami klubów w Europie, zainteresowanie transmisjami TV Ligue 1 nieco wzrosło. Fani ligi francuskiej z pewnością nie mogą narzekać na dostępność streamingu tamtejszych rozgrywek.

Gdzie obejrzę ligę francuską?

Podobnie jak w przypadku choćby Serie A, komplet bukmacherów posiadających prawo do transmitowania tych rozgrywek stanowią: Fortuna, Superbet oraz STS.

Casus ligi francuskiej przypomina nieco ten, który dotyczy Premier League. Spotkania Ligue 1 zobaczymy bowiem na dwóch platformach: Eleven Sports oraz Canal+Sport. Kwestia praw do transmisji piłki nożnej znad Sekwany jest uregulowane do końca sezonu 2023/2024.

Fortuna 1. liga - transmisje na żywo

Na zapleczu Ekstraklasy występuje obecnie wiele znanych piłkarskich marek jak choćby Wisła Kraków, Arka Gdynia czy GKS Katowice. Zainteresowanie rozgrywkami jest znaczące, dlatego warto wiedzieć, kto posiada prawa do transmisji sportowych w Polsce z I ligi. 

Gdzie oglądać mecze Fortuna 1. ligi?

Fortuna 1 liga logo

Zmagania w I lidze można oglądać na antenie Polsatu Sport. Sponsorem tytularnym rozgrywek jest bukmacher Fortuna. Bieżąca sytuacja ma obowiązywać do końca sezonu 2023/2024. Na kilka miesięcy przed jego końcem zostanie rozpisany nowy przetarg na prawa do transmisji. Ciekawi nas, czy transmisje u bukmacherów staną się niedługo bogatsze o streaming z meczów zaplecza polskiej Ekstraklasy.

Liga Mistrzów transmisje na żywo

Kwestia tego gdzie można obejrzeć Ligę Mistrzów jest niezwykle gorąca. Najbardziej elitarne rozgrywki w Europie rozpalają we wtorki i środki fanów piłki nożnej na całym świecie.

Gdzie oglądać Ligę Mistrzów?

Liga Mistrzów logo

Mecze kwalifikacji Ligi Mistrzów można zobaczyć w Superbet i Totalbet. Rozgrywki w fazie grupowej i pucharowej są natomiast domeną stacji Polsat. Warto jednak wspomnieć, że TVP zagwarantowało sobie prawo do transmitowania jednego ze środowych spotkań. To ukłon w stronę tych, którzy chcą oglądać piłkę nożną za darmo.

Liga Europy transmisje na żywo

Liga Europy to wciąż bardzo wysoki poziom piłkarski i wiele znanych marek. Prestiż tych rozgrywek jest nieco niższy niż Champions League, ale nie brakuje chętnych do ich oglądania.

Gdzie oglądać mecze Ligi Europy?

Liga Europy logo

Niektórzy gracze zakładów bukmacherskich wiedzą, że mecze Ligi Europy można obejrzeć w Superbet i TOTALbet. Wybrane spotkania są również dostępne w STS TV. Rynek praw telewizyjnych zdominowało w tym przypadku Viaplay, które nabyło prawa do transmisji Ligi Europy do końca sezonu 2023/2024.

Liga Konferencji transmisje na żywo

Trzeci pod względem ważności europejski puchar to często szansa dla zespołów z krajów, dla których Liga Mistrzów, a nawet Europy jest tylko odległym marzeniem. Transmisje z meczów Ligi Konferencji są więc doskonałą okazją, aby zobaczyć w akcji ekipy, których nie mamy sposobności oglądać na co dzień.

Gdzie obejrzę Ligę Konferencji?

Liga Konferencji logo

Duży plus należy się Superbet. Jako jeden z niewielu bukmacherów postanowił pozyskać prawa do pokazywania Ligi Konferencji. Wybrane mecze obejrzymy również w STS TV.

Analogicznie jak w przypadku Ligi Europy, stacją telewizyjną, która ma w swojej ofercie Ligę Konferencji jest Viaplay.

Co zrobić, aby oglądać transmisje piłki nożnej u bukmacherów?

W telegraficznym skrócie prezentujemy warunki, jakie gracz musi spełnić, aby móc oglądać wybraną przez siebie transmisję na stronie lub w aplikacji mobilnej bukmachera:

BukmacherWarunki
Fortuna- Kupon obstawiony w ostatnich 7 dniach
Superbet- Brak konieczności posiadania środków na koncie, bądź postawionego kuponu - należy się tylko zalogować na konto
STS- Kupon obstawiony w ciągu ostatnich 24h
TOTALbet- Posiadanie środków na koncie
LVBET- Posiadanie środków na koncie

Bukmacherzy vs stacje telewizyjne - podsumowanie

Poniższe zestawienie da Ci pewną perspektywę na to czy transmisje TV bukmachera mogą skutecznie zastąpić posiadanie dostępu do określonej stacji telewizyjnej:

