Polska – Brazylia kursy i typy bukmacherskie na igrzyska (31.07.2024)

Polska - Brazylia IO kursy
Yasar Yilmaz/East News

W swoim drugim meczu na igrzyskach olimpijskich, reprezentacja Polski siatkarzy zmierzy się z Brazylijczykami. Czy w spotkaniu rozgrywanym 31 lipca 2024 roku, Biało-Czerwonym uda się sięgnąć po zwycięstwo? Sprawdziliśmy kurs na mecz Polska – Brazylia i proponujemy swój typ.

Polska - Brazylia kursy bukmacherskie (31.07.2024)

Tak prezentują się aktualne kursy bukmacherskie na mecz Polska - Brazylia dostępne w STS:

 • Polska wygra, kurs
 • Brazylia wygra, kurs

Nasi siatkarze są faworytami tego spotkania. Aktualny kurs na Biało-Czerwonych wynosi , co daje prawie 65% szans na zwycięstwo. Z kolei wygraną Brazylijczyków bukmacherzy oceniają na kurs (41% szans na zwycięstwo).

Zakład na ten mecz warto postawić w STS nie tylko ze względu na wysokie kursy. Bukmacher ten posiada również STS zakład bez ryzyka na start, dzięki któremu ubezpieczysz swój zakład i dostaniesz zwrot stawki pierwszego kuponu, jeśli przegrasz.

Wskazanie naszych siatkarzy na faworytów w tym meczu nie powinno być większym zaskoczeniem, gdyż Brazylia w rywalizacji w Lidze Narodów zajęła w grupie odległe, siódme miejsce, a następnie przegrała w play-offach z Polską 1-3.

Polska - Brazylia ostatnie mecze

Tak prezentują się statystyki pięciu ostatnich pojedynków Polaków z Brazylijczykami:

 • Polska - Brazylia 3:1 (27.06.2024): Liga Narodów
 • Polska - Brazylia 1:3 (08.06.2024): Liga Narodów
 • Polska - Brazylia 3:0 (20.07.2023): Liga Narodów
 • Polska - Brazylia 3:1 (07.07.2023): Liga Narodów
 • Polska - Brazylia 3:2 (10.09.2022): Mistrzostwa Świata

Polacy wygrali aż cztery z pięciu ostatnich meczów, triumfując m.in. w półfinale mistrzostw świata w 2022 roku. Jedyne zwycięstwo Brazylijczyków przypada na początek czerwca tego roku w ramach Ligi Narodów.

Polska - Brazylia igrzyska olimpijskie: historia spotkań

Reprezentacja Polski w siatkówce rywalizowała z Brazylią na igrzyskach olimpijskich już pięciokrotnie. Pierwsze starcie Polski z Brazylią na IO miało miejsce w 1968 roku w Meksyku, a ostatnie w 2008 roku w Pekinie. Tak prezentuje się bilans meczów Polska - Brazylia na IO:

 • Polska - Brazylia 3:0 (Igrzyska w Meksyku 1968)
 • Polska - Brazylia 2:3 (Igrzyska w Moskwie 1980)
 • Polska - Brazylia 0:3 (Igrzyska w Atlancie 1996)
 • Polska - Brazylia 0:3 (Igrzyska w Atenach 2004)
 • Polska - Brazylia 0:3 (Igrzyska w Pekinie 2008)

Mecze Polska - Brazylia na igrzyskach olimpijskich są dla Biało-Czerwonych bardzo niekorzystne. Wystarczy powiedzieć, że wygraliśmy tylko jedno starcie i mowa o tym pierwszym spotkaniu w Meksyku. Pozostałe cztery to porażki, przy czym aż trzy z nich kończyły się w trzech setach.

Reprezentacja Polski w siatkówce: kursy bukmacherskie na Igrzyska w Paryżu 2024

Z okazji igrzysk olimpijskich w Paryżu, bukmacherzy przygotowują kursy na konkretne wyniki Polaków na igrzyskach. W przypadku siatkarzy w STS możemy wytypować etap, który osiągną nasi przedstawiciele.

ZdarzenieTakNie
Awansują do ćwierćfinału1.0310.00
Awansują do półfinału1.452.60
Zdobędą medal1.652.15
Awansują do finału2.501.50
Zdobędą złoty medal4.501.18

Bukmacherzy są wręcz przekonani, że naszym siatkarzom uda się wyjść z grupy, gdyż kurs na awans do ćwierćfinału wynosi zaledwie 1.03. Z kolei szanse na awans na zdobycie jakiegokolwiek medalu oceniono na kurs 1.65.

Biało-Czerwoni są również w gronie głównych faworytów do zdobycia złotego krążka, a kurs na takie zdarzenie wynosi w 4.50.

Jeżeli jesteś zainteresowany kursami na szanse Polaków w innych dyscyplinach na igrzyskach, zachęcam do sprawdzenia naszego artykułu.

Igrzyska w Paryżu 2024: Kursy na zwycięzcę w siatkówce

W STS możemy również wytypować zwycięzcę igrzysk w siatkówce mężczyzn. Tak prezentują się kursy na pozostałe reprezentacje.