LigaBukmacherStacja TV
Ekstraklasa-Canal+Sport, TVP 
I liga-Polsat Sport
Premier League-Viaplay, Canal+Sport
La LigaFortuna, Superbet, STS, BetclicEleven Sports, Canal+Sport
Serie AFortuna, Superbet, STSEleven Sports
BundesligaFortuna, Superbet, STS, TOTALbet, LVBET, BetclicViaplay
Ligue 1Fortuna, Superbet, STS, BetclicEleven Sports, Canal+Sport
Liga MistrzówSuperbet, TOTALbet (kwalifikacje)Polsat Sport, TVP 
Liga EuropySuperbet, TOTALbet (kwalifikacje)Viaplay
Liga KonferencjiSuperbet, STS (kwalifikacje)Viaplay
Liga portugalskaFortuna, Superbet, STS, BetclicEleven Sports
Liga holenderskaSTS, Fortuna, BetclicPolsat Sport
ChampionshipFortuna, Superbet, STSViaplay

Gdzie oglądać mecze pucharowe?

Ciekawi Cię gdzie można obejrzeć puchary poszczególnych krajów? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie w formie tabeli:

RozgrywkiBukmacherStacja
Puchar Polski-Polsat Sport
Puchar AngliiFortuna, Superbet, STSEleven Sports
Puchar HiszpaniiFortuna, Superbet, STSTVP Sport
Puchar WłochFortuna, Superbet, STSTVP Sport
Puchar NiemiecFortuna, Superbet, STSEleven Sports
Puchar FrancjiSuperbet -

Nielegalne streamy meczów online

W poprzednich latach bardzo modne były streamy w internecie, które pozwalały na nielegalne oglądanie meczów. W Polsce była nawet strona, która zbierała wszystkie linki, pod którymi dało się obejrzeć wybrane spotkanie. Obawiając się zbanowania portal zawiesił jednak tę działalność i diametralnie zmienił swoje funkcjonowanie. Z kolei strony, które oferowały możliwość oglądania nielegalnych streamów online poniosły surowe konsekwencje.

 • właściciel jednego z serwisów musiał zapłacić 160 000 złotych zadośćuczynienia platformie NC+, a do tego został pozbawiony wolności na 10 miesięcy;
 • mężczyźnie udostępniającemu nielegalnie transmisje m.in. spotkań piłki nożnej groziło nawet do ośmiu lat za kratkami;
 • największą karę ogłoszono pod koniec 2020 roku, kiedy to 33-latek spod Krakowa został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo musiał zapłacić po pół miliona odszkodowania zarówno Cyfrowemu Polsatowi oraz platformie Canal Plus, więc łącznie milion złotych!

Jak widać, nie opłaca się bawić w nielegalne streamy meczów piłkarskich. Co prawda dalej można znaleźć w internecie darmowe streamy z meczów piłki nożnej, ale trzeba pamiętać, że jest to nielegalne. My skupiliśmy się na w pełni legalnych źródłach, w których są transmitowane mecze na najwyższym poziomie. Zachęcamy do korzystania wyłącznie z legalnych transmisji meczów.

Podsumowanie praw do transmisji sportowych

Znaczenie bukmacherów na niwie praw telewizyjnych zwiększa się z każdym rokiem. Transmisje telewizyjne piłki nożnej to w chwili obecnej obiekt rynkowej walki pomiędzy Canal+, Eleven, Viaplay, Polsatem i TVP. Bukmacherzy tacy jak STS, Fortuna, Superbet i TOTALbet nie składają jednak broni i w dużym stopniu umożliwiają swoim klientom dotarcie do transmisji w legalny sposób, na swoich platformach.

To prawa do pokazywania meczów z danej ligi. Dzięki nim możemy oglądać interesujące nas mecze w telewizji.

Transmisje piłki nożnej znajdziesz u bukmacherów: Fortuna, STS, Superbet i TOTALbet.

W Polsce możemy oglądać piłkę nożną na czterech kanałach. Są to TVP Sport, Canal Plus Sport, Polsat Sport oraz Eleven Sports.

Mecze kwalifikacyjne do Ligi Mistrzów obejrzysz za darmo u bukmacherów Superbet i TOTALbet. Z kolei mecze fazy grupowej i pucharowej w Telewizji Polsat.

Canal Plus pokazuje topowe ligi europejskie. Obejrzymy tu mecze Premier League, La Ligi, Bundesligi, Ligue 1 oraz oczywiście polską Ekstraklasę.

Możesz założyć konto u jednego z bukmacherów, którzy oferują transmisje na żywo. Uzyskasz wtedy dostęp do oglądania meczów online.

Nielegalne streamy ze spotkań są niezgodne z prawem. Najwyższa kara w Polsce za streamowanie meczów to kara pozbawienia wolności na rok oraz grzywna w wysokości pół miliona złotych.

Wybór zależy od preferencji kibica. Jeśli chcesz oglądać polską ligę, wybierz Canal+. Jeżeli interesuje Cię Liga Mistrzów, zdecyduj się na Polsat Sport Premium. Sprawdź na jakich kanałach obejrzysz swoje ulubione rozgrywki.