ReprezentacjaKurs
Polska
Włochy
Francja
USA
Brazylia
Słowenia
Japonia

Bukmacherzy nie wskazali głównego faworyta tak jak w przypadku np. tenisa kobiet, gdzie zdecydowanie największe szanse ma Iga Świątek. W przypadku siatkarzy, prócz wspomnianych już wcześniej Polaków w grze powinni być Włosi - kurs , Francuzi - kurs oraz Amerykanie - kurs .

Biorąc pod uwagę wysokie kursy, wytypowanie zwycięzcy igrzysk olimpijskich może być idealną okazją, by wykorzystać kod promocyjny STS, który gwarantuje zakład bez ryzyka ze zwrotem na konto główne.

Polecam też zajrzeć do artykułu o zakładach na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Znajdziesz tam zakłady na to, który kraj zdobędzie najwięcej medali, który przywiezie do ojczyzny najwięcej złotych krążków oraz zakłady na najciekawsze dyscypliny.

Reprezentacja Polski w siatkówce: typy bukmacherskie

 • Polska kursy
  • Reprezentacja Polski nie awansuje do półfinału 
  Kurs 2.60

Nie jest to patriotyczny typ. Zakładam, że klątwa ćwierćfinałów naszych siatkarzy na IO zostanie podtrzymana i naszym reprezentantom nie uda się awansować dalej.

Wskazuje na to przede wszystkim historia. Choć od wielu lat osiągamy świetne sukcesy zarówno na arenie europejskiej, jak i światowej, to w przypadku igrzysk olimpijskich aż pięć ostatnich imprez kończyliśmy na etapie ćwierćfinału:

 • IO 2004: 0:3 z Brazylią (ćwierćfinał)
 • IO 2008: 2:3 z Włochami (ćwierćfinał)
 • IO 2012: 0:3 z Rosją (ćwierćfinał)
 • IO 2016: 0:3 z USA (ćwierćfinał)
 • IO 2020: 2:3 z Francją (ćwierćfinał)

Już nieraz jechaliśmy na tę prestiżową imprezę jako jeden z głównych faworytów, a kończyło się to rozczarowaniem. Co prawda nasi siatkarze są w całkiem dobrej formie, gdyż zajęli ostatnio trzecie miejsce w Lidze Narodów, ale nawet tam już przydarzyła się wpadka w postaci porażki z Francją.

Bardzo trudna grupa

W walce o medal nie pomaga również grupa, która jest bardzo wymagająca. Tutaj trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na Włochów, którzy co prawda w Lidze Narodów zanotowali kiepski wynik, ale nie podeszli do tego turnieju ze 100% zaangażowaniem.

Dodatkowo w grupie mamy Brazylijczyków. W przypadku wyjścia z drugiego lub trzeciego miejsca, rywal w ćwierćfinale będzie wymagający.

Kurs 2.60 na brak awansu do półfinału wydaje się atrakcyjną propozycją. Warto pamiętać, że w STS można go zagrać bez ryzyka.

Reprezentacja Polski w siatkówce: terminarz na IO 2024 Paryż

Tak prezentuje się terminarz naszych siatkarzy na igrzyskach w Paryżu:

 • 27.07.2024 r. 17:00 Polska - Egipt
 • 31.07.2024 r. 09:00 Polska - Brazylia
 • 03.08.2024 r. 17:00 Polska - Włochy

Biało-Czerwoni trafili do wymagającej grupy B, w której zmierzą się z Brazylijczykami oraz Włochami. Stawkę uzupełnia skazany na porażkę Egipt. Z grupy bezpośrednio wyjdą dwie ekipy, natomiast trzecia może powalczyć w osobnej klasyfikacji drużyn z 3 miejsca.

Polska - Brazylia: transmisja

Mecz Polska - Brazylia będzie można obejrzeć na kanale TVP 1, a także w Eurosporcie oraz Max. To właśnie platforma Max odpowiada za transmisje wszystkich wydarzeń sportowych w trakcie igrzysk olimpijskich.

Mecz Polska - Brazylia: kursy i typy na IO w Paryżu - najważniejsze informacje

Mecz Polska – Brazylia odbędzie się 31 lipca 2024 roku o godzinie 09:00.

Transmisję meczu Polska – Brazylia będzie można obejrzeć na kanale TVP 1, a także w Eurosporcie oraz na platformie Max.

Kurs na zwycięstwo Polski wynosi 1.55, natomiast kurs na wygraną Brazylii wynosi 2.45. Polscy siatkarze są uważani za faworytów tego spotkania.

W pięciu ostatnich pojedynkach, Polska wygrała cztery razy, w tym w półfinale Mistrzostw Świata w 2022 roku. Brazylia odniosła jedno zwycięstwo w czerwcu 2024 roku w ramach Ligi Narodów.

Bukmacherzy są przekonani, że Polacy wyjdą z grupy, z kursem 1.03 na awans do ćwierćfinału. Szanse na zdobycie jakiegokolwiek medalu oceniane są na kurs 1.65, a na złoty medal kurs wynosi 4.50